Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

iva187
10. okt 2013

ja som bola na amnio v 18tt.. nic hrozne,male pichnutie ako ked vam beru krv..roba to 2lekary jeden stale kontroluje babo uzv a druhy vam robi zakrok...takze je to bezpecne... netreba sa bat... odporuca sa 3dnovi klud pre istotu ale nejaka dlhodoba pn na to nevidim dovod... =)

otrhancek
10. okt 2013

@iva187 a platila si aj nejaký poplatok ak sa môžem opýtať? a u koho si bola v Ba?ˇˇdakujem

iva187
10. okt 2013

@otrhancek ked ides do statnej nemocnice hradi to poistovna, jedine ak by si chcela zrychlene vysledky tak tusim 200€ sa plati... my kedze nemame peniaze naviac tak som si to nedala a cakala som 3tyzdne na vysledky...

iva187
10. okt 2013

@otrhancek a bola som na kramaroch...dr.turkota (skveli lekar inac) vyvolal mi porod 2tyzdne pred oficialnym terminom pri beznej prehliadke hehe

otrhancek
10. okt 2013

všade,kde som pozerala stránky tak boli vypísané hrozné pálky za vyšetrenie a tiež nemáme na rozhadzovanie. lekár mi vravel,že na kramároch robia dobrý odber a ešte na lekárskej fakulte.tak ešte neviem. s tým skvelým lekárom myslíš úprimne alebo v " "? 🙂

cejara
11. okt 2013

@otrhancek ja som absolvovala v septembri tento rok amnio v Ružinove. Keďže mi vyšli výsledky z tripple testov veľmi zle, 1:19, tak som mala výsledky z amnia do 2 dni zadarmo. Spýtaj sa lekára aké riziko ti vyšlo. Mne keď vyšli zle tripple testy, išli sme s manželom na genetiku a tam nam genetička odporučila amnio a do správy pre lekára napísala, že žiadne zrýchlené výsledky. Tvoj lekár ti povedal, že najlepšie robia amnio na Kramároch a vo fakultnej? To odkiaľ berie? Mňa poslali do Ružinova a keď som sa pýtala sestričky u gynekológa, povedala mi, že za 11 rokov, čo je v Ružinove, žiadna pacientka nepotratila z amnio, takže nechápem toho tvojho lekára, že niečo také povedal. A mimochodom, kamarátka išla na amio na Kramáre, výsledky z tripple testov jej dopadli katastrofálne 1:4 a nedali jej zrýchlené testy, ale musela čakať 3 týždne. Takže ja ti odporúčam zavolať si na genetiku na americké námestie aby ti dali termín, tam choď aj s výsledkami od lekára, choď tam aj spolu s manželom a rozhodni sa pre Ružinov. Prípadne sa dohodni s genetičkou, aby ti napísala zrýchlené testy a budeš ich mať zadarmo 🙂 Držím ti palce, aby ti všetko dobre dopadlo. Ja viem presne, ako sa cítiš...

86zuzana86
11. okt 2013

@otrhancek Ahoj, ja som bola na amnio u Kocha, neviem kde ju robia najlepsie, ale ja som tam bola spokojna velmi s pristupom, keby to tam nebolo tak velmi drahe tak by som tam sla aj rodit🙂. Ja som tiez bola odhodlana neist na amnio ale ked mi vysla pravedpodobnost 1:11 sla som, lebo ja by som sa utrapila k smrti (som ten typ cloveka, stale by som len plakala) a to by asi dietatku nepomohlo. Velmi drzim palce a urcite to dopadne dobre, daj potom vediet🙂

otrhancek
12. okt 2013

@cejara tento týždeň mi robil ešte raz odbery a v pondelok by sme mali ísť pre výsledky. potom na genetiku niekde. nemáš náhodou ešte uložené číslona na genetiku na americkom námestí? dlho si čakala na termín, či hned si dostala?a v Ružinove u koho si bola,či to ti tiež lekárka napísala ku komu máš ísť rovno? no uvidím ako dopadneme a ozvem sa vám potom ešte. zatiaľ dakujem za rady baby.

86zuzana86
13. okt 2013

@otrhancek Ahoj, ja som bola na amnio u Kocha, neviem kde ju robia najlepsie ale ja som tam bola velmi spokojna, podla mna nadstandardny pristup. Keby to tam nebolo tak drahe tak by som tam chcela aj rodit. A neboj sa, velmi drzim palce, aj ja som bola tiez odhodlana tam neist, ale ked mi prisli druhe vysledky a pravdepodobnost 1:11 tak sme sa s manzelom dohodli ze pojdem lebo ako sa poznam a ako pozna on mna, tak by som sa utrapila tak ze by som babatku este viac asi ublizila, ja som totiz plakala v kuse. Velmi drzim palce a daj vedet ako to cele dopadlo. Drz sa!

86zuzana86
13. okt 2013

@86zuzana86 prepac za zdvojenu spravu ale som vedela, ze som ti uz odpisala len mi to neukazovalo, tak som odpisala este raz na tvoju otazku a zrazu ked som poslala druhy krat odpoved tak mi ukazalo aj tu predoslu, tak prepac🙂

otrhancek
13. okt 2013

@86zuzana86 Nevadí 🙂 radšej dvakrát odpovedať ako ani raz 🙂a môžeš mi ešte povedať s tou genetikou si ako dlho čakala na termín?

cejara
14. okt 2013

@otrhancek ahoj, prepáč, že sa tak oneskorene hlásim, ale cez víkend som tu vôbec nebola. Číslo na genetiku nemám, ale na nete by niekde malo byť. Na termín na genetiku som čakala 3 dni a v Ružinove v ten deň amniocentézu robil dr.Papcun (mladý, ale skúsený lekár). Držím palce 🙂

86zuzana86
14. okt 2013

@otrhancek Ahoj, no ja som necakala vobec, prisla som si k doktorke po vysledky a ona ma uz po prvych vysledkoch hned objednala ku genetikovi (bez ohladu na to ako dopadnu druhe testy), takze ked som si prisla po druhe vysledky hned som sla uz aj ku genetikovi...

otrhancek
15. okt 2013

@86zuzana86 Ahoj,my sme dnes boli na genetike. včera sme tam došli a hned nás objednali na dnes. veľmi milá doktorka aj sestrička, boli sme na Americkom. zatiaľ som smnio odmietla, pretože podľa ultrazvuku je všetko OK. výsledok prvých testov som mala 1:110.potrebujem sa najprv dostať z oblišky, čo som chytila kameň. v piatok som si odležala na príjme a pokúsim sa preobjednať na morfologický ultrazvuk o zýdeň skôr a uvidím potom.

86zuzana86
15. okt 2013

@otrhancek tak velmi drzim palce a viem, ze to dobre dopadne....urcite! odkial si inak?

otrhancek
16. okt 2013

@86zuzana86 dnes som bola na kontrolu u lekára kvôli tej obličke tak hned sme hodili aj reč o genetike a stále tvrdí,že je to na amnio,ale ked som mu povedala,že ani tie výsledky nie sú na 100% isté, potvrdil. ráno som sa tiež preobjednala na morfo ultrazvuk takžeidem 30.10 a pevne verím,že dobre dopadnu výsledky. ja som zo Senca a Ty?🙂

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinka1110
16. okt 2013

@olma79
Mne tiez odporucil lekar rovno do ba..takze v nr som ani nebola..ano je to na zeleznicnej..co sa tyka lekarov tak je tam velmi dobry odbornik pan doktor ondrejcak..je velmi mily..mna konkretne vysetrovala a potom aj robila pani dr melisova..ma taky trosku zvlastny pristup ale netreba sa zlaknut..;) co sa tyka zakroku tak tam je viacej lekarov pritomnych dr ondrejcak aj ked zakrok nerobi tak dozera nato vedla lekara kt to vykonava..upokojuje pacienku a tak.. z mojho pohladu to bol pre mna velky stres..a to bolo asi najhorsie..samotny zakrok nebolel nieco take ako ked beru krv,ze citit ten vpich...potom to bolo ok..trva to len chvilocku.najdlhsie asi trvala dezifekcia predtym..🙂 cele som to sledovala na obrazovke takze som videla kde je ihla a ze babatku neublizi..naozaj sa netreba bat..len ako vravim je to take stresujuce lebo clovek nevie co a ako a boji sa o babatko..

zuzanak89
17. okt 2013

@olma79 V Nitre v nemocnici, so mnou tam boli dokonca aj z Hurbanova a z Komárna 🙂, robila to jedna p. doktorka, veľmi milá a všetko čo išla robiť mi vravela, lebo som sa nepozerala, mňa to skoro vôbec nebolelo, niekedy ma viac bolí odber krvi 🙂, len je to neopísateľne nepríjemné, aspoň pre mňa, ale ja som sa ani nebála, bola som až veľmi pozitívne naladená, až som sa sama čudovala, ale myslím, že je to tým, že to cítiš či je všetko v poriadku a naša malá mi to dala aj po odbere vedieť, prvý krát sa pohla 🙂, ja by som nešla do BA, zbytočná cesta aspoň podľa mňa ale to je môj názor, rozhodni sa sama, ja neľutujem, že som bola tu 🙂, držím palce, daj vedieť ako si sa rozhodla a dopadla 🙂

otrhancek
17. okt 2013

@olma79 Ahoj ja som bola na AMerickom námestí. môj tiež spomínal aj železničnú nemocnicu,ale nakoniec som šla na to Americké.

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadulienka
17. okt 2013

AHojte baby, ,,najsmiešnejšie" povedané ironicky je fakt, že ked porodíte už zrazu nikoho vaše dieťa či má Downov syndrom alebo nie nebude zaujímať....Neviem prečo to tak všetkých trápi predtým...teraz nemyslím nás matky, ná to trápi najviac na svete.......ale trápi ostatné inštitúcie.... Ja som amnio odmietla...a doteraz mi nikto vlastne neodpovedal či moje dieťa DOwn je alebo nie....zrazu ked som sa to opýtala pediatričky...na mna pozerala ako na blázna... hoci Down nemusí byť po porode fyzicky hned vidieť....Nerobili mojmu dieťaťu ani testy ani nič...ani nas neposlali na genetiku ani nič.... ale nie len že to.... ani náznakom to nikto už nespomenul...
Tak asi tak....vtedy som vedela, že na amnio nemám ísť..a teraz to viem duplom....

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka2402
23. okt 2013

Ahojte.nam vysli pozitivne prve testy 1:250,druhe negativne.dr.nam povedala ze mame pravo zbehnut na genetiku a zvazit amnio.No ja mam z toho velky strach.Je tu taka osobka,ktora je v podobnej situacii ako my?mimochodom nam nesedi datum pm s tyzdnom tehotnosti,otehotneli sme pred menstr.Babo je tym padom o 2 tt mensie ako podla lekarskych vypoctov. 😕takze aj to by mohol byt dovod pozit.testov

dulkagabulka
23. okt 2013

@dadulienka niečo o motívoch zisťovania
http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/153...

viem, že tripple testy su velmi velmi nespoľahlivé a tiž poznám ženy, ktoré ako ty ich odmietli

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka2402
23. okt 2013

Tak drzim palce aby ste dobre dopadli.nejako rychlo vam daju vysledky.to sa ti ako podarilo vybavit.a ozaj prve asj druhe testy ti vysli pozitivne?

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre