Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

zuzulik7855
22. jan 2014

Siskatan bola som na Kramároch, viď príspevok vyššie. Ultrazvukom sledujú bábätko, aby odoberali vodu mimo neho a zároveň ti tenkou ihlou z maternice odoberú cca tri skúmavky plodovej vody, ktoré sa ti za osem hodín doplnia, veľa piť vody po odbere a treba po vyšetrení ležať a odpočívať. Samotný zákrok trvá cca tri až päť minúť a vôbec nebolí. Nemusíš sa ničoho báť. Za tri týždne sú výsledky.

siskatan
22. jan 2014

@zuzulik7855 dík za info... ja si ani zlé výsledky nepripúšťam, aj AFP bolo dobré a už mám doma dve zdravé detičky... amnio mi odporúčajú kvôli veku... na nete som si prečítala už takmer všetko, aj som pokecala s kamoškami, ktoré to už majú za sebou, tak verím, že aj ja to zvládnem v pohode 😉 prajem všetko dobré, nech Ti to tehotenstvo zdarne ubieha, mimochodom máš pekný TP (môj syn má narodeniny 28.4.) 🙂

zuzulik7855
22. jan 2014

@siskatan Tiež prajem všetko dobré... 😉

stuckatt
23. jan 2014

@siskatan ahoj ja som práve včera odtiaľ prišla 🙂 ja som mala DS 1z70 tak mi na genetike odporučili amnio ja som si vybrala Antolskú dávali na výber aj Ružinov ale s tým som skusenosť nemala a na Antolskej som ležala už aj pri prvej dcére. V utorok som bola na genetike a hneď odtiaľ sme išli na Antolskú na príjem v ten deň ma aj prijali celý deň som len preležala nič nerobila len ultrazvuk čo mi spravili, povedali aby som od polnoci nejedla a nepila a ráno o siedmej som už bola na koze ani neviem ako🙂 bol pri tom lekár a sestrička potreli ma dezinfekciou dali taku operačnú plachtu na brucho s tou dierou a už som mala v bruchu ihlu len to bol taký slabý tlak čo som cítila nič brutálne dokonca na mňa otočil monitor a popisoval kde je bábo a kde ihla a že sa nemusím báť ihla je ďaleko uplne takým kľudným hlasom na mna hovoril že som bola pokojná trvalo to chvíločku odobrali 40 ml plodovej ktorá sa hneď v ten deň aj dotvorí. Keď vybral ihlu sestrička ma utrela pomohla postaviť posadila na vozík a odviezla na izbu kde som si musela 2-3 hodky poležať až potom ísť na toaletu a zas ležať šetriť sa (sestrička sa bola priebežne pýtať či je všetko v poriadku a či som bola už aj na WC) nechali si nás tam do 17 hod a vtedy prišli s prepúšťacou správou a hed domov no aj keď prídeš domov sa musíš také 4 dni šetriť nedvíhať ťažké hlavne. Tak dufam že ti tento môj podrobný popis pomôže 🙂 ale ničoho sa neboj bola to ozaj minutova záležitosť🙂 drž sa

stuckatt
23. jan 2014

@maca242 tak teda už som doma a už len čakať na výsledky dúfam, že to rýchlo ubehne inak to nebolo až také strašné ako to vyzerá 🙂) keď budem mať výsledky dám info papa

siskatan
23. jan 2014

@stuckatt ďakujem veľmi pekne, to som potrebovala počuť, aspoň mám predstavu... ja idem na genetiku v pondelok a odtiaľ mám volať môjmu doktorovi, ako som sa rozhodla... AFP mám dobré, ale kvôli veku mi to odporúčajú... držím palce, určite budú dobré výsledky 😉

stuckatt
23. jan 2014

@siskatan no mala by si byť rozhodnutá už teraz či chceš alebo nechceš amnio lebo na genetike ti neporadia nič ja som bola na genetike na americkom námestí a tam si len popísala rodokmeň mojej a mužovej rodiny či su v rodine postihnuté deti či ste prekonali nejaké choroby a nič viac to ostatné bude na tebe či si to dáš spraviť potom si pôjdeš už len po amnio na genetiko po výsledky

siskatan
23. jan 2014

@stuckatt ja už som viac rozhodnutá za ako proti, chcem mať istotu 😉 môj doki mi to odporúča (poznáme sa už veľmi dlho a rodila som u neho svoje dve deti), trošku ma zneisťuje manžel, že veď nemusím ísť, keď mám testy OK... v pondelok po genetike mám volať svojmu dokimu, keď sa rozhodnem za...

maca242
23. jan 2014

@stuckatt to ti uleti, uvidis. ani nebudes vediet ako a uz budes mat v ruke papiere, ze plany poplach 😉

jarmila40
26. jan 2014

@stuckatt aj ja ďakujem za podrobný opis. Ale nie je to tak v každej nemocnici. V Žiline prídeš ráno, v ten deň robia odber, hoďku vraj poležíš a ideš domov. Ja som mala 1:110 a na odber idem v stredu, bojíi sa ihiel aj výsledkov :(

jarmila40
26. jan 2014

Môže byť so mnou v ambulancii pri odbere partner??

stuckatt
27. jan 2014

@jarmila40 ja som písala konkrétne na Antolskú s tou som mala skúsenosť na Kramároch to ide tiež inak lebo siskatan sa pýtala na Antolskú preto ten podrobný popis ako to tam chodí🙂

stuckatt
27. jan 2014

@jarmila40 no a čo sa týka partnera pri odbere neviem ako to chodí u vás no pri mne na 100% nemohol byť by ho tam ani nepustili ale skús sa popýtať..... a neboj ani nebudeš vedieť ako a budeš mať potom jedine že je to nepríjemné nehovorím že uplne nebolestivé ale hlavne je to rýchlo a je to uplne tenučká ichla nie ako pri odbere krvi tá je hrubšia drž sa a po zákroku sa snaž nemyslieť každý deň na to kedy už budú výsledky lebo by sa to ešte viac vlieklo ja som sa rozhodla na to nemyslieť a nepripúštať si že by neboli ok aj po tom čo ma tu baby z MK povzbudili 🙂)

aneta132
27. jan 2014

Baby chcem sa spýtať absolvovali ste niektorá včasnú amniocentezu v 1. trimestri ?

itusa6
28. jan 2014

žienky , idem na amniocentézu, prosím napíšte mi ako to prebieha a ako ste to vnímali vy? už som si tu pár príspevkov prečítala .

siskatan
30. jan 2014

Tak ja mam amniocentezu za sebou. Bola som ako stuckatt na Antolskej, v utorok ma hospitalizovali, cely den nic iba pokec, co budu robit a dalo sa vsetko mozne opytat, a este ultrazvuk babatka. V stredu rano o siedmej sme isli na to, trvalo to tak 10 minut aj s prichodom a odchodom. Najskor pokec, potom sono bruska, aby vedeli kam ihlu pichnut, potom dezinfekcia a samotny odber. Vsetko pozeras na ultrazvuku, doktor bol velmi prijemny, vysvetloval cely cas co sa deje, pocitovo to bolo asi ako odber krvi. Potom ma odviezli na izbu a do 12 tej som lezala, vecer o piatej ma pustili domov. Trochu mi po zakroku tvrdlo brucho a pocitovala som mierny tlak, ale preslo to. Teraz uz len cakat na vysledky. Boli sme tri a vsetky sme mali podobne pocity. Sestricky aj doktori boli velmi mili, ja to hodnotim pozitivne, tak verim ze aj vsetky vysledky budu dobre 🙂

afrika
31. jan 2014

ahojte, chcem sa vás opýtať - v stredu som bola na amnio. zo zrýchlených výsledkov nám chvala Bohu vyšlo všetko oki 🙂 🙂 + je to chlapček, no to sme vedeli aj predtím... čo všetko (z čoho všetkého) nám prídu ešte tie výsledky do 3 týždňov? je tam ešte zisťovaných veľa ochorení?
po akej dobe po amnio ste išli na kontrolný UTZ?
koľko po amnio ste dodržiavali kľudový režim? 🙂 🙂

zvolsiinylogin
31. jan 2014

@jarmila40 v prenatal centre robia rozbor krvi, nemusis ist na amnio, stoji tro ale okolo 600 eciek...mudr.babjak

zvolsiinylogin
31. jan 2014

@jarmila40 ak si uz bola, ako bolo? aj ja som zo ziliny....

okbukaj
2. feb 2014

@jarmila40 ahoj kde si bola na amnio a ake to bolo? mna to caka v stredu a bojim..

okbukaj
2. feb 2014

@ivetah ahoj kedy si bola v zeleznicnej, mna to caka tuto stredu, a tiez som si zaplatila 300 ecok..robil ti to mudr. ondrejcak ci niekto iny?

ivetah
2. feb 2014

@okbukaj ahoj, ja som bola pred 2 rokmi. ano robil to on a plus cely jeho team. bolo to uplne profesionalne a v pohode. mne po zakroku pichali aj rhegu (lebo som rh negativna) a to bolelo rozhodne viac a dlhsie... na druhy den mi volali vysledky. drzim palce 😉

afrika
2. feb 2014

@ivetah prosím ťa v stredu som bola na amnio. zo zrýchlených výsledkov nám chvala Bohu vyšlo všetko oki emoticon emoticon + je to chlapček, no to sme vedeli aj predtím... čo všetko (z čoho všetkého) nám prídu ešte tie výsledky do 3 týždňov? je tam ešte zisťovaných veľa ochorení?
po akej dobe po amnio ste išli na kontrolný UTZ?
koľko po amnio ste dodržiavali kľudový režim? ďakujem 🙂 🙂

okbukaj
2. feb 2014

@afrika ja mam ist v stredu a mne vysli zle vysledky na Smith Lemli Opitzov syndrom a tam su vysledky az za 10 dni aj ked som si zapolatila zrychlene za 300 ale to nevedia urychlit, neda sa to skor urobit..a robil ti to tiez mudr. ondrejcak?

afrika
2. feb 2014

@okbukaj nee, ja som bola v MT... to je aký syndróm? z čoho ti ho diagnostikovali? držám pršteky 🙂 🙂

ivetah
2. feb 2014

@afrika ziadne dalsie vysledky neboli, v podstate v tom zrychlenom teste sa robi tusim 5 najcastejsich gen. poruch + pohlavie.
kludovy rezim - fuuuha, to uz neviem, tusim vrvaeli tyzden, tak to som radsej dodrzala, aj ked hybat som sa musela, kedze som mala uz starsiu dcerku.
a kontrolny uzv v 21 tt - to je morfo. ale teda p. dr. toho vela nepovie, on to berie tak vedecky, takze vysetri, vsetko skontroluje, to ano, ale nie je to take, ze mamicka pozrite.... takzeja som isla este zvlast na morfo k Mudr. Slezakovi.

afrika
2. feb 2014

@ivetah myslíš, že ak by mi nedajBože odtekala plod. vodička po amnio tak to zistím? ďakujem za info 🙂 🙂

ivetah
2. feb 2014

@afrika tak to neviem, asi ano... ale ak budes mat vlhko v nohavickach a nebude sa ti to zdat, mozes ist na pohotovost, tam maju take papierove pruzky, ktorymi sa da zistit, ci je to plodova voda alebo nie 😉

okbukaj
2. feb 2014

@afrika tiez som o nom nikdy nepocula ale ostatne som mala z tripple testu negativne len toto mi vyslo vysoke 1:16 ..ale je to ovela horsie ako downik..kukni podrobne na nete..som z toho mimo, nakolko mam prve dieta uplne zdrave (klop klop klop) a ani vo sne by mi nenapadlo, ze by mi mohli zle vyjst vysledky z krvi..a to opakovane bohuzial..no verim , ze po amnio bude vsetko ok a aj vysledky budu negativne a budem sa moct tesit zo zdraveho babatka..ale tie nervy..

jarmila40
4. feb 2014

zvolsiinylogin a obkukaj...V každom meste to je inak. Ja som bola v ZA a už to mám za sebou, strašne som sa bála, bo len obyčajný odber krvi mi nerobí dobre. Ráno o 7 hod. príjem, bolo nás šesť...papierovačky a rýchle vag. vyšetrenie a potom sme hneď išli na to... Bolo to rýchle, trvalo to možno 5 minút. Nebo, by sa vo mne krvi dorezal, ale na moje prekvapenie som skoro nič necítila...iba ten vpich...ako som cítala, čakala som ešte, že budem cítiť ten podtlak, keď budú ťahať tú vodu, ale naozaj som to necítila...takže som sa celý čas bála zbytočne...viac ako hodinku sme sedelo-ležali v takej čakárničke a potom nám vypísali prepúšťacie spávy a išli sme domov...celú stredu aj štvrtok som ležala, v piatok som sa uz bola trošku prejsť...partnera so mnou do ambulancie nepustili..ja som mala zlé krvné výsledky na DS...v piatok po 13hod. boli prvé výsledky a je to ok, nepotvrdilo sa to, bol to planý poplach...ostatné výsledky budú o 3 týždne po odbere a potom s nimi sa ide v najbližší utorok na sono dolu do pôrodnice..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre