Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

mizu89
7. jún 2014

a nepytala si sa nahodou ze co mozes a co nemozes robit?ja radsej by som lezala a ani sa nepohla aby sa nic nestalo kym by som cakala na vysledky

mizu89
7. jún 2014

mia18112 riziko 1:4????? to co ma byt ved to tak vyzera ze kazda co ide na genetiku tak kazda ma zle vysledky a potom kazda stresuje.ja som tiez prvorodicka ale snazim sa na to nemysliet.a aky su v MT doktori.lebo ked som bola na sone tak mi povedala taka mlada doktorka ze radsej amnio aby som si bola na 100% ista.

mizu89
7. jún 2014

miamia3 ty si bola teraz niekedy na odbere ked pises ze vysledky su do 2 tyzdnov.lebo vsade pisu ze 3 tyzdne to trva a poslu ti to obycajnou postou.

mizu89
7. jún 2014

@miamia3 a platila si daco alebo ta poslal tvoj doktor ohladom veku.a kedy si bola na amnio?

miamia3
8. jún 2014

@mizu89 to tak blbo píšem, moje výsledky sú za dva týždne, týžden čakania mám za sebou, tak som to myslela, a platila som niečo, nejaké euro doktorke ešte na genetike za poštovné ,keď mi príde domov výsledok. Mne vychádza na downa tak preto 😢

zaira301
8. jún 2014

...ja som tiež bola na amniocentéze 2x....a nič to nie je...treba ísť, lebo v mojom prípade prvýkrát mi zistili ochorenie bábätka, ktoré by inak nezistilo sa... no a druhýkrát už bolo všetko ok...maličký bol zdravý a bola som už spokojná a nemusela som sa stresovať celé tehotenstvo, či bude, alebo nebude choré dieťatko...treba byť v pohode a nemyslieť na to, že sa niečo stane pri odbere plod. vody.... potom treba dodržiavať to čo povie doktor a odpočívať, nedvíhať ťažké ..tak 4 dni...a všetko bude ok...držím Vám všetkým palce, aby Vaše dieťatká boli zdravé 🙂

zaira301
8. jún 2014

@mizu89 ...neboj sa, ja síce som mala prvýkrát daw. syndrom...ale druhýkrát už bolo všekto ok...aj aj druhýkrát som mala zlé výsledky z krvi a napriek tomu bolo drieťatko už zdrvavé...nemusí to znamenať že bude choré, ak máš zlé výsledky... ale je dobré, ak si sa rozhodla pre vyšetrenie...to je dobré.... ak sa budeš chcieť niečo spýtať, kľudne napíš....

zaira301
8. jún 2014

...ja som mala prvýkrát, keď dieťatko bolo choré výsledky z krvi 1:14....... nikdy som nechápala ako to je... na genetike mi to vysvelila, že keď sa postaví 14 žien, tak tam je riziko, že jedna z tých žien bude mať choré dieťa...a ak náhodou bude 1:230....tak jedna z 230 žien bude mať choré dieťa.... takže vyššie riziko je 1:14 , ako 1:230.... a človek ak je v strese, tak vtedy ani nepremýšľa o číslach, len o tom, že je tam už nejaké riziko...ale netreba sa stresovať, len pokojne uvažovať, že doktor musí posielať na vyšetrenie, aj keď nemusí to nič znamenať.... no a ja som mala aj druhýkrát zlé výsledky z krvi...a napriek tomu bolo dieťatko zdravé....

mizu89
9. jún 2014

@zaira301 a ty si bola v MT?ak ano tak robia aj vo stvrtok amnio?lebo zajtra na obed si mam zavolat o vysledky z krvi.

zaira301
10. jún 2014

@mizu89 ...ja som bola v Bratislave....

zaira301
10. jún 2014

@mizu89 ...ja som mala výsledky až o 3 týždne po amnio...síce som volala skôr, čo som bola zvedavá a nedočkavá, ale mi povedali, že za prvé ani po telefone by mi nepovedali výsledky a po druhé, že na všetky tie testy je potrebné 3 týždne... no a v prvom prípade, keď dieťa bolo choré, tak tam keď zistili že bude daw. syndrom, tak ešte potom dvaja nezávislí doktori robili tie testy, aby to bolo na 100 percent....ja som tam bola tak nešťastná, že som obviňovala, že či sa náhodou nezmýlili, že čo ak ten dotyčný doktor sa nepomýlil, a vtedy mi povedali, že vlastne ak prvý zisiti nejakú vadu, tak testujú ešte dvaja doktori...proste aby to bolo na 100 percent...človek ak sa dozvie niečo zlé, tak obviňuje aj iných bojí sa, že čo ak sa zmýlili a ja by som mala dať dieťa preč a bolo by zdravé..ale to nie je možné...testuje sa to viackrát....

mizu89
10. jún 2014

@zaira301 aha tak preto to trva tie 3 tyzdne koli viacerym doktorom.ale pise sa tam ze riziko potratu.nechcem mysliet na najhorsie ale ako vznika potrat po odbere.ze neoddychujes tak ako nariadi lekar ...alebo zalezi ako ti pichne ale aky mas organizmus.

mizu89
10. jún 2014

@miamia3 idem vo stvrtok tento tyzden na amnio do MT lebo vysledky mi vysli 1:120 a ako mam tam prist mam sa najest napit alebo nalacno.

miamia3
10. jún 2014

@mizu89 ja som išla najedená, aj slabú kávu kôli tlaku, cestovali sme hodinu a 10.00 hod sme už išli domov, bola som na rade tretia z báb. Držím ti palce, oni sú tam milí, na mne videli ako sa strašne bojím , potom napíš ako to dopadlo.

mizu89
10. jún 2014

lebo nam trva tak cesta 45 min. a nepolezim si na izbe nejaku hodinu?ci to idem okamzite po odbere domov?a doma oddychovat?

mizu89
10. jún 2014

@miamia3 lebo nam trva tak cesta 45 min. a nepolezim si na izbe nejaku hodinu?ci to idem okamzite po odbere domov?a doma oddychovat?

miamia3
10. jún 2014

@mizu89 po odbere vody som sa prezliekla naspäť do svojích vecí v kabínke, Dr. mi podala doklad o absolvovaní amnio, a na chodbe sme si mali posediet cca 20 min . Potom domov.

mizu89
10. jún 2014

aha a potom uz doma oddychovat.a ak sa smiem spyta kedy si bola lebo pozeram ze mame rovnako termin
@miamia3

miamia3
10. jún 2014

teraz v stredu , ja som bola na 2x, lebo bábo bolo zle otočené a veľmi sa vrtelo, tak mi dali termín o 2 tt, jedna z báb tam bola na 3x už tiež pre zlú polohu . Pichali mi to dole do podbruška, lebo mám vpredu placentu

zaira301
10. jún 2014

@mizu89 ...ani by som nad tým nepremýšľala, už teraz to fakt robia super, vždy sú tam prítomní pri odbere plodovej vody dvaja lekári tiež ten ktorý pichne ihlu si to s tým druhým doktorom prekonzultuje...to sa nemusíš báť... ja som bola dvakrát a tiež som sa bála...to sa bojí každá...ale fakt ten kľud po zákroku treba mať...jedna pani tam bola sama a aj odišla na MHD sama s ťažkou taškou...vôbec to neriešila, že či sa naťahuje s taškou, alebo nie...ja som si tak potichúčky sadala do auta a hneď som si ľahla doma, veď človek aj keď sa cíti fit, musí trocha aj si dávať pozor....

mizu89
10. jún 2014

@zaira301 to ano lebo teraz ma vsetko mozne napada ze klud a cesta domov po tych krkahajoch a nasich deravych slovenskych cestach ci to neublizi...

zaira301
11. jún 2014

@mizu89 🙂 tak to neublíži 🙂 len ťažké nenosiť, doma však až tak ležať nemusíš...to je myslené tým, že vlastne nemôžeš okná umývať a také práce podobné🙂

lubicaziv
11. jún 2014

No žienky. . Ja si idem dnes po výsledky amnio.. držte palce

mizu89
11. jún 2014

@zaira301 ved pomali 2 mesiace som na pn tak mam doma leharo.len vies ze staci ak daco spravim nieco tazke alebo beh ...a bude zle?

mizu89
11. jún 2014

@lubicaziv a kde si bola na odbere?drzime palceky nech vsetko dobre dopadne daj potom vediet.a ake si mala riziko?

staga
11. jún 2014

@mizu89 ahoj, ja som bola na odbere na Antolskej bola som tam 3 dni aj napriek tomu ze mi odber robili na dva krat vsetko dopadlo dobre malinka uz ma 10 mesiacov a je uzasna a hlavne zdravucka ako buk 🙂

mizu89
11. jún 2014

@staga ak sa smiem spytat Antolska je kde a to preco odber na 2 krat a 3 dni v nemocnici.

staga
11. jún 2014

@mizu89 Antolska je v Bratislave tam som aj rodila, odber bol predpokladám preto na dva krát lebo som mala málo vody ale nemala som šancu sa ani čo to popýtať lebo keď mi urobili odber hneď zmizli, to sa mi nepáčilo ale čou v už a keď som sa na to pýtala na rannej vizite tak mi lekárka povedala že nemá žiadnu poznámku papieroch ale že pre istotu si ma tam nechajú ešte deň, ináč by som tam bola iba 2 dni, prvý deň prídeš a na druhý deň ráno urobia odber a poobede môžeš ísť domov, takto to funguje na Antolskej. Kludne sa pýtaj...

mizu89
11. jún 2014

@staga aha lebo ja idem zajtra do MT a doktorka z genetiky mi povedala len tolko ze rano o 8:30 tam mam byt sestricka si pobere tehotensku knizku a zdr. karticku a potom bude postupne volat a po odbere posediet 20min. a mam ist domov.ako uzas zakladne info a dovidenia.ja som myslela ze mi pekne vsetko vysvetli ale vobec.a takto sa tu potom asi kazda zena na to pyta.

lubicaziv
11. jún 2014

Takže všetko je Ok 🙂 Budeme mať dievčatko 😉 @mizu89 ja som bola na Kramároch. . Okolko 9:30 mi to robili a o cca 12 som išla domov.. ja som bola kvôli veku.. po 35-je.. ale dnes mi lekárka vravela, ze sa hranica posunula od 38

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre