Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

lenadka
9. feb 2016

@jeinabe nie protilátky ale injekciu na vychytanie protilátok ak by s po zákroku začali tvoriť a áno mali by ju dať, nie len po amnio, ale napr. aj po kyrete, MA aby prípadné ďalšie tehotenstvo nebolo ohrozené.

cukricek12
9. feb 2016

@jeinabe malo by to tak byt, ja som si tu injekciu mala ist sama kupit do lekarne

adamindo2
26. feb 2016

Caute cakam to za tri tyzdne cakam co bude hadam to prebehne vsetko v poriadku a hladko.

jantarik
24. mar 2016

Ahojte dievcata chcela by som sa aj ja s vami podelit s tymto zazitkom ktory neprajem naozaj nikomu... po preplakanych dnoch som v utorok nastupila na prijem v Antolskej musim povedat ze vsetky sestricky lekari boli naozaj na 1. Zakrok prebehol rano o 7:00 a 7:20 som uz bola na izbe. Mala som problem s odpadnutim po zakroku nakolko to je reakcia mojho tela na stres. Samotny zakrom naozaj nebolel povedali mi ze cakam dievcatko a bolo;) keby som neodpadla o 14:00 by som uz isla domov. Musela som ale zostat az do dalsieho rana. Aj ked uprimne som bola aj rada dali mi magnezium, urobili krvne testy a malu som este rano videla ako si veselo plava. Vo stvrtok rano pustili s tym ze mam este oddychovat a v piatok uz mozem fungovat normalne. Zaplatila som si aj zrychlene testy a vo stvrtok o pol 11 mi uz volali z kliniky ze je vsetko ok. Takze uprimne nebojte sa dietatko to zvladne a budete mat istotu🙂

adamindo2
27. mar 2016

Ja zom mala krvne testy v poriadku a povedali mi v martine ze netreba na odber plodovej ist ze sono a odber je OK tak to netreba tak som ani nesla ale doktorka mi povedala ze ona sama by ma odber poslala keby mam testy zle ale po rozhovore sme obe usudili ze netreba. Ale keby sa nieco deje urcite by som na plodovu vodu isla aby som zistila ci je vsetko tak ako ma byt.

zuzanak89
31. mar 2016

Baby nebojte sa, už dávnejšie som v diskusii prispievala a výsledky boli 1:16, bola som na amnio a máme krásnu, zdravú 2-ročnú slečnu 🙂. Držím vám všetkým palce 🙂

lussylu
8. apr 2016

@jantarik ahoj kolko stalo pripatenie za tie testy prosim ta ja idem na amnio buduci tyzden

jantarik
9. apr 2016

@lussylu 200€ vysledok bol na druhy den okolo pol 11

janulka1980
9. apr 2016

Tiez som bola na amnio. Zakrok absolutne bezbolestny (stres z neznameho nol vacsi). Riziko minimalne. Vysledok: uz trojrocna dcerka. Drzim palce vsetkym buducim maminkam 😉

lussylu
10. apr 2016

@jantarik a bola si na antolskej ci na suktomnej klinike

adamindo2
10. apr 2016

aj ked su krvne testy v poriadku treba ist na amniocentezu? ja som to odmietla pokial mi dr povedal ze je vsetko v poriadku ohladne krvnych testov.

lussylu
10. apr 2016

@adamindo2 skrinning bol negativny ale vysli une zle hodnoty tak preto ma posielaju

fcielkaa
10. apr 2016

Ja som bola v zeleznicnej nemocnici, platila som tusim 350€ a mala som tiez zrychlene vysledky. Zakrok nebolel a na druhy den som v pohode fungovala.

aifelka
5. máj 2016

@lussylu ahoj. Ako si dopadla po amnio? A kde si bola?

lussylu
5. máj 2016

@aifelka dnes som bola pre vysledky malinka je zdravucka ako repa strasne sa tesiiime

aifelka
5. máj 2016

@lussylu super tesim sa,každej prajem len dobre výsledky.

jonnie
5. máj 2016

Mne to lekar spomenul-ale netlacil ma do toho...vzhladom na vek. Odmietla som.nic by to neriesilo...dieta som bola rozhodnuta donosit. A prave tu odfukuje maly zdravy sibal 😀

sivamyska1
12. máj 2016

Kocky pls vcera som podstupila amnicentezu ... Zatial vsetko ok az citim mozno viac mokro tam odspodu ako nie je to ze vela ale take vlhko tam miestami je . Neviem cinist k lekarovi alebo to zatial nechat tak . bolesti miestami ma pichne v brusku ale inak nic extra lezim doma s vylozenymi nohami

sivamyska1
12. máj 2016

Alebo take vlhko by som sa opravila

nikitkad
12. máj 2016

@sivamyska1 choď dr pre istotu

mirrina
13. jún 2016

Ahojte, baby, co ste z Bartislavy, prosim vas ak mi vysli negativne skriningy v prvom i druhom trimestri a chcem ist sama od seba pre istotu na amnio, kolko budem platit? Chodim do Kochu, keby niekto mal konkretnu skusenost s cenou tam. diky moc!

elzika
19. júl 2016

@zuzanak89 Gratulujem 🙂 Mam taky isty vysledok a amnio o tyzden. Tak velmi dufam, ze je to plany poplach.

zuzanak89
20. júl 2016

@elzika Ďakujem, budem držať palce a myslieť na teba, daj vedieť ako ste dopadli. Ale dopredu viem, že je to len poplach. Netreba sa báť zákroku, pre mňa to nebolo bolestivé, skôr nepríjemné.

elzika
20. júl 2016

@zuzanak89 Dakujem pekne. Potom dam vediet.

elzika
29. júl 2016

@zuzanak89 Takze mame vysledky, a radim sa do skupiny mamiciek, ktore tieto testy riadne vystresovali, ale nakoniec je vsetko v poriadku.
Mali sme zrychlene vysledky za 2 dni, kedze som uz vo vysokom stadiu (dnes 21tt). Prvy skrining vysiel 1:95, po priratani NT to uz bolo 1:400. Limit na moj vek je 1:340. Druhy skrining v 16tt vysiel uplne zle, 1:16. Bola som na amnio v Ruzinove. Boli sme tam len 3 tento tyzden. Amnio sme mali vsetky za sebou o 8.30, ked sme uz boli spat na izbe. O 13.15 nam povedali, ze mozeme ist domov. Mne sa po amnio zatocila hlava a takmer som odpadla, ale len ma odviezli na izbu, a potom uz bolo vsetko ok.

zuzanak89
29. júl 2016

@elzika Tak super, veru ďalšia zbytočne vystresovaná mamička, prajem všetko dobré 🙂

elzika
29. júl 2016

@zuzanak89 Dakujem pekne. Bolo by super, ak by vystresovanych mamiciek bolo menej. Toto teda cloveku na pohode neprida, ale myslim, ze ten kamen co mi dnes o 13.09 spadol zo srdca bolo pocut dooost daleko.

zuzanak89
30. júl 2016

@elzika a ja že čo to tresklo 🙂

alma_m
31. aug 2016

Čo ja viem, zo všetkých neinvazívnych prenatal testov sa najviac približuje vyšetreniu plodovej vody získanej z amnio Prenatal safe karyo, vyšetruje všetky chromozomy, najviac sa podobá karyotypu zíksaného z amnio. Je možné si ho dať spraviť v Reprogene.

lucousik
4. nov 2016

baby,po amnio na kramarech sa tam lezi do druheho dna alebo iba par hodin? boli ste sami,alebo mam aj muza brat? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre