Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

maca2017
8. jún 2017

No ja zatiaľ nič,asi až v piatok.Ja v podstate čakám len na potvrdenie T18-Edwards,lebo Trisomy vyšiel pozitívne, a potom na ukončenie 😥

elzika
8. jún 2017

@maca2017 mne volali v piatok o 13tej ohladom tych rychlych vysledkov

maca2017
8. jún 2017

@elzika aj mne tak hovorila, takže počkám do zajtra. Dúfam že boli ok.

elzika
8. jún 2017

@maca2017 nastastie som bola jedna z tych, co vysledky krvnych testov len riadne vystresovali

maca2017
8. jún 2017

@elzika To je super,hlavne nech je bábätko zdravé.

elzika
8. jún 2017

@maca2017 a myslis, ze nie je sanca aj u vas, aby aj to vase bolo zdrave?

maca2017
8. jún 2017

@elzika Tak tie Trisomy sú presné na 99% takže asi nie.Amnio to má iba potvrdiť.A ešte sa to aj komplikuje,dnes mi volali z genetiky,že mám prísť zajtra na krv,lebo v plodovej vode je krv a nevedia izolovať DNA.No len dúfam,že nebudem musieť ísť ešte raz.

snehovagula1
8. jún 2017

@maca2017 to je vase prve? Velmi ma to mrzi.... Citam tu vase prispevky a sucitim s vami, neviem si ani predstavit co musite prezivat... Ja som bola na amnio, nastastie vsetko ok, uz 3m.nam maly robi radost...

maca2017
8. jún 2017

@snehovagula1 To je moje tretie...

elzika
8. jún 2017

@maca2017 a ked mas spravene trisomy a su take presne, tak preco treba aj amnio? Nepredlzuje sa tym tvoje trapenie? Alebo musia byt aj vysledky z amnio?

maca2017
8. jún 2017

@elzika V prípade pozitívneho Trisomy je potrebná amnio,pretože ak chceš prerušenie po 12tt, tak zákon berie do úvahy iba amnio ako diagnostickú metódu.Trisomy je stále uznané iba ako screenig a to nestačí.A áno je to iba zbytočné predlžovanie trápenia,ak si teda rozhodnutá to ukončiť.

natalyy15
8. jún 2017

Ahoj ja som ju absolvovala nič príjemné ale dali sa vydržať zákrok trval pár minút a bol bezbolestný ucitis len malé bodnutie žiaľ u mňa to bohužiaľ skončilo umelým prerušením

snehovagula1
8. jún 2017

@maca2017 a prve dve su ok? Esteze tak, my sme cakali prve a bolo to nieco strasne, prve som potratila...

elzika
8. jún 2017

@maca2017 ach jaj :( Drzim palce nech este raz nemusis ist a bud silna 🌷

maca2017
9. jún 2017

@snehovagula1 Staršia dcéra je ťažko postihnutá, ale nemá genetickú vadu, len sa narodila v 26tt, takže to je následok. Druhý syn je zdravý. Takže viem, čo je to starať sa o choré dieťa a čo to všetko obnáša, preto mám v tomto úplne jasno....

maca2017
9. jún 2017

@elzika Ďakujem pekne 🙂

mutuli
9. jún 2017

@maca2017 tak to mi je luto drzim palce :(

mutuli
9. jún 2017

@elzika
@lussylu ahojte tak som najstasnejsia vysledky po amnio su 1* sice uz mam v pupocniku dve cysty :/ tak snad to pri tom pozitivnom vysledku aj ostane. dakujem vam 🙂

maca2017
9. jún 2017

@mutuli To je super.Teším sa s tebou 😄

mutuli
9. jún 2017

@maca2017 dakujem 🙂

mutuli
9. jún 2017
snehovagula1
9. jún 2017

@maca2017 och tak to mi je luto, ja vobec nikoho neodsudzujem, ja by som spravila to iste... V takychto pripadoch plod aj tak nema sancu prezit, preto radsej ist z kratsej cesty..
Mozem sa este spytat, ako to ze je tvoja dcera postihnuta, ved deti v 26tt su zvacsa potom ok, ked rozchodia inkubator atd...

tranquillo
9. jún 2017

@snehovagula1 tiež som sa chcela to isté spýtať

maca2017
9. jún 2017

@snehovagula1 No ona má už 22 rokov.Vtedy to bolo hpršie a bohužiaľ ona to nerozchodila,chytila úplne všetko ako z učebnice.No a následok?Je slepá, hluchá,má ťažkú DMO a retardáciu.Doma bola do 15 ale s pubertou sa jej stav výrazne zhoršil,bola nebezpečná sebe aj okoliu a museli sme ju umiestniť do zariadenia so špeciálnou starostlivosťou.Ale už je fajn, ukľudnila sa,teraz je celkom stabilizovaná.Okolie však nevníma.Tak v skratke len toľko.

maca2017
9. jún 2017

A ešte niečo.Naozaj som videla v živote veľa detí ktoré trpeli a veľa rodičov ktorí im nevedeli pomôcť,aj takých ktorí to nakoniec nezvládli a viem,že keby si mohli ešte raz vybrať,tak toto by si nevybrali.Nie kvôli sebe,ale kvôli dieťaťu.

slniecko1976
9. jún 2017

Ja som isla kvoli geneticke na amniocentezu bolo to neprijemne,ale nebolelo to len najhorsie bolo potom cakat 3tyzdne na vysledky a vsetko prebehlo v poriadku dnes mam zdraveho 9 rocneho syna zaco dakujem aj Bohu...podla mna zalezi aj kto to vykonava u mna to bol prednosta takze to bolo ok prajem nech to kazdej z vas dopadne najlepsie ako moze 😉

snehovagula1
9. jún 2017

@maca2017 je to des mat chore dieta, najhorsia nocna mora aka moze byt. Ja dakujem ze nas syn je zdravy. Tak ako som pisala, radsej ist z kratsej cesty aj ked je to pre matku velmi velka psychicka zataz.

slniecko1976
9. jún 2017

@snehovagula1 verim Vam 11 rokov som mala partnera,ktoreho sestra mala postihnute dieta je mi to velmi luto, ze akurat Vam sa to stalo :( ...

snehovagula1
9. jún 2017

@slniecko1976 ja mam zdrave dieta

slniecko1976
9. jún 2017

@snehovagula1 aha prepacte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre