Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

nika2
2. apr 2008

ahoj jastericka,
tak uz sa to blizi tebe 🙂 a uz mate meno? u nas vyhrala Viktoria.

jastericka
2. apr 2008

aj my sme rozmýšľali nad Viktóriou, je to krásne meno 🙂 , ale vyhrala Martinka
Dúfam, že to nebude čítať nikto z rodiny, lebo nik to nevie 😀

mata35
2. apr 2008

Ahoj Tulipka, a nevieš, kde sa stala chyba, keď bude mať bábo ráštep? Hovorí sa, že to spôsobujú antibiotká alebo stres v prvých dvoch mes. tehot., ty dávaš niečomu vinu? Alebo sama nevieš. Je to tvoje prvé bábo?
Prajem ti, aby ste to zvládli, a uvidíš, to bábenko ti dá toľko lásky, že to všetko ľahšie zvládneš, len budete musieť bojovať a chodiť na plastiku, ale zvládnete to. Ahoj

tulipka
3. apr 2008

ahoj mata, a vsetky ktore mi dodavate silu...je to moje prve babo, a to vacsie su to strasti....malo to byt najkrajsie obdobie, a ja namiesto toho placem a citam literaturu o razstepoch a komplikaciach...neviem preco sa to stalo prave mne, a neviem preco sa to vzdy stava tym opatrnym a tesiacim sa maminam...mam pocit ze je to nespravodlive, ale uz nic nezmenim, a musime sa s tym zmierit. kazdopadne to bolo pravdepodobne sposobene liekmi, ktore som brala cca v polke druheho mesiaca...netusila som ze som tehotna pretoze moj cyklus bol hodne nepravidelny. neboli to vsak ziadne antibiotika, ale vraj to ani nemusia...jednoducho oslabenie organizmu, malo vitaminov(do zistenia tehotenstva som nebrala ziadnu kys.listovu apd. vraj to byva zo suhrnu viacerych veci...som ale velmi smutna, pretoze nic take v rodine nemame a to percento vyskytu je fakt nizke...bohuzial na niekoho to muselo padnut:((( pomaly sa s tym snazim vzit a tesit sa aj tak...

marlene
3. apr 2008

tulipka,
ak ti mozem poradit,nehladaj pricinu a teraz nic necitaj o razstepoch.zbytocne ta to len stresuje.je to nespravodlive,ale s tym uz nic nenarobis.okrem toho,nie je to ziadne postihnutie s ktorym by sa nedalo nic spravit!prve mesiace budu urcite narocne nielen na psychiku,ale neboj sa urcite to zvladnes.na mamaaja.sk je dokonca diskusia na starom fore ,pise tam mamicka ,jej syn je myslim uz po operacii.ak chces mozem sa opytat tej mojej kamosky,ci ti mozem napisat jej mail a mozes sa s nou spojit.najlepsie su skusenosti od ludi ktori tym presli,ti ti pomozu ovela viac ako literatura 😉

tulipka
3. apr 2008

ahoj marlene, dakujem ti za ochotu, budem rada ak budem moct popisat s niekym kto tym vsetkym presiel...skusim pozriet aj tu stranku...viem ze sa takto len stresujem, ale je to ako facka a clovek potrebuje vediet co ho caka...

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macka1977
4. apr 2008

ahojte ja som sa v pondelok dozvedela tu strasnu spravu ze moje testy na AFP maju nizke hodnoty cize podozrenie na DS 1:210.V pondelok idem na konzultaciu do BA na americke namestie boli ste tam uz niektora? Ja mam z celej tej amniocentezi velky strach a chcela by som vediet ci to je bolestive.

marlene
4. apr 2008

tulipka,

ale ved clovek nevie ani co ho caka so zdravym dietatom 😉 kazde dieta je ine.aj tie s razstepmi ,aj tie s inymi postihnutiami.nikto ti teraz nepovie aky rozsah a z toho vyplyvajuce dosledky na teba cakaju.ked sa male narodi,postupne do toho preniknes.pre deti s razstepmi (podla velkosti) sa vyrabaju take platnicky z akrylu,urobi sa odtalcok dasienka a potom sa podla toho vyrobi ta platnicka,ktora sa dava na dasienko,napr.aby mohlo babetko pit.
na tvojom mieste by som sa mozno zacala zaujimat ,ci je v tvojej blizkosti logopedicka,ktora ma skusenosti s takymi detmi,poradkynu dojcenia,ale najlepsie rady dostanes od amiciek ktore tym uz presli.to je moja skusenost,ja mam dcerku s ds a dodnes som neprecitala jedinu knihu o jej diagnoze.zijem teraz,a nechcem sa stresovat tym co a ako bude o par rokov.najviac mi pomohli skusenosti inych mam s detmi s ds.
ty musis vedeiet co je pre teba lepsie,ale ja som rada ze som pred jej narodenim nevedela nic,pretoze to co som citala (vseobecne o detoch sds ) vobec nezodpovedalo tomu aka je moja dcerka.

blovitc120
5. apr 2008

tulipka, kamaratovej manzelke tvrdili az do porodu, ze ich chlapcek bude mat razstep, uz sa s tym zmierili, cele okolie uz o tom vedelo a maly ju uuuplne zdravy, pomylili sa. tak hlavu hore, ani doktori nie su vseveduci

jastericka
5. apr 2008

a veľa ženám vyšli AFP testy dobre a aj napriek tomu sa im narodili detičky s postihnutím, takže tie testy sú na dve veci... 😠
macka, neboj ten pomer 1:210 nie je až taký hrozný, uvidíš,všetko dobre dopadne...

Ževraj amnio nie je bolestivé, aspoň väčšina žien tak tvrdí a pripisuje to ako k odberu krvi.

tonita
6. apr 2008

Macka ahoj, aj nam vysli vysledky na AFP nizke. Boli sme na konzultacii v Nitre a Dr. bola strasne zlatucka ale robi aj v Ba. A mozem ta upokojit, ze mame 6 tyzdnoveho valibuka zravuckeho. Takze sa neboj lebo tvoj strach sa prenasa aj na babatko.Neboj treba verit, ze vsetko dobre dopadne. A inac ta amnio- mne bola tiez ponuknuta ale my sme ju odmietli lebo sme si chceli babatko nechat tak ci tak- a tam je aj nejake percento potratu- takze je tam aj riziko tej amnio

ivana1973
6. apr 2008

Macka, ja som bola na amnio v Trencine a vobec to neboli. Citis iba chcvilu taky tlak, ale to nic nie je a ten vpich to je citit menej ako pri odbere krvi. Tak toho sa netreba bat. Po tom treba tyzden byt v kluce. Chvilu este pobolieva podbrusko, ale to u kazdeho inak. Tak hlavu hore neboj sa dobre to dopadne. 🙂 😀

alana
6. apr 2008

ahojte, je tu niekto komu vysli AFP testy velmi vysoke?

macka1977
6. apr 2008

Ahojte vsetkym vam dakujem za povzbudenie uvidim co mi tam zajtra povedia.Tonita aky si mala ty ten pomer?

stvura
6. apr 2008

Ahoj alana, no mne vysli AFP testy 1:87 {mam 31 rokov}, bola som na genetike v Nitre a na amnio v Bratislave v Iscare, trpla dva dni, lebo sme si dali spravit Fischa, no ale ked mi pan Mares zavolal ze Alex je zdravy, bola som v siedmom nebi.
Tulipka, razstep je mozne korigovat, nepanikar. Moj manzel nema lavu ruku - zakrpatenu dlan bez prstov a nikdy nikto mu nezistil preco {zistovali mu to pred 10 rokmi na Americkom v Ba}, ver mi, ze na 4D ultrazvuku som dva krat lekara poprosila nech prezrie poriadne ruky drobcovi, ale i keby nemal ruku by mi to nevadilo. Moj muz s tym zije cely zivot, dokaze vsetko co mi ostatny a mne fakt jedine iba blbe pohlady ludi na ulici pripomenu ze je asi iny ...

macka1977
6. apr 2008

Ahoj stvura nevies mi prosim ta napisat kolko stoja tie zrychlene testy?

dann
7. apr 2008

tulilpka, pises, ze lekar nevie v akom rozsahu je to poskodenie, takze urcite to bude iba mala esteticka vada a uz ti baby pisali, ako deticky po operacii normalne funguju. takze uz si nic necitaj, neobvinuj sam ze to je kvoli nejakym liekom, to s tym vobec nemusi suvisiet, to je proste osud. budeme na teba mysliet, uvidis, teraz sa stresujes a mas strach, ale urcite bude vsetko v poriadku a tvoje babatko bude pre vas najkrajsie na svete!

horallka
7. apr 2008

Baby neviem čo si o tom myslíte vy, ale v poslednej dobe už ani niet tehotnej, ktorú by nestrašili zlými krvnými testami - raz je hodnota AFP nízka, raz vysoká, len nikdy nie normálna. Raz Vás strašia Downovým syndrómom, potom zase Spinou bifidou.Potom pošlú ženu na amniocentézu, kde sa ukáže,. že je všetko v poriadku. Takmer všetky moje kamošky a to nemali ešte ani 35, tým prešli, ja takisto. Niektoré šli na amniocentézu, iné nie. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že je to akési naháňanie si kšeftov medzi doktormi - pošlú vás na genetiku, odtiaľ zase na odber plodovej vody, všetko hradia poisťovne- neviem, nemám z toho akýsi dobrý pocit. Voľakedy takto ženy nesledovali, máloktorá žena sa stresovala, aké dieťa vlastne ide porodiť a teraz nás furt len čímsi strašia. Aký máte na to názor?i

jastericka
7. apr 2008

horalka: vidíš, takto som nad tým ešte nikdy nezamyslela, ale dáva to zmysel, čo si napísala...
Všetko je v dnešnej dobre možné, pretože aj tie ženy, ktorým tie testy vyšli OK porodili detičky s vadami.
Kto vie....možno je to len blbá náhoda, že nás je toľko, ktorým tie testy vyšli zle, stačilo zle vypočítaný termín pôrodu, týždeň v ktorom sa nachádzaš a už to vyhadzuje hlúposti...

koniec-koncov, nech je to akokoľvek, treba myslieť pozitívne, za každých okolností a nádej umiera posledná 🙂

princeznicka.
7. apr 2008

horallka,ako pacientka mas dovod odmietnut taketo vysetrenia,ci uz z nabozenskych,osobnych,proste akychkolvek dovodov.No v dnesnej dobe je tolko roznych chorob,a hlavne pre lekarov je dnes tazka doba,lebo ked sa niekomu narodi dieta v nejakou vrodenou chybou,zaplati si dobreho pravnika,a spolu najdu nejake vysetrenie,ktore lekar nedal urobit.Preto tento musi byt nejako chraneny.Radsej nech sa potvrdi,ze je vsetko OK,akoby ho potom zazalovali.Samozrejme,aj negativne testy neznamenaju vzdy,ze to bude zdrave.Medicina este musi v tomto smere pokrocit.Ale ak si mala vsetko v poriadku,tak sa nicoho neboj,bud pokojna,a hlavne drzim palce aj tebe,aj malemu 😉

cica13
8. apr 2008

Macka, na tie AFP testy sa velmi nespoliehaj, ja som pri prvom synovi mala z krvi zvysene 2x po sebe, isla som na amniocentezu, z plodovej vody boli tiez mierne zvysene a maly je zdravy. Pri druhom som mala AFP v poriadku a aj ultrazvuk na prejasnenie sije bol O.K, aj morfologia bola v poriadku a maly sa narodil s Downovym syndromom, takze ja uz na ziadnu prenatalnu diagnostiku neverim.

minitrouble
8. apr 2008

horallka - ja s tebou plne suhlasim co si napisala - dokonca pridavam svoju skusenost - uz som to pisala v jednej teme ale ja som mala tuto skusenost v sukromnom centre GynFyv - vysli nam pozitivne tripple testy na Downa - na stastie moj lekar nebol z tych komercnych a povedal mi ze ano ze on ma teraz musi odporucit na Amniocentezu ale....ze uz mal vela pacientiek so zlymi vysledkami a ze ziadnej sa este nenarodilo chore dieta, a ze tie testy nie su velmi spolahlive a maju vysoku falosnu pozitivitu, ..samozrejme mi odporucil ze aby sme isli na 3D, morfologicky a ine sona ze vela znakov sa da vidiet uz na sone - a vyber amniocentezy nechal na mne..ja som sa rozhodla ju odmietnut a podstupit tie sona ktore prinasali 0-ve riziko....na prve sono som isla do zariadenia GynFYv...kde ma lekar (zial meno uz neviem) uuuplne zhodil...ze co cakam od toho sona, ze on mi nepovie ze ci ma alebo nema dieta down...ze fyzicky je vyvinute ale ze viac mi nepovie...a ze mam ist na amnio a ze nechape mojho lekara a ze kebyze som jeho pociantka tak by mi vedel povedat viac kebyze k nemu od zaciatku chodim...a ze aj u nich robia amnio ...a ze si to mam rozmyslies este....a ze aj dieta s Downom moze byt fyzicky v poriadku.....
..na to sono som isla aby som bola kludnejsia a odchadzala som s placom a odporom voci tomu lekarovi a celemu zariadeniu....pretoze podla mne lekar ma trochu aj povzbudit pacienta a nie len nahanat business a peniaze a brat akukolvek nadej....
potom som este isla na dalsie 2 sona - kramare, a hlohovec....kde mi povedali ze moje dieta nema ziadne priznaky Downa (usta mala zavrete, jazycek nemala vyplazeny, srdiecko nemalo vrodenu vadu, ladviny pracovali v poriadku, nostek mala normalny....)
vysledok - moje dietatko je uplne zdrave - a co by sa stalo kebyze posluchnem lekara z GynFyvu...co kebyze sme prve ten 2% pripad ze pri amniocenteze sa nieco stane...hlavne ze by dane zariadenie malo zarobenych 6000....takze asi tolko k tejto teme...
a chcem naozaj povzbudit vsetky mamicky...na zapade totiz uz tieto testy su davno zakazane - prave preto ze maju vysoku falosnost - skuste si vygooglit anglicke/americke stranky a zistite..mozno u niekoho sa to potvrdi ale skor poznam pripady ako pise cica13 ze dietatko je chore a pritom vsetky testy su OK 🙂
takze baby - hlavne verte ze vase deticky budu OK, a budte co najviac kludne - oni sa vam za to odmenia - a prajem vela vela sily pri cakani 🙂

macka1977
8. apr 2008

Ahojte ja som bola v pondelok na genetike a tam mi povedali ze tie hodnoty z AFP testov mam iba trosicku znizene a keby tam ta lekarka nevidela napisany ten pomer 1:210 tak by povedala ze ten vysledok je dobry.Tak nakoniec nam odporucila v 19-20tt morfol. ultrazvuk a ak by sa tam zistilo nejake podozrenie na DS tak mam hned prist na amniocentezu.Inak bola to velmi prijemna doktorka a velmi ma upokojila hovorila ze tam chodia spomermi vysledkov 1:4,1:10 a ze vysledky z amnio su dobre.

pipka
8. apr 2008

macka, to je dobre citat, hned som kludnejsia...ja si tam idem po vysledok amnio pozajtra, tak dufam, ze bude vsetko ok. 😅 😵
inak ta pani doktorka je fakt velmi zlata 😉

loss
8. apr 2008

pipi drzim palce a daj vediet budem na teba mysliet

pipka
8. apr 2008

lossik dakujem, urcite napisem IP 😉

tamita
9. apr 2008

Dievčatá - tak ja už mám záverečné výsledky z amniocentézy,všetko je v poriadku 😵 .Pritom som podľa tripple testu mala riziko na Downa 1:40.

ivana1973
9. apr 2008

Tak gratulujem TAMITA

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre