Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

erika153
15. okt 2006

boze u mna to bolo tak, ze som bola za sestrickou a sa pytam, ze kedy mi mienia urobit tie testy na vyvojove chyby, a ona ze- a my sme vam este nerobili???som myslela ze ma porazi..(robia sa medzi 16tt az do 19tt)potom uz je jedno co ti vyjde vraj. a mne robili koncom 19 super nie? ale vyslo mi, ze v norme, no teraz sa spolahni na taky vysledok, ked na poslednu chvilu..

lindda
15. okt 2006

gulicka mne to vyslo AFP 1:278 a robili mi to tak neviem skus sa dohodnut s lekarkou ale ak si mala uz potrat tak si myslim, ze by ti to mali automaticky urobit preco chcu riskovat nechapem skus aj ineho lekara ja by som to urcite chcela absolhovat uz len pre istotu. Je to dost neprijemne vysetrenie ale asi naozaj stoji zato ja som mala aj afp na hranici a aj vek,,,

gulicka
16. okt 2006

diky, lindda, v stredu budem o nieco mudrejsia, ked pojdem na tu genetiku (a mozno ani nie) pa

lindda
17. okt 2006

cafte tehulky tak dnes som si bola pre vysledky a vsetko je ok budeme mat chlapceka 😀 😀 😀

gulicka
17. okt 2006

ahoj lindda, g-r-a-t-u-l-u-j-e-m, tesim sa s Tebou, normálne sa tu usmievam sama pre seba, to je fakt super 🙂)
uz mate meno? 🙂 mozes zacat kupovat vecicky, jeeej
ja idem zajtra na tie AFP testy, som zvedava, ako dlho budem cakat na vysledok
a ako sa udaval vysledok amniocentezy?

lindda
18. okt 2006

gulicka caf dakujeem 🙂 meno este vobec neviem mala som vybrane pre dievcatko chlapcenske musim nejake hladat,,,, ale paci sa mi Adamko hmmm tak este neviem 😉
afp sa caka tusim dva az tri tyzdne a amnio sa udava ako cytogeneticke,cytologicke a biochemicke vysetrenie iba ti to opisujem z vysledkovej genetickej dignostiky vobec tomu nerozumiem, ale doc. teda lekar ti vsetko vysvetli, ze co a ako 🙂

zuziq26
18. okt 2006

baby, prepacte mi blbu otazku: boli ten zakrok? aky je to pocit?

gulicka
18. okt 2006

lindda, Adamko - to je milucke, a vobec, celkove sa mi pacia klasicke slovenske mena 🙂,
dik za vysvetlenie ohladne tej genetiky, budem mat vysledky z krvi v utorok, ale nezavisle na nich mi lekarka na genetike doporucila amnio - vraj v mojom pripade, tak asi o tri tyzdne... trochu bojim, bojim ... hlavne nech uz je to za mnou a mam vysledky a mozem sa zacat naplno tesit 🙂

lindda
20. okt 2006

zuzi boli to iba velmi malicko je to iba neprijemne a strach spravi hlavne vela, ale da sa to prezit 😉 to cakanie na vysledky je omnoho horsie ,,,

lindda
20. okt 2006

gulicka tak sa teda ozvi, ze co a ako ! a hlavne klad aj ked viem, ze sa to lahko hovori drz sa 🙂

gulicka
12. nov 2006

ahojte tehulky, viete mi poradit?

v stredu som bola na amnio v MT, kde je to bez hospitalizacie. Povedali mi akurat, ze ak budem mat bolesti, mam prist. Mam trochu bolesti v maternici - tam, kde ma pichali, ale nie v mieste vpichu, na kozi (to sa mi hned zahojilo), ale vo vnutri akoby v maternici a to pri urcitych pohyboch. Snazim sa dodrziavat predpisany kludovy rezim, ale predsa mam obavy, no nechcem ani zbytocne panikarcit a utekat do nemocnice. Nejde o ziadnu velku bolest, len take pobolievanie sem - tam (podla pohybu), a cele podbrusko ma akoby viac "taha" (neviem, ako to opisat). Predtym som to nemala. Navyse v noci po amnio som dostala v spanku dost neprijemny krc v podbrusku, dost to bolelo, ale nie dlho. Kamoska, aj sestra hovorili, ze by to mohlo byt tvrdnutie brucha - cize kontrakcia. Nastastie sa to neopakovalo. Moja dr bude v praci zajtra, takze jej urcite zavolam, ale ak mate podobne skusenosti, pripadne o tom nieco viete, bola by som kludnejsia. Dakujem moc.

kia
12. nov 2006

Ahoj gulicka ten vpich bol bolestivy?

lindda
12. nov 2006

gulicka ahoj aj ja som mala dost take krce a aj ja som si myslela , ze su to kontrakcie ,ale vzhladom na to , ze ja som bola hospitalizovana 24hod, tak som bola kludna.Velmi sa cudujem, ze vas nenechali v nemocnici potom porusuju zakon, lebo plati nariadenie, ktore je od zdrav. poistovne, ze po zakroko je 24hod hospital, a 14dni PN tak fakt neviem ,,,,, je to cudne ☹ Jednosznacne ak budes mat pocit neprijemnej bolesti chod lekarke a hlavne sleduj ci ti neodteka plodova voda a nec nerob tazke iba polezkavaj a este je dolezite nenatahovat sa do hora ako napr, nieco vesat a tak a netlacit na WC znie to smiesne ale nam to hovorili v nemocnici drzim palec a hlavne klidek 😉

gulicka
12. nov 2006

lindda, som pokojnejsia - asi to bude reakcia na tu injekciu, predsa len to bol zasah do organizmu. A zajtra radsej zavolam lekarke. Vdaka.

gulicka
12. nov 2006

kia, dalo sa to vydrzat, bolo to viac neprijemne ako bolestive, najhorsi bol ten strach, aby som sa ja alebo babatko nejako nevhodne nepohla a aby sa nieco nestalo...

marianne
15. nov 2006

Ahojte, kazda tu spominate vyssie hodnoty AFP.tak mne zistili afp v norme,ale mam zvysene hodnoty HCG a tiez ma poslali na amnio.viete o tom nieco?

adakafe
16. nov 2006

marianne - neviem v ktorom si mesiaci, ale aby si sa odbornejsie dozvedela, co je HCG a AFP posielam link na web, kde sa to docitas. Je to jedna z urcujucich zloziek genetickeho postihnutia plodu.

http://www.repromeda.cz/genetika/cs/index.php?l...

Inak co sa tyka Amniocentezy, nazory byvaju rozne. Bolesti pocas odberu zvacsa nie su. Mam kamosku, co sa pri tom rehlila a museli ju utesovat,aby neublizila babatku,ale vravela ze to vobec neboli. Po nej ze vraj byvaju obcas nejake mensie bolesti,ale kamoske nic nebolo. A minule som citala na nejakej ceskej stranke,o dievcati,ktore vdaka amniocenteze prisla o zdrave dietatko. Poskodili jej totiz placentu a dieta sa prestalo vyvijat. Nezistili to hned,ale az o mesiac a ona uz musela ist porodit mrtve dieta.
Bolo to pre mna strasne citanie.
Mne budu testy na AFP a HCG robit o dva tyzdne. Tiez mam strach ako vyjdu a ze budem musiet rozhodnut ci amnio absolvovat alebo nie. Kazda totiz ma pravo odmietnut, len potom berie na seba riziko, ze sa bude mozno do konca zivota starat o postihnute dieta.

briluxina
16. nov 2006

ahojte, ja som tiez bola na amniocenteze, koli tomu, ze mi moja gynekologicka neurcila spravny tyzden gravidity, takze mi koli tomu vysiel pozitivny tripple test. Ochotne som sla na genetiku- same bla-bla...Potom ma objednali na ten odber. Aj tam som sla ochotne. Pan doktor mi pozrel usg kde sa babatko nachadza a potom sme kracali asi 10 metrov na sal kde mi mala lekarka odber vykonat. Lahla som si na lezadlo a hmatala a hmatala kde ma ma pichnut.Myslela som si ze je to zly sen... a zrazu pichla tesne nad lonovou kostou. Bola to hrozna bolest. No najhorsie bolo, ze mi nevedela odobrat plodovu vodu.Vrtala sa mi tam z tou ihlou a ja som skoro odpadla. Pani odbornicka tak spanikarila, ze som tam z nej skoro osedivela.Zrazu som pocitila druhy vpich.. aj ten bol neuspesny. Zacala som kricat nech vyberie tu ihlu, ze ja radsej budem mat postihnute dieta akokeby ho ona mala poskodit. Posluchla.Bola som z toho zhrozena cely cas co som tam musela lezat. Po prepusteni z nemocnice som utekala za svojou gyn. ze nech mi pozrie babo ci zije.

adakafe
16. nov 2006

briluxina.....To je sila.... 😒
A v ktorom tyzdni ti brali krv na AFP a hCG, teda zaujima ma v ktorom si vazne tyzdni bola a v ktorom si myslela doktorka, ze si?
Ja totiz podla posledneho menzesu som tu na nete v 14. tyzdni a doktor mi tvrdi, ze som v 13. tyzdni. To mam aj v tehotenskej knizke. Poradnu mam o dva tyzdne a tusim po nej mi budu robit testy.

briluxina
16. nov 2006

...no a gynekologicka vravela, ze je v poriadku. Bola som na 3D usg a vraveli, ze vsetko je ok. Teraz mam uplne zdraveho syna, ktoreho som vystavila zbytocnemu stresu koli nasim "odbornikom". Ale jedna vec mu ostala. Jazva na brusku, ktora sa mu zvacsuje ked rastie. Ta jazva mi bude vzdy pripominat to, ze ake mal stastie, ze ho ta "odbornicka" neprepichla. Buduce maminky ak sa na to date tak len pod usg !

adakafe
16. nov 2006

briluxina
...to je inak naozaj sila. Tu v BA to robia pod usg. Len aj to je nebezpecne, lebo placenta sa moze poskodit.

briluxina
16. nov 2006

adakafe, teraz sa presne nepamatam, ale ona mi tam asi dva tyzdne nadsadila.Spravny tyzden grav. mi urcili az po 3D usg. krv mi brali v 17 tyzdni a to je myslim skoro..lebo ona si myslela ze som uz v 19-stom tyzdni. Tak to bolo.

briluxina
16. nov 2006

a este jednu vec som zabudla: robili mi to v novej nemocnici na SNP1 v Kosiciach, pred rokom. Ta pani odbornicka co sa "snazila" odobrat mi vzorku sa vola Dr. Fialova.

adakafe
16. nov 2006

briluxina
dakujem Ti velmi pekne. 🙂
No budem si na Dr. Fialovu davat sakra pozor i ked dufam, ze tu v BA sa s nou nestretnem...

fafa
16. nov 2006

Mne robili amniocentezu na Kramaroch, bolo to uplne v pohode, pod.Ked som cakala este na chodbe, zacitila som prve pohyby. Uplne prvykrat sa vo mne babo pohlo. Bola som z toho trochu oplasena, lebo som nevedela, ci mi tym nechce nieco naznacit (mami, nedaj to robit...apod.) Teraz mam krasnu zdravu dcerku...asi chcela povedat, mami, bude to v pohode... 😀

dorotka
16. nov 2006

adakafe tu to kazdemu dava o tyzden viac

gulicka
30. nov 2006

Ahojte tehulky,

mam radostnu novinocku - vysledky amnio mi dopadli dobre, cakame dievcatko. Nepamatam sa,kedy som bola stastnejsia. 🙂

fafa
30. nov 2006

Ahoj Gulicka, gratulujem...ja som pred dvoma rokmi zazila presne to iste...a bolo to fakt super... 😀

milhaus
30. nov 2006

aj mne ju chceli robiť ale ked sme si s manželom vypočuli riziká, tak sme to odmietli
podla mna je malá v poriadku a hovorí to aj lekár z ultrazvuku, že tam nenašiel žiadne rázštepy. Mala som hodnotu mierne zvýšenú ale možno mi tiež v správnom týždni neodobral krv lebo podla ultrazvuku mám termín až 7. - 12.1 a nie ako podla poslednej menstruácie 28.12

andreafa
30. nov 2006

ahojte, viete so sa mi stalo? bola som hospitalizovana v nemocnici, kvoli krvacaniu a brali mi tam krv na AFP testy, to som bola presne v 16tt, odvtedy je uz 5 tyzdnov a ja nemam vysledky... vraj este nie su! (bola som v ruzinovskej nem.) verili by ste? takze, mne uz moze byt jedno ako mi vysli resp. nevysli tie testy, lebo na amniocentezu by uz aj tak bolo asi neskoro a asi by som ani nesla. takze, ja sa len spolieham na to, ze malinka je zdrava a verim tomu!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre