Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

liki205
27. mar 2009

jane 33 tak to sme sa museli potom asi aj vidieť ked si bola aj ty u ondrejčáka v stredu 25.3 .... 😀 Ináč ešte by ma zaujímalo že dokedy je po amnio riziko potratu, práve som tu niekde čítala , tuším zuzka w napísala že jej kolegyňa týždeň po amnio prišla o bábo, tak teraz sm trochu zmetená, že čo a ako, ja totiž som úplne OK, dnes som šoférovala ráno do práce o dve hodiny idem na poradu, proste normálne fungujem , nič ma nebolí, chcete povedať že ešte neni "všetkým zlým dňom koniec"????

zuzka_w
27. mar 2009

liki gratulujem, ze je vsetko v poriadku 🙂 ty si bola na odbere plodovej vody ??

liki205
27. mar 2009

áno bola som 😉

zuzin78
27. mar 2009

liki blahozelam 🙂 , tak teraz mozete vyberat dievcenske meno . a vsak to nebolelo. len ako keby ta komar ustipol. 😉

liki205
27. mar 2009

hej bolo to úplne v pohode vobec to nejak nebolelo dakujem 🙂

jahody11
27. mar 2009

liki, blahozelam !!! 😉 😉

No ja som vcera bola na tych Kramaroch a poviem vam , maju tam toho dost, ved to kvantum tych zien, co sa tam prestrieda je az neuveritelne .. dokonca tam bola aj ta byvala hlasatelke sprav z jojky Hajdu, co si skazila plastikou tie pery a fakt vyzeraju hrozne 😀

tak uvidim, co dalej, ci sa nam skonci stres alebo pojdeme na amnio...

lusilia
27. mar 2009

Ahojte zienky, len by ma zaujimalo, ci sa to nikto najde, komu vysla amnio dobre a ma chore babo...dakujem, lebo zial, ja som ten pripad, ale nechcem tu nikoho strasit...amnio je uplne v pohode, vobec to nejak neboli, len je to neprijemne...

mrka2
27. mar 2009

liki, no super. uz si mozes zacat konecne uzivat tehotenstvo,ako sa patri. normalne som stastna s tebou. 😀 😉

jahody11
27. mar 2009

ahoj lusilia to mi je luto a co mu presne je? ☹

mrka2
27. mar 2009

lusilia,coze? 😕 ved tvoj malinky vyzera byt v poriadku a je krasnucky. 🙂 😵

liki205
27. mar 2009

mrka2 dakujem 😀

lusilia
27. mar 2009

No este to nemame potvrdene, ale vyzera to na Di Geore syndrom...viem, ze teraz napisete, ze ani neviete co to je, ja som sa s tym tiez v zivote nestretla, ale tyka sa to asi hlavne imunity a ma vrodenu srdcovu vadu a mnoho dalsich problemov, ale dufam, ze aspon mentalne bude v poriadku, ale to sa zatial zistit neda, ze to v priebehu roka sa bude pozorovat, ale to som sa len vsetko docitala, zatial mi nikto nechce nic povedat....

liki205
27. mar 2009

LUSILA, takže tebe na amnio povedali že všetko je OK, a tento syndróm sa až kedy presne prejavil? A bola si aj na morfologickom UV kde sledovali činnosť srdiečka?

jahody11
27. mar 2009

je to velmi tazke, najskor vvylucis jednu chorobu a mozez sa zacat bat druhej, ja uz to radsej ani nesledujem lebo sa asi zblaznim od strachu.

lusilia a ten Di George syndrom sa da vobec zistit pomocou amnio? lebo v papieroch to nieje...

lusilia
27. mar 2009

Lilki mala som tolko vysetreni, ze az, aj na 4D a proste vsade vsetko v poriadku, len na to srdiecko mi vzdy povedali, ze tam nieco dobre nevidia, ale ze je to v poriadku...a amnio vysla XY46, co znamena zdravy chlapec, takze sama tomu doteraz nerozumiem, som zvedva co nam povedia, ked budu teraz vysledky...

jahody11
27. mar 2009

ach lusilia, velmi vam drzim palce, dufam, ze to zvladnete a nebude to az take zle ako sa to javi, som s vami a myslim na Vas ... 😵

lusilia
27. mar 2009

Jahody dakujem, hadam sa to vsetko v dobre obrati, len ma stve, ze celke tehotenstvo vsetko v poriadku a potom taky sok, ale samozrjejme, ze nasho Alanka lubime z celeho srdiecka 😉 A jemu na vonok ani nic nie je, on sa tvari ako uplne zdravy, len vysledky su zial ine, ale nadej umiera posledna...

jahody11
27. mar 2009

😉 ano, netreba sa vzdavat,verim, ze sa vsetko na dobre obrati a vy si budete spolocne uzivat krasne dni 🙂

jane33
27. mar 2009

liki205: to je super, ze Ti to tak dobre dopadlo. Urcite sme sa tam videli, isla som na odber prva. Moje vysledky este bohuzial nemaju, maju problem rozlisit moju DNA od DNA babetka, kvoli krvi vo vzorke. Ale mam byt vraj kludna, ze zatial nic zle nenasli. Len to cakanie sa mi natiahne az na tyzden 😖

jahody11
27. mar 2009

No, ved to cakanie je asi zo vsetkeho najhorsie.... 😒

zuzin78
27. mar 2009

jane 33 neboj, dopadne to super

jane33
27. mar 2009

Vdaka kocky. Mala som riziko na DS 1:93, co uz je dost vela. Utesujem sa, ze to bolo sposobene krvacanim v prvom trimestri (niekde som to citala, ze by to mohlo mat nejaky vplyv).

jahody11
27. mar 2009

treba mysliet pozitivne, prilis velke stressy nepomozu ani nam a hlavne nasim babatkam !! 😔

jahody11
27. mar 2009

baby, ktore ste boli na amnio mozem sa vas opytat kolko mate rokov a ci ste prvorodicky ??? dik za odpovede.

jane33
27. mar 2009

ja mam 28 a mam ut stvorrocnu dcerku. Vsledky mam ako 41 rocna ☹

jahody11
27. mar 2009

Ano, mne to aj doktor povedal ze to je ovplynene tym krvacanim lebo aj ja som v 6.tt krvacala a mam zle vysledky... jane a brala si aj nejake llieky vtedy? ja som brala duphaston do konca tretieho mesiaca.
ja budem mat v case porodu 27 a vyslo mi riziko 1:270

jane33
27. mar 2009

Brala a este stale beriem Duphaston.Mne sa to stare krvacanie objavilo aj v plodovej vode na amniocenteze. Preto moje vysledky budu trvat troska dlhsie. Jahody odporucili Ti amniocentezu? Ved to Tvoje riziko sa mi nezda az take vysoke.

jahody11
27. mar 2009

este nie, cakam na druhe vysledky krvi a potom vraveli, ze zvolia dalsi postup, ale babatko nesmierne milujem, vcera som ho videla konecne na obrovskej obrazovke a je to neuveritelny pocit 😵

narcisa
27. mar 2009

liki to je super sprava

lusila mrzi ma to Kukla som aj do albumu, maly je krasny a vyzera byt zdravy.....ozaj sa nepomylili?

liki205
27. mar 2009

jane tak už viem hej, jasne že sme sa videli, sedeli sme vedla seba, ja som mala tie testy 1:202, pamätáš ? Takže ešte čakáš na výsledky? Držím place napíš hned jak ich dostaneš? A kedy máš ist na kontrolu , ja 1.4. , ináč už som normálne v robote a fungujem. No a pre info tam sa niketo pýtal že kolko máme rokov tak ja mám 33... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre