Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

skybaby
22. máj 2009

ahojte kocky je tu niekto kto absolvoval amnio v iscare?

misskkaa
22. máj 2009

ahoj skybaby. uuuha mozno sa sprosto opytam,ale co je to iscare? 😨

skybaby
22. máj 2009

nie nie je to blba otazka je to take sukromne centrum v BA a zaoberaju sa umelym oplodnenim ale robia tam aj ine zakroky, aj tu amnio

misskkaa
22. máj 2009

no ed je to sukromne centrum tak to musi byt na urovni,a veru nepoznam takto nikoho kto by to zrovna tam absolvoval. ja som bola v nitre a ako prostredie a sestricky nic moc. skus si dat do googla,urcite ti nieco vyhodi. ale podla mna sukromna klinika je uz nejaky nadstandart,nie? 😉

kvietocek7
22. máj 2009

skybaby - osobne som tam nebola ale raz mi tu spominala stvura ze jej robili amnio v iscare v Ba. Myslim,ze bola spokojna.Nechcela dlho cakat na vysledok tak si zaplatila najvyssiu moznu sumu a vysledok mala tusim do 2dni.Inac sa caka 3tyzdne.

misskkaa
23. máj 2009

presne tri nekonecne tyzdne 😖

czechzuzana
23. máj 2009

misskkaa, aj my na to musime ☹

czechzuzana
23. máj 2009

holky, jestli jste nektera byla na amnio na Kramarech, muzete mi prosim napsat, ci tam je moznost nakych tech zrychlenych vysledku?

misskkaa
24. máj 2009

czechzuzana. podla mna ta moznost je vsade,len sa na to treba opytat dokyho. ale az ti mozem poradit tak radsej pockaj,ono sa totiz bere vzorka plodovej vody v ktorej su ciastocky koze babetka. ta potom nejaky cas este dozrieva a potom sa robia tie vysledky. podla mna ked sa nieco uponahla vysledok nemusi vyjst na 100%. ale samozrejme nemusi to byt pravda vzdy, ale samozrejme je to na tebe. ja mam este dva tyzdne- 😒

zuzka_w
25. máj 2009

Ahoj czechzuzana 🙂 prave som sa vratila z amnia z Kramarov, musim ta sklamat, nie je tam moznost urychlenia vysledkov, budes si musiet pockat 3 tyzdne, pytali sme sa na to priamo MUDr. Hinšta, ktory nam robil odber plodovej vody, povedal, ze Kramare nemaju nejaky "kryptonovy urychlovac" alebo nieco take, vdaka comu by boli mozne vysledky aj skor, ale vraj to ma svoje vyhody aj nevyhody.
Nevyhoda je, ze cakas 3 tyzdne, ale vyhoda oproti ostatnym sukromnym nemocniciam, kde ti po zaplateni cca 8 700 Sk daju vysledky do 3 dni je ta, ze pri tych 3 tyzdnoch vedia odhalit az 115 genetickych poruch, kdezto pri tych 3 dnoch, len 5 poruch vratane Downovho syndromu. Ale sam priznal, ze tych 5 poruch co vedia poskytnut vysledky do 3 dni su najdolezitejsie, tych zvysnych 110 genetickych poruch tvori dokopy len nejake male percento.

skybaby
25. máj 2009

zuzi super info si poskytla, ja totiz idem do sukromneho centra a rozmyslala som nad tym urychlenim len som nevedela ze ci sa to vobec oplati, lebo som vedela ze nie vsetko ide tak rychlo, takze dik za info, aj ked som sa nepytala 😉
ja uz som sa inak objednala aj k dr. cunderlikovi na ten podrobny uzv na 10.6.

iwa1
26. máj 2009

Ahojte baby, ja idem na amnio na základe zleho UTZ , kde sme mali NT=4mm. Zistila som si, že výsledky do 24 hodín, príp. 3 prac. dní robia v Železničnej nemocnici v BA, kde som sa objednala na genetiku. Vzali ma hneď druhý deň, spísali so mnou všetko ohľadne rodinnej diagnózy a keďže je to moje tretie tehotenstvo, tak aj okolo detí. Vysvetlili mi na rovinu čo ma čaká a čo môžem očakávať a rovno mi aj stanovili termín odberu. Budem tam len tri hodky a potom idem domov, vysledky budem vediet telefonicky spravidla do 24 hodín. To trojtýždňové čakanie by ma zabilo, dosť, že čakáme už 4 týždne. Tento nadšandrt stojí 8700 SKK, ale stoji to za to. Vraj mi odber bude robiť MUDr. Hinšt, nemáte niekto skúsenosti so Železničnou poliklinikou a odberom na nej?

iwa1
26. máj 2009

A ešte jena vec čo mi povedali na konzultácii, že síce do troch dní vedia hlavných 5 gen. porúch, výsledky ráštepov, poruchu srdiečka a pohlavie na 99,99% aj tak nechávajú tú vzorku koltivovať tie tri týždne či sa tam neobjaví nejaká vzácna porucha...takže si mysllím, že to za to stojí🙂

czechzuzanaba
26. máj 2009

iwa, no ja sem dnes byla na Kramaroch a tam ta moznost zrychlene amnio opravdu neni, jak psala Zuzka. Takze my budeme cekat ty tri tydny. Jdu na to zitra, tak snad to dobre dopadne.

iwa1
26. máj 2009

czechzuzanaba drzim palce, mna to cak bud. tyzden. Tiez som si mohla vybrat bud Antolsku alebo Ruzinov a cakala by som tie tri tyzdne a bola by som aj hospitalizovana jeden den. Moj gynekolog mi poradil ist do Gyn fiv-u a zaplatit si to , ale ked som tam volala, tak mi povedali, ze do troch dni to robia len na Železničnej poliklinike na Šancovej, tak som tam zavolala a vsetko uz mam vybavene, len cakame kedy budem v 15tt a ci budem mat dost plodovej vody. Dúfam, že bude dost a odber sa podari...to by sme potom mohli vediet vysledky do konca bud. tyzdna, lebo toto cakanie je na odstrel:(

czechzuzanaba
26. máj 2009

iwa, ja budem hospitalizovana, do druheho dne. Ale me to nevadi, mozna je to i lepsi...kdyby byly nejake komplikace.Ty jsi teprve v 15tt? Ja myslela, ze to se dela az od 16tt, ja jsem v 18tt. Tak at nam to dobre dopadne! 🙂

iwa1
26. máj 2009

czechzuzanaba amnio sa moze robit uz od 15tt do 20tt. Ja som teraz v 14tt a cakame este tyzden a potom idem na odber...Ze nieco nie je v poriadku viem od 11tt, lebo vtedy mi robil moj gynekolog ultrazvuk, na ktorom zistil zle vysledky a to NT=4mm. Normalne, ze vraj je do 2mm. Ja este nemam ani krvne testy za sebou, vlastne mi to vsetko budu robit buduci tyzden, jeden den amnio a potom na druhy den mam u svojho gynekologa odbery krvi a poradnu... Drzim ti palce, kolko si cakala na amnio? Ja uz cakam tretí tyzden, lebo musim byt v 15tt 😒 a je to na nevydrzanie ☹

skybaby
26. máj 2009

baby ja idem nakoniec do iscare, buduci tyzden a tiez by som mohla mat vysledky do 24h. ale to len asi 5 najdolezitejsich (ale to sme sa este nerozdoli ci si to priplatime) a zvysok do tych troch tyzdnov
czechzuzana drzim na zajtra palce 😉
iwa ani u teba to podla mna nie je stratene, mozno iny lekar by videl to nt ine, dufam ze aj u teba to dopadne dobre 😉

iwa1
26. máj 2009

skybaby iscare sa nachadza kde? v BA? kolko by si si priplacala? Ja dufam tiez, ze to dobre dopadne aj ked sa snazim byt realista... ☹ len som si povedala, ze pokial neviem vysledky amnio nebudem hystericit, lebo keby bol chrobacik zdravy, tak by mu to iste nepomohlo 🙂 a musim sa drzat hlavne kvoli detom a priatelovi, lebo decka to nevedia a priatel to zle znasa 😒 takze Vam drzim prsteky nech to vyjde ok...

skybaby
26. máj 2009

je to nieco ako gyn fin a je to tiez v BA, platit budem 66 E. a ked chcem zrychlene vysledky tak 190 E. a teraz neviem ze ci aj tych 66 k tomu? ja som tiez zatial v pohode pockame si pekne na vysledky a keby nahodou tak potom to budeme riesit, tiez nemozem hystercit kvoli manzelovi, tak si drzime palce navzajom 😉

iwa1
26. máj 2009

Baby co som tu citala o uspesnych vysledkoch z amnio, tak boli len na zaklade amnio, najde sa tu niekto kto mal zle vysledky UTZ ako ja a ako mu dopadli vysledky? Krvne testy ako som citala su dost nespolahlive, ale ultrazvuk sa asi oklamat neda...aj ked mi povedali, ze sa rodi vela deti s hrubsou sijou:(

iwa1
26. máj 2009

oprava.... 🙂 na zaklade krvnych testov...

skybaby
26. máj 2009

iwka ja som mala zle krvne testy, ale mozno sa najde niekto s tym uzv

iwa1
26. máj 2009

skybaby citala som vyssie, ze si sa nahlasovala k cunderlikovi na sono, ma ordinaciu v horskom parku? a je nutne aj odporucanie od mojho gynekologa? on ma to velke sono?

mirip
26. máj 2009

ahoj sky a aké ti vyšli výsledky? ja som mala 1:184 ale bola som u Čunderíka na tom UZV a všetky znaky doena vylúčil, ono je to ozaj asi častokrát zbytočne pozitívne a sa len žienky všetky doktormi vystrašené 😔 kedysi sa nič také nerobilo a boli zdravé bábatká a a aj kludnejšie mamičky

skybaby
26. máj 2009

mirip ja som mala 1:50 ale riziko razstepov a doki s manzelom ma ukecali na amnio aj ked sa mi moc nechce, ale uz som sa zaprisahala ze pri dalsom tehu im kaslem na vsetky krvne testy 😝
iwa ano je to v horskom parku, nepotrebujes odporucania a on robi ten podrobny uzv je tam velikanska obrazovka rovno pred tebou a vedla aj kreslo pre manzela alebo priatela takze nadherne vsetko vidite 😉
mirip gratulujem k dobremu sonu a k zdravemu babatku 😉

mirip
26. máj 2009

hej má velké sono ja som bola včera, predo mnou bola velká LCD obrazovka domov som si priniesla dvd a bol velmi zlatý všetko okomentoval či vidí čo meria a hlavne že sme zdraví a že to vypadá byť dievčatko 😵 😵 😵 😵

katinka69
27. máj 2009

Ahojte, rada pridám aj svoju skúsenosť s amnio....absolvovala som ju v 18. týždni v NsP Ružinov, v stredu sa robia odbery, hospitalizovaná som bola v utorok a v stredu okolo obeda ma pustili domov. Odber sa robí ráno od ôsmej, mne ho robil MUDr. Janek, je to aj môj gynekológ, oridnuje v súkromnej ambulancii Gynaex na Americkom námestí, som s ním veľmi spokojná, je to starostlivý a dôsledný doktor 🙂
Výsledky som si prevzala tri týždne po odbere v Ústave lekárskej genetiky na Americkom nám, ale bola možnosť aj zrýchlených výsledkov do 48 hodín za 200 EUR.
Ak sa chystáte na amniocentézu, samotný odber je troška nepríjemný 😢 , ale necítite žiadne bolesti, iba malé pichnutie.
Trvá to niekoľko minút a doktor všetko sleduje na ultrazvuku, takže všetkým držím palce 😉 😉 😉

skybaby
27. máj 2009

katinka, mna to caka buduci tyzden, takze som vdacna za akukolvek pozitivnu skusenost, dakujem a zelam este prijemne tehu 😉

zuzka_w
27. máj 2009

Prosím vás, napíšte mi niektora kontakt na dr. Cunderlika, chcela by som sa u neho objednat na velky UTZ. Dakujeeeeeeeeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre