Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

skybaby
29. máj 2009

wewe ja som mala pri prvom tehu riziko na rastepy 1:12 a v nemocnici tesne pred tym ako sa mala robit amniocenteza zistili ze cakam dvojicky a tym sa to vysvetlilo 😉 takze to je jedno mozne vysvetlenie ze tvoja doktorka prehliadla druhe babatko
ja mam teraz riziko 1:50
ale viem o babe ktora mala riziko 1:25 a nesla ani na amnio len k dr. holanovi, to je tiez taky odbronik ako cunderlik a ma krasne zdrave babatko
ja som sa objednavala k cunderlikovi tento pondelok a mam termin 10.6, ale mozno sa da aj skor len ja som chcela az v tom 20tt, a plati sa tam 60
drzim palce 😉

nellye
29. máj 2009

Dievcatka...robili niektorej z vas, alebo niekomu vam znamemu amnio v Trencine? Dakujem za odpovede...

wewe4
29. máj 2009

keby mi teraz povedali, ze su to aj trojicky, tak aj tak by som bolavelmi stastna 😀 ..hlavne nech je to zdrave.
ako citam je naozaj vela pripadou, kde sa rodia aj s takymito rizikami zdrave babatka..len keby som sa toho tak nebala 😖
skybaba, dik za odpovede..drzim palceky

wewe4
29. máj 2009

Co je podla vas presnejsie tieto triple testy alebo NT (v 12.tyzdni) ? Hlavne co sa tyka teda tych razstepov..kontroluju sa tieto poruchy na NT alebo ten je skor presnejsi na DS?
Lebo moje NT bolo ok 🙂

moko123
30. máj 2009

wewe4 podla mna su triple testy uplne nepresne a zavadzajúce nam NT nerobili takže neviem posudit ale na sto% neni určite nič,,, ale ked to bolo ok tak podla mna sa nemaš čoho bát

csina
30. máj 2009

Ja dúfam, že sa mi toto vyhne..Ale kamarátka mala tri tehotenstvá, v každom zlé výsledky AFP a amnio dopadlo o.k. Má 3 krásnych zdravých synov, tak žiadnu paniku. 🙂)

zuzka88
31. máj 2009

Skybaby, moc ti budem drzat palce, aj ja som sla na amnio a az potom k cunderlikovi, ale ten uz nam len oznamil, ze nebije srdiecko
Vsetkym vam drzim palce, nech mate dobre vysledky a zdrave babatka!!!

Tanicka, urcite chod k lekaarovi, aj mna amniocenteza velmi bolela a ostala mi asi 3 tyzdne modrina - a babo umrelo.. Monzo stacilo ist skor k lekarovi.. urcite to nezanedbaj!!!

Je mi luto, ze pisem tie negativa ale mate pravo poznat obe strany!

wewe4
2. jún 2009

Ahojte, takže včera na UTZ u mojej doktorky všetko prezrela a vraj tam nevidí nič nezvyčajné, všetko je v poriadku...ale ešte som sa aj tak objednala k Čunderlíkovi. Ale teraz som už omnoho pokojnejšia..aj keď na 100% to budem vedieť až po pôrode 😝
Ale videla som tam včera aj pipíka...takže budeme mať chlapčeka 🙂

iwa1
2. jún 2009

Ahojte, drzte mi palce, zajtra idem na tu amnio, tak dufam, ze sa dnes vyspim 😒 a ze to zajtra nebude moc boliet....a do konca tyzdna by som mala mat vysledky, tak sa modlim, nech su dobre 😒

skybaby
2. jún 2009

ahojte tak ja som bola na amniu dnes a zvladla som to ... ten vpich ma bolel ale zasa dalo sa to vydrzat, zatial som bez komplikaciii a dufam ze to tak zostane 😉 dokonca tyzdna planujem lezat doma

iwa1
2. jún 2009

skybaby tak mi drz palceky zajtra, dufam, ze to zvladnem tiez...ale ked to uz tolko bab zvladlo, tak hadam aj ja🙂 gratulujem, ze to uz mas za sebou, vysledky budes mat kedy...?

skybaby
2. jún 2009

neboj budem drzat palce a urcite to super zvladnes, ja som si priplatila zrychlene vysledky, takze nieco bude zajtra a nieco vo stvrtok a zvysok tusim o tri tyzdne, ale pre mna su najdolezitejsie tie stvrtkove

iwa1
2. jún 2009

no tak to je super, ja tiez priplacam a dufam, ze nam budu volat uz vo stvrtok alebo najneskor v piatok... lebo ten vikend by bol nekonecny... takze sa to da vydrzat ano? neboli to az tak moc?

skybaby
2. jún 2009

ten vpich bol neprijemny ale fakt sa to da vydrzat, ani som nemukla 😉 na tu ihlu som sa radsej nepozerala ale videla som ze nabera do viacerych ampuliek tak som si este srandu robila ze nech tomu ubohemu dietatu trochu tej vody necha 😉

iwa1
2. jún 2009

a videla si ho aj na sone? 🙂 lebo predpokladam, ze to robia pod kontrolou ultrazvuku...

skybaby
2. jún 2009

hej videla krasne kopkalo 😉

iwa1
4. jún 2009

skybaby ja uz mam vysledky🙂 cakame dievcatko a je po genetickej stranke uplne zdrave🙂aj AFP sme mali vynikajuci, takze rastepy nam nehrozia...este idem nabuduci tyzden na velke sono a taam nam ju este prehliadnu, ze preco boli zle vysledky...dufam, ze aj to bude ok🙂
inak ten odber bol neprijemny, ale vydrzlai sme to a mozem odporucit zeleznicnu nemocnicu, fakt odbornici a fajn kolektiv🙂 dnes mi uz aj pan docent volal, ze sme ok 😉 ty si ako dopadla?

kacka11
4. jún 2009

ahojda holky...tak já jsem na tom byla dneska a jsem moc ráda,že už to mám za sebou...a za čtrnáct dní,budou výsledky,doufám,že to dobe dopadne..všem vám držím palečky 🙂

iwa1
4. jún 2009

kacka11 kde si bola?

kacka11
4. jún 2009

jako ve kterém městě?v Pardubicích...bylo nás tam opravdu hodně,každých 5min chodila nová maminka...

iwa1
4. jún 2009

aha, ja som bola vcera v Blave a uz dnes mi volali vysledky...dalo sa to prezit ze? 🙂

kacka11
4. jún 2009

iwa1 jakto že už tak brzy???jj,bylo to trochu nepříjemné a ted mě maličko bolí bříško,ale dr říkal,že je to normální...a vše ti dobře dopadlo?říkají i ten rozštěp??

iwa1
4. jún 2009

tak skoro preto lebo som si platila za nadstandard 8700 SKK a AFP - to je ohladne rastepov- mi povedali uz po dvoch hodkach ked som sla domov... dnes mi uz volalai, ze budeme mat dievcatko a po genetickej stranke je ok, a ani rastepy nebude mat🙂 uz nas caka len velke sono, aby ju pozreli celu ci je ok a nema nieco so srdieckom, ked som mala tak zly ultrazvuk v 11tt...

skybaby
4. jún 2009

ahojte 🙂 iwa gratulujem 😵 aj my cakame dievcatko, podla tych zrychlenych vysledkov je vsetko ok, afp je trolinku zvysene ale nie tak aby to boli razstepy, som vcera plakala od stastia ked mi volali
to miesto po vpichu mi uz ani nie je vidno
inak baby odporucali vam po amnio nejaku pn, ako dlho?
aj vsetkym ostatnym drzim palce aby boli dobre vysledky 😵

kacka11
4. jún 2009

at už mám taky ty výsledky...já doufám,že to bříško mě přestane bolet... ☹ pn??já jdu za 2.týdny na 3D ultrazvuk,tak už se na to taky těším,doufám,že už to ted bude jen radost...přítel tam byl dnes se mnou a plakal,když viděl mrnouse 🙂

misskkaa
4. jún 2009

ahojte,aj ja uz mam vysledky,sice som tam mala volat az zajtra-teda po 3tyzdnoch,ale som to nevydrzala. povedala mi len ze vsetko je v poriadku, ani pohlavie mi povedat nechcela ze to sa po telefone nehovori. aby sme prisli v pondelok ze nam vsetko povie. bola dost rychla,az neosobna,ale aspon babo je o.k. 🙂 dokonca 11. ideme na morfolog.ult. takze aby sme to mali 100%. tie ktore este neboli nech sa neboja,veru aj ja som sa velmi bala ale maminy ktore to absolvovali mi dost pomohli, takze mooooc dakujem 😉

iwa1
4. jún 2009

skybaby dakujem 🙂 mne na zeleznicnej povedali ze uz dnes mozem ist do prace, len sa mam setrit, ja som si do konca tyzdna vzala dovcu, nech si odychnem a polovicka ma obskakuje 🙂 strasne sa mi pacil pristup a to ze som vysledky vedela do 20 hodin 🙂 stalo to za tie peniaze...
kacka11 brusko ta prestane boliet cca do 24 hodin, mna uz len sem tam pichne, asi podla toho ako ma drobec trafi 😀 ked ta moc boli daj si magnezium...mne pomohlo...
misskkaa gratulujem, sak sa to dobre pocuva? bola si na americkom namesti? lebo tam nechcu po telefone nic vraviet 😉 neviem preco? obdivujem ta za tie tri tyzdne cakania 😵 ja by som asi po stenach liezla, ved som musela cakat 4 tyzdne, kym som mohla ist vobec na odber a keby este tri plus, tak to nepredycham, je to nespravodlive, ze musia maminy, ktore si nepriplatia tak dlho cakat...
v stredu mame este velky ultrazvuk, kde malu celu prekuknu a dufam, ze uz to bude ok a, ze sa mozme kludne tesit na drobca 😀

kacka11
4. jún 2009

jj,děkuju...není to zase tak hrozný...ted se spíš bojim,aby bylo všechno ok...kdyby mi řekl dr. že to jde zaplatit a výsledek ti řeknou dřív,tak bych si to taky zaplatila... 🙂 ještě jsem se chtěla zeptat holky,dodržovaly jste ten odpočinek???a kdyžtak jak dlouho?mě už to v pelechu nebaví 😒

skybaby
4. jún 2009

no ja som bola v utorok rano a tiez som do konca tyzdna doma, dnes som vybehla do obchodu ale inak sa snazim lezat 😉

iwa1
5. jún 2009

ja som uz dnes na pol dna v praci 🙂 a citime sa zatial fajn...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre