Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

slovakia13
6. jún 2009

Ahoj. Ja zijem v UK a triple test mi vysiel 1:7 Downow syndrom. Som strasne znicena a stale placem .Babo chcem v kazdom pripade. V utorok mam ist na amniocentezu a tu je problem neviem co mam robit :( Je tu niekto komu vysiel triple test s podobnym rizikom a napriek tomu sa narodilo zdrave babo?

iwa1
6. jún 2009

slovakia13 neboj sa, krvne vysledky su dost nespolahlive ako som citala, ja som napr. mala zly ultrazvuk v 11tt a min. tyzden som absolvovala amnio- neprijemne- ale da sa, je to rychle...priplatili sme si a vysledky sme mali hned na druhy den🙂 hlavne neplac, ja viem, ze je to tazke, ale skus mysliet na to, ze ked je malicke zdrave, tak mu placom nepomozes🙂 pockaj na vysledky a trapit sa mozes potom... tie triple testy co ja viem, tak vychadzaju vselijako, ked sa ti netrafia do spravneho tyzdna, tak su skreslujuce🙂 drz sa 😉

skybaby
6. jún 2009

slovakia presne ako pise iwa, hlavu hore a snaz sa mysliet pozitivne, neplakat a netrapit sa lebo to stresuje aj babatko ... osobne nepoznam nikoho komu takto vysli vysledky ale tie vysledky su naozaj velmi nepresne ... ak sa da priplat si zrychlene vysledky a budes mat skor klud, drzim palce 😉

slovakia13
6. jún 2009

Dik ....vysledky budem mat do 3 dni.Tak skusim mysliet pozitivne a zbytocne nestresovat babo aj seba 🙂

narcisa
6. jún 2009

slovakia13 - skor sa stane ze zle to vynde zenam co maju lepsie "skore"....a mne to povedala aj sama sestricka v poradni....moje triple bolo 1:55, kazdu chvilu mam rodit...vsetko okrem tychto nestastnych testov nam vyslo dobre...pozri si v knizke NT - sijove prerastenie...ak je hodnota do 2.5 mm tak to down nie je...aj to mi povedala sestra v poradni....ja som mala NT 1mm

iwa1
6. jún 2009

narcisaa ja som mala NT 4mm a nie je to down 😉 asi budem vynimka, aj ked viem, ze NT je viac ako triple test...lebo tam ti nemusia trafit tyzden gravidity, myslim pri triple teste, preto som sla na amnio a chvalabohu sme ok🙂

iwa1
6. jún 2009

narcisa potom napis ako ste dopadli a drzim palce🙂 nech je babulo zdravucke🙂

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slovakia13
6. jún 2009

Tak ja to NT nikde nemozem najst :( asi mi to nemerali. Na 1. sone som bola v 11tt na SK a na 2. tu v UK a vsetko bolo vzdy v poriadku iba babo bolo trosku vacsie 🙂 Asi mi nic nezostava iba pockat az budem mat amnio za sebou......ani neviete co by som dala aby to bolo vsetko ok! Tu robia amniocentezu ambulantne + 3 dni PN

iwa1
6. jún 2009

gudulo, krv mi brali az teraz, meranie mi robili v 11tt, ale po amnio mi hned do dvoch hodin povedali, ze AFP mam vnikajuce- to vedeli tiez z plodovej vody, takze ostatne vysledky z poradne z odberu krvi sa dozviem az o mesiac...ale smerodatne su pŕe mna vysledky z amniocentezy, kedze su na 99,99%.. a vlastne amnio mi robili na zaklade zleho ultrazvukoveho vysledku v 11tt...lebo NT vacsie ako 2mm je vraj jednym z hlavnych markerov na DS 😒
slovakia123 neviem ci sa to pise do aterskej knizk, ja to tam mam s piatimi vykricnikmi a odporucanim na geneticke konzilium a odber plodovej vody a neviem ci to vsade meraju, mne moj gynekolog povedal, ze mam stastie, lebo nie vsade sa to meria, tak neviem... inak NT ti mozu zmerat len v prvom trimestri, potom je to uz skreslujuce, idealne sa meria okolo 11tt... ja som si tiez dala robit zakrok ambulantne a vysledky som mala - AFP do dvoch hodin a chromozomy a vylucenie zaklad. piatich gen. chorob na druh den doobeda - len nas to stalo 8700 SKK, ale stalo to za to 🙂 este mame v cene velke sono, aby malu pozreli, ze preco sme mali tak zle vsledky v 11tt a uz dufam, ze to bude ok 🙂 nic sa neboj aj u vas to dobre dopadne a drobec bude ok 😉

iwa1
6. jún 2009

slovakia123 a mysli na to, ze budes vediet 100% pohavie🙂 tak sa tes, ja to viem tri dni a je to skvely pocit, ze vies koho mas v brusku...pri prvych dvoch som to nevedela a tak je to pre mna nieco nove 😀 moja najstarsia dcera povedala, ze keby nevedela , ze som tehotna, tak si mysli, ze mam schizu 🙂

narcisa
6. jún 2009

ahojte babulky

iwa - dakujem Bojim sa i ked citim ze je vsetko ok, ista si budem aj tak az po porode....hned podam info....a ked to bude dobre tak to rovno vykricim do celeho sveta, ze je babenko zdravuckeee

aj sa tesim aj sa bojim , koli tomuto....uvidime, velmi si verim i ked som pripravena aj na sklamanie....je to strasne zvlastny pocit...na jednej strane som si ista ze je vsetko ok, na druhej mam nocnu moru z predstavy prvych sekund ked mi dieta maju ukazat.... 😕 😕 😕

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwa1
7. jún 2009

aha, tak mna gudulo rovno poslali na amnio, lebo NT bolo 4mm 😒

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slovakia13
7. jún 2009

tak dnes som ho citila prvy krat 😀 je to ako mala stonozka 🙂

iwa1
8. jún 2009

gudulo a predpokladam, ze to vsetko dopadlo dobre 🙂 moja polovicka povedala, ze jasne ze si mohol mysliet ze je to dievca, lebo len zenska dokaze minut tolko penazi za jedne den a to este ani na svete nie je 😀 teraz sa vytesujeme a dufam, ze morfologicky ultrazvuk dopadne ok 🙂
slovakia123 spomen si na to ked ta tak dobre v noci kopne 😀 ale je to uzasny pocit ze? zachvilku si budete zatlacat nohy spät 😀

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skybaby
8. jún 2009

iwa tak tvoj manzel ma sto bodov za tu hlasku 😉
ja mam teraz po amnio trochu viac vytok ako som mavala tak som z toho nervozna ale hadam je to ok 😉

iwa1
8. jún 2009

skybaby mna zase trosku viac brusko pobolieva, takze uvidime, snazim sa neprehanat 🙂 ano manzel je vesela kopa 😀 syn chcel, po tom ako sa to dozvedel, aby som ju v porodnici vymenila za chlapca 😀 no uzasny su obaja, ale uz sa aj tak tesia, to maju len take silne reci 🙂
ja som bola hned dalsi den v poradni tak viem ze bola mala ok,lebo mi zase robil sono, kedze krpec bol zle otoceny a nechcela aby sme jej poculi srdiecko 🙂 tak sa utesujem, ze je ok, ale vlastne v stredu ju zase uvidim...a dufam, ze nam povie, ze to vsetko bolo ok
gudulo uvidis , ze bude...pokial si potom najdes cas, tak nas dojdi potesit🙂

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skybaby
8. jún 2009

gudulo aj ja drzim palce 😉
mne robili uzv este asi dve hodiny po amnio a teraz idem v stredu a vo stvrtok poobede k dvom roznym lekarom a potom budem mat dusu na mieste 😵

iwa1
8. jún 2009

gudulo a aku mate diagnozu, ked sa mozem opytat?

iwa1
8. jún 2009

skybaby ides k cunderlikovi?

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwa1
8. jún 2009

to mi je luto, ale srdiecko sa da operovat a DS nemusi mat, ci ti to vyslo na amnio?

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwa1
8. jún 2009

amnio ti potvrdila DS?

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwa1
8. jún 2009

tak aj tak drzim palce a verim, ze to bude ok...hlavne mysliet pozitivne, aj viem, ze je to tazke, ale pozitivne myslenie pomaha..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre