Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

lucka.zv
13. nov 2007

babulinka, dakujem ti si zlata 🙂 zajtra ideme na sono uvidim co povedia a z vysledkami na genetiku v pondelok.

lucka.zv
13. nov 2007

crysmile, a to kde? skusim sa pozriet a pojdem k vam 🙂 dnes sa vrtam prvy krat ...

crysmile
13. nov 2007

Chod do: Spolocny termin a najdes tam temu Aprilovky 2008

jastericka
13. nov 2007

Tak a je to tu. Dnes som si volala o výsledky na genetiku v Martine, doktorka (inak veľmi zlatučká) mi veľmi jemne oznámila, že mám zvýšené hodnoty AFP testu, že sú síce hraničné, ale že mi odporúča amniocentézu. Termín mám budúci štvrtok.
Že sa mám rozhodnúť a v utorok jej zavolať či tam pôjdem alebo nie.
Žienky, prosím poraďta mi, čo by ste robili vy, keby ste mali hraničné zvýšené hodnoty. Amnio sa obávam ☹

certica
13. nov 2007

jastericka, ja by som nesla

jastericka
13. nov 2007

preco certica?

lucka.zv
13. nov 2007

jastericka, ja mam tie iste pocity a nevies co mas zle ?? ci nizke alebo vysoke hladiny?? mne zistili vysoke cize podozrenie na razstep a teke zle veci ☹ a preto ideme najprv na sono na 3D a odtial pojdeme do poradne genetickej a tam povedia co treba, ci aj amnio, ale ak ano tak urcite pojdem lebo byt v strese az do porodu tak to nedokazeme. a chceme si byt isti ze babo bude ok.

jastericka
13. nov 2007

lucka.zv - ja mám tiež zvýšené hladiny, na hranici, tiež podozrenie skôr na rozstepy. Švagrina ma teraz presviedča, že mám ísť na amnio, že ešte od nikoho nepočula, že by to ublížilo babatku, ja to prežijem, veď pre babatko všetko. Ešte nie som ale rozhodnutá.

jastericka
13. nov 2007

inak lucka.zv, si si všimla, že máme skoro rovnaký termín? 🙂

babulina
13. nov 2007

presne pre ten isty dovod ako lucka.zv uviedla sme sa rozhodli ist aj my na sono, ten pocit neistoty je ubijajuci, uz len to cakanie na vysledky je hrozny (a to sme cakali 24hodin iba), neviem si predstavit mat neistotu do konca tehu, a este jeden dovod sme mali, boli sme rozhodnuti s manzelom ze aj ked vyjde amnio zle tak si drobca nechame a ten cas co by nam zostal do konca tehu by sme vyuzili na to aby sme sa nabili informacia z kazdej strany, mozno sa stretli s rodicmi co maju deticky s podobnym osudom ako hrozil nam,
ale po pravde musim priznat ze rozhodnut sa ci ist alebo neist na amnio bolo jedno z najtazsich v nasom zivote

lucka.zv
13. nov 2007

jasne vsimla som si 🙂
prezivas to co ja, no ja mam velmi zvysene hladiny, vraj koli vyssim hladinam je lepsie sono na potvrdenie, preto takyto postup sme zvolili, sami sme od seba sa objednali na 3D a uvidime zajtra tam idem drzte palce baby vacsi strach v zivote som necitila ako teraz koli malemu ☹
ja ale na amnio pojdem ak povedia ze mam ist urcite .

babulina
13. nov 2007

praveze oni nepvoedia ze chodte ani to ze odporucame alebo nieco take, tak sa na to pripravte, alebo mozno my sme natrafili na nie velmi ochotnu geneticku 😅

lucka.zv
13. nov 2007

ja sa spytam ci sa to ma, alebo nie. teda ci staci sono alebo je dobre aby som isla na amnio, a ak nepovie nic tak radsej pojdem ja si chcem byt ista nechcem ublizit babatku aby sa narodilo chore.

jastericka
13. nov 2007

babulina, lucka.zv - ďakujem veľmi pekne za Vaše rady a skúsenosti.
Lucka.zv - zajtra budem na teba myslieť, aby to všetko dobre dopadlo.
Určite sa ozvem, ako som sa rozhodla, a určite dám vedieť ako sa to celé vyvíja.Držím palce babulky 🙂

babulina
13. nov 2007

majte sa dneska krasne babule, ja frcim na kurz rodicovstva som zvedava co noveho sa zase dozviem, drzim palce lucka.zv na to sono, tfuj tfuj tfuj nech je vsetko v poriadku

lucka.zv
13. nov 2007

musim ist ale zajtra tu budem. ahojte zatial

certica
13. nov 2007

jastericka preto, lebo tie testy nie su prilis doveryhodne,je to len statist.odhad a ak mas tie hodnoty navyse len hranicne...
ja by som ako lucka isla na sono a mozno si dala zopakovat este raz krv

lucka.zv
13. nov 2007

D 😉 akujem VAM

jastericka
13. nov 2007

to je inak riadna blbosť tie testy, tak na čo nás tam posielajú, keĎ potom vychadzajú takéto somarinky
Doktor na sone nič zvláštne nevidel, tam to bolo zatial v poriadku. Je to ťažké rozhodovať sa o takýchto veciach, keby sa to týkalo len môjho tela, tak budiš, ale už sa rozhodujem aj za maličkého 😒

lucka.zv
14. nov 2007

jasterička: ved to je na tom to tazke, ten strach o malinke

babulina
14. nov 2007

certica a co spravis ked zopakujes krvny test, jeden vyjde pozitivny druhy negativny, ktoremu teraz verit, sono sa da urobit v niektorych pripadoch ale napr down sa neda zo sona vylucit,nechcem nikoho presviedcat ci ist alebo neist iba ponukam argumenty ktore boli pre nas rozhodujuce

certica
14. nov 2007

babulina, len si potvrdim, ze tie testy naozaj nemusia vela znamenat. viem, potom sa naskytne otazka, naco ho vobec opakovat???
tie testy sa robia standardne, sono tiez nie je problem, takze ak uz - tak by som absolvovala toto.
tu ide skor o odpoved na otazku - ci ak ti vyjde zly vysledok z amnio - nechas si babo vziat alebo nie. ak ano, v tom pripade to ma vyznam a oplati sa o nej uvazovat. pre mna osobne je nejaky 20tt tehotenstva prilis vela na to, aby som sa dokazala toho babatka, (ktore uz mimochodom citim od 16tt) vzdat. takze radsej neabsolvovat amnio a verit, ze bude babo v poriadku a testy sa naozaj (ako v mnohych pripadoch) mylili. to je vsak len moj pohlad na vec a citenie, takze vo vseobecnosti ja nemam nic proti tomu, ak niekto amniocentezu absolvuje.

maryam
14. nov 2007

Ahojte,
no vraj sa prave preto robi kontrola v nejakom 12tt - meranie NT a ak je "podozrivo" vysoka hodnota, robia sa krvne testy a ak aj tam su zle vysledky, tak sa robi odber chorionovych klkov, z ktorych by sa mala vylucit alebo potvrdit genet. porucha. Mne hovoril moj doktor, ze sa to prave preto robi - skor ako amniocenteza, ze ak su rodicia rozhodnuti prerusit tehotenstvo, aby sa to "stihlo" cim skor. Ze on to odmieta spravit po nejakom 20tt.
Ale, samozrejme ma to tiez hacik, ziadne vysetrenie nie je 100%, ja som pozerala po internete a stavalo sa dost pripadov, kde boli doslovne "zle vysledky" a babo sa narodilo uplne zdrave a zasa naopak, pri vysetreniach - tych zakladnych boli vynikajuce vysledky a babätko sa narodilo chore...
Je to hrozna dilema a kazdemu zelam, aby nad tym vobec nemusel uvazovat, aby mali vsetci zdrave babätka.

lucka.zv
14. nov 2007

certica, babulina. je velmi tazke uvazovat nad tym ci amnio bude dobre alebo zle ak zle tak to si ja nevim ani len predstavit ako to prezijem... dnes idem na 3D sono aby sa pozreli ci je tam nejake podozrenie na razstep, neviem nakolko je to spolahlive a ci to staci ale aspon toto najprv a s vysledkami pojdeme na genetiku, neviem ale ja uz nespim poriadne 2 dni... ako to mam zvladnut ???

maryam
14. nov 2007

lucka, neboj, vsetko bude ok, ja viem, ze ta to trapi, ale razstep - to sa mysli to, ked nezrastie vrchna pera?

lucka.zv
14. nov 2007

nie len to hrozi tam vselico ine, razstep chrbtice, brusnej dutiny ze nie je vyvinute dobre a take vseliake zlee veci- mam vysoku hladinu. ☹

dann
14. nov 2007

lucka.zv, neboj sa, urcite vsetko dobre dopadne! ja som bola pred tyzdnom na amnio a o 2 tyzdne mam vysledky, tiez sa bojim, ale verim, ze mi povedia ze vsetko je ok. na genetike su odbornici a chcu to najlepsie pre teba aj pre babatko, tak sa neboj!

lucka.zv
14. nov 2007

dann, dakujem moc, a prosim ta kde si bola na konzultacii genetiky, my mame ist v pondelok do statnej nemoc, na americkom nam,

maryam
14. nov 2007

Lucka, musis verit, ze bude vsetko v poriadku, ja som teraz v 36tt a tiez sa kazdy den modlim, aby bolo moje babo zdrave a verim, ze Boh moju prosbu vyslysi.

Inak sa tu ani poradit neda, je to tazka situacia, treba jednoducho verit ze bude vsetko v poriadku. 😉

lucka.zv
14. nov 2007

maryam, ja viem je to individualne a kazdy ma nejake tie problemy, no tento je ten naj za cely moj zivot, je to len uhol pohladu... a prajem ti z celeho srdiecka aby babatko bolo zdraveee 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre