Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

veronica1
21. máj 2010

Zaneta - to budes mat vysledky tak rychlo? Ja uz cakam vyse 2tyzdnov a este 1musim pockat. Tak drzim palce. Inak, u mna sa tiez ten vpich na prvykrat nepodaril a museli to robit na dvakrat ale aj to bolo v pohode.

gumimaci
21. máj 2010

veronica, mne ponukli pred amnio "zrychleny odber" v BA- vysledky do 3 dni, ale je tam priplatok, neviem uplne presne ale cca 250€ to bolo. Tak som to odmietla, potom si aj nadavala, ze radsej som to mala zaplatit a nemusela sa stresovat. A zas neskor som niekde citala ze tieto testy trvaju preto tak dlho ze tam dochadza k stiepeniu chromozonov a to moze trvat aj 3 tyzdne, ze sa to jednoducho urychlit neda, a tie zrychlene testy potom asi neskontroluju tolko co tie 3tyzdnove...

veronica1
21. máj 2010

Gumi - presne tak to povedali aj mne a ze potom by som aj tak musela cakat na tie 3tyzdnove vysledky vsetkych testov, tak cakam. Len ma prekvapilo, ze v Amerike su vysledky hned, ci to su len tie zrychlene?

zaneta8
21. máj 2010

veronica1- to su len tie zrychlene, na DS a Trisomy18/13. Na celkove vysledky sa caka okolo 10 dni.
Drzim vam vsetkym palce!

antonia1
26. máj 2010

ahojte...tak uz tom mam za sebou-vcera 😉 ..predbezne merania vsetko ok a vysledky do 2 max 3 tyzdnoch..dalo sa aj do 24 hodin priplatok 174€...ale nechceli sme, nastie doteraz vsetky vysledky su vporiadku a presne aj to ze..tie vysledky musia predsa vypestovat 😉

gumimaci
26. máj 2010

@antonia1 - drzim vsetky palce, viem ake to je cakat na vysledky. ver ze to bude dobre... 😉

antonia1
26. máj 2010

dakujem....verim ze bude vsetko ok. a ked som vcera videla chrustika a ako nam maval 😉...akoby chcel povedat mami, tata nebojte 🙂
@gumimaci

figurka.m
27. máj 2010

ahojta, mam vysledky a vsetko je v poriadku, cakame zdraveho chlapceka 😀

veronica, ty ako? daj vediet, ako ste dopadli, ale urcite OK 😀

zaneta8
27. máj 2010

figurka, blahozelam. Bohuzial, ja mam zle spravy. Amnio potvrdilo trizomiu 18

antonia1
27. máj 2010

zanet co to znamena?

antonia1
27. máj 2010

zanet uz som si to nasla na nete, je mi velmi luto......

gumimaci
27. máj 2010

Ahoj zanet, mrzi ma to... ☹

veronica1
27. máj 2010

@figurka.m - aj u nas vsetko OK, cakame zdraveho chlapceka
@zaneta8 - velmi ma to mrzi, skoda ze nemozme mat vsetky dobre vysledky

zaneta8
27. máj 2010

Dakujem dievcata, tesim sa, ze vacsina z nas ma dobre vysledky.
Moj screening vysiel 1:22 Down syndrom a 1:7 T18.
Zajtra idem na prerusenie tehotenstva. Je to tazke, hlavne moj syn to nemohol pochopit, ze co sa stalo. Tesil sa velmi na babatko - sestricku. Hned sa ma pytal, ci este budeme mat baby. Tak verim, ze buduce tehotenstvo bude mat stastnejsi koniec. Ahojte a uzivajte si to!!!

antonia1
28. máj 2010

@zaneta8 na to niesu slova......preco nemoze byt v zivote vsetko, jednoduche a krasne..davaj na seba pozor...

nellymn
28. máj 2010

Ahoj zaneta. Veľmi ma to mrzí. Ako píše antonia, na to nie sú slová.
Mala si zlé výsledky AFP a preto ti odporučili amniocentézu?

figurka.m
29. máj 2010

ahojte
veronica super, aj ty cakas chlapceka 😀

zaneta, velmi ma to mrzi, viem co prezivas, sama som to zazila pred dvoma rokmi v 22tt, je to tazke a nikdy to neprestane boliet, drzim ti palceky a prajem vela, vela sil 😔

gabriela4
10. jún 2010

ahojte tehulky dnes som bola u svojho dr. pre výsledky zo skríningu a teda vôbec som nečakala to čo mi povedal, vyšiel mi pozitívny...som zničená...v utorok idem na genetiku a potom hned asi na amniocentézu..strašne sa bojím, nie ihly ale tých výsledkov,stále mi behá hlavou čo ak to dopadne tak alebo tak...neviem čo urobím, je to naše vytúžené babätko a bojím sa hrozne....máte niektorá skúsenosť s amniocentézou?koľko sa čaká na výsledky?ďakujem ☹

gumimaci
10. jún 2010

ahoj @gabriela4 skus si precitat prispevky naspat baby co tu prispievali podstupili amnio. Neviem do akej nemocnice by si mala ist, ale na vysledky sa caka cca 3 tyzdne. Da sa zaplatit zrychleny test, ten je do 3 dni, ale tiez iba niektore diagnozy ostatne musis cakat 2-3tyzdne aj tak. V BA to takto robia v Zeleznicnej nemocnici. Ja som bola na Kramaroch. Zakroku sa bat nemusis, horsi je fakt ten stres potom. Drzim palce nech to dobre dopadne, skrining byva casto falosne pozitivny.

abbey1
10. jún 2010

Gabrielka,ešte nerob paniku.Ja viem je to ťažké,ale popozeraj príspevky dozadu.Väčšinou sú výsledky zo skríningu na HO...dala by som si urobiť opakovane odbery,išla na morfologický ultrazvuk a až potom riešila amniocentézu.Poraď sa ešte s nejakým iným odborníkom Mnoho krát to pomohlo.V Blave Holáň v Medifere,V Košiciach sú tiež nejakí super.Popozeraj tu príspevky.Držíme päste a uvidíš dopadne to dobre.

luvi01
10. jún 2010

Ahojte, ja som bola dnes na genetike. Velmi mila pani doktorka mi vsetko vysvetlila, porozpravala sa somnou aj ake by mali byt hodnoty. minimum je od 0,5 do uz neviem presne kolko, ale ja som mala 0,49, takze nie az tak velky rozdiel. Ale DS mam 1:65. Tak som sa rozhodla, ze pojdem radsej na tu amniocentezu. Snad ma zoberu co najskor. Mozno uz teraz v utorok. Na ultrazvuku bolo vsetko v poriadku, takze verim ze aj vysledky budu v poriadku. Najhorsie bude cakat na tie vysledky 3 tyzdne. Drzim vam vsetkym palce aby sme mali zdrave deticky. 🙂

ppismenko
10. jún 2010

ahojte kocky,som prvy krat tehu mam 38 rokov ....dnes som bola u svojho dokyho a o amnio mi nic nepovedal som v 17 tt tak som sa spytala a ze vsetky testy mam dobre ze je na mne ci pojdem alebo nie na amnio.....v utorok idem na genetiku a ze potom sa uvidi ci treba ist alebo nie......neviem sa rozhodnut/som taka trocha nerozhodna 🙂)/ ci je nutne amnio alebo nie ked bude vsetko v poriadku.....nakopnite ma prosim radami a skusenostami 🙂) dakujem

ewana73
10. jún 2010

ppismenko , ja som rodila v 35r. , bola som 2krat na 3D uzv,tam mi lekar urobil vsetky potrebne merania ,urobil rozbor z krvi a na zakl.toho a "doporucenia" dokyho som sa nakoniec rozhodla,ze aminocenteza nie je potrebna nakolko boli vsetky merania a vysledky krvnych testov v poriadku. 😉

ppismenko
10. jún 2010

uvidim co mi povedia v utorok na genetike a este sa na to vyspim a potom rozhodnem.....na 3d som uz raz bola ze je vsetko ok a dnes mi robil merania a ze je tiez vsetko ok.....inak dakujem za skoru odpoved

luvi01
10. jún 2010

Ja som bola tiez na 3D a povedal mi, ze je vsetko v poriadku, ale aj tak mi doporucil ambiocentezu.

luvi01
10. jún 2010

ppismenko, ak mas vsetky vysledky v poriadku, tak ja by som asi na tvojom mieste nesla. Moja kolegyna mala 40 r . a tiez na tom nebola. i ked hovoria, ze je lepsie ist, ale to cakanie je strastne. Ja sa tiez toho bojim.

biba12
10. jún 2010

NO ja som citala napr. v Mame a ja minuly mesiac myslim, ze tam baba 25 rocna mala vsetky vysledky ok a dieta ma DS. A nic netusila, az sa to male narodilo. ANi dobre vysledky nezarucia zdrave dieta, je to boj az do konca... JA to mam za sebou 2 krat, 1 krat ako 30 rocna, 2krat 33 rocna /podozrenie na DS z AFP testov a som tu/.. Nakoniec sa nic nepotvrdilo, 97% testov je falosne pozitivnych.....Musis sa rozhodnut sama, v tomto Ti nikto neporadi, dosledky si nesies tiez sama. POloz si otazku: Si pripravena vychovavat postihnute dieta?, Ak je odpoved ano, tak tam ani nechod, je to zbytocne. A nestresuj sa, nepomaha to ani Tebe ani dietatu. Vela stastia🙂

bombula
10. jún 2010

ppismenko, ja by som sla, amnio nie je nic strasne, budes mat dusu na pokoji a naplno si vychutnavat tehotenstvo a tesit sa na babetko. ja som bola tiez a s dvojcatami, robili mi dva vpichy, robil mi to spickovy doktor v spickovom zariadeni, zakladne chromozomy som vedela vysledky do 2 dni, vsetko ostatne ako aj tie zakladne opat do 2 tyzdnov.
je ale tiez pravda ze ak ti urobia SPICKOVY ultrazvuk a mas vysledky krvi OK, trosku dlhsie by som porozmyslala.
ale amnio sa neboj, mna tiez kopec ludi vystrasila, paradox ale bol, ze ani jeden to znich nezazil akurat ma strasne vydesili. to amnio ale by som nesla hocikam NESMIERNE zalezi na tom KTO a KDE ti to bude robit.

bubina1
10. jún 2010

gabriela... mne vysli AFP testy riziko na DS 1:5... bola som na amnio a vysledky su ok... ale kedže som nechcela čakat na vysledok 3 týždne tak sme si zaplatili DNA testy...a vysledky z amnio sme mali na druhý den....

luba41
10. jún 2010

Zdravím dievčatá. Ešte som neprispievala do tejto témy, ale mám najčerstvejšie skúsenosti zo včerajšej amniocentezy. Mám už 41 rokov a teraz čakáme 3 dieťa /plánované/. Najprv musím povedať, že hneď od začiatku som bola rozhodnutá podstúpiť odber plodovej vody bez ohľadu na výsledky krvných testov. Pritom nemáme v širokej rodine žiaden prípad nejakých genetických porúch, ani som nemala absolutne žiaden problém ani v jednom tehotenstve. Ale už mám dosť rokov, aby som posúdila z blízkeho okolia /kamarátky, spolužiačky/, ktorým sa narodili postihnuté deti v mladom veku, aké je ťažké starať sa o takéto dieťa. Krvné testy vtedy robili všetkým, ale výsledky z testov sú skresľujúce. To nie je len to jediné postihnutie, s ktorým sa dieťa narodí, vždy sú k tomu pridružené iné ochorenia. A tie následné vyšetrenia, operácie. A keď medicína dáva takúto možnosť... Je to len moje rozhodnutie, nikoho nenahováram. Lekár mi odporučil toto vyšetrenie, ale nepresviedčal ma na to. Veľmi mi pomohla táto diskusia, prelúskala som ju celú, mala som na to dosť času. Nakoniec som sa rozhodla ísť do spomínanej Železničnej nemocnice v Ba, kde robia zrýchené testy. Síce sa za to platia "nekresťanské peniaze", ale neľutujem a myslím, že tam robia jedni z najlepších odborníkov na amnio v SR. V jeden deň urobia genetickú konzultáciu aj odber, 2 hodky sa po odbere oddychuje a potom domov. Ešte je v tom morfologický ultrazvuk, na ktorý idem o týždeň. Dokonca pri preberaní papierov z vyšetrenia pred odchodom, mi už vedeli povedať, že hodnoty z plodovej vody vylúčili otvorené rážštepy. A dnes o 10 hod mi už volali výsledky na chromozómové poruchy. Všetko je OK. A vieme aj pohlavie, doma máme dievča, chlapca a pribudne ďalšia baba. Niekto tu namietal, že zrýchlené testy nie sú spoľahlivé, ale z rozprávania genetičky som pochopila, že raz keď už došlo k štiepeniu chromozómov, tak je to nemenné. A výsledky sú na 99,9%. Bolo nás tam 7, ja jediná kvôli veku, ostatné mali zlé výsledky testov. Niektoré sa len deň predtým dozvedeli zlé výsledky, takže nemali čas ani si niečo naštudovať trebars z internetu. Nebáli sme sa odberu, ale výsledkov. Dúfam, že aj ostatným povedali dobré správy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre