Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

marcelkatt
8. júl 2010

@gumimaci tam mi urobia tem morfol ultrazvuk??? A kde už v pondelok na genetike či až pred zákrokom? Koľko trvá kým ma objedná genetika na amnio?? V pondelok idem na genetiku.

gumimaci
8. júl 2010

@marcelkatt genetika dava iba odporucanie na amnio, neviem ako to chodi na Americkom, spytaj sa bab co tam boli. u nas to bolo tak, ze sme isli s papierom z genetiky do nemocky, tam nas objednali na zakrok. Morfologicky UZV robi lekar v ambulancii, alebo v nemocnici. spytaj sa svojho gyndosa, ci ti ho urobi on, alebo ti da niekam odporucanie. my sme ho skombinovali s 3D/4D v sukromnej klinike

simisi
8. júl 2010

Ahoj Marcelka.Ja som bola na genetike na Americkom,je to vlastmne len taky pohovor,spisanie clenov rodiny a ich zdrav.stavu.Dali mi odporucanie a hned v ten den som isla do Ruzinova sa objednat na amnio.To bol stvrtok,objednali ma na utorok/vraj vzdy robia prijem v utorok/.Prisla som pred osmou,prijali na a v stredu rano mi urobili odber,o dvanastej som bola prepustena a momentalne cakam na vysledky,tie budu 22.7.Nemusis sa bat.vsetci boli mily a nebolo to sice prijemne,ale dalo sa to vydrzat.Drzim palce !

marcelkatt
8. júl 2010

@simisi ĎAKUJEM za info. A moc držím palečky, aby bolo všetko OK!!!!!! Aj všetkým dievčatám.
@gumimaci aj Tebe krásne ďakujem a mne asi robil môj dr morfol ultrazvuk, mám napísané na zázname zo včera, že: Záver: Morfolog v norme, nevidím známky NTD defektu. Len sa mu nedalo pomerať dobre chrbátik,lebo malinký leží na chrbátiku.

marcelkatt
8. júl 2010

@simisi takže teoreticky, v pondelok z genetiky pôjdem do ružinova sa objednať a možno ma zoberú hneď na utorok, alebo stredu???

marcelkatt
8. júl 2010

@simisi Ty si z TT, či iba okres? Pýtam sa preto, reku koho máš gynekológa. ja mám MUDr Ilavského na Družbe. Som max spokojná s jeho starostlivosťou. Len tie AFP mojej krvi ma nepotešili no. Ale verím, že všetko bude ok, musí no.

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt ja som bola v utorok na americkom, dali mi na vyber, ci ruzinov alebo antolska a hned na stredu rano ma objednali, do obeda som lezala a o stvrtej ma pustili domov...je to neprijemne, ale da sa...akurat dnes som bola pre vysledky...

marcelkatt
8. júl 2010

@berenice8 no ja sa v BA nevyznám, kam je lepšie ísť...

marcelkatt
8. júl 2010

@berenice8 a výsledok???

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt bola som na antolskej, to je inak petrzalska nemocnica, boli tam fajn ludia a zlate aj sestricky aj lekari...
s ruzinovom nemam skusenost...mne tam poradila ist kolegyna, takze som tam rovno aj isla...ruzinov je zase blizsie k trnave - z obchvatu, mozno ti to bude lepsie, tak neviem...my sme mali gps, podla toho sme isli...

marcelkatt
8. júl 2010

@berenice8 mám aj ja GPS... Tak uvidím čo a ako...

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt geneticke testy su v poriadku, co sa tyka rozstepov, to mame sledovat ultrazvukom...medzi amniom a vysledkami som uz bola u gyndu, ze vsetko vidi pospajane ako treba mi povedal, takze asi to bude iba sledovat, lebo mam stale vysoke to afp v tej plodovej vode....ale ze to moze byt len z niecoho ineho...a bude to XY to mi potvrdili...

simisi
8. júl 2010

Ja som priamo z TT,moj obvodny je Elias,ale odkedy som bola hospitalizovana pre krvacanie zostala som v rizikovej ambulancii v nemocnici,dr.Deckov.Ak si vyberies Ruzinov,je mozne ze ta vezmu hned v utorok a v stredu bude zakrok.
Aj mne dali na vyber,nepoznala som ani jednu nemocku tak vyber padol na Ruzinov.Boli velmi,velmi zlaty,iba mali tam frmol a velmi dlho sme cakali na postel.Nas tam bolo na amnio 5 dievcat.Prave sa chystam do nemocnice,idem na morfo utz,dufam,ze krpcek bude ok.Ja som mala pozitivny skrining na downa,1:200.Verim,ze to bude ok,je to vytuzene mimco.

marcelkatt
8. júl 2010

@berenice8 blahoželáááám. A držím palečky. MNe dr povedal, že vidí zdravú tehotnosť, žiadne defekty, tak mu verím. Ty si mala riziko NTD alebo DS??? Ja NTD.

marcelkatt
8. júl 2010

@simisi bude ok, musíme veriť!!!

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt Tak to zvladnes neboj...a vacsina tych testov, kvoli ktorym sa posiela na amnio si falosne...podla mna su to zbytocne stresy pre mamu....a to male v brusku...ja som vedela ze to bude ok, uz ked som bola na to amnio, ale pre istotu, vies ako, ma to na papieri to je ine, ako mat len pocit...

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt aj ja mam NTD, len ze NTD sa sleduje ultrazvukom, a DS mi teraz vlastne vylucili...ntd by mali byt tie rozstepy..

marcelkatt
8. júl 2010

@berenice8 a spomeneiš si aké číslo si mala vo výsledkoch? Ja mám riziko viac ako 1 v 5. No merania som mala ok vraj. Pri prvom UZV v 13tt a Ty si ležala aj v nemocnici pred zákrokom?

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt r ovnake, 1 v 5....no, mna v stredu rano prijali a v stredu o stvrtej som isla domov...toto zalezi od poistovne, tak mi bolo vysvetlene...tak ja mam apollo...jest som si musela doniest, nebolo to hradene poistovnou...(ale sestricky mi dali cajik zadarmo)

marcelkatt
8. júl 2010

@berenice8 tak aj ja som v Apolle.. Nemám kam dať malinkého, tak preto sa pýtam. Ešte ak Ťa nezaťažujem, aké si mala číslo pri MS-AFP hodnota, myslím MoM? Ja 5,43 MoM niekde som čítala ak je viac ako 2,5 treba to sledovať.

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt fuuu..to uz presne neviem, ale tiez okolo 5...ale presne ti nepoviem...

marcelkatt
8. júl 2010

@berenice8 ale dala si mi povzbudenie, že si mala to isté podozrenie a je to ok.

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt bude to urcite ok, ked som pozerala aj baby co pisu aj na inych forach...vzdy mi vyslo ze to boli falosne pozitivne testy...klud, neboj....

marcelkatt
8. júl 2010

@berenice8 musím veriť 🙂

berenice8
8. júl 2010

@marcelkatt ja som si hovorila, hlboky nadych, a vydych a ideme do toho....🙂)

luvi01
8. júl 2010

@marcelkatt, ja som bola na amniocenteze v Ruzinove, mam tam aj lekara a aj sestricky su tam velmi mile. Ja som bola na genetike v piatok, v pondelok som s tym isla k svojmu lekarovi a uz v utorok som isla na prijem. V Ruzinovskej nemicnici beru na prijem v utorok a v stredu rano to robia a na obed nas uz pustili domov. Som rada, ze to uz mam za sebou, i ked to neboli ale je to velmi divny pocit. A to cakanie ani nehovorim. Najhorsi je asi posledny den. Dnes som si uz bola pre vysledky. SOm nesmierne stastna ze je maly v poriadku a zdravy. Na morfologickom ultrazvuku nam vyslo tiez vsetko super. Tak som stastna. Drzim vsetkym palce, viem ake su to velke stresy. Prajem aby vsetko dobre dopadlo. 🙂

marcelkatt
8. júl 2010

@luvi01 super teším sa s Tebou 🙂 🙂 🙂 🙂

gabriela4
8. júl 2010

@marcelkatt ahoj ja som bola tiež na americkom námestí...je tam veľmi milá pani doktorka...oni si len zapíšu prípadné ochorenia v rodine tvojej aj partnerovej, tak je asi dobré si dopredu všetko pozisťovať a povedia ti čo a ako...na amnio mňa poslal môj gynekológ tak neviem či ťa na tej genetike objednajú, to skôr tvoj doktor by ťa mal objednať....ja som to mala dosť narýchlo...vo štvrtok mi povedali že mám pozitívny skríning a v utorok som išla na genetiku a odtiaľ hneď do nemocnice a v stredu ráno mi robili amniocentézu....neviem ako je to s dôverou...ja mám všeobecnú a musela som tam byť od utorka do štvrtka ale ja som odišla na vlastnú žiadosť v stredu, nemala som žiadne komplikácie, bolesti, nič...ten odber je podľa mňa uplne bezbolestný, ja som ani nevedela kedy ma pichli...akurát čo mi bolo tak to že sa mi zatočila hlava ale to asi z toho že od polnoci sme nemohli jesť ani piť a ja som zvyknutá ráno vypiť aj pol litra vody, takže asi z toho to bolo....ale odberu sa fakt nemusíš báť, robia to pod ultrazvukom...to s tou tvojou poisťovňou ti neviem povedať ale ked možno pozrieš staršie príspevky tu tak sa dočíťaš, sa mi zdá že niekto tu písal že má dôveru a zdá sa mi že to bolo tak že ráno prišla, urobili odber a okolo tretej ju prepúšťali....bude to dobré uvidíš, sú to stresy ale čo neurobíme pre naších drobčekov....držím palce

marcelkatt
8. júl 2010

@gabriela4 Ďakujem. Jasné pre drobčekov aj posledné.

gabriela4
8. júl 2010

@luvi01 ahoj tak super že ste v poriadku a vidím že tiež čakáte chlapčeka....mi sme boli dnes tiež na morfologickom a všetko je v poriadku, takže ideme si užívať tehuľkovanie už naplno....jaj teším sa veľmi, dúfam že budú takéto výsledky vychádzať všetkým maminkám. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre