Amniocentéza - Ružinovská nemocnica. Ako to prebieha?

petulienka
14. jún 2007

Ahojte,

prosim vas, nie je tu niekto kto uz absolvoval amnio... v Ruzinovskej nemocnini? Ja nastupujem 19.6. v utorok na prijem a budem tam do stredy, keby mi to robia. Tak by ma zaujimalo, ze co tam budu so mnou ten den pred amnio stvarat 🙂Nech sa viem psychicky pripravit. Ste tu niektora, co to ma uz za sebou? 😝

bejca
14. aug 2007

ahojte 🙂 dnes som bola u doktorky babatko je oki 😀 a na amnio som uz objednana 🙂 bojim bojim ☹ ale prezijeme 🙂a veva aj mne dnes doktorka povedala ze tyzdne klud 🙂 ale zalezi to asi od kazdeho ako sa rozhodne ..co som tu citala tak vacsinou pisu tie 4 dni -lezat oddychovat nic nedvíhaj len tak relaxuj 🙂 drzim aj tebe palceky 😀 a kedy ides??

petulienka
autor
14. aug 2007

Veva,
to je na tebe, ked sa budes citit na to aby si bola v strese alebo v zatazi, tak chod. Ale lekari odporucaju a co dokonca som mala aj na prepustacej sprave, ze je odporucaju cca 4 -5 dni kludovy rezim... ale vsetko je na tebe. Poznam jednu babu ktora na druhy den isla na nocnu, co je podla mna nezodpovednost, ale je to kazdeho vec.. Nakoniec ta baba aj potratila, takze ked to lekari odporucaju, tak si myslim ze pre nieco je to dobre, predsa je to zakrok.

hviezda
14. aug 2007

pri vsetkych clankoch, ktore sa tykaju amniocentezy sa odporuca par dni kludovy rezim.. ja to chapem tak, ze lezat a nic nerobit.. ja mam tiez pracu za pocitacom cely den, ale klud to rozhodne nie je.

niekto spominal, ze pre niekoho, kto nechce ist na potrat, nie su tie vselijake testy dolezite. ja si to nemyslim..
myslim si, ze ked maminka-tehulka vie, ze jej dieta bude na 100% alebo na vela percent postihnute, tak sa aspon na to psychicky a aj prakticky moze pripravit. (moja svagrina bola na amniu, vysledok jej vysiel, ze dieta bude postihnute.. tak sa cele tehotenstvo na to pripravovala - jasne, ze bola z toho hotova.. ale narodila sa jej krasna zdrava dcerka..ktora v piatich rokoch rozprava plynule slovensky aj nemecky.. - a nie je to ojedinely priprad v rodine a medzi priatelmi, ktorym to takto vyslo..)
predtym, nez som ja isla ku cunderlikovi na ultrazvuk som nad tym rozmyslala, co ak naozaj babo nebude v poriadku.. a tak som si povedala, ze ak naozaj nebude zdrave, tak sa mozem aspon na to pripravit a namiesto odstranenia problemu = odstranenia babätka(=ist na potrat, a pripadne pridanie dalsieho problemu, ze mozno uz nikdy nebudem mat moct deti - co sa po potratoch stava, alebo pridania dalsieho problemu - post abortivneho syndromu)
ho budem riesit.. urcite by som sa naplakala, ale mala by som tu moznost sa na to pripravit - aspon ako tak /nie je postihnute dieta ako postihnute dieta/.
ked som mala asi 20 rokov som bola v jednom "tabore" s rodicmi a s detmi, ktore mali postinute deti - dawnow.. na zaciatku mi to bolo cudne, lebo som sa osobne nikdy s takymito ludmi nestretla.. po case a po rozpravani s rodicmi, ktory sa uzasne o tieto deti starali som ziskala dobru skusenost. tito rodicia mi povedali, ze mali casto krat tazke chvile (to je myslim bez debay), ale to ich dieta - aj ked bolo postihnute - im tu ich lasku tolko nasobne viac krat uprimne vratili, ze to nikdy neolutovali... (hoci sa s tazkostami stretavaju denno-denne...)
dalsia skusenost bola aj v amerike - tam su postihnuty ludia zapojeny do normalneho pracovneho zivota a vidi ich clovek hocikde - ci pomahat vykladat tovar do regalov alebo do tasiek v supermarkete, alebo v amusemant parku podavat zmrzlinu.. to je jedno - jednoducho su zapojeny do spolocnosti..
a preto je to take prirodzenejsie ako doposial u nas..

nuz, len prajem, aby kazdej z nas vysli dobre vysledky, neboi stresy, aby babetko sa pri amnie nehybalo a neposkodilo a maminky, ktore idu na amnio -posluchajte lekarov - a ked povie, ze 5 dni lezat, tak 5 dni lezat.. ak povie 3, tak 3, tie zarobene peniaze nestoja za to, aby sa babenko ohrozilo.. (tak ako spominala petulienka, ktora pozna jednu babu..)

veva55
15. aug 2007

Ale jasne, pokial lekar povie, ze mam 5 dni lezat, tak budem. Len som presne nevedela, co sa tym mysli kludovy rezim, lebo u mmna je kludovy rezim - nesportovat, nezdvihat tazke veci, ...a celkovo nenamahat sa pri nejakej cinnosti. A sedenie za PC je podla mna kludovy rezim 😀
Ale ako som uz pisala, ked mi lekar povie ze mam lezat, budem samozrejme lezat. Aj tak som si chcela zobrat par dni dovcu.
Bejca, idem v 18tt, cize za take 3 tyzdne.

stanka9
15. aug 2007

veva,veľmi tomu príspevku nerozumiem-
napísala si:" suhlasim, ze pokial by niekto na potrat za ziadnu cenu neisiel, je zbytocne podstupovat vsetky tie mozne vysetrenia a zbytocne sa stresovat."
To znamená,že počítaš s potratom ?
To si ma prekvapila.
Veva,poznám ťa-teda tvoje príspevky od začiatku- ako si stimulovala pred IVF,čo si prežívala-neistota, strach,očakávanie -obavy o dve ,potom o jedno miminko...ako si sa bála,aby sa mu niečo nestalo
Pamätám sa na deň,kedy som sa prvý krát dozvedela,že to vyšlo -a ja som tehotná. 😅
A pamätám sa aj na tvoj deň. 😅
Ja som 2 týždne pred tebou,takže výsledok triple testu poznám ..... na amnio nepôjdem.
Aj ja som v poslednej dobe nad tym dost uvazovala a dospela som k záveru "ze by som sa viac ako ty nestresovala ak by som na amnio nesla,
pretože by som sa stresovala nie celé tehotenstvo,ale celý život,ak by vyšiel výsledok pozitívny s následným potratom vplyvom mňa alebo amniocentézy" Pre mňa je ten výsledok nulový.
test-výsledok ? môže byť akýkoľvek 😀 ,viem o čom hovorím,mám svoje skúsenosti,čo sa týka "správnosti" výsledkov v zdravotníctve..keby som vždy na ne tak dala ?!...
Vieš,zdá sa mi to príliš egoistické,silné premýšľať týmto spôsobom.
som tiež po IVF,takže viem,čo sme si preskákali,zažili..a v čo dúfali.
veva bolo nám dané,to ,čo iným nie je dopriané ani po 7-8x,a brať to ako mylný pokus (Bohužiaľ nemôžem povedať prírody) v skúmavke, sa mi zdá byť dosť ...prepáč ale akosi nenachádzam vhodné slovo.
Vieš,druhá šanca už nemusí prísť.

Ja Vďaka Bohu nosím pod srdcom dva poklady a nedovolím aby niekto o nich pochyboval,aby niekto na nich siahol.
Ide o dieťa , nie o pokusného králika...

pre zaujímavosť:
1.mojej kolegyni vyšiel pozitívny triple test,následne pozitívna amniocentéza/s neskoršími komplikáciami/,rozhodla sa dieťa donosiť a teraz má krásnu zdravú 2 ročnú Natálku.
2.Bola som hospitalizovaná a v izbe so mnou ležali 3 ženy po amnio-u prvej sa objavilo silné krvácanie týždeň po amnio,u druhej sa začala rozvíjať nedostatočná funkcia placenty, u tretej postupné odumretie plodu.

(prepáč,že svoje slová vkladám do tvojich viet,ale snažím sa o súvislosť)
.... "Takze uz som sa definitivne rozhodla pre amnio"... ja pre dieťa

držím ti palce aby tvoje rozhodnutie bolo správne

glorita
15. aug 2007

stanka velmi pekne si to napisala....plne suhlasim s Tebou 😵 🙂

bejca
15. aug 2007

veva drzim palceky 🙂 a kam ides na amnio ?ja do ruzinovskej 🙂

valentin
15. aug 2007

Ahojte baby,dnes rano mi robili amnio a o jednej Nas pušťali domov,nebolo to nič hrozne,ten pocit sa neda ani porovnať s odberom krvi ale fakt ten strach je asi väčši.No a teraz to čakanie,ale nelutujem ,aspon budeme vediet na čom sme.Odporučam.

veva55
16. aug 2007

Stanka ano, tak som to myslela, ze keby bol niekto rozhodnuty nechat si aj postihnute dieta, tak je zbytocne, aby isiel napr. na amniocentezu. Ved je to logicke, naco by na nu siel, ked nech je vysledok akykolvek, dietatko si necha.
A to, ze ja idem na amnio, tak myslim si, ze je to len a len moje rozhodnutie a rozhodnutie mojho manzela. Ano, mas pravdu, ze sme museli prejst dlhu cestu k vytuzenemu babatku a ja pevne verim, ze bude zdravucke, ale chcem si byt viac ista. A ako som uz pisala predtym, viac by som sa stresovala ak by som na amnio nesla, ako ked na nu pojdem.
Takze tak. Moje a manzelove rozhodnutie je len nase rozhodnutie, mame k tomu viacero dovodov, takze ten egoizmus si si mohla odpustit.

Bejca, este neviem kam, spytam sa mojho dokiho, co mi odporuca, ale asi tiez do Ruzinova. Este neviem, buduci tyzden idem do poradne a spytam sa ho. Ty si sa tam sama objednavala?

petulienka
autor
16. aug 2007

Veva ja som tiez bola v Ruzinove a bola to pohoda ... drzim palceky

evuliena
16. aug 2007

Ja som bola v gyn-five a vrele odporúčam. urobili mi to na počkanie, nemusela som tam ležať, akurát som si musela doplatiť 3tisíc. Ale ten prístup bol perfektný a robí to lekár Ferianec, ktorý je fakt super.

petulienka
autor
16. aug 2007

no prave preto ze si si musela doplatit, v Ruzinove si odlezuis jednu noc a po zakroku poobede ides domov, kvoli poistovni, aby si nemusela doplacat 3 tisicky

veva55
16. aug 2007

petulienka, diky 🙂

Evulienka, ja chodim do Gynfivu k Drabekovi, ale radsej si 1 den polezim v nemocnici - pre istotu. Predsa, ak by mi nebolo po zakroku dobre, prip. som mala nejeke tazkosti, je lepsie byt v nemocnici. Samozrejme dufam, ze vsetko prebehne tak ako ma 🙂

lula5
16. aug 2007

... aj v ruzinove to robi ferianec (a este jeden neviem meno). je fakt super.

bejca
16. aug 2007

lula ahoj 🙂 neviem ako sa ten doki vola ale pocula som a aj moja doktorka mi povedala ze v ruzinove su super 😀 tak dufajme ze naozaj 🙂

ada21
29. dec 2008

Caute baby. Dnes ma doktor poslal na vysetrenie do Ruzinova na amniocentezu. Neviete mi niekto napisat, kde najdem to oddelenie (gyn. porodnicke ambulancia prenatalnej diagnostiky)? Hladala som na stranke nemocnice, ale neviem. Nepamatate si na ktorom poschodi ste boli, pripadne cislo dveri??
dakujem

samayka
29. dec 2008

GPN v Ruzinove je na 5tom poschodi v tej zlto-hnedej budove polikliniky

l.lara
26. nov 2010

ahojte 🙂 tiez sa chystam na amnio do ruzinovskej. mate nejake nove skusenosti...?

saxana123
16. nov 2011

@l.lara ahoj, mňa dnes odtiaľ prepustili. Absolvovala som si to, som rada že to mám za sebou 😖 teraz posedkávam, polihujem a teším sa na noc vo svojej posteli 😀 Robil mi to nejaký mladý lekár, vypadal tak okolo 30rokov 😕 vraj sa volá Križko alebo tak nejak...ale inak sa to dalo, sestričky, doktorky boli milé len keby ma teraz tak brucho nebolelo 😔

l.lara
17. nov 2011

@saxana123 hlavne vela odpocivaj! ja som tam nakoniec nesla, lebo na genetike bolo vsetko ok..teraz mam doma uz polrocneho krasneho chlapceka. 🙂 velmi drzim palce!!! 🙂

saxana123
17. nov 2011

@l.lara v noci som sa taaaaaaak dobre vyspala že dnes je už všetko v pohodičke, žiadne brucho ma nebolí.Ale šanujem sa. 😉

katesocka
10. aug 2018

Neviete prosim ci sa da do Ruzinova objednat na amniocentezu aj telefonicky? A ci sa da volat kazdy den? Pomohlo by aj telefonne cislo 😁 dakujem

stuska1
21. máj 2020

Chcela by som sa podelit o svoje zazitky z amniocentezy v Ruzinove ( tento tyzden). Na genetike som bola na americkom namesti a tam ma rovno objednali do Ruzinova na amniocentezu. Odber sa robi kazdu stredu( asi je to rovnake ako pre kramare a pre antolsku). Odber v Ruzinove sa robi v poliklinike a tam sme mali kontakt ist na ambulnciu cislo 55. tam nas zaregistrovali a poslali nas na odber. Celkovo to na odbere trvalo asi 20-30 minut vnutri ordinacie( samotny odber bol velmi rychly as do pol minuty). Vystavili nam odberovu spravu a nechali nas este cakat asi 15 minut v cakarni, s tym ze ked nieje ziaden problem mozme ist domov. V ten den robil odber pan doktor Martin Gabor a musim povedat velmi mily clovek a odpovedal na vsetky otazky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre