Amniocentéza v Železničnej nemocnici u Ondrejčáka?

anndrea
8. okt 2009

Ahojte babulky, ktorá z Vás bola na amniocentéze v Železničnej nemocnici v Blave v súkromnom centre Novapharm? Zajtra ma tam objedná môj gynekológ, tak chcem vedieť ako to prebiehalo, ako ste boli spokojné. Idem na zrýchlené výsledky, t.j. platba cca. 223eur. Prosím podeľte sa o svoje zážitky, ďakujem veľmi pekne

anndrea
autor
9. okt 2009

Nebol u neho nikto?škoda ☹

janahugo
9. okt 2009

Ahoj Andrejka,
skusenost s amniocentezou u Doc. Ondrejcaka nemam, ale absolvovala som u neho geneticke vysetrenie (po amniocenteze v inom stredisku). Zeleznicna nemocnica robi tento vykon ambulantne a vysledok je do niekolkych dni oproti ostatnym, na ktore cakate cca tri tyzdne. A este jeden velmi dolezity poznatok 🙂 !
Doc. Ondrejcak stal pri absolutnom zaciatku amniocentezy u nas, teda je ten najpovolanejsi a okrem ineho je jeden
uzasny charizmaticky clovek s veelmi ludskym (dnes tak vzacnym) pristupom. Je to nasa osobna skusenost (moja a manzelova). Vykon kamaratky mojej kamaratky u Doc. Ondrejcaka bol bezbolestny, pocas neho bola o vsetkom v jeho priebehu informovana. Takze...? Vela stastia, nemusis mat obavy.

anndrea
autor
12. okt 2009

Ahoj janka, ďakujem veľmi pekne, veľmi mi pomohlo že napísala. Mňa to čaká teraz v stredu, výsledky budú do 24hod...už nech to mám za sebou 😔 tie nervy, strach a všetko sú obrovskéééé a je to fakt na nevydržanie, len nech je babatko zdravé. Aj Tvojej rodinke želám veľa zdravia.

janahugo
26. okt 2009

Ahoj Andrejka, verim, ze mas uz "po" a vsetko dobre dopadlo. 🙂
Urcite sa uz tesite, ze?

komarik
26. okt 2009

ahoj, ja som tam bola na odbere 21.10. Neskoro nám zistili poškodenie dieťatka ale nevedia ešte určiť čo to je. Bola som už v 23tt a poradili nám doc. Ondrejčáka. Zobral nás a amniocentéza prebehla úplne v pohode. Nemáš sa čoho báť. Najprv pôjdeš na sono a potom vás zoberú do izieb kde sa oblečiete do erárnych nočných košieľ. Vycikáte sa a pôjdete do čakačky pred odberom. Keď prídeš na rad zoberie ťa sestrička a odvedie na operačný stôl. Vydezinfikujú ti bruško, zarúškujú a pod sonom vovedú ihlu do bruška. Samotný vpich do bruška neboli, hlavne sa snaž mať uvoľnené svalstvo. Zabolelo to až keď prenikali do maternice ale dá sa to vydržať. Na sone môžeš sledovať kde sa ti nachádza dieťatko, kde je ihla a plodová voda. Po odobratí ti bruško prelepia a odvedú vás na izbu kde budete ležať 2 hodinky. Potom sa môžete obliecť a ešte vám v ordinácii urobia kontrolné sono či je všetko v poriadku. Všetko je v norme až na to zastaralé zariadenie a nočné košele a obliečky. Človek si myslí že keď toľko veľa platí že tam bude aspoň novší nábytok ale bohužiaľ.

My sme tiež boli na zrýchlenom odbere ale výsledky ešte nevieme. Mám vraj silné DNA a nedarí sa im ho oddeliť od buniek dieťatka. Dnes sa im to podarilo tak dúfam že v stredu už budeme vedieť výsledok. V stredu ideme do BA aj osobne na morfologické sono ktoré máš v cene.

Prajem ti aby si mala len tie najlepšie pocity, pevné nervy a hlavne aby výsledky boli v poriadku. 😉

l.lara
26. nov 2010

ahojte. dlho tu nikto nebol..nejake nove skusenosti z odberu v ZN?

feith7
26. nov 2010

@l.lara ahoj,
co by si rada vedela? ja som odber absolvovala v oktobri...

l.lara
26. nov 2010

@feith7 ahoj, zaujimalo by ma, kolko sa treba dopredu objednat, kolko to teraz stoji, ako to prebieha, ci si bola spokojna...a ci to tam robi len ten dr. ondejcak....dakujem pekne.

feith7
26. nov 2010

@l.lara ja som tam volala v pondelok a hned ma chceli objednat na stredu - vtedy robia odbery...nakoniec sme sa dohodli na dalsi tyzden, lebo som si musela zabezpecit strazenie dcery...
v utorok pred odberom som bola na geneticku konzultaciu u doc. Ondrejcaka - bol velmi mily, pohodovy, co potrebujes ti vysvetli...robil mi aj UTZ a pozeral aj krcek, ci je ok...
cena je tusim 288 eur, normalne mi teraz vypadlo, ze kolko to cele stalo🙂) ale na stranke Zeleznicnej nemocnice maju tiez info o odbere, tam bude presna suma...
odber prebieha presne tak, ako tu pisala kocka na zaciatku...a bola som spokojna...pristup bol velmi ludsky, neberu to tam ako na pase...mne sa napr. pacilo, ze pre kazdu pacientku prisli pred odberom a aj ju sestricka po odbere doviedla k ostatnym...po odbere sme 2 hodiny lezali na izbe, prisiel nas doc. skontrolovat, prehmatal nam brusko, ci je ok a po tych 2 hodinach sme isli este na kontrolny UTZ a domov...
odber robil doc. Ondrejcak,a bol tam aj doc. Hinst z Kramarov - ten drzal UTZ...okrem nich tam bolo este asi 5 sestriciek..po odbere mi ukazali v striekacke plodovu vodu, bola krasna cira...takze ziadne hororove sceny, ze odber na 5 pokus a voda krvava...neboj sa, oni vedia co robia...

l.lara
26. nov 2010

@feith7 dakujem velmi pekne za pozitivne informacie 🙂 pozriem este ten web..a dufam, ze ti vysledky dopadli dobre.

feith7
26. nov 2010

@l.lara v pohode🙂 a ano, vysledky som mala ok🙂 aj ty budes mat, nic sa neboj, drzim palce...

l.lara
26. nov 2010

@feith7 Gratulujem!!! 🙂 teraz som nieco na rychlo vygooglovala este o dr. ondrejcakovi a vyzera, ze je fakt dost dobry..tak este raz dik. papa 🙂

zulusa
30. nov 2010

Ahojte,
amniocentézu u Doc. Ondrejčáka som absolvovala pred cca mesiacom a mám úplne úžasnú skúsenosť. Pred zákrokom som bola na konzultácii - veľmi príjemný rozhovor, samotný odber prebehol úplne bez problémov, bez bolesti a naozaj sa nie je čoho báť. Výsledky mi telefonoval pán docent osobne hneď na druhý deň. Veľmi oceňujem, že pán docent si pamätal mená aj tituly (zamestnanie) pacientiek a snažil sa s nami príjemne neformálne porozprávať. Po odbere mi robil ultrazvukové vyšetrenie Dr. Kleskeň z Kramárov.
Keby som mala ešte raz absolvovať toto nie úplne príjemné vyšetrenie, tak určite znovu v Novapharme.

janicka
7. jan 2011

ahojte kocky. Ja sa k vam pridavam, aj ja by som tam mala ist... V pondelok tam idem volat, snad mi dajuj predtym este nejaku konzultaciu s MUDr. Ondrejcakom... a potom teda termin amniocentezy... Len sa chcem spytat, ci tu robia aj morfologicky ultrazvuk, ktory sa robi v tom 20. tyzdni...
dakujem.

janicka
18. jan 2011

Ahojte, vraciam sa k tejto teme.. 🙂
Amnio mam uspesne za sebou, zajtra ma caka morfologicky uzv (myslim, ze ho v zeleznicnej nemocnici robi MUDr. Klesken). Viete mi povedat, ktore ste tam boli, ako to prebieha, ako dlho to trva, prip. ci mozem mat pri sebe partnera? Dakujem vam velmi pekne. 🙂

b_veronika
21. jan 2011

@janicka Ahoj janicka 🙂, ako citam, v stredu si absolvovala morfologicky uzv, mna to caka az 2. februara, ale kedze som necitala moc dobre referencie na doc. Kleskena, tak som trosku nervozna. Aky mal pristup? Ako dlho trva vysetrenie? Manzel moze byt tiez pritomny pocas vysetrenia? Dakujem za odpoved.

janicka
21. jan 2011

ahoj b_veronika 🙂
No poviem ti pravdu, ze nemam z toho moc dobry pocit 😀
Teda... u doc. Kleskena som bola dokopy 2x. Prvykrat to bolo na podnet mojho gyn., ktory ma poslal kvoli spineniu na vysetrenie na Kramare do ambulancie pre rizikovu graviditu... a zrovna tam sluzil Klesken... ale dalo sa, pohoda... len bol dost odmerany. Teraz som ho zazila druhykrat na tom morf. uzv a poviem ti... nic moc... Nie je prilis zhovorcivy...na co sa nespytas, to ti nepovie... Ako odbornika ho neviem posudit... vysetroval ma asi tak 4 min... pozeral a meral nejake hodnoty... a jedine co okomentoval bol ,,predny mozog" babatka, ze tusim tam nieco vidi... a ochvilu na to povedal... ale tam asi nic nebude... pre istotu mi do papierov napisal nieco ako ,,doporucujem kontrol. uzv pred 24. tyzdnom ohladne toho mozgu... "...takze si vies asi predstavit, ze som mala zase chvilu nervy... 😀
Ale potom som si povedala, ze po tych vsetkych vysetreniach a amnio a neviem com... kaslem na to a ukludnila som sa. Kazdopadne na 31.1. som objednana k svojmu gyn. na kontrolu resp. do poradne... tak sa ho na to spytam... Ale kedze si chcem byt na istom, vcera som sa hned objednala k MUDr. Cunderlikovi, o ktorom sa tu popisali uzasne dobre veci a ze je spicka na prenatalnu diagnostiku... predsa len to budem uz v 22.tt a na neho sa mozem spolahnut, i ked ma to bude stat 60 eur... Proste chcem este morfologiu od ineho odbornika...taku porovnavaciu pre svoj klud.
Co sa tyka partnera, moze tam ist s tebou...moj drahy nestihol, takze som bola sama, ale druhe kocky tam partnera mali... A on jediny mohol vidiet na ten monitor, pretoze tebe neukaze nic... Takze asi tolko 🙂
Snad som ti pomohla.

b_veronika
21. jan 2011

@janicka Ahoj, dakujem Ti za odpoved, moc ma to sice nepotesilo, ale aspon viem co ma caka a mozem sa pripravit. A to vysetrenie trvalo naozaj 4 min? noooo... cakal som od toho trosku viac, pravdu povediac. ja som objednana aj do petrzalky na ten morfologicky uzv (objednavala som sa tam este koncom decembra), ale neviem ku ktoremu lekarovi, sestricka mi nic nepovedala, ale tiez by som chcela ist radsej k mudr. Cunderlikovi, velmi ho chvalia. Mohla by si mi poslat prosim Ta kontakt na neho? Kde ma ambulanciu? Dakujem. Drzim palce, aby vsetko dobre dopadla.

janicka
21. jan 2011

b_veronika , ambulanciu ma na Hroboňovej 4 (je to horsky park v BA), ordinuje v pondelok -piatok od 15.30 do 18.00 a treba volat na cislo 02/ 5479 2509 - ale volaj az po n15.00 - asi to dvihne sestricka a objedna ta. Rovno mi povedala, ze to stoji 60eur, ale zase to urcite za to stoji... V tomto je zevraj velmi dosledny 🙂
Ten morf. uzv u Kleskena som absolvovala preto, lebo sme to mali v cene amnio... tak som nic nestratila... ale tesim sa na Cunderlika, resp. som zvedava 🙂

b_veronika
22. jan 2011

@janicka Dakujem za info, hned mu pondelok tam zavolam a objednam sa. a to, ze ten morfologicky uzv trval u Kleskena len cca 4 min, tak to mi vobec neide do hlavy. dakujem este raz, prajem vsetko dobre
🙂

janicka
22. jan 2011

b_veronika , ja som zvedava ako dlho ten uzv u Kleskena bude trvat tebe, potom daj vediet ok?

b_veronika
22. jan 2011

@janicka jasne, dam vediet, ale predpokladam tiez tak do 5 min. no co uz moze zistit za taku kratku dobu?! ved ostatne baby pisu, ze to trva aj 40 min. to je ale rozdiel ... som zvedava ...

janicka
22. jan 2011

b_veronika , ved prave... Ja si tiez teraz neviem predstavit, co vsetko sa vysetruje, ked baby pisu, ze ten uzv trva aj vyse pol hodiny.... no uvidime, ako dopadneme u Cunderlika...snad to bude vsetko ok 🙂

janicka
28. jan 2011

b_veronika a bahara - dneska mi volal doc. Ondrejcak...a som stastna jak prasiatko 🙂
Oznamil mi, ze vsetky tie dalsie podrobne testy dopadli super, ze je vsetko v poriadku a dokonca mi zistili, ze nitrpim dedicnou nnesyndromovou hluchotou... co je uplne super 🙂
Dufam babule, ze aj vy ste dopadli dobre 🙂

b_veronika
29. jan 2011

@janicka ahoj janicka, velmi sa tesim, ze mas vysledky v poriadku, aj mne volali, tiez mame vsetko ok, strasne sa tesim. uz si bola u dr. Cunderika? ja idem 10ho februara, uz sa neviem dockat, dufam ze to bude stat za to.

janicka
29. jan 2011

b_veronika ahoj. Som rada, ze aj tebe to dopadlo dobre 🙂
U dr. Cunderlika som este nebola, idem v piatok 4ho februara 🙂 Hned potom napisem, ako to prebiehalo 🙂

b_veronika
3. feb 2011

@janicka Ahoj
vcera som absolvovala morfologicky usg u doc. Kleskena - trvalo to max. 8-10 minut, ale viac menej som sa nic nedozvedela, vykecaval sa so sestrickou, a o malom len povedal - ze kde je umiestnena placenta a aku dlzku ma stehenna kost. a ze tiez odporuca kontrolu v 24. tyzdni. a to je vsetko, tak dufam ze u mudr. Cunderlika to bude lepsie a dozvieme sa viac informacii.

janicka
3. feb 2011

b_veronicka 🙂 takze sme na tom rovnako 🙂
No ja idem k Cunderlikovi uz zajtra o piatej. Takze slubujem, ze hned ked sa vratim, tak ti dam vediet, ako to dopadlo ok? 🙂 PS: inak uz citim pohyby, a je to hroozne srandovne... normalne to kopka 😀 - aj drahy to citi, ked polozi ruku 🙂

b_veronika
3. feb 2011

@janicka jeeej, to je uzasne, ze uz citis pohyby 🙂 , kedy si pocitila pohyby prvy krat? ja citim len take velmi jemne - ako keby len dotyky - ale ani si nie som ista, ci citim maleho, alebo je to nieco ine.... drzte sa zajtra 🙂

janicka
3. feb 2011

b_veronika 🙂 tie pohyby zacali len tak pred tyzdom... cize v 21. tt . 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre