Bacil je na liek rezistentný. Spravila doktorka chybu?

zuzanka.j
28. dec 2010

ak je tu nejaka lekarka, alebo mamicka co ma s niecim podobnym skusenost, prosim o radu. maly ma zapal v moci,(bakteria escherichia coli haemolyt.) dostal ATB Unasyn, kde v letaku pisu ze v tele sa meni na ampicilin a sulbaktam, no vo vysledku z mikrobilologie je jasne napisane ze bacil je na tieto 2 latky rezistentny! co teraz? spravila chybu dr. v urceni terapie, alebo som ja nieco zle pochopila?

evickapooh
28. dec 2010

☹ takze ak je to napisane ze bacil ktory bol vykultivovany je rezistentny tak lekar vybral nespravny liek.ale ak ma syncek len 8 mesiacov tak vela atb ani nemoze pravepodobne by zabral zinnat ten je sirokospektralny pozri na na papieri ci na cefuroxim [zinnat ,zinnacef]je citlivy

katecameron
28. dec 2010

ked mala moja dcera E coli v moci bol citlivy na amoksicilin cefalotin cefuroxim gentamicin ciprofloxacin nitrofurantoin rezistent. ampicilin trimetoprrim neviem aka je ucinna latka unasyn pises ampicilin??? az je rezistentne na ampicilin tak mu to urcite nezaberie nam sa stalo tiez nieco obdobne ale asi tak ze MUDr,tvrdila mne do oci ze Klacid je ucinna latka klindamicin a zial klacid je klaritromicin a klindamicin je dalacin takze tuto pani doktorku som si vtedy povedala ze uz nikdy viac a jednoduchpo som ju zmenila zial nieje to lahke lebo teraz dochadzame 20km do mesta ale snad tato nasa nova taketo kraviny uz nezopakuje

latvia
28. dec 2010

ak mas k dispozicii vysledky kultivacie mocu a pise na nich ze na ampicilin a sulbaktam je rezistentna, tak unasyn nebrat a hned zajtra chod k doktorke po antibiotika, na ktore je E.coli citliva (opat zistis podla vysledku z mikrobiologie)