Beriete aj niečo iné okrem kyseliny listovej?

eunika81
24. feb 2014

Ahojte maminky 🙂 Beriete počas tehotenstva, teda na začiatku (ja som 8tt) aj nejaké iné vitamíny ako kyselinu listovú? Ďakujem 😵

drobec_l
24. feb 2014

Ahoj , já som brala Femibion teda kyselinu listovú , ale je to dosť drahá záležitosť , tak teraz beriem iba vitamín C, železo, a veľaa ovociaa zeleniny . 🙂

drobec_l
24. feb 2014

A som už v 29 tt 🙂

darina1952
24. feb 2014

@eunika81 ahoj, odporúčam Centrum Materna - môžeš počas celého tehu a aj počas dojčenia. Alebo skús Calibrum Babyplan - pre prvý trimester a potom Calibrum mammi pre druhý a tretí trimester a potom počas dojčenia. Brala som počas dvoch tehu tieto vitamíny a bola som s nimi veľmi spokojná 🙂

jarmilka86
24. feb 2014

ja beriem od začiatku tabletky LadeeVita, ktoré mi odporučil gynekológ a asi od 30tt mi predpísal železo

eunika81
autor
24. feb 2014

@drobec_l čo je že drahá záležitosť? lebo ja som si bola kupovať tú kyselinu listovú a pýtala som si , že kvalitnú a v lekárni mi dali takú za 3 éčka.

drobec_l
24. feb 2014

No možno že iba tá kyselina listová stojí 3 € mne doktor odporučil užívať Femibion 400 potom prejsť na 800 a to máte tak do 20 € 🙂 a ešte podľa toho aké balenie vám dajú v lekárni ,teda aké majú 🙂 Ale menej ako 20 € som nenašla 🙂 Tak som užívala najskôr tú 400vku a potom som prestala 🙂

pbke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margaretka99
24. feb 2014

Ahoj, ja som nebrala nic. Kyselinu listovu som brala asi 10 dni a bolo mi po nej este horsie od zaludka ako dovtedy, tak som vysadila aj tu (aj doktorka mi to povedala, ze ked mi je z nej zle, tak ju nemam brat). Samozrejem som sa snazila prijimat kyselinu listovu v strave, hoci mi skoro nic nechutilo. Potom asi od 30 tt som brala zelezo. Ono tie rozne vitaminy a tabletky su casto krat len biznisom farmaceutickych firiem. Mala sa nam narodila uplne v poriadku, zdrava, ani pocas tehu som nemala ziadne problemy. Snaz sa jest co najviac zeleninky a ovocia a vsetko bude ok aj bez chemie 🙂

veronikahm
26. feb 2014

ja beriem INOFOLIC v krabicke je 20 sackov, stoji okolo 15€. ja ho beriem kazdy den a nieje mi s neho vobec zle a teda sa citim fajn a tom som 5tt.
Indikacia: je vyzivovy doplnok stravy v pripade zvysenej potreby inozitolu a kyseliny listovej, alebo v pripade ich nedostatku v organizme. Kyselina listova prispieva k rastu zarodocnych takaniv pocas tehotenstva.

pink_lady
26. feb 2014

@pbke članok pre poradcov, vazeny pane, nie pre siroku verejnost 😀 to nie je porusenie pravidla? 😀 😀 😀 😀 😀

zuja14
4. sep 2014

beriem Femibion, ktorý obsahuje nielen kyselinu listovú, ale aj iné potrebné vitamíny.

elizita
6. sep 2014

ja beriem len magneB6, lebo mam bolesti v podbrusku... akonahle si zabudnem dat, uz aj sa bolesti vratia... pred otehotnenim som si sem tam dala kyselinu listovu, ako som si spomenula.. teraz ju neberiem, aj ked ju mam kupenu, skor sa snazim jest viac zeleniny a ovocia ako zvycajne... este som len na konci 7.tt...

ivetoy
26. sep 2014

nie,potom sa rodia zbytocne velke plody

maca283
13. okt 2014

V tehotenstve treba doplnat zelezo ja som uzivala cucoriedkovy narosan a zelezo mi pocas celeho tehotenstva nechybalo a nechýba 😝

elizita
29. nov 2014

@maca283 zelezo sa nema uzivat bez predchadzajuceho vysetrenia. Ak ti nechyba a ty ho uzivas, tak sa ti moze zacat usadzat na organoch. V tehotenstve sa vysetruje az vo vyssom stadiu. Ja kedze som mala v puberte malo, tak som si ho dala skontrolovat tento tyzden u vseobecnej lekarky.

maca283
29. nov 2014

Ja som mala v poriadku ale aj tak som uzivala pocas tehotenstva a ked som na urcitu dobu vysadila kleslo podla kontrolných teskou V tehotenstve sa straca zelezo tak si moc nemyslim zeby sa mi mohlo usadzovat A aj po porode som mala v poriadku a aj tak si viem dat aspon raz do roka narosan cucoriekvy su tam aj ine vitaminy A robila som tak po konzultacii s lekarom

elizita
6. dec 2014

Jo. Ja mam uz vysledky. Som v polke tehotenstva a tak vela zeleza som este v zivote nemala. Ze 27.9, takze nastastie som nic neuzivala a ani uzivat nebudem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre