Bolesti a hnačka na začiatku 38. týždňa

natuliatko30
17. júl 2016

Ahojte maminky. Som sice druhorodicke, no kedze prve babo sa mi narodilo predcasne cisarskym rezom tak niektore situacie su pre mna uplne nove a preto sa vas chcem opytat ci niektora z vas zazila nieco podobne ako ja. Vcera v noci som dostala bolesti do brucha take krcovite....potom ma strasne prehnalo a po hnacke som mala bolesti v bruchu az v krizoch kazdych 20 minut potom kazdych 15 minut a tak to prestalo. Dnes ma trocha pobolieva v podbrusku a som uplne slaba....co to moze byt? su to poslickovia alebo to uz kazdu chvilku pride?

majkalabka
17. júl 2016

Skoč pre istotu na pohotovosť, budeš kludnejšia 🙂 ja som toto mala asi v 32 týždni, šli sme v noci na pohotovosť a nechali si ma tam 4 dni na pozorovanie, dostala som nejaké infuzie a všetko OK

rheuska
17. júl 2016

To sú poslickovia. PodlA mňa to nie je na pohotovosť. Ale ak chceš mať istotu tak chod, že či sa neotvaras náhodou. Neboj ono to spoznáš keď to príde. A teda nie je to nič príjemné v pokročilejších stadiach. Prežiť sa to vsak da a výsledok vždy stoji za to!

ukulela
17. júl 2016

ono 38tt - to si uz v termine. to sa uz nerata ani ako predcasny porod. takze to moze prist kazdu chvilu. ked to ustalo, tak sa snaz oddychnut si, vyloz nohy, daco dobre zjedz a vypi daky fajny caj. ja by som tiez pohotovost neriesila ... ak mas zazmluvneneho porodnika, resp vybratu porodnicu, tak tam zavolaj a opytaj sa, co ti povedia. to by som urobila.
drzim palce.

pehavcek
17. júl 2016

No ja viem tiez tak, ze toto su uz poslickovia. Byva pritomna aj hnacka akebo vracanie.

danka777
17. júl 2016

ja som mala takto bolesti dva či tri týždne pred pôrodom každú noc v pravidelných intervaloch a ráno to vždy prešlo, cez deň v pohode a v noci opäť. Nakoniec mi až v termíne odtiekla voda.

ajko
17. júl 2016

Nechcem ťa plašiť, ale sesternica takto šla na pohotovosť len kvôli tomu, že nevedela čo si môže dať proti preháňaniu a taktiež sa cítila veľmi slabá - skončilo to akútnym cisárskym rezom. Ja by som na tvojom mieste šla - radšej ísť zbytočne, ako by sa malo niečo prihodiť.. držím palce, nech si ty aj bábätko ok 🙂

natuliatko30
autor
17. júl 2016

vcera som uz rozmyslala ze este chvilku a na tu pohotovost pojdem ale kedze to preslo tak som to neriesila. uvidime ako bude dnes...je mi od rana stale na vracanie, podbrusko pobolieva ako na ms a sem tam ma pichne v chrbte. malicka je o 2 tyzdne vacsia ako by mala byt tak uvidime.....ja by som bola uz ale aj rada keby to uz prislo len sa bojim toho ci to rozoznam...moze byt aj to ze mi plodova voda neodtecie a kontrakcie sa mi dostavia? stalo sa vam to?

danielita18
17. júl 2016

to sa ti začína porod,tosa môžeš takto čistit pred porodom to ma vela zien bud vracajú alebo ich prehána

natuliatko30
autor
17. júl 2016

@ajko a mozes mi povedat co bolo tvojej sesternici ze musela mat akutny cisarsky rez? ci tam bol nejaky problem alebo sa len neotvarala? manzela mam teraz v praci a som sama doma so syncekom tak by som pockala este do vecera a ked budem taka slaba ako teraz a bude mi tak zle tak tam mozno skocim 😒

pribinak
17. júl 2016

Moze byt, ze telo sa uz chystá, vyprázdňujú sa ti čreva, aby babatko lahsie zostupovali dolu
Neboj, urcite rozoznať, ze začínaš rodiť, drahý zosilnenú, zvýši sa frekvencia
Ak ti nepráškuje volaaaa, tak ti ju prasknú na stole

ajko
17. júl 2016

@natuliatko30 ja viem, že sa budem znovu opakovať, ale fakt by som šla na tú pohotovosť. Hnačka a vracanie môžu nasvedčovať aj tomu, že niečo nieje v poriadku.. Nemusí to tak byť, ale môže.. Sesterka už mala plodovú vodu infikovanú, keby dieťatko zostalo dlhšie v brušku, mohlo by to skončiť zle.. aj tak skončilo na atb. tiež to bol začiatok 38 týždňa..

ajko
17. júl 2016

@natuliatko30 začalo ju preháňať, taktiež ťažoba na zvracanie, slabosť. Myslela si, že nejaká črevná viróza. nevedela, čo si môže v tehotenstve na to dať, tak preto vybehla na pohotovosť. Z tade ju poslali na pôrodnicu, no a tam po vyšetrení rovno na sálu...

danielita18
17. júl 2016

@natuliatko30 chod normalne na pohotovost ved nikto ti nevynadá radsej 3 krat zbytočne ako raz a neskoro

sjl
17. júl 2016

Ja som to mala podobne, druhy porod, od rana mi bolo zle, hnackovala som, bola som slaba, mala som zimnicu. Vecer prisiel manzel a ja mu hovorim, ze si idem lahnut, ze mi nie je dobre a on, ze nie ideme na pohotovost. Len len , ze sme to stihli, nestihla som ani klystir ani epiduralku a porod bol normalny, rychly a bezbolestny oproti prvemu. A bolo to tiez v 38. tyzdni.

natuliatko30
autor
17. júl 2016

no tak ja budem musiet pockat na manzela pretoze prveho synceka nemam kde nechat a pre istotu zbehnem na tu pohotovost....ved ked bude vsetko ok tak ma pustia domov nie? potom napisem ze ako sme dopadli

ajko
17. júl 2016

@natuliatko30 áno, presne tak. radšej zbytočne meraj cestu, ako by sa malo niečo prihodiť. držím palce 🙂

pehavcek
17. júl 2016

@natuliatko30 drzim palce nech je vsetko v poriadku. A na tvoju otazku: nemusi ti odtiect voda a kontrakcie mozu prist. moja mamina tak dvakrat rodila. Prepichli jej ju az v porodnici. Drz sa 🙂

rheuska
17. júl 2016

@natuliatko30 teda voda ti môže aj nemusí odtiecť. Mne napríklad odišla hlienova zátka a na to som dostala kontrakčie asi 15-20 minút. Voda az ked som bola otvorená na 6 prstov.No až tie kontrakcie sú ukazovatelom. Keď sa stupňuje bolesť a kontrakcie sa krátia a sú pravidelnejsie tak ideš rodiť. Poslickovia to tak nemajú. Ale sú dobra znamenie, že všetko ide ako ma.

mantilka
18. júl 2016

Ja som dostala hnacku, asi hodinu som sedela na wecku, odtiekla plodova voda hned kontrakcie kazdých pat minut a o dve hodinky bola mala na svete. 😉

natuliatko30
autor
18. júl 2016

No tak ja lezim v nemocnici....otvorena len na jeden prst...kontrakcie mi na ctg ukazuje a zatial sa stale caka ze co bude...ci sa to zastavi alebo sa zacnem otvarat alebo co....

ajko
18. júl 2016

@natuliatko30 Nech sa to teda rozbehne, aby ste to mali čím skôr za sebou.. držím palce 🙂

majkalabka
18. júl 2016

držím palce 🙂
🙂

priora
18. júl 2016

Mna tiez prehanalo v 36tt a aj v 38tt a mala som bolesti a nakoniec som rodila po termine a tiez to bolo druhe dietatko

lumma
18. júl 2016

Ja som rodila v 38tt a tiež ma začalo preháňať predtým...

ajko
25. júl 2016

@natuliatko30 tak ako? ešte ste 2v1 alebo to už máte za sebou? 🙂

natuliatko30
autor
26. júl 2016

Ahojte...tak uz mam doma krasnu dcerenku 🙂 nakoniec sme skoncili cisarskym, pretoze ma rozbolela predosla jazva...ale vsetko je v poriadku...malinka mi robi len radost

ajko
26. júl 2016

@natuliatko30 Gratulujeme 🙂 Veľa zdravíčka malej princeznej a veľa krásnych spoločných chvíľ celej rodine 🙂

natuliatko30
autor
26. júl 2016

@ajko dakujem velmi pekne 🙂

pehavcek
1. aug 2016

Gratulujem, prajem vam vela zdravicka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre