Bylinky v tehotenstve. Ktoré sa nesmú?

hudy
11. aug 2006

Ahojte tehulky, počula som, že sa v tehotenstve nemôžu piť niektoré bylinkové čaje? Viete niektorá, ktoré bylinky sa nesmú? Ďakujem za odpovede.

marguerite
3. okt 2006

Tak nevím zda šípek, ale já ted na webu četla že ten kontryhel se může až od 3měsíce těhotenství a zase jen 3měsíce.. tak nevím nevím... asi se ted na bylinky fakt vykašlu..příroda je holt mocná

hudy
autor
3. okt 2006

Včera mi od niekiaľ manžel čítal, že šípky sa môžu a dokonca aj mäta. Ale asi nie v prehnaných dávkach.

lenny
11. okt 2006

ahjote, mam trosku zapalene hrdlo, predtym mi pomahal caj pri prechladeni, obsahuje tusim kvet bazy ciernej, ale nie som si ista, ci to mozem aj teraz pit. Pila som to s medom a citronom. Mozem aj teraz?

adetka
11. okt 2006

lenny... neviem ti povedat... v odbornych clankoc sa pise, ze iba jej kora skodi... ja som medzi 5. a 7. tt. prekonala tazku chripku... so zapalom hrdla a usnych bubienkov... a pila som iba lipovy cajik...

lenus
11. okt 2006

Lenny, myslim, ze z bazy by sa nemala iba kora, ale neviem, skus si pozriet link, mozno tam najdes aj dalsie bylikny, ktore ten caj obsahuje:

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

lenny
11. okt 2006

takze lipovy cajik mozem? ten je tiez v pohode. len akurat teraz ho nemam doma. Mam taky porciovany caj Mistral Camomile and Honey. To by mi snad nemalo uskodit, nie?

lenny
11. okt 2006

tak nic, ze vraj rumanček kamilkový by sa nemal pit

lenus
11. okt 2006

Lenny, podla mna... si uz v 17tt, takze podla mna tie cajiky s mierou mozes. Druhy trimester je pre nieco take najbezpecnejsi... Ak ti maju pomoct, tak by som si dala, stale by to bolo horsie, keby sa ti zapal zhorsil a aj tak by ti museli dat nejake lieky.
Len ich netreba uzivat vo velkom mnozstve a dlhodobo, a to vlastne plati pre vsetky bylinky

lenny
11. okt 2006

doteraz som pila raz za cas tehotensky caj, kupeny v lekarni, ale ten mi uz dosiel, a nestihla som kupit novy. Ale ten by mi asi vela nepomohol pri nachladeni

lenus
11. okt 2006

Lenny, tak to fakt neviem, ale asi nie... Skus si dat ale obklad na noc na krk, mne to celkom pomaha, a tiez vykloktanie solou - drsne, ale pomaha 🙂

lenny
11. okt 2006

hoci teraz by som si dala akykolvek teply caj s medom a citronom, ale neviem aky..... a to mam doma vsliake caje, este som myslela na rooibos........ ten asi mozem

lenus
11. okt 2006

Roooibos urcite mozes, tak do toho 🙂

erika153
12. okt 2006

ahoj baby, teraz som strpla hrozou ako som si precitala, ze kamilkovy caj sa nesmie pit, odkial to vies lenny? mne dokonca sestricka u gynekologa kazala pit harmancek ked som mala mierny zapal, takze som teraz v pomykove. momentalne som paradne nachladena a dnes som pila len ten harmancek s citronom a trosku mi pomohol sa vypotit.

tigri
13. okt 2006

lenny, ak potrebujes pit nieco teple, odporuca sa zohriat pomarancovy dzus zriedeny vodou, ja som to tiez pila, ked som bola chora 😉

lenny
13. okt 2006

ten rumancek kamilkovy sa pise na tej stranke, co tu kocky poslali link. Precitaj si to, je to poucne.

lenus
13. okt 2006

Dievcata, neplaste sa, je tam napisane, ze neprekracovat odporucane davky... Erika, ten rumancekovy caj ked ti ho doporucila lekarka by mal byt v malych davkach v pohode, len sa to asi nesmie prehanat, aby nevyvolal kontrakcie (v tvojom stadiu...). Ale babetku podla mna neublizi, je to vzdy lepsie ako napriklad mat teplotu...

erika153
13. okt 2006

juuj lenus, ja som vypila asi 4 litre 😢 to nieje asi velmi odporucana davka, ale zatial som problemy doteraz ziadne nemala, ani najmensie, chvalabohu. a uz som v 30tt. akurat ze mam strasne oslabenu imunitu uz som 3x chora. chudak moj anjelik v brusku to musi znasat so mnou, tak mi je ho luto.

feer
12. nov 2006

Ahoj holky, myslim si, ze pokud mate jakekoliv pochybnosti o uzivani bylin nebo bylinkovych caju, je urcite nejlepsi to konzultovat s Vasim doktorem, popripade odbornikem v oblasti bylin. Nechci se nikoho dotknout, ale vsechny ty informace z netu, jsou vazne ve stylu "jedna pani povidala" a jen zbytecne v nas vyvolavaji paniku, kdy se uz bojime pit jakykoli caj. Vzdyt kdyby tady napsalo deset holek naschval nejakou blbost, jako ze se neco muze, tak to vsichni zacneme pit? Obavam se, ze jo a jeste si budeme myslet, jak delame dobre, kdyz to delaj vsichni. Doufam, ze jsem nekoho neurazila a ze chapete, co tim chci rict. Je super mit moznost precist si o nazorech a zkusenostech o tehotenstvi, ale pokud chce clovek opravdu mit jistotu, chce to podle me odbornika.

expertka8
14. nov 2006

...vhodné bylinky v tehotenstve:
http://www.kasulec.unas.cz/caje.htm

vavka33
14. nov 2006

Ahoj expertka,tak uz zas dokazujes svoj nezvycajny prehlad? 😀

dorotka
14. nov 2006

zaujimave s tou alchemilkou som citala opak

miss
14. nov 2006

expertka- dik za odkaz dnes som bruzdala po google a hladala ci sa može pit žihlava akosi mi naskakali dake divne flaky na pleti asi potrebujem precistit krv am ože sa huraaa 😎

expertka8
14. nov 2006

..ozvala sa mi do IP jedna babenka...tak som sa zasa pohrabala na nete..a hľa...našla som toto 😉

..miss...žihľava je xarakteristická svojím detoxikačným účinkom 😉 ...len pozor...je aj veľmi močopudná..z vlastnej skúsenosti neodporúčam..ak sa xystáte vyraziť mimo domu 😀

...teraz pijem cviklovú šťavu..je skvelá na očistenie organizmu 😉

miss
14. nov 2006

expertka- aspon ma odvodni 😀 😀 no hej..cviklova to viem na tu som aj uplne zabudla..pocuj a to z cerstvej cvikle vytlacis, alebo ju najprv uvaris?

expertka8
14. nov 2006

..z čerstvej cvikle 😉 ...xuťovo nič moc..ale zjavne..všetko zdravé je /ne/xutné 😀
..ale predávajú aj cviklovo-paradajkovú šťavu ako 100% šťavu...tá je mňáááám...a navyše nemáš problém so zápxou 😀

januskaababoo
14. nov 2006

Ahoj holky, prominte, ze prerusuju vasi debatu, ale muzu aspik?

miss
14. nov 2006

expertka- tak to ja by som paradajkovu nevypila to by som sa zgrc... 😝 možno že ani tu cviklovu nezvladnem, ale ked prižmurim oci 😀 😀 a mas lepsi pocit ked to pijes?ci to ma aj viditelne ucinky...ja si idem zaliat zatial žihlavu 😀

miss
14. nov 2006

januska- aspik? myslis tu masovu želatinu? ved to je normalne jedlo..to s amože v poho... 😉

januskaababoo
14. nov 2006

diky moc, ja mam na neho strasne chut...tak letiiim do lednicky, nebyla jsem si jista... 😉

expertka8
14. nov 2006

...mne to xutí..takže nie je problém...aj 2l/denne...len kto by mi to platil??? 😀 ...samozrejme..že všetko treba s mierou 😉
...či sa cítim lepšie???....stačí..že sa každé ráno pozerám do zrkadla a už sa nepýtam ..kto je najkrajší na svete??? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre