Čaká ma tretia sekcia a bola mi navrhnutá sterilizácia

jurik8
14. okt 2012

V januári ma čaká 3.pôrod sekciou.Pýtala som sa doktorky,či je potom vhodné ešte niekedy otehotnieť?Vraj ešte nemala žienku so 4 sekciami a navrhla mi možnosť,že sa môžem v 30. týždni tehotenstva rozhodnúť pre sterilizáciu ako dlhodobú antikoncepciu.Vždy som túžila mať 3 deti a dosť,ale čo ak ešte zatúžim mať niekedy dieťatko? Mám 33 rokov a neviem sa rozhodnúť.Má niekto 4 sekcie?Ako vplýva sterilizácia na váš život celkovo a aj zo zdravotného hľadiska?

zzzz128
14. okt 2012

@jurik8 Ahoj,ja som mala kvôli zdravotným problémom navrhnutú sterilizáciu v 2.tehotenstve. Svojho synčeka som ledva donosila. Tak som s tým súhlasila,lebo nechcem ohroziť seba a ni dieťa pri ďaľšom tehotenstve.

katkaagabko
14. okt 2012

Zalezi od zdravotneho stavu. Nasa suseda ma 4 chlapcov sekciou a chcela by este dievcatko.

jurik8
autor
14. okt 2012

Mala sterilizácia na teba nejaký vplyv napr.psychický alebo si po nej nemohla schudnúť,alebo sexuálnu?

anjelicek26
14. okt 2012

@jurik8 - poznam zienku, co ma sekcii 5 🙂 Zavisi od tvojho zdravotneho stavu a zhojenej jazvy, pausalne sa to povedat neda. Po tretom cisarskom sa ale odporuca pockat 3-5 rokov s dalsim babatkom. Ale ak citis, ze este nie ste kompletny, sterilizaciu odmietni. Bolo by ti to luto, ze si sa k tomu nechala dotlacit.

zsuzsika1
14. okt 2012

jeej baby,ja mám za sebou dve a som bola na vážkach,či sa vôbec dá mať tri sekcie... už asi ale tretie nebude,mám dcéru aj syna 🙂) ...nie ešte štvrtééééé :D

kveta
14. okt 2012

@jurik8 Nedala by som sa sterilizovat, lebo clovek nikdy nevie ako sa zivot zvrtne.. Ma to vplyv len na psychiku.. chut na sex to priamo neovplyvnuje.. Kazdopadne preco by sa nedal sterilizovat Tvoj partner? ;)

jurik8
autor
14. okt 2012

Pred každým pôrodom som mala samovoľný potrat,2x som podstúpila do toho kyretáž,moja maternica aj psychika už dostali zabrať,je to veľmi ťažké rozhodnutie.

zzzz128
14. okt 2012

@jurik8 nie,nemá to vplyv na nič,aspoň zatiaľ.mám 2 krásne zdravé detičky,nič viac mi netreba 🙂

blumka
14. okt 2012

@jurik8 aj mna caka tretia sekcia a urcite so sterilizaciou nebudem suhlasit. Aj ked nateraz mi bohate budu stacit 3 male deti, neviem ako budem rozmyslat o 5-6 rokov a ako daleko budu lekari s poznatkami o cisarskych rezoch. 😉

stellamaris
14. okt 2012

@jurik8 ja som po prvej sekcii,ked budem chciet dalsie deti,bude to znova bohuzial sekciou....mne doktor povedal,ze deti mozem mat,kolko chcem,ak medzi tehotenstvami min.dva roky rozdiel bude,aby sa maternica pekne zotavila po sekcii a sterilizaciu mi nenavrhol....u nas uz medicina pokrocila,zijem v nemecku 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henrieta16
14. okt 2012

ahoj, ja som tiež po dvoch sekciách, v priebehu 10tich mesiacov, bolo to náročné, ale zvládli sme to. Psychika neutrpela, ale dr. ma po druhej sekcii varoval, že by už nad dalších detičkách v mojom prípade neuvažoval, druhá sekcia prebiehala zložito, mala som spinál, takže viem, že bol problém dostať malého von, čo mi nakoniec aj sám dr. potvrdil. Lenže kedže mám 2 chlapcov, chcela by som ešte bábo, ale okolo 30tky, teraz nemôžem mať určite, resp. ešte rok a pol by som nemala mať. Podpísala som papier, že ak otehotniem v priebehu 3 rokov, tak je to všetko na vlastné riziko. Tiež budem stáť pred otázkou sterilizácie, aleee neviem, čo ak budem chcieť ešte jedno? Je to zložité, držím ti palce, aby si sa rozhodla správne. 😉 Inak poznám jednu pani, ktorá rodila 4x sekciou a povedala mi, že po 4x to už bolo dosť náročné a že stále je problém sa zotaviť po nej. Bola veľmi slabá a doktori už na ňu kričali, že riskuje svoj život. Vážne asi záleží na tom, ako sa ženské telo zotavuje a to všetko chce čas. Drž sa! 🙂

simca06022011
14. okt 2012

Dobre sa rozhodni a mozes sterilizaciu podstupit aj neskor... nemusi to byt hned pri porode. Mamine to navrhli, kvoli zlemu stavu krcka maternice po 3. porode. Najskor odmietla, ale kedze vzdy zle znacala antikoncepciu a interupciu podstupila 2x, mala uz dost rokov na dalsie deti (na vtedajsie pomery), tak neskor ju podstupila a je spokojna do dnes. Nema ziadne problemy.

aknel1985
25. okt 2012

moja mamka nas mala 3 krat cisarskym rezom a to mam sestru aj brata a po bratovi jej uz oporucili sterilizaciu pretoze uz ked isla rodit brata trhala sa jej maternica ...ale predtym sa aj rez robil uplne inac ako teraz..... nema ziadne zdravotne problemy , len pocas menzesu ju boli rana aj pri zmene pocasia co je pri operaciach normalne ... ma velku radost zo z 😠 vota cize na nej to nezanechalo ziadne nasedky akurat, ze sme len traja .. 🙂

slagy
17. nov 2012

Ahoj. Mne bola sc navrhnuta v priebehu druheho tehotenstva, urobena mi bola ako vam, pri zakroku. U nas v plnej narkoze. I ked mi to pride niekedy strasne luto, ze uz som v tomto "nepouzitelna" , aj tak nelutujem ze som do toho sla, lebo nakoniec aj tak vzdy pridem k zaveru, ze moje deti potrebuju zdravu mamu, aby sa im mohla naplno venovat.
Z mojho pohladu je sterilizacia , ktora je robena zo zdravotnych dovodov , tak je robena pre dobro a zdravie matky. A aj ked aj pri tomto zakroku zo zdr.dovodov davaju lekari matkam na vyber ci ano, ci nie,...kazda ktorej sa to tyka by sa mala nad tym zamysliet, lebo ten lekar vidi ozajstne riziko, ked ju navrhne....a tym padom sa da predist neskorsim moznym problemom.
A preto zeny , majme sa rady, majme rady svoje zdravie, svoje deti,...ved koniec koncov,...vsetko robime len pre ne 😉

koralovka
18. máj 2013

@jurik8 Nie nič aké, skor naopak, všetko si lepšie vychutnávam, nemusím sa bát ,,keby dačo" a o svoj život, lebo 4 cisarák je bezo srandy o živote

koralovka
18. máj 2013

@stellamaris To nie je celkom pravda, ja som po tretej sekcii a bol to ,,záhul" do 4 by som nešla

koralovka
18. máj 2013

@henrieta16 Ano je to tak, už tretia je silné kafe, štvrtá je veeeľky risk so životom

koralovka
18. máj 2013

@jurik8 Pokiaľ s tým nie si vnútorne stotožnená tak to nerob, len ak by ti to život ulahčilo urob to

henrieta16
19. máj 2013

@koralovka Moja sestra má 3 sekcie, tú poslednú z odstupom, no a dalo sa to zvládnuť. Aj ja plánujem ešte jedno bábo, ale fakt je na to ešte skoro. Predsa len, 3x rezať na tom istom mieste nie je žiadna sranda. 😒

koralovka
19. máj 2013

@henrieta16 Ja som mala tretiu sekciu dva roky po druhej a bolo to dosť ťažké potom, cítila som sa dlho slabá

fafa
19. máj 2013

@jurik8 ja som podstupila tretiu sekciu pred 2 mesiacmi a dala som si aj sterilizaciu spravit...uz mam aj vek dost vysoky a po tomto zazitku uz urcite rodit nechcem...zvladla som to, zvladnes to aj ty...ale tie prve dve boli v pohode...toto bol pre mna dost tazky boj...a za dalsie, je tu zodpovednost za tri deti a pride mi dost riskantne ist do stvrtej sekcie...toto je moj nazor...a urcite nelutujem, hoci som vahala aj ja...

matozazzo
19. máj 2013

Mam za sebou 2 sekcie, 35 rokov... Manzel by chcel este chlapceka 😀 ale sam doktor - kamarat mi povedal, ze po 2 sekciach je uz maternica dost oslabena a nech pocitam s tym, ze cele 3 tehotenstvo bude rizikove.. Potom si este vravim, ze ak pockam este 2-3 roky, budem mat 37, a to je uz dost... Beriem to tak, ze je rozdiel mat dieta v puberte ako 40 rocna, nez ako 50 rocna :( Mozno zmenim svoj nazor, ale momentalne to citim tak, ze 2 baby stacia (6 a 2 roky).
Vidim aj ten rozdiel medzi mojou mamkou a manzelovou, je medzi nimi 10 rokov rozdiel (55 a 65 rokov) a to uz je dost...

stellamaris
19. máj 2013

@koralovka to ti verim,ale su aj mamicky,ktore maju aj styri a viac sekcii za sebou a vsetko v pohode zvladli 😉 doktor to myslel tak,ze nikomu nerozkazuju nemat dalsie deti alebo sterilizaciu.

zanetm
19. máj 2013

Ahojte,ja robim na porodnici,raz za cas sa objavi mamicka ,ktora ide na 4-5 sekciu.Az taka rarita to nie je. Mame aj dost mamiciek,ktore chcu spontanne rodit po cisarskom.Aj to sa da.Niektorej sa to podari,inej zase nie.Ta sterilizacia sa navrhuje kazdej pri 3.cisarskom,pocas sekcie je to lacnejsie a jednoduchsie.Zeny maju dost casu na rozmyslenie ci ano alebo nie.Podla mna taka sterilizacia moze zanechat stopy na dusi,riziko je aj predcasna menopauza /pozname priznaky,vsak/. Ale zavisi to od natury zeny,niektore chodia aj na potraty a nic im to nerobi. idealne by bolo,keby sa dali muzi sterilizovat.Ale to oni nechcu,trpela by ich muznost.

koralovka
19. máj 2013

@stellamaris No ja ich zasa tooolko nepoznám, až budeš mať za sebou aspon tri uvidíš 😉

stellamaris
19. máj 2013

@koralovka ja poznam dve,nase susedy,kazda ma styri deti sekciou 😉 no a ja este jedno dieta budem mat,dalsie nie,lebo to financne neutiahneme.Keby nebol problem vo financiach,dam sa kludne na tretiu sekciu nahovorit,ja inak rodit nemozem kvoli zdrav,problemom.

koralovka
19. máj 2013

@stellamaris No ved to...je to i o peniazkoch a ked chce človek niečo detom dopriať..takže tak..a potom chceme i žiť a niečo same pre seba vytvoriť nie len okolo detí 😉 Ja nelutujem, som šťastná, že ich mám, no na štvrté by som nemala odvahu

stellamaris
19. máj 2013

@koralovka no veru 🙂 ja som vdacna aj za to jedno zatial,na dieta som dlho cakala a z viacerych dovodov chceme este jedno.....obdivujem ale rodiny s viacerymi detmi,ako to zvladaju 😉

koralovka
19. máj 2013

@stellamaris 🙂Deti sú krásne, niekedy je veru lepšie zvládnuť troch ako jedináčka to mi ver🙂 A potom synovia dajú zabrať, dievčatá sú lepšie na výchovu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre