Chilli na začiatku tehotenstva

diana20
29. sep 2016

Som v druhom, alebo v treťom týždni, teraz dom sa to dozvedela, este som ani ku doktorovi nestihla ist.. Ale stále mam chuť na čili no viem, že by sa v tehotenstve nemalo.. Myslite, že takto v začiatkoch možem? 🙂

marcelatje
29. sep 2016

@sardinka336 ja pikantne neoblubujem vobec. Vrchol v tomto je u mna prave ta ostrokysla 😀 no v tehotenstve som mala neskutocnu chut. Jedla som cili papricky rovno z pohara, len tak samotne bez nicoho dokonca som pila tu "vodu" .... Este som mala nerv ze malo stipe 😀

juhseverzapad
29. sep 2016

Bože, tehotenstvo nie je choroba! Dieťa je v tele matky tak, či tak parazit a zoberie si to čo potrebuje. Mne v prvom trimestri chutil radler a zabila by som každého kebyže mi ho nekúpi. Teraz ma môžete ukameňovať.

candii
29. sep 2016

@juhseverzapad 😂😂😂 dieta nazvat parazitom to som teda este nepocula

juhseverzapad
29. sep 2016

@candii to je napísané obrazne

diana20
autor
29. sep 2016

@maslenka47 vieš co moja otázka sa ti môže zdať hlúpa, ale v hlave asi v poriadku nemáš všetko ty, keď takto odpovedáš niekomu, koho ani nepoznáš.. V mojom prvom tehotenstve som začiatkom druhého mesiaca takmer potratila a nerada by som, aby sa to zopakovalo, takže ak môže čili niečo také spôsobiť, tak ho jesť prestanem aj keby neviem akú mam naň chuť..
@evittam ako som písala, prvé som mala rizikové a teraz este chodím aj do roboty a nemôžem si dovoliť prestať pracovať, takze sa bojím ešte viac..

sardinka336
29. sep 2016

@diana20 ale vieš...ma 18 lajkov...takze asi s nou väčšina suhlasi, detaily si nespominala tak kazdy si urobil svoj zaver.
Ak mas akekolvek pochybnosti tak proste ,,to nerob, pripadne sa porad s gynekologom. Ani prehnany strach tehotenstvu nesvedči, čo sa ma stat - stane sa. Mnohé sme pracovali do posledneho dna nastupu na RD a sme tu zivé a zdravé ....dokonca si spominam na jednu žiačku čo pri mne sedela, rozpravali sme sa a na druhy den mi povedali ze ma čierny kašel a ja ,,kotol,, pred sebou. Holt...čo narobiš.

diana20
autor
29. sep 2016

@sardinka336 to svedci o tom, ze vacsina zien tu odsudzuje na zaklade malych veci tych, ktorych nepoznaju.. Je to otras, zeny si tu maju pomahat, pytat sa co chcu a radit ostatnym na zaklade svojich skusenosti a nie sudit a takto otrasne reagovat..

diana20
autor
29. sep 2016

@moni244 chystam sa ku doktorovi na krv a potvrdenie tehotenstva.. Len musim pockat kym mi zacnu robit poistenie, lebo som v zahranici a stale cakam kym mi pride docasne cislo poistenca.

sardinka336
29. sep 2016

@diana20 väčšina zien si robi nazor na zaklade ,,až,, 3 viet ktore si napisala....darmo sa paprčíš ale chyba je aj na tvojej strane prepáč. To je taky problém napisat jeden suvislý odstavec kde jednoducho formulujem svoju otazku s par detailami o sebe?
Neviem napr. takto
...ahojte, som mamičkou jedneho špunta, ktoreho som horko ťažko vynosila koli zdravotným problémom, takmer som potratila. Teraz som znovu tehotna a po všetkých týchto skusenostiach mam uz aj strach aby sa to neopakovalo a som v strese snad zo všetkého. Lomcuju so mnou rozne chute napr. na čili, myslíte ze ho mozem jest?
A hned to podla mna inak vyznie lebo kazdy vie, ze si mala problémy a uplne inak na to pozera.

lalia87
29. sep 2016

Zas nemusi v uvodnom prispevku napisat cely svoj zivotopis 🙂 dala jasnu otazku,pyta si jasnu odpoved,ze ako to je. Ak ma niekto snahu uprimne jej odpovedat a ma na nu nejaku otazku,nech sa jej spyta a ona urcite odpovie. Podla mna nemusi hned vychrlit este aj velkost nohaviciek 🙂 otazka-odpoved,nic ine...

sardinka336
29. sep 2016

V tehotenstve sa treba vyhybat nadmernemu uzivaniu napr. pikantných jedál hlavne z dovodu, že možu dráždiť zaludočnu stenu, posobit nevonost, palenie tzv. ,,žáhy,, a zvysovat ,,kyselinu,,. To je dovod prečo sa to nedoporučuje ale iste nie koli nejakemu poškodeniu plodu.

dominikamay
29. sep 2016

Ja som stiplave vzdy neznasala, uz len ked nieco ma zastipkalo som to nejedla. A cele tehotenstvo som mala nenormalnu chut na stiplave a som nadavala ze vsetko malo stipe, pritom ostatnym isla pusa odpadnut 😀 Myslela som, ze po porode sa to vrati naspat, ale nevratilo, stale mam chut na stiplave 😀 Dietatko je v poriadku, nijako mu to neuskodilo 🙂

obsadenemeno
29. sep 2016

@diana20 po troskach, dvakrat denne sa ti nezda vela? Tak kolko by sa ti zdalo vela potom? Vsetko je individualne, mojej kolegyni z Indie by sa to malilo, mne 2x denne je privela. Mam jedla s cili tak raz, dvakrat do mesiaca. No ked sa ti ziada, asi to telo potrebuje. Ale naozaj, tehotenstvo nie je choroba, proste vsetko s mierou, nestresovat sa na kazdej prkotine...... aj ked otazna je ta miera a ta je pre kazdeho ina.

obsadenemeno
29. sep 2016

@lalia87 tak potom nech sa nepaprci, ked jej niekto odpovie presne na tu otazku... :-/
Treba trosku vysvetlit, inak dostane ironicke odpovede, lebo jej otazka vyznela hlupo.

diana20
autor
29. sep 2016

@obsadenemeno napríklad moja sestra je priveľa čili, dáva si ho do každého jedla a naozaj veľmi veľa, to čo mne príde uz príliš štipľavé, jej pride málo štipľavé.. Keby som si dala dvakrát do dňa take štipľavé ako ona, prišli by mi to priveľa.. To, čo si dávam je málo štipľavé aj pre mňa.. A nepaprčím sa keď mi niekto odpovie na otázku.. Nahnevala ma iba maslenka47 a tá mi absolútne neodpovedala, len mi povedala, ze som obmedzená.. Navyše neviem čo na otázke vyznelo tak prestrašne hlúpo, keď som sa spýtala len že či veľmi neškodí jesť čili v začiatkoch tehotenstva..

obsadenemeno
29. sep 2016

@diana20 no lebo co skodi jednej, je uplne ok pre druhu. Takze ti kazdy da ine rady. A nakoniec si tam, kde si bola predtym, nez si sa opytala. Takze take it easy, ak sa ti ziada, daj si, ale neprehanaj to. Sleduj reakcie svojho tela. A ak by cili bolo take skodlive v tehotenstve, tak by India nebola jednou z najludnatejsich krajin sveta.

bluff
29. sep 2016

chilli sposobuje stahy maternice? 😕

diana20
autor
29. sep 2016

@obsadenemeno tak to potom je zbytočne sa tu na hocico pýtať lebo vždy dostaneš rôzne odpovede a musíš si vyberať.. Zvlášť teda v "možem to v tehotenstve"...

bluff
29. sep 2016

Je zbytocne pytat sa taketo usmevne trivialnosti. Ako ci mozes jest trochu chilli lebo si tehotna ... 😲 😅 najprv sa trosku zamysliet nezaskodi, co povies?

bluff
29. sep 2016

Moja otazka: tie smajle su nove? lebo vyzeraju inak ...mozem si ich tu vsetky vyskusat? 🙂 😉 ☹ 😒 😠 😎 😖 😲 😢 😀 😝 😔 😅 😕 🙄 😨 🤐 😵

sisaka
29. sep 2016

@diana20 ok, este raz. Uz si niekedy jedla prave indické jedlo? Nie upravené pre obyvateľa Európy? Asi nie, chilli majú v každom jedle na kvanta, toľko by si urcite nezjedla, mne niekedy kamoska donesie upravenú verziu pre jej malú dcéru a som rada, ze som schopná zjesť tuto decku verziu a to štipľavé zbožňujem. Indické ženy to jedia ci su tehotné, neotehotne...Takze kľud, množstvo ktore si schopná zjesť urcite neovplyvní tvoje tehotenstvo

evittam
30. sep 2016

@diana20 Pozri ja ťa chápem, ale poviem ti to takto..."kto sa bojí, nech nechodí do lesa".... 😉 Netreba všetko preháňať. Aj tým strachom si môžeš "ublížiť"....

diana20
autor
18. okt 2016

Nakoniec som chilli úplne prestala a už začínam aj tak krvácať takže.. dnes ku doktorovi a dúfam, že nepotratím..

alerka
29. jan 2017

@diana20 bola to normalna otazka.. presne toto riesim aj ja. Pretoze nepytam sa na hovadiny ako pomelo atd.. ale chilli (ktore som jedavala nakladane a sup 2papricky/kusanec chleba) nie je sranda takze odpoved si nenasla a aj ja budem hladat na inom fore..

nini1010
29. jan 2017

Inak prever si tie tyzdne.Ako mozes zistit ze si v 2-3 tt ked to sa pocita od poslednej mens a vtedy si mohla mat akurat tak priblizne ovulku?ved to ti ani ziadny test nezachyti.Viem ze trochu od temy komentar ale podla mna si to zle pocitas.mozes byt 2 tyzdne tehotna ale nie v 2tt.

nini1010
29. jan 2017

@nini1010 aaaa teraz som si vsimla datum.tak sorry

martinamala37
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre