Chlapec, či dievca? Pomýlili sa niektorej z Vás 3D/4D ultrazvuku?

nikula422
10. jan 2019

Baby, bola som na 3D/4D ultrazvuku a povedali mi, ze to bude 100% chlapec. Doma mame uz 2 a tak velmi tuzime po dievcatku. Mohli sa v dnesnej dobe zmylit? Ja mam pocit, ze to je dievcatko, no neviem, ci to uz nemam tak vsugerovane, lebo ako vravim, velmi po nom tuzime. Stalo sa to niektorej z Vas, alebo poznate niekoho komu vraveli 100% chlapec a bolo to dievca? Dakujem

juliet86
10. nov 2019

@nikula422 a ako si sa s tyn zrovnala? ja sa priznam ze tuzim po dievcatku. podla cinskeho dievca. ale sak pokojne to moze byt chlapec...

nikula422
autor
29. dec 2019

@juliet86 Tak lubim ho tak ako aj jeho bratov... Aj ked tuzba po dievcatku vo mne stale je, hlavne ked vidim tie nadherne satocky v obchodoch, ale tak neviem, ci sa este budeme pokusat o dievca. 4 deti v dnesnej dobe je uz dost... A mozno by to bol zase chlapec 😁 Mozno nam nieje sudene dievcatko...

juliet86
29. dec 2019

@nikula422 nechali sme si spravit rest z krvi v 12tom tyzdni. dievca. som velmi prekvapena .. lebo som citila ze to bude jergus.uplne na ine som bola nastavena.chapem tvoju tuzbu

miniwa
13. dec 2020

@ptmt1011 myslím, že sa nevieš úplne vžiť do situácie, na ktorú sa nikula422 pýta. Sama máš doma dve dievky, takže povieš, že je to jedno. Ja autorku úplne chápem, doma mám dvoch chlapcov, ktorých milujem nadovšetko a nevymenila by som ich za nič. Ale podľa mňa je úplne normálne túžiť aj po dcérke. A nie kvôli šatočkám a zapletaniu copíkov, ale jednoducho kvôli tomu, že ženy majú medzi sebou iné puto, spolupatričnosť a také to, že presne vieš, o čom hovorí tá druhá. Napríklad, keď ti mama rozpráva o jej pôrode, o tehotenstve atď. Cítiš také to "presne viem, o čom hovoríš". A tak to má podla mňa byť, že ženy sú iné a chlapi iní. Ale potom je aj prirodzené, že túžiš mať dcéru, s ktorou budeš mať vzťah ako s mamou a chlap syna, s ktorým bude prežívať tie chlapské veci. A čo sa týka prekvapenia, nám tiež do 33.tyzdna opakovane doktorka hovorila, že tentokrát čakáme dievčatko a bum, na poslednom sone dotretice chlapček. Samozrejme ho milujeme a je pre nás prvoradé, aby bol zdravý, ale tiež som sa pár dní musela prestavovať z predstáv kde vedľa dvoch synov sedí dcérka, ktorá ich bude naopak "zasvecovat" do ženského života odmalička a potom vďaka nej aj moji synovia budú lepšie chápať svoje manželky tak ako manžel mňa...že to jednoducho teraz tak nebude, že bude doma dinosauria trojka 🙂

wanda87
13. dec 2020

@miniwa viete ako vás chápem 😊🤗 milujem svojho tretieho syna a nevymenila by som ho za nič na svete sle stále mi nwzmizla zo srdca túžba po dcérke, veľakrát ich vidím tak ako vy píšete.... 😀

miniwa
13. dec 2020

@nikula422 úplne ti rozumiem vo všetkom. Aj počas tehu aj teraz, že ešte túžiš po dievčatku. Ja som vždy mala jasnú predstavu troch detí a naraz si viem predstaviť aj to štvrté, hoci si uvedomujem, že to sú možno aj hormóny, lebo som ešte neporodila tretie :D Ale aj pre mňa to bol trochu šok, keď mesiac pred pôrodom mi doktorka povie, že vlastne to bude asi opäť chlapec, zvlášť keď pri obidvoch prvých mi už v 12.tyzdni povedal doktor, že "jasný chalan" :D a teraz tváril ako baba až do 33.tyzdna...

miniwa
14. feb 2021

@wanda87 ♥️

8dominika4
14. feb 2021

@nikula422 AHoj ano,,, pomylila sa 🙂 v 36tt z dievčatka ostal nakoniec chlapec 🙂))

annisska
10. mar 2021

myslite že z tohto by mohol byť ešte nakoniec chlapec. Záber je z 16 tt, kde nám doktorka povedala, že dievča.

miniwa
10. mar 2021

@annisska Nie som doktor, neporadim ti. Len ti môžem povedať, že pred mesiacom som rodila a do 34.tyzdna mi tvrdila doktorka opakovane:"Áno, je to dievča " "Nič tam nedorastlo, je to dievčatko." V 34.tyzdni som ju poprosila, nech to skontroluje (synovia sa ma stále pýtali, či ozaj ségra). A bum, doktorka:"Jejda, ja tam asi vidím guľky." Takže mám troch chlapcov ;)
Mojej susede naopak tvrdili do 34, že to bude baba. Potom iba doktorka, že nie, že chalan. Na pôrodnej sále sa spýtali na meno, oni teda odpovedali chalanske meno a doktorka:"Ale je to dievčatko "
Kým není na svete, nič není isté...

lilusbal
30. aug 2022

Dobre ranko maminky čo myslite z môjho sona 15tt chlapec či dievča podla pána gynekologa to vidi na chlapca 😊😊😊😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre