Chudnutie v tehotenstve.Čo je zdravé a čo nie?

marika1988
31. júl 2015

Ahojte, pred 1 rokom som schudla 12kg. Som tehotná čo je super 😝 ale nechcela by som velmi pribrať. nevravím že nechcem pribrať babatko predsa musí zdravo rásť. ale nechcem aby som opať nabrala tých 12kg tuku spať.
našla som pár rád tu http://topchudnutie.sk/chudnutie-v-tehotenstve/
Hlavne sa nechcem toho držal čo je aj v článku spomenute že "Najvážnejšou chybou v stravovaní v tehotenstve je držanie diét či “škrtenie” potravy"
Máte niekto nejaké vlastné skúsenosti ?

darina1952
31. júl 2015

@marika1988 váhový prírastok je u každej ženy individuálny počas tehotenstva a nedá sa tebou ovplyvniť ničím okrem diéty. Ak ju držať nebudeš - čo odporúčam (ale jesť budeš vyváženú pestrú stravu s dostatkom čerstvej zeleniny a ovocia, mäsa, dodržiavať pitný režim čo znamená vypiť denne cca 0,5 litra tekutín na 10kg tvojej váhy) tak bude váhový prírastok "normálny". Normálny znamená, že si váhu tvoje telo zreguluje podľa hladiny hormónov, ktoré produkuje, taktiež na to majú vplyv aj zdedené gény - teda ak ženy zo strany matky/otca v tehu nepriberajú veľa, tak je pravdepodobné, že aj ty priberieš rovnako ako ony. Ďalším faktorom môže byť, že tvoje telo vo vyššom štádiu priberie viac, lebo bude zadržiavať vodu - pôrodom sa tvoje telo odvodní a prirodzene váha klesne. Ak sa budeš vyvážene stravovať počas tehu, tak ti podľa mňa nehrozí nabratie 12kg tuku 😉

ivkadracova
31. júl 2015

hlavne si nesleduj vahu, radsej si udrz aktivitu, a pestru stravu...lebo ked budes zadrziavat ku koncu tehotenstva vodu, tak to priberies aj kilo za par dni ... takze toto musis vediet ignorovat, mne po porode len tak spadlo 12 kil .. a zbytok asi 5-6kil bolo nabrate navyse, ja som sa vsak nebrzdila velmi, na zaciatku som jedla salaty, a ciste maso.. chleba skoro vobec, no ku konci mi chutlo maslo a mast , klobasky : ) tak som to jedla, a samozrejme s chlebom, zrejme sa dcerka chcela zaobalit, a tak aj bolo, ale ujmu som neutrpela, ziadnych 12 kil po porode som na sebe nemala, iba zo 5, a nabrala som dalsie len preto lebo som zacala ZRAT kvoli tomu ze som nemala mlieko, no ked sa po porode budes stravovat normalne a sem tam hybat, tak to bude uplne ok, to su moje skusenosti

nevenka
31. júl 2015

hmmm...

ja mam skusenost, ze pred prvym tehotenstvom som vazila 64 kg, ako som otehotnela, schudla som, lebo mi nechutilo jest, jedla som casto, ale malicko...neskor som pribrala a ked som rodila, vazila som 67, babo malo necele 3 kila...vsetko pri mojej vyske 152 cm 🙂

Hned po porode som mala dolu 7 kil a do maleho 9 mesiacov (cas intenzivneho kojenia), som mala vahu 50 kg 😀...
Teraz som tehotna 2.x a uz som z tych 50 na 68 kg, o mesiac rodim...prevazna cast je v brusku a stehnach...

V tehotenstve to ma podla mna kazda inak, ale hlavna zasada je, jest 2x zdravsie, nie 2x viac!!! Pribrat sa v tehotenstve musi, nehovorim, ze ma zena byt vyslovene tucna, ale obmedzovat sa skor v mnozstve ako jedlach, treba jest pestro a dopriat si aj kusok cokolady, ale nezozrat celu 😀

A dalsi moj poznatok je, ze ked zena koji, prevazna vacsina z nich aj chudne, pretoze materske mlieko je plne tuku a tuk zo stravy ide aj do toho mliecka. Ja som jedla pocas kojenia aj v noci a same smotanove jogurty, vianocku s maslom a kakaom z plnotucneho mlieka, a napriek tomu som schudla...takze mne kojenie na schudnutie uzasne pomohlo...ale ja som mala aj hormonalne problemy pred tehotenstvom, vdaka nim som pribrala a neslo to dolu, a ta hormonalna burka po porode mi to asi napravila trochu 🙂

ivkadracova
31. júl 2015

@nevenka 2x zdravsie ako 2x viac je velmi dobra zasada ... otcovi som to vysvetlovala hadam cele tehotenstvo ked som k nemu prisla na navstevu : ))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre