Mali ste počas tehotenstva rôzne chute?

sara000
14. feb 2020

Zdravím 🙋‍♀️ zatiaľ tehotná niesom a nemám ani dieťa...len ma zaujíma či niektoré z vás počas tehotenstva mali rôzne chuťe a či sa vám stalo že ak ste nezjedli to na čo ste mali chuť či vám nebolo zle kvôli tomu alebo tak niečo 🙂

lula313
14. feb 2020

Nie. Obe tehotenstva mi byvalo skôr zle, takze žiadne chute, ani záchvaty pazravosti som nemala. Najlepšie mi bolo s prázdnym žalúdkom

deti95060810
14. feb 2020

mala som...ale len pri prvom tehu. Najskôr nevolnosti ale potom ku konci tehu by som zjedla aj neviem čo .... Raz som plakala o 4 ráno lebo som mala veľkú chuť na tresku...už pred 6 tou som stepovala pred obchodom...
maminka - chute je bez mäkčeňa ....de, te, ne ,le....

sara000
autor
14. feb 2020

@deti95060810 teraz sa hanbím 😂 ale aj som myselala že bez 😓🙈

hrasocek12
14. feb 2020

@sara000 mna bolel zaludok ak som mala chut na ovocie a nedala som si 😊 napriklad som mala hroznu chut na hrusky alebo jahody a teraz pred koncom mam na jablka a ked si nedam ani nezaspim 😁 ale mesiac som mala hroznu chut na hranolky a aj o polnoci sme museli ist na hranolky lebo tak mi bolo zle co som ich chcela 😊

pininka1
14. feb 2020

Pri prvom som neznášala všetko kyslé a za kukuričné chrumky by som aj vraždila, inak vôbec nič. Pri druhom mi bolo úplne super, velmi mi chutili plesnivé syry, ktoré by som inak nedala do úst a ani by sa veľmi nemali. V treťom mi bolo tak zle zle,že som bola rada ak som vôbec niečo zjedla.

h2
14. feb 2020

Ahoj, aj ja som mala to, o čom sa tu už písalo, že ak som na niečo dostala chuť, tak som to proste musela mať, nech sa deje čokoľvek. Proste sa tá chuť nedala ovládnuť.

strapec
14. feb 2020

Mne bývalo zle len keď som vyhladla a prvé mesiace mi veľmi chutilo pečivo s maslom a marhulovym džemom, potom som nevedela zaspať bez vajca na tvrdo a potom som mala obdobie, že mi chutila žemla so slivkovým lekárom a klobásou 😀 ale nic kvôli čomu by som utekala do potravín aha a ešte deva tyčinky mi veľmi šmakovali 😀 ono tie chute sú menšie zlo ako keď niektorým ženičkam býva zle

kiki68
14. feb 2020

Mne sa zmenili chute, vobec nemam chut na cokoladu a tieto moje sladke blbosti. V 1 trimestri som vyzierala zazvor. Hlavne ten nakladany. Teraz pojedam ovocie, zeleninu na kila. Co prekvapilo je , ze jem s chutou napr tie veganske akoze masa alebo tofu. To mi predtym nechutilo. Co sa zhorsilo je intolerancia laktozy a vobec kravskej bielkoviny. Jedine co mozem je jogurt. Inak som musela vsetko nahradit tymi rastlinnymi. To decko nase bude nejaky zataty vegan 😂

jabuducanevesta
15. feb 2020

moja mamka si pri bratovi v tehu davala všade horčicu 🙂 kámoška pomaranče pri synovi v tehu na tony a ja mozzarelu a paradajky 🙂

lavender273
15. feb 2020

Este som nevedela ze som bola tehotna, takze som nechapala potrebu z nicoho nic si okamzite urobit hrianky s cesnakom.
Na dalsi den o 10 rano ze triaska za zemiakmi na kyslo. Zbastila som to jak čenkovej dieta.
Inak cele tehotenstvo nijake zvlastne chute som nemala. Druhy a treti mesiac mi bolo velmi zle, jedine osladena bublinkasta voda mi trosku pomohla (ostalo mi to dodnes 😁)

veronika1234512345
15. feb 2020

Zatiaľ iba raz sa mi stalo, že som mala hroznú chuť na buchty na pare.
V žiadnom obchode u nás ich nemali a tak môj chlap sadol na vlak a išiel mi kúpiť do lidlu buchty na pare 😂 plakala som, že nechcem nič iné len to. Proste sa mi to tak hroozne žiadalo, že to neviem vysvetliť.
A chute skôr na sladké a veľa ovocia.
Minule som si urobila rožok so syrom Nórska šunka a na druhy tanier nakrájaná hruška a banán. Kusla som do rožka a dala za tým banán... Lahôdka 😂😂🤷‍♀️☺️

saskia222
26. apr 2020

Salamova pizza s tatarkou😭pred tym som neznasala tatarku a nejedla ju roky ... ani salamu...

petase
30. okt 2020

Neustála chuť na fantu v plechovke so slamkou a palacinky každý druhý deň. Okrem toho ešte ovocie🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre