Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

zuzula
7. sep 2006

nieco uz bolo tu ale samozrejme mozme pokracovat:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

renca3
7. sep 2006

Ja by som vylucila len alkohol a cigatery. A zo sportov len tie, kde hrozi uraz padom (korcule, lyze a pod.) Pravdaze ak nejde o rizikove tehu. Najviac mi vyhovoval aerobic. Kavu pijem 2x denne. Lepsie ako bolest hlavy.

pikha
autor
7. sep 2006

no jo, vo viacerych temach sa kde-tu nieco spomenie z toho, co sa v tehu moze a co radsej nie.. tak som sem dala tuto temu, aby sa vsetky tie fantazmagoricke myty ako aj dolezite infos sustredili na jednom mieste 😵
renca, cvicila si aerobic? A v pohode, nevadi to skakanie? Ja robim tae-bo a neviem, ci bude dobry napad cvicit ho ako tehotna 😕 ?

rebeka
7. sep 2006

pikha myslim, ze je to dobry napad. Pokial viem, tak by mal byt obmedzeny stres.

ninocka
7. sep 2006

renca
a co cvicis

evickaleh
7. sep 2006

Kocky no neviem s tym sportovanim to je rozne, napr. aerobik v neskorsom stadiu, alebo tae-bo...predsa len sa musime natriasat pri tom a to ze vraj nerobi dobre miminku. Skor len take lahsie pohyby. Kava sa moze len malo, aj mne lekar povedal, ze si mozem dat, ale nie silnu a nie vela. A farbenie vlasov vraj nieje skordlive, nakolko dnes sa uz take agresivne farby nevyrabaju. Ja som sa pytala na to sestricky a povedala, ze mozem 😉

kasis
7. sep 2006

Ahojte, ked sa tu bavite o tom skakani, mne lekar vyslovene zakazal akekolvek prudke skakanie( na lopte sa moze pohupovat) a cvicenie na brusko a okrem spominanych sportov este aj byciklovanie a kupanie v termalnych kupaliskach s teplotou vody nad 30°C. Nie som na rizikovom a ani nemam ziadne problemy. Vlasy som si farbila, vsak je to raz za dva mesiace a sem tam upijem manzelovi z pivka.

pikha
autor
7. sep 2006

mne sa tiez to skakanie nevidi ako moc dobry napad, zato sa pytam 🙂 ale tie skorsie stadia by asi nemali vadit, ci ano? 😨 🤐
kasis, das si sem tam z manzelovho pivka 🙂 to je zlate 😵

ikke
7. sep 2006

inak, podla mojich vedomosti "alkohol podavany v malych davka" ale nie v akomkolvek mnozstve a tiez nie akokolvek silny sa tiez OBCAS moze. aspon teda co som pozorovala na mojich pribuznych 😉 tak za poharik dobreho vinka prilezitostne.

kasis
7. sep 2006

Pikha, praveze prvy trimester si treba davat sakramentske bacha, lebo babetko sa uhniezduje, nema este ani pupocnu snuru, putuje po maternici a hlada si to najlepsie miesto, kde stravi dalsie mesiace.
Inac prave alkohol (zrejme z mierou)v prvych 6-7 tyzdnoch moc neublizuje babetku, lebo este nema spolocny krvny obeh s maminkou, to som ale len niekde citala( asi primar.sk), ked sa jedna mamicka pytala, ci nemohlo babetku uskodit, ked si na oslave dala viac a este netusila, ze je ehu.

evickaleh
7. sep 2006

kasis, suhlasim s tebou plne, prvy trimester je velmi haklivy a to skakanie, pocas celeho tehu asi neprospieva. A ja som tiez asi trikrat odpila z pivka 🙂 manzelovi, asi tak dva glgy a normalne sa mi tocila hlava 🙂, ze vraj pivko naozaj len raz za cas neskodi

melory
7. sep 2006

ano aj ja som informovane ze do 6mesiaca tt nieje nic skodlive, ale potom vsetko aj glg z pivka, aj sluk z cigaretky dokonca aj farbenie vlasov. 😉

nelika666
7. sep 2006

a ste poculi ze tehotne nemozu huby? 😕

ninocka
7. sep 2006

baby aerobic s rozne skakanie to neriskujte

yesno22
7. sep 2006

neli, to s tymi hubami zaujima aj mna...som si vcera trosku dala 😨

nelika666
7. sep 2006

yesno to nevadi.. mne na moju ziadost svagor doniesol 2kila sampionov lebo som mala strasnu chut - tak som ich jedla 2dni a v tom prisla teta a zahlasila ze to by tehotne nemali a ani dojciace matky ale netusim preco 😅

yesno22
7. sep 2006

jaaaj, dufam ze len povera...som sa zlakla, dost ze som si dala kusok pizze s nivou a kamoska ma skoro zabila, ci som normalna... 😔

ninocka
7. sep 2006

priznaj me si co vsetko sa pise co vsetko nemozme a aj tak si to

melory
7. sep 2006

hriby su tazke... 😒

nelika666
7. sep 2006

a niva by sa teiz nemala? 😖 ja milujem nivu
co mam vlastne jest? 😠 vsetko mi zakazu 😀

evickaleh
7. sep 2006

Ja si myslim babulky, ze vsetko co nam chuti a papame to s mierou, nam nemoze uskodit. Ja tiez papavam hribiky, ked robim masko na stave.

ninocka
7. sep 2006

a aj o melone sa pisalo , ze tehotko to nemoze a predpkladam, ze mi tehotky cele leto sme jedli

melory
7. sep 2006

nivu urcite nie ani tekute syry {syrokrem,karicka} ani udene maso, ani stejk, ani vyprazane. proste super zdrava vyziva... ☹

pikha
autor
7. sep 2006

no, vidim to na docasnu pauzicku od skakavych aktivit 😝 😅 ale zase, co clovek neurobi pre kvalitne uhniezdenie vlastneho potomka, ze ano 😵 😀
melory, a preco prave od 6.mesiaca skodi pivko, farbenie a vsetko 😕? vyssi vyvojovy level 🙂 ?
nelika, a to uz preco ze tehotne nemozu huby? 😕 😨 😅
V niektorej teme zas kocky pisali , ze podla "jedna babka povedala" by sa tehotne baby nemali drzat v autobuse tyce nad sebou, lebo sa babatku zamota pupocna snura 🙄 to uz co je 😀

ninocka
7. sep 2006

melory ved uvidis , ze vo vacsom stadiu tehotka budes z toho hladnucka

nelika666
7. sep 2006

melory tak to aj keby som vedela tak by som to nedodrzala asi..
syry su jedinym zdrojom vapnika pre mna kedze od zaciatku tehu neznesiem mlieko ani jogurty 😒

yesno22
7. sep 2006

ziadne zrejuce a plesnive syry...o melone som nepocula 😉
a tiez si myslim, ze s mierou mozme vsetko...ak troska kavicky, aj si odpit s pivka 😎

pikha
autor
7. sep 2006

jezismaria 😅 ani plesnive syry nie?

nelika666
7. sep 2006

nemali by sme radsej zacat pisat co mozeme? 😀

pikha
autor
7. sep 2006

neli 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre