Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

isabellaa
9. sep 2014

@stanislavao to je myslim samozrejmost pre kazdu inteligentnu zenu;)
@fazulka22

phiebie235
2. okt 2014

Heh ake chutky :D ja som pri prvom tehotenstve 5 mesiacov 5 x denne vracala cely den :( takze dostat domna nieco bolo zapasenie samej so sebou a aj tak to islo po 5 min von :D takze som aj nieco schudla... potom mi zacalo chutit ze nealko pivo birell radegast a to by som vrazdila keby mi niekto nedoprial denne jednu flasu :D jak alkoholik :D a potom dva tyzdne prd porodom doniesol brat k mame bednu jahod na zavaranie... no nezozrala som to behom 20 min ani nevim ako 🙂 dcera jahody doteraz zboznuje ved keby nie :D no a teraz pri druhom tehu som vracala 3 mesiace, a dalsie 2 mi bolo staaale zleee a divne stavy cely den,,,, to je hroznee ale chutky zatial nemam nejake ze extra .D som v 23 tt a mam stiahnuty zaludok stale takze zjem trochu a mam dost :D no uvidim co pride :D 🙂 len dufam ze porod bude aspon o trochu lepsi

tamkabotos
17. okt 2014

Dobrý večer,som pravdepodobne v tretom týždni tehotenstva no ukrutne ma bolí zub ,preto sa chem opytať či je vhodne užiť panadol ??? Smiee sa to ???? Dakujem za radu

katarinamarkova
17. okt 2014

@tamkabotos uplne najvhodnejsie je ist k zubarovi! s liekmi od bolesti veeelmi opatrne, pravdepodobne sa nic nestane ked si jeden panadol das, ale ak nie je bolest neznesitelna radsej nie. omnoho horsie babu spravi nevylieceny zub, ked boli tak tam je asi uz zapal, infekcia - treba riesit co nasjkor!

tamkabotos
17. okt 2014

Vcera som pobehala cele mesto a ani jeden zubar dnes som bola skoro rano nastupena u mojej zubarky a ta ma nezobrala bo ma vraj vela objednavok že mam isť zajtra na pohotovosť.Tak som už na nervy :( rastie mi zub mudrosti a vytlača mi stoličku pred ním až tak,že je totalne vytočena a mam tam hnis :( včera som zobrala panadol dvakrat dnes raz ale ked som si hodila do google ci sa smie ,piše sa tam že v prvom trimestri by sa nemalo.tak aspon paralen ???? :( @katarinamarkova

katarinamarkova
17. okt 2014

@tamkabotos tak ako vravela zubarka - zajtra na pohotovost
ak si doteraz nemala s liekmi proti bolesti ziadne problemy, odporucam skor ibalgin, je aj trosinku protizapalovy.ale lieky od bolesti to nevyriesia, len oddialia riesenie. to ta ako dlho boli??

tamkabotos
17. okt 2014

@katarinamarkova Od vcera rano takto ukrutne,no bola som u priatela v BB a bez karty poistenca ja blbec,tak som letela busom domov do Lc no nestihla som uz ani jedneho zubara a tu je pohotovost len cez vikend,preto som šla dnes rano k zubarke a ked ma nezobrala skoro ma porazilo :/ zajtra utekam na pohotovosť ... som zvedava čo tam somnou porobia

katarinamarkova
18. okt 2014

@tamkabotos ako zub? 🙂

tamkabotos
18. okt 2014

@katarinamarkova miléé,dakujem za opýtanie no ešte horšie ako včera :( bola som dnes na pohotovosti a zubar somnou absolutne nič neurobil ken nakukol,povedal že tam mam zapal no nemôže sa ma ani ditkniť kedže mam dve závažné veci : tehotná plus operovaná na srdiečko ... v pripade že mam zápal by som okamžite mala brat antibiotika koli srdcu no nesmiem kedže som rehotna :/ a do konca ani rongen mi nemohli spravit a keby mi ho chceli vytrhnut nemožem ani injekciu :/ tak mam počkať do pondelka a prekonzultovat s mojou tubarkou,kardiologom a gynekologom... samaaa komplikacia toto ... mno a blaznim od bolesti tak vraj panadol smiem bo obsahuje paracetanol ako paralen. Tak aspon že to.. no bojim sa o babo :(

katarinamarkova
19. okt 2014

@tamkabotos nezavidim.....daj vediet ako si dopadla 🙂

tamkabotos
21. okt 2014

@katarinamarkova bola som včera u zubarky aj u kardiologičky a už sa dava vše do poriadku.každy den do konca tyzdna chodim na cistenie a dezinfikaciu a kardiologicka mi povolula a penicilin ak je potreba.no udajne nemam zapaleny zub ale dasno takže mi ho nemusia trhať len vyliečiť zapal.mam si ho vyplachovať repikom a ustnou vodou.dnes je to už lepšie o dačo konečne 🙂 no a v pondelok som bola na sone a vydela som už gestačny vak no v nom je ešte nemeratelne babo,čiže mam isť o 2 tyzdne a už by malo byt väčšie tak sa už neviem dočkať 🙂

mamcucha
21. okt 2014

Ahojte. Mozu tehule nivu po tepelnej uprave? Napr ked prejde varom...

bora1989
3. nov 2014

Baby, už druhý deň ma bolí hlava, čo v takom prípade robíte? :/

iva2221
3. nov 2014

@bora1989 no vraj je dovoleny paralen....ale este som si nedala, len trpim ako taky blbec :/ do vcera ma bolela 3 dni v kuse...aj v noci som sa na to budila. Celkom mi este pomoze studeny obklad....skus sa opytat tvojho dr, ze ci si mozes nieco dat :D

matarka
3. nov 2014

@bora1989 Moj doktor odporucil sumive magnezium - bola som skepticka, ale fakt zafungoval! A nie len raz. Ak by bolo velmi zle, schvalil mi aj sumivy Panadol, ale ten ozaj len sporadicky.

evittam
3. nov 2014

@bora1989 Môžeš paralen, šumivý aspirin C,

bora1989
3. nov 2014

dakujem, dievčatá 🙂 bola som v lekarni narýchlo, lebo uz k nevydrzaniu to bolo a navyse som v praci... dali mi acylpirín, ale že s mierou. pýtala som sa na nejake čaje, ale ze to nemozte, hento nemozte. a lekarnička hovori, ze dajte si kavu, niekedy to je najlepsie, podla tlaku. Baby, dala som si teglik automatovej kavy s mliekom a do 10 minut bola bolest prec... 🙂

bora1989
4. nov 2014

Bože baby, sak mi skoro nic nemozeme 😀 😀 sak viac schudnem v tom tehotenstve ako priberiem 😀 😀

iva2221
5. nov 2014

@bora1989 tak na to sa nespoliehaj :D ja ani neviem ako a uz som + 4 kg :/ .....prve dve som dala hore a este som nevedela, ze som tehu...som si myslela, ze to len z bliziaceho sa menzesu (vzdy zvyknem mat kilo, dve viac pred menzesom) hahaha kolko radosti bolo ked som ocikala test :D No a teraz si to ide zvesela hore a to sa ani neobjedam a pcham sa dost ovocim (do nicoho okrem teplakov sa z povodneho satnika nezmestim :D )
A inak bez kavy nemozem existovat, vtedy mam bolest hlavy zarucenu :D

bora1989
5. nov 2014

iva2221 no jak to tu vsetko citam, tak som zmetena viac ako predtym :D ja som mala jeden jediny doma a nechcela som si ho urobit, ze budem zasa sklamana, sice mi menzes meskal 3 dni, inokedy mavam nacas ako hodinky... tak som teda po rozmyslani s muzom usudili, ze ideme cikat :D taka som bola rozrusena, ze ani neviem jak som to ocikala a urobila sa tam taka machula ruzova, tak hovorim: som to zbabrala! nadavala som si, ze jediny test doma, lekarne vecer o 20:00 zavrete, ze ani spat nebudem. bola som pozriet test o nejakych 6-7 minut a bolo to tam 🙂))))))))))))))))))))

mon777
9. nov 2014

Ahojte, babulky. Neivem, či sa to tu už niektorá pýtala (popravde sa mi nechce čítať celých 103 strán), tak sa opýtam ja. Ak sme 29.7. prišli o naše prvé miminko v 6tt, je možné, že ma dá Dr. na rizikové a zakáže sex, kávu, nadmerný pohyb atď. a "naordinuje" mi len posteľ a oddych?? Hrozne sa bojím, či bude všetko ok, lebo mám ísť k Dr. až v stredu (12.11.) na potvrdenie tehu a som viac vyplašená a nervózna ako pred maturitou 😅
Čo sa týka PN, tak to sa dávam na 100% kvôli pre tehuľky nevyhovujúcej stresujúcej práci, kde sa len naťahujem celú smenu.

ianitka
11. nov 2014

@mon777 druhe tehu moze byt cele bezproblemove - aspon na zaciatku si daj pozor, nech sa dobre udomacni.... sex sa zakazuje pri predcasnom otvarani, skratenom krcku, vcestnej placente napr., kava pri vysokom tlaku, pri MA v 6tt je tazko povedat, co bolo pricinou 😢 takze neboj sa / toto uz bude stastne tehu

mon777
11. nov 2014

@ianitka Fíí, no ak dúfam, že bude 😵 strašne sa doma tešíme 🙂 Návšte Dr. je už za dverami, tak som zvedavá, čo sa dozviem 😵 Podľa MS by som mala byť zajtra 5+4, tak uvidím, či mi to potvrdí a čo mi povie 😵 Hádam bude ozaj všetko ok, lebo mm by si už aj ten sexík dal, len ja sa bojím ☹

timi1012
7. jan 2015

Odpoveď asi pozná každá mamina, nastávajúca mamina.... 🙂 takže zbytočné písať čo môžeme čo nemôžeme.... a bla bla bla 😉

michaela1711
11. jan 2015

ja si myslím že najviac škodia cigarety a alkohol ja pijem len nesky ale ináč všetko jem a pijem nič take už nieje čo by som nemohla

andreablabla
2. feb 2015

Inak,baby,poviem Vam perlicku.....moja mama,ked bola v 9.mesiaci tehotna so mnou sa tak prezrala hribov-podotykam lesnych zbieranych tak,ze musela ist na vyplach zaludka....sestricka po nej vrieskala,ze ci je normalna,ze ci zozrala tych hribov za kybel.....a prezila som🙂) Trufala matka moja....ja by sa celkom urcite neodvazila.....

sibalka21
2. feb 2015

ahojte baby mam otazku, som v 4. mesiaci a chcem sa opytat ci by som mohla zvolnit zo zakazov a dat si raz za cas kavu, colu, energeticky napoj a podobne. dost mi to chyba a odkedy som tehotna nic z toho som nemala

adelakk
2. feb 2015

@sibalka21 jedna kava denne je ok. Ja som mala pocas druheho tehotenstva srale chut na kofolu a tak som si ju aj obcas dala. S energetickymi napojmi by som to neriskovala pretoze tie obsahuju velku koncentraciu ucinnych latok.

evittam
2. feb 2015

@sibalka21 Ahoj, môžeš všetko čo si jedla,pila aj keď si nebola tehu. Samozrejme okrem cigariet,alkoholu. No a zvážila by som tie energy drinky - to sú samé sračky,plné cukru. Keď tak už radšej tú kávu,coca-colu,.... 😉

kika52621
5. mar 2015

čaute baby chcem sa spýtať či môžem v tehotenstve mak som v 1 trimestri a mám neskutočnú chuť na makové slíže :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre