Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

maminecka2
13. mar 2017

@juhseverzapad Lenze oni mozu ist tip-top, ale co ostatni co jazdia jak hov.da. Ja si nemyslim ze zene by malo urobit stres nejest par veci pocas tehotenstva. Mne by robilo vacsi stres podlahnut chuti na napr. tatarak a potom sa modlit ci bolo maso OK.
Ja nechapem stale dokola tieto temy- to je naozaj problem pocas par mesiacov nejest tych ozaj par rizikovych potravin? Ved ulahodit si clovek moze aj niecim inym.

juhseverzapad
13. mar 2017

@maminecka2 Nemusíš ísť na motorke, aby sa ti niečo stalo. To by sa človek musel vyhýbať aj vlastnému tieňu. Rovnako ťa môže zraziť aj na prechode pre chodcov.
A prečo sa vyhýbať niečomu, na čo mám chuť? Zjem a neriešim.

danka1603
13. mar 2017

No napisem aj ja 🙂 ako tu uz bolo spominane tehotenstvo nieje choroba a vsetko zmierou sa da...naor.ja som do konca 7 mesiaca pracovala a ako casnicka stale na nohach nosit veci samozrejme nie nic tazke,chodila som do fitka tam som bola pod dohladom a aj som jedla tatarak nie na kvantum ale sem tam kusok...netreba sa nejak specialne obmedzovat ak nieje nijaky problem vsetko sa da ak dovoli doktor.... 🙂

maminecka2
14. mar 2017

@danka1603 A tatarak Ti doktor dovolil?
Samozrejme aktivitu prisposobit zdravotnemu stavu, ak cvicis pravidelne preco v tehotenstve prestavat. Ale ak by si robila napr. box asi by si zmenila sport, nie?

@juhseverzapad Ano, ale ide o mieru rizika, ktoru zbytocne zvysujes.
Zjem a neriesim- kym sa nieco nestane.

Skuste sa spytat zien co roky cakali kym konecne uvidia dve ciarky na teste, co maju za sebou x potratov a opat su tehotne, apod.... ci maju chut na tatarak. Kazdy to berie zo svojho pohladu.

danka1603
14. mar 2017

@maminecka2 ano dovolil a nehedla som ho na kvantum a malej nic nieje ked sa dobre spravy a je kvalitne masko nieje o com ale dr o tom vedel a ano neboxovala som 😉

maminecka2
14. mar 2017

@danka1603 Jasne, kvalitne maso- v poriadku. Len kde ho zohnat? Kedze vieme ako to funguje v slovenskych (a zial nie len tych- napr. prebalovanie mrazeneho masa po zaruke v nemeckych mraziarnach, ach joj 😨) producentov masa tak by som si to jednoducho nedovolila... A to ani v lepsej restike, zial. Ak ma niekto svoj chov, spracovanie, hygena tip-top tak potom OK.
Inak ja som tiez v prvom tehu chodila cvicit, pri dalsich uz nie, nemal kto deti strazit 💃

danka1603
15. mar 2017

@maminecka2 tak to ano my mame svoj chov u rodicov a to je 100% masko a aj hygiena a vsetko a robim si sama tatarak mam na to aj skolu 😉 no pri viacerch detoch netreba fitko 🙂

maminecka2
16. mar 2017

@danka1603 Tak to Ti uprimne zavidim 😉
Inak fitko by sa zislo ako psychohygiena, len tych troch spuntov nemam kam dat 😕

janamexico
7. jún 2017

Ahojte babky ake mate chte v tehotensve...ja som 11 tyzden cca idem do dvanasteho doteraz ledva som dostala nieco aj z vody mi bolo zle a teraz sa neviem dojes vodovych nsnukov a stilave jedla idem sa zlabnit vy ste ako na tom..🤰👶 inac gratujem vsetkych tehulkam..🙂

lienka182
7. jún 2017

@janamexico gratulujem k tehu 😊 a vela zdravicka zelam.
ja som mala cele tehu chut na sladke... Nutela, jahody, melon, palacinky to boli moje mnamky. Maso som prvych 5 mesiacov nejedla a kuracie mi nechutilo cele tehu.

janamexico
7. jún 2017

@lienka182 dakujem asi sme na to tak nedostan meso do seba ani nahou sice mi to vonia ale ked idem jest zaludok sa mi cely obrati...😒

daniel477
25. aug 2017

@nelika666 nivu mozes ale musi by bud varena- v nejakej omacke, ale zapecena, takze na pizzy ok :D

janamexico
25. aug 2017

@lienka182 ahoj iz som dlho nepisala takze maso ani tersz a sladkeho sa neviem dopapapat ale vyzerato na dievcatko tak mozno to ma nieco do seba 😊

lienka182
25. aug 2017

@janamexico 😊 no vidis. Daj potom vediet ci dievcatko alebo chlapcek. Hlavne ze ti nieco chuti, kamoska do 6 mesiaca poriadne nejedla, zo vsetkeho jej bolo zle...

janamexico
25. aug 2017

@lienka182 ja sa zas teraz neviem dopapat a uz je 12 kil co som pribrala uvidime ale ja verim ze to bude princeznicka ..😊 este dobre ze mam aj modre aj ruzove vecicky 😃

pralinka99
9. júl 2018

Farbenie vlasov je lepšie realizovať kvalitnejsov farbou v prírodnej báze asi by som vylúčila farby z drogérie, kofeín v menšom množstve nevadí ale neprehanat a športy kľudne kde sa veľmi neskace a nehrozí úder pád a podobne... Ja som 23tt a cez víkend som hrala volejbal samozrejme taky rekreačný len ale nerobilo mi to problém takže ak by som to zhrnula tak opatrne treba pristupovať k tomu všetkému ale ak doktor nekaze inak pre komplikácie netreba sa báť zbytočne.

janamexico
9. júl 2018

@pikha pri prvom.som.pila.kavu 2x dene jedla stiplave robila gelove aj akrilove nechty zilo sme v mexiku a tam sa je vadvinou na ulici co sa predava v stankoch pri 2 tehu tam som pila kavu dala kolu vyprazane najviac
Pri 3 tehu do 5 mesiaca skoro nic nezjedla ale poto som ficala na treske sladkostiach aj som.si farbila vlasy pila kolu sem tam jedla brynzu ale kava mi nechutila

janamexico
9. júl 2018

@pikha a pri malom som milovala vsetko citrusove 2 kila denne muselo byt a pri malej som sa.nevedela.dozrat krupicovej kase mila rezou lina a mlieka

29simona29
11. júl 2018

@pikha ja som si aj farbila vlasy aj lakovala nechty, sporadicky som si dala aj kofolu, ale vyhýbala som sa úplne alkoholu a sushi, ostatne som jedla-všetko s mierou. Prudké skákanie určite nie..nemala som vôbec pocit,že by som nejako ohrozovala svoje dieta, farbenie vlasov aj lakovanie nechtov som konzultovala aj s doktorom,ktorý v tom tiež nevidel problém. Dokonca som bola aj na permanentnom makeupe,ale to som ešte nevedels,že som už bola tehotna. Mám doma zdravého a krásneho 3 mesačného synceka☺️

zuba1987
4. okt 2018

Ahojte, som tehu, v 5 mes a prave som zistila, ze syrove nite, ktore som jedla asi 6 tyzdnov dozadu boli z predajne pri salasi. Skoro som to nerozdychala. Davam si pozor co jem, a myslela som ze ked mi povedali, ze su " z obchodu", su z normalneho supermarketu.
Mam z toho stresy. Mam volat lekarke?
Myslite ze uz by som mala prejavy?

malinajahoda
4. okt 2018

@zuba1987 a to je nejaký problém? 🤔

zuba1987
4. okt 2018

@malinajahoda no nite zo salasi su pravdepodobne nepasterizovane... hrozi listeria, encefalitida aj toxoplazmoza... pri poslednych dvoch by som mala teplotu, ale listerioza by mohla byt u tehotnych bez priznakov, no poskodi babo...

malinajahoda
4. okt 2018

@zuba1987 aha, to som ani nevedela🤦. Možno ti napíše niekto kto ma skúsenosť. A aby si bola v kľude, tak ráno brnkni pre istotu lekárke.

janamexico
11. okt 2018

Ja som jedla tresku salaty syre brynzu z obchodu chili z mexika kavu som nepila nechutila mi v tedy a to som jedla vsetko od 4 mesiaca dovte iba rohlik a mlieko

larisalarisa
29. nov 2018

Kávu som pila.....

zuba1987
29. nov 2018

baby, umyvate susene ovocie?... napr ake figy, datle... mozu sa priamo jest, ci je ich treba umyt?

malinajahoda
29. nov 2018

@zuba1987 ja som si nikdy pred jedením sušené ovocie neumyvala.

zuba1987
2. jan 2019

ahojte... jedli ste v tehu nelupane mandle?... lebo ja ich jedavam a kamaratka mi povedala ze tu supku v tehu nemam ze obsahuje kyanid... nejem ich moc ani casto, ale semtam som ich jedla nelupane

malinajahoda
2. jan 2019

@zuba1987 vôbec som ich nejedla. Veď pozri na nete.

janamexico
4. jan 2019

Mandle neviem ale ja som jedavala na kila tekcicove semienka moznosem tan aj niaku neolupanu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre