Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

susik77
7. máj 2007

nevesta: ja som pred tehu tiez zboznovala a nevedela som sa ho zriect do konca 3.mesiaca, teraz mi uz nejak nechuti...zato kavu mozem aj 2x denne...Neviete, moze sa aspon jedna kava denne pri kojeni? Asi zomriem bez kofeinu 😎

nevesta
7. máj 2007

myslim, ze ano, teda aspon vsetky zname piju, ale slaba, jedna lyzicka nescafew 😉

zzz
7. máj 2007

hmmm...ale ja nemavam ekzem... teda mam to prvy krat a zrovna teraz, ma to dost naplasilo, lebo ja som skor s tym zdravych, ktorych sa nikdy nic netyka...

susik77
7. máj 2007

nevesta: mne sa zas perfektne osvedcil krem Atoderm, alebo este lepsi Atoderm P.O. Zinc od Biodermy...
Inak, najhorsi som mala ten ekzem prve tri mesiace tehu...potom som bola u kozneho, dal mi Hydrocortison, raz som si to natrela a ekzem bol prec 🙂
Ale nema sa pouzivat casto, ale moze sa sem-tam v tehu...

nevesta
7. máj 2007

tak mozno ho mas v sebe a teraz ti prepukol vdaka tym hormonom... Aj to sa stava. Ja dufam, ze mi tehu zmierni alergiu, lebo inak netusim, co budem robit. Trpim nou od jari do jesene a nemala by som na nu teraz nic brat ☹ 😒 tak trpim. Zatial to riesim sprejom z morskej vody... 😔

susik77
7. máj 2007

zzz: mne zacal ten ekzem asi ked som mala 24 rokov, z nicoho nic...Najprv na krku, potom aj na rukach...Ale moze to byt kluidne aj alergia, napr. zihlavka...napr. po jahodach, al. exotic. ovoci byva casto...

nevesta
7. máj 2007

Sussik, ja mam Hydrokorizon doma, ale radsej ho nechavam v sufliku... Predsa len je to dost svinstvo...

dorotka
7. máj 2007

sussik primar na antolskej hovoril ze mozes dve kavy denne ale slabe pri kojeni ale da sa to nahradit aj pojedanim hroznoveho cukru a nevsugerovavaj si vopred ze budes unavena ja som verila ze malicka bude dobra a v noci bude spavat a poviem ti da mi viac spat ako ked som bola tehotna to byvala hore aj o jednej v noci a o piatej uz ma kopala ze je hladna 😀
teraz jej dam jest o pol jedenastej a spi az do pol siestej zozaciatku byvala este o tretej raz hore ale potom to postupne predlzila

nevesta
7. máj 2007

Hroznovy cukor pomaha dodat energiu aj mne, normalne som sa cudovala... 😕

susik77
7. máj 2007

nevesta- vobec sa nemusis bat pouzit ho 2x tyzdne, mne fakt pomohol, ked som si ho dala raz a predtym som fakt trpela...aj ten doktor hovoril, ze je to v tehot. to najbezpecnejsie z tych horm. masti. A este k tomu, on sa skoro vobec nevstrebava...

dorotka
7. máj 2007

ono ho odporucaju aj na porod ale mna ani nenapadol radsej som posluchla porodne asistentky a pospala som si ako si davat hroznovy cukor 😀

susik77
7. máj 2007

dorotka: take zlate miminko by som aj ja chcela 🙂
Inak, to je asi moja najhorsia nocna mora, ze sa nevyspim...Nikdy som nevedela byt v noci hore, este aj ked som sa mala ucit na skusku na VS, radsej som isla spat... 😀 Ale ze v tehotenstve prolaktin sposobuje taky lahky spanok, ze sa zobudim, ked mimi zacne plakat...

lia
7. máj 2007

a preco sa nemozu grepy?? 😕
ja pijem vela citronady 😨

sue
8. máj 2007

Ďakujeme za gratulácie 😵
...chcela som sa spýtať, či niekto nemá nejaká jedálníček vhodný pre tehulky... lebo strašne veľa z toho čo mám rada by sa papať nemalo. Nechcem to preháňať, ale keďže sme poriadne rizikoví, nechcem ani nič zanedbať 😔

megie
9. máj 2007

grepy by sa nemali lebo že obsahujú chynin - ako tonic, ale ked zješ jeden a nie dve kilá, tak to neva... 😉 😵

riuska
9. máj 2007

sue co ja viem tak pocas tehotnosti nemusis obmedzovat svoj jedalnicek, ja som tiez jedla vsetko aj tie grepy a vsetko bolo v pohode. Az ked budes kojit potom budes musiet jedalnicek obmedzit, takze zatial si uzivaj vsetko jedlo, papaj proste vsetko na co mas chut 😀 😀 😀

tinax
9. máj 2007

sue, tiez sa pripajam k riuske. Na zaciatku som skumala co smiem a nesmiem ale teraz jem vsetko. Az na pecienku ale ta mi nechutila ani pred tehu. 😉 Hlavne papaj zdravo a bude to v pohode. 🙂

csikike
9. máj 2007

sue, velmi ti gratulujem a prajem krasne tehulkovanie 😉

andy.a
9. máj 2007

grepy obsahujú chinín?...ja síce grepy nejem,ale pijem grepové džúsy...inak tonic mi v tehu HROZNE chýba...pečienky by sa mali obmedzovať aj rôzne pašteky z nich,jedlá z vnutoností,zabíjačkové záležitosti...ale občas zhreším a dám si nejakú vysmážanú pečienku alebo jaternicu...

megie
9. máj 2007

andy.a mám pocit, že som to niekde čítala...A teraz nedávno, len to mám teraz zle s mojou pamäťou... 😀

elliana
9. máj 2007

baby, nic netreba prehanat, ja som jedla v podstate vsetko, teda to, na co som mala chut, a ako pise riuska, az ked som kojila, vynechala som nejake jedla.
A z vlastnej skusenosti nedoporucujem pred terminom jest fazulu. Ja som sa zlakla, ze uz je tu porod a to boli zastavene vetry 😀 😀 😀

megie
9. máj 2007

elli, presne toto mala moja svokra. Myslela, že na nu idú bolesti, svokor ju viezol do blavi a ked boli pri br. hrade či kde, tak sa vyprdkala a bolo. A on jej na to povedal - tak na to sme museli ísť až sem? Si to nemohla doma? 😀 😀 😀

nevesta
9. máj 2007

Megie 😀

tinax
10. máj 2007

baby, existuju aj nejake bylinky ktore by sa v tehu vyslovne nemali? Lebo cierny caj chcem pit s mierou,ovocne mi uz lezu von krkom (niekedy doslova ☹ ) a s bylinkovymi som na neistom. 😕

susik77
10. máj 2007

tinax: salvia napr. vobec nie, ani prehanave caje, ako krusina a pod. Ja som to riesila mineralkami a dzusmi, ked som uz ovoc. caje nemohla ani citit 🙂

adkag
10. máj 2007

tinax, ja pijem dva krat denne caj pre tehotne, tam su bylinky, ktore sa mozu v tehu a su aj dobre na posilnenie maternice. teraz som nachladnuta, tak pijem len caje a striedam ovocne s tehu, inak pijem vela mineralky a brusnicovy dzus, ten je dobry na mocove cesty.

svetluska.p
10. máj 2007

.adkag - a papaj brusnicovy kompotik. Je to naozaj velmi liecive. aj ked nie tak dobre, ako jahodky 🙂

adkag
10. máj 2007

svetluska, taky predavaju v obchode?

svetluska.p
10. máj 2007

neviem, ci to maju v obchode. mne mam ka zavarila zopar flasticiek, lebo ja mamvam casto zapaly moc. ciest...

andy.a
10. máj 2007

grepy neobsahujú žiaden chinín,dokonca sa v teho dporučujú pre vysoký obsah vit.C.,... 🙂

a čo sa týka brusníc,naozaj sú dobré na močové cesty a močové infekcie,stačí piť brusnicové džúsy,napr.Relax a pod...len súdosť drahé,l škatuľa tuším okolo 4O sk.l liter...ale sú aj chuťovo výborné... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre