Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

dididi30
6. mar 2008

mywiel, tak to som vedela uz davno aj na moj vysoky tlak a detoxikaciu je dobra, len keby bola sladsia 😀
ja zas pri tomto tehu mozem svetko okrem cibule a kurata, aj ryby mi robli problem, ale tie si uz dam ....inak vsetko...pri malej len sladke na kila a malicej to ostalo 😒
uz nevolnosti nemam, ale neviem ci ta citrovnova voda je ok, sak to sa ti vsekto jedlo zgrene a si opat na tom istom, ale sak kazda baba musi vyskusat, teda mne to nepomahalo este horsie 😝
sak ani oriesky by sa nemali a na mozog su fajn......
ja pocuvam aspon hodinu vaznu hudbu, vraj bude babo mudrucke 😀

many
6. mar 2008

jáááááááá miluju hořkou čokoládu a na vaření taky,ta mi postačí 😀 😀 😀 😀

dididi30
6. mar 2008

many to je sper, len ci ta nezapeka z nej 😀

mywiel
6. mar 2008

No mne pomahala citronova voda v prvom trimestri, ja este nemam palenie zaludka, tiez co ho uz maju asi by to uz neskor nebolo dobre a palenie zahy by to len zhorsovalo co ja viem.

many
6. mar 2008

jo,já pila hodně vodu s citronem a pak mě z toho hodně pálila žáha,tak už to nepiju

dididi30
6. mar 2008

mywiel, bud rada ani ja nemam palenie, ani som pri malej nemala, sak aj preto,lebo sa mi narodila bez vlaskov, tak mozno aj druhe bude, 😀

bubrina
6. mar 2008

Ahoj ženy a dívky. Chtěla bych se zeptat nemáte-li některá zkušenosti/informace od lékaře, zda je dodržování buněčné stravy (Herbalife) bezpečné před plánovaným těhotenstvím. Mám nadváhu a chtěla bych své tělo dostat trochu do formy - tělesné i psychické.Nedávno jsem se strašně pohádala se skorotchýní kvůli této podle ní "dietě". Že před těhotenstvím se nedoporučuje hubnout. Myslím, že to ale platí pro přirozeně štíhlé ženy. Naopak si myslím (a někde jsem o tom i četla), že ženy s nadváhou mají problémy s otěhotněním. Což je i můj případ - mám neprůchodný vejcovod na pravé straně a k tomu mám menstruaci jednou za 2 měsíce 😖

lienockaa
6. mar 2008

bubrina- nemám osobné skúsenosti s herbalife, lekári herbalife veľmi nemusia, keď mám pravdu povedať.. 😒 a ak máš nadváhu, skôr by som bola za pohyb a vyváženú ľahkú redukčnú diétu, svokra pravdu nemá, ak si snažilka s nadváhou, schudnutie Ti jedine pomôže..ale videla by som to skôr na cestu zdravej stravy- prevažne zelenina, biele mäso, ryby, ryža len varená, zemiaky len varené, cestoviny, netučné syry a jogurty a celozrnný chlieb..dostatok tekutín /bylinkové čaje, zelený čaj kým nie si tehulka, minerálky nesladené a neperlivé/..a nejaký ten pohyb..nijaký herbalife nespraví zázrak..ani prípravky z lekárne na chudnutie by som neodporúčala..

dididi30
6. mar 2008

a este po 5 hodine vecer nejest!!!!

mirka8429
6. mar 2008

didi no to som rada ze ste ok...my tiez az na to ze v noci nespime...tuto noc som zaspala az o pol3..jooj strasne uz vsade tlaci...tak ja neviem...a ty ako si pochodila?

jankapo
6. mar 2008

bubrina, ako pisu dievcata, chudnutie pred planovanym tehu je len velke plus, nie len kvoli otehotnenium, ale najma pre lahky priebeh tehu, tehulky s nadvahou zvyknu mat viac komplikacii, ale samozrejme nemusia, a pokial si tak krasne odhodlana, klobuk dolu, velmi zodpovedne.... 🙂
a zaroven si ale myslim ze herbalife nie je ten spravny a zdravy sposob, poznam ovela setrnejsioe a zdravsie metody, moja mamka uzasne schudla s delenou stravou, aj tu na konikovi najdes baby co spolocne chudnu a ide im to lepsie...myslim ze maju temu vo volnej diskusii- vola sa to chudnem, stavka s manzelom alebo take cosi, oni len teraz zacali, mozes sa k nim pridat... 😉
urcite si toho precitaj viac o zdravom chudnuti,aby to malo svoj efekt a drzim ti palce 🙂 🙂

dididi30
6. mar 2008

jej miri my sa miname.......no ja som tiez nespavala tyzdnen ale teraz je to ok 😀 babo je ok, je dlhy a hlavickou dole ale este nie az celkom, ze je tak ako ma byt...z vnutra ma kukat nebude, lebo ze by som mohla chytit ifekciu a babo tiez, vlastne ma pravdu, len dufam,ze som z vnutra ok, sak ani nic zle necitim....tlak mi namerala 145/80 no hruza, ale co uz, za dva tyzdne pride ku mne domov a v robote budem koncit skor kvoli tlaku, ale do nemocnice nejdem, mozno mi nasadi nejake tabletky....inak podicka ani nopucham ani ziadna bielkovina v moci, no len ten tlak ten vrchny... 😉
a ty ako??

mirka8429
6. mar 2008

didi caau..no ja idem na poradnu v stredu...som zvedava co mi tam povie...tlak mi zvyknu merat 2krat lebo prvykrat mi stale vybehne 140/80..ale ten druhy je dobry..ale v nemocke mi 2 krat nikto merat nebude...jooj ta ja viem..male sa este stale neotocilo..ta neviem...

kacka.va
7. mar 2008

jankapo: v tom hubnutí s tebou úplně nesouhlasím, jsou maminy, které právě proto, že hubly, měly problém otěhotnět, protože tělo nechtělo připustit, aby se vajíčko zahnízdilo, protože "čekalo horší časy". Takže pokud hubnout, tak rozhodne ne až tehdy, když se holky snaží otěhotnět. 🙂

lienockaa
7. mar 2008

kacka.va- samozrejme, chudnutie pred plánovaným otehotnením sa týka len žien, ktoré majú nadváhu..určite nie je vhodné pre niekoho, kto chce chudnúť z normálnej váhy..ale bubrina písala, že má nadváhu, preto u nej zmena životného štýlu a stravovania je maximálne vhodná, naviac, ak má problém s plodnosťou..u niekoho s nadváhou si určite telo nepovie, že čaká na horšie časy..kým spotrebuje tukové zásoby, to určite potrvá..a my jej ani neradíme prudkú diétu, skôr sa jedná o zdravší prístup k stravovaniu namiesto herbalifu..

dididi30
7. mar 2008

ahoj mirus..no moje je dobre otocene, uz teraz ma hlavicku dole ale nie ulne tak smerom k lavemu stehnu, sak ma este cas🙂 ja tiez taky tlak mavam, to je asi tym sindromom bielych plastotou ci co....za dva tyzdne pride lekarka ku mne a odmera mi tlak doma, tak som zvedava, hadam to bude nejako riesit aspon tabletkami na znizeniej toho tlaku no neviem, ja ho mam raz hore raz dole, ale ako ty vravis ten spodny mam ok, len ten vrchny, sakrus......
neboj este ma babo cas, moze sa aj dnes aj pred porodom otocit 😉

anate
7. mar 2008

Ahojte, a ako je to s npr. koncertamy?? pocula som ze sa to neodporuca ale neviem co sa moze stat? som v 23tt.
dikes za odpoved 🙂

dididi30
7. mar 2008

anate......to co je koncertam?

dididi30
7. mar 2008

😀 😀 😀 😀 😀 jaj tie hudobne??? boze uz neviem ani citat, sorry......co by sa nemohli?? mozu, pokial to nieje nejaky brutalny metal 😀

anate
7. mar 2008

hehe, no nieje to metal, ale bude to dost hlasite a dynamicke, takove hodne bicie.
(inac sorry za moje pisanie, moja slovencina je stale hrozna 🙂)

dididi30
7. mar 2008

anate pohoda 😀 😀 😀 ja neviem, sak ako sa budes ty citit.......ale vraj klasika nevadi, ale to neviem ci to znesies 😀 😀 😀 ale ja to pocuvam kazdy den aspon 10 minut, vraj je to pre babo dobre 😉

anate
7. mar 2008

oukej, uvidim, dik

mirka8429
7. mar 2008

didi si tu?

neroriso
7. mar 2008

ahojte...koceny mozu sa jest v tehu ryby??udene?

montinka
7. mar 2008

neroriso no ryby sa jest maju a ja som jedla aj udenu makrelu. ved co na tom moze vadit?

neroriso
7. mar 2008

monti ja som sa lne preto pytala lebo ked som isla jest udenu rybu tak na mna buduca svokra vyskocila ze uz som lepsiu hlupost nemohla urobit

mywiel
7. mar 2008

Nasla sa listerioza v udenom lososovi, tak by som vam radila jest radsej varene ryby a niektorych udenych veciach su nitraty, takze aj parenicu si kupujem neudenu. 😉 😝

montinka
7. mar 2008

pane boze to aby clovek pomaly uz nic nejedol.

mywiel
7. mar 2008

Zase sa neplas ak si si par krat dala nic sa nedeje len nech to nie je pravidlo.. 😉

montinka
7. mar 2008

hm ja si davam aj tak zo vsetkeho.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre