Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

adrioska
23. jún 2008

Inga, pasterizovanu bryndzu mozes..mohla by si aj nepasterizovanu, ale tam niekedy hrozi, ze sa mozes infikovat listeriozou

mywiel
23. jún 2008

inga nepasterizovanu som jedla aj ja asi 3x nestresuj to je horsie, nabuducu ju zohrej v mikrovlnke a bude po probleme, nema vyznam sa teraz stresovat. 😉

skrecok
23. jún 2008

Inga, ja som jedla pocas tehu aspon 5 krat bryndzove halusky, mala som aj ovci syr a nic, krvne testy v pohode. Teraz by som urcite nedala, ked su take horucavy a potraviny sa lahko kazia. Nestresuj sa, ak sa ti nic nestalo tak je to pohode. 😉

nsoci
30. jún 2008

Ahojte...
ako je to s bazalkou pocas tehotenstva?
Ja som citala, ze sa nemoze ako esencialny olej (aromaterapia) aa tak som si s kludnym svedomim dala spagety s pestom. A odvtedy uz 24 hodin mam hnaacky, krce atd. Bola to nahoda (pesto je dost tazke, ale normalne mi nerobi problem) alebo sa fakt nemoze? Inak zaa tym som si dala melon, asi stvrtku.... ale to by nemalo vadit, nie?

adrioska
30. jún 2008

Nsoci, neviem, ci je to ovplyvnene bazalkou, ale v jedle ho nie je tak vela, ze by to malo skodit...aspon si myslim...mozno Ta prehnalo aj kvoli tomu, ze si si dala melon...ja mavam tiez krce aj ma prehana este stale, takze si musim davat pozor, co spapam...ked ideme k rodicom na obed,tak neodolam 😖 , aj vcera sme boli u nasich, dala som si nedelny obed, potom nanuk, potom melon, zapijala kolou a o 2 hodiny uz boli krce na svete...
ak Ta vsak tie hnacky neprejdu, mala by si skocit k lekarovi, moze to byt z jedla, ale moze to byt aj crevna chripka...hlavne vela pi...drzim prsty! 😉

mywiel
30. jún 2008

Bazalka by sa na zaciatku tehu nemala moze sposobit kontrakcie, ale to by si musela asi zjest vacsie mnozstvo. Melon sposobuje sam o sebe ako prehanadlo aj na mna, takze to je skor z toho melonu... 😀 😉

nsoci
30. jún 2008

Dakujem babulky....
Pesto je sama bazalka + piniove oriesky + paarmezan + olivovy olej...
Mywiel tie kontrakcie myslis ako krce? Ci to moze poskodit aj babatku?

Mne melon ani pesto nikdy nerobili problemy... fakt je, ze vcera som si dala dost z oboch.
Uz sa mi zaludok ukludnujem... papam probiotika, sucahre a vecer som si dala detsku vyzivu a jablcko.
Obcas am este chytia krce aale tusim to uz prechadza.

Preco to nikde nepisu o tej bazalke podrobnejsie? Som prela cely net vcera kvoli tomu pestu (aj anglick, nemecky a taliansky a nic som nenasla...) 😖

nsoci
30. jún 2008

Mywiel dak, toto som citala, ale zasa inde pisali, ze sa to tyka esencialneho oleja.... pockaj skusim pohladat.

nsoci
30. jún 2008

No taliani pisu o peste, ze sa moze, ale je tazko stravitelne....hm.

adrioska
30. jún 2008

Nsoci, aj ja som v tehu zistila, ze niektore potraviny nemozem, resp. musim davat pozor na kombinaciu, mnozstvo,...co som predtym az tak nemusela. Postupne zistis aj Ty, co mozes a co nie, ako napr. si zistila, ze pesto je tazko stravitelne a teraz Ti to spravilo problem, hoci predtym nie...telo sa pripravuje na tehotenstvo, tak asi preto tie problemy...

mywiel
30. jún 2008

Tak toto nechapem v mojej tehotenskej knizke odporucaju pit harmancek proti nevolnostiam a je pravda ze mne zaberalo len to... 😕

rumanček kamilkový (neprekračovať odporúčané dávky a olej vôbec nepoužívať)

A tu zas odporucaju 1x salku denne a inde som citala ze odporucaju 4x salky denne, clovek sa v tom nevie vyznat... 😕

Ostružina malinová – posilňuje maternicu.V posledných dvoch mesiacoch užívajte jednu šálku denne, počas pôrodu veľa pite.

dididi30
30. jún 2008

ahojte baby, ja som jedla vsetko aj hriby aj pecienku a aj stiplave a s kazdeho trocha a maly ma nadhernu plet este aj po porode sa prisli vsetci kukat aku peknu farbu ma a nemame ziadne exemy nic, pri malej som sa sanovala a davala pozor a ma vselijake exemy....drzim palceky 😉

muriel293
30. jún 2008

ahojte baby,ja som v piatom týždni,začínam šiesty,strašne rada plávam ale z každej strany počúvam čo všetko nemôžem a z tej radosti som prešla do depresii,nemôžem ísť na dovolenku,nemôžem sa kúpať v jazere lebo chytím infekciu,tie z vás ktoré plánujú leto máčaním sa v domácom bazéne a radi plávajú ako ja povedzte svoj názor. Osobne si myslím že na kúpalisku v bazéne skôr niečo chytím keď sa tam s prepáčením každý druhý človek vyčúra a myslím si,že plávanie len prospieva alebo nie. A tiež sa chcem spýtať či beriete nejaké vitamíny a ak áno aké. Čítala som na nete že po preháňaní to s vitamínmi sa narodí obrovské bábo a to by som nechcela :o)

bershka
30. jún 2008

ahoj muriel. aj ja som takisto v piatok + -
ja by som to jazero neriskovala, keď tak možno max. plaváreň. ja som dnes začala špiniť. dr. ma hneď dal na pn a dal mi duphaston, takisto beriem calibrum baby plan a ešte čípky na redšiu stolicu a čípky proti krčom

bershka
30. jún 2008

a okrem iného mám ešte stavy z toho že nemám ranné nevoľnosti 😅
ty si v pohode? žiadne špinenie? už si bola na uzv?

bershka
30. jún 2008

muriel: treba brať ten calibrum max do siedmeho mesiaca, lebo potom sú fakt mega bábätká 😀

muriel293
30. jún 2008

bershka: ok a čo teda hovoríš na bazén doma??? max s nejakou troškou dezinfekcie....ja v lete skapem!

bershka
30. jún 2008

muriel: jááj, to sa aj ja kúpem doma v bazéne. dokonca s vlastným psom 😅

kúpe sa, je odblšený, odčervený. má lepšiu stravu ako ja... vôbec mi to neprekáža. stále lepšie ako nejaké plesne na verejných kúpaliskách. minule som bola v akvaparku, keď som ešte nebola tehu a dostala som mykózu. fuuuj, v živote ma nikto do akvaparku endostane.
a o bešeňovej nehovoriac. tam som schytala z tej vody taký zápal moč. ciest, že som cikala krv a bola na antibiotikách asi dva týždne. fuuuj

muriel293
30. jún 2008

bershka: no tak to ja tiež preto nechodím po kúpaliskách lebo ja som pred pár rokmi na jednom dostala v Sklených Tepliciach dajakú pliagu medzi nohy a nemala som so sebou nič,to bol des,domácim som si to vytierala tak to svrbelo takže odvtedy ja po kúpaliskách nechodím len po jazerách. A čo dávate do bazéna? aké dezinfekcie? my zatiaľ nič ale už musíme niečo dať keď som v tom aby sa teda niečo nestalo. Ozaj a už si natieraš prsia a brucho? či odkedy plánuješ? ja som si už kúpila detský olej lebo prsia rastú už ako divé a hrozne to bolí

bershka
30. jún 2008

prsia sa mi zväčšili, ale natieram ich aj brucho zatiaľ hydr. mliekom. takže zatiaľ nejak neriešim. až pupček vyskočí potom začnem špeciálnym.

muriel293
30. jún 2008

počula som že netreba váhať a dobré je hneď od začiatku olejom,kurnik,idem off,je mi blbo od žalúdka,nasprejovala som sa a skoro som hodila tyku,ahojte zatim

nsoci
1. júl 2008

ahojte holky...

Mywiel vsak prave, vsade pisu nieco ine.
Podal mna kupanie v bazenoch s chlorovanou vodou a mrte inymi ludmi je nebezpecnjejsie nez jazero.... a najlepsie je more.
Ja sa teda na dovcu chystam a urcite nebudem sediet na brehu. Pokial mi ju dokina nezarazi pravda. 😉

lienockaa
1. júl 2008

baby, ja som sa kupala aj v mori, aj v bazene, cca v 5-6tt, nic sa mi nestalo, lenze ja za cely cvoj zivot neviem, co je to mat mykozu v posve, alebo hocijaku inu infekciu..ale to musite aj kazda podla seba usudit, ked mate sklony chytat infekcie, radsej sa tomu kupaniu vyhnite..

evamik
1. júl 2008

Muriel, zkus si koupit olejové tampony a koupat se s nimi - snižuje se tím riziko infekce...

malaskoricka
1. júl 2008

smu sa v tehu presolene,prekorenene a stiplave jedla??:..

mywiel
1. júl 2008

Malaskoricka smu ak ich znesies, mexicke a indicke mamicky jedia tiez stiplave jedla, len nechapem preco chces jest presolene? 😕 Daj neskor bacha aby si kvoli soli nezadrziavala vodu a neopuchali ti nohy. 😉

malaskoricka
1. júl 2008

mywiel...nieze chcem jest ale ja to jem stale...aj ked je nieco pokorenene posolene ja uz amm silu zvyku este tomu pridat soli(resp. korenia..)..

mywiel
1. júl 2008

Sol dietatu neuskodi akurat na konci tehu ak ti zacnu opuchat nohy ako mne tak mozno uz tolko solit nebudes... 😉 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre