Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

lukin
17. aug 2008

No nejspíš jsme se nepochopily 😀 U nás (aspoň co vím) se říká salát na ten majonézový a zelený salát na ten zelený 😀 Ale už je to jedno 🙂
Colu jsem občas taky pila, ale fakt jen občas, sice mi chutná, ale i mimo těhotenství ji moc nepiju, protože pak mi nedělá dobře na zuby a připadá mi jako nějaká žiravina.

krasulka
17. aug 2008

Este ma napadlo, ze ja odkedy som tehu som este nedala do ust sunku 😀 😀 😀 proste ked ju uvidim, vobec mi nechuti..Ja som zaiatok tehu prezila na chlebe s rajcinou a syrom platkovym, potom to preslo na chleba s medom a teraz??? vacsinou maslovy rohlik 😀 😀 😀

lukin
17. aug 2008

krasulka: Já jsem v těhotenství moc šunky nejedla, bo mi nechutnala. No a salámy taky ne, ty nejím ani normálně. A nějak do 20. týdne jsem byla i vegetariánka 🙂

berunka
17. aug 2008

holky tak jatra se nedoporucuji ale kdyz si je date jednou za cas treba v pastice tak se utcite nepredavkujete.to se nebudeme strasit ne?ruku na srdce opravdu jite tooolik ostatnich potravin,kde by vitamin A byl?

ella1111
17. aug 2008

ja mam sem tam chut na tresciu pecen ale ta sa isto nemoze papat.hm tak len slintam...

kitty68
17. aug 2008

no jeste k tomu vit A, jestli zpusobuje kontrakce nevim, ale vim ze muze dojit k poskozeni mozku ditete jestli je konzumovan v premire, takze si klidne dejte 😉

ella klidne si dej, to mimi to snese lip nez kdyz se budes trapit

berunka
17. aug 2008

ja dneska mela holky takovou chut na colu,ale po tom co jsme si tady o ni tak pekne povidaly jsem si dala na prochazce radsi bananovy dzus 😀

boka08
17. aug 2008

no ako to je s trescou pecenou vlastne ja som ju od kedy som tehu nejedla ale mam ju velmi rada....viete dakto?

janula2008
17. aug 2008

Kitty tak koukám,že jsme na tom s tím jídlem stejně, taky jím všechno a malá je jak rybička, třeba včera pizzu s chilli a k tomu dvě kafe denně a spí jak dudek vždycky celou noc 😀 😅 . Zatím neměla jedinou vyrážku, asi je to tím, že jsem na kořeněných jídlech a citrusech ujížděla už v těhu, tak si chudinka za 9 měs.zvykla. 😅

berunka
17. aug 2008

boka: s tou peceni nevim ale moje mamka treba skoro cele tehu se mnou jedla tresci jatra a ja teda zadne poskozeni nemam 😀 pokud si ji das jednou za cas tak si myslim ze v pohode.

jabluncanka
17. aug 2008

Boka,tresčí játra jsou pro mimi nesmírně zdravá = vit.A,D,fosfor... Samé nejlepší věci... 😉

berunka
17. aug 2008

boka takze hura a dej si at ti chutna 😉

kitty68
17. aug 2008

jo a k te listerii jeste js vam zapomnela rict u nas v praci ji nasli v salatovych okurkach 😉

berunka
17. aug 2008

kitty to je prave to co jsem rikala,spousta mamin si tu mysli,ze jsou to jen syry,majolka atd ale tyhle bakterie se podle me muzou objevit i tam,kde by to clovek necekal.teda aspon ja bych to necekala v okurkach 😀
takze i opatrnosti s mirou holky 😉

krasulka
17. aug 2008

no baby listeria sa moze spravit aj na zeleninovom salate ktory nechate v chladnicke napriklad 3 dni...

kitty68
18. aug 2008

ta majo se spis mysli doma delana nebo otevrena (v restauraci atd), pokud si koupis majo nebo tatarku v obchode tak si ji klidne muzes dat a je to kvuli salmonele

bebinka
18. aug 2008

K diskusím o alkohoklu na začátku těhu a cole kdykoli v těhu - viz odpověď z webu Máma a Já, odpovídá MUDr. Jozef Záhumenský, vedoucí porodnice Fakultní nemocnice Bulovka v Praze:
http://forum.mamaaja.cz/viewtopic.php?t=1810

😉 🙂

kitty68
18. aug 2008

ty blaho cele 4 dcl za tyden - tak to byla parba 😀

bebinka
18. aug 2008

Nojo, no, ale jak vidno, vyplašený čerstvý těhulky rozhodí i 4 deci 😅
Ostatně - mně na začátku taky vyděsilo kdeco...pokud se to ještě podpořilo diskusema typu Co je vtěhotenství dovolené a co by se nemělo.... 😉 😀 😀

marma
18. aug 2008

Ja si myslim, ze ked zena nevie, ze je tehotnatna a vypyje si bohuzial s tym uz nic nenarobi a na uplnom zaciatku to asi nesposobi taku tragediu. Ale pokial to uz vie pripada mi to uplne zbytocne, aby pila nejaky alkohol. A s tou kolou neviem. Ja som bola predtym zavisla na kole, ale teraz ju nepijem. mozno raz za cas minimum, ale nebude uplne v poriadku pit ju v pohode stale. Ani moja dr nebola kolou velmi nadsena, povedala, ze radsej cierny alebo zeleny caj. Kola okrem kofeinu obsahuje aj mnozstvo inych "zlych veci". Ale to je moj nazor.

berunka
18. aug 2008

no uprimne receno me ten nazor doktora docela prekvapil. rozhodne bych neodpovedela style muzete ji pit v pohode az do porodu.myslim,ze je nam vsem tady vseobecne znamo,ze cola je sajrajt - daji se s tim perfektne povolovat zarezle sroubky,cistit zachod apod. takze v pripade,kdy je nam fakt zle pomuze jako skoro ic jineho.ale jak jiz tady bylo milionkrat receno,vseho s mirou a u te coly to plati obzvlast.

aponchie
18. aug 2008

ja bych se vyhla cinskym jidlum 😝 a po te dnesni reportazi je jasne ,ze ti smejdi vetsinou vari ze zviratek pejsku a kocicek 🙄

meusicka
18. aug 2008

ahoj baby a co tak dat si plesnivy syr??? ja som mu odolavala viac ako 3 mesiace, ale jednoducho som si minule uz musela dat Quatro formaggi 😅

bershka
18. aug 2008

ahojte, tak chcela by som sa tiež s vami podeliť. ja vôbec nemusím zeleninu - zvlášť teraz keď som tehu a od ovocia mi je zle. ako doplniť vitamínky???

danulik
18. aug 2008

bershka - mne tiez na zaciatku tehu nechutilo ovocie ani zelenina, vlastne som nemohla skoro nic, iba suchy rozok a vanilkovu zmrzlinu 😀 ale postupne to preslo a chute sa vratili..
brala som calibrum baby plan..

evamik
18. aug 2008

Beru, já v 1. trimestru taky nemohla vůbec zeleninu... Dr. mi doporučil mamavit, že je "nejzdravější" z těch umělých... Ale nebrala jsem ho denně...

tatiana77
19. aug 2008

ahojte, ja som v 7 tyzdni a vobec nemam chut na salatovu uhorku, ale na rajcinu hej......pocula som, ze by som nemala jahody a broskyne....kvoli nejakym alergiam, myslite ze je to pravda? alebo sa to nemoze jest, ked sa uz koji? Vcera som si dala maly kusok torty (smotanovej) s jahodami a necele 2 deci koly.......snad sa nam nic nestane.....ja si vobec neuvedomujem, ze som tehotna...inac lekar mi povedal, ze 1 kava denne neuskodi.....

mamamima
19. aug 2008

tatiana jahody v tehu mozes.Ja som sa nimi napchavala, namali by sa skor ked sa koji...ale aj to treba skusat.Ja som malu kojila skoro rok aj pol, potom som znovu oteh. a mala nema ziadne alergie klop klop...zatial

petruci6
19. aug 2008

caute baby,kupila som si v lekarni tehu caj a az doma som si vsimla,ze je tam aj alchemylka,kt sa v tehu nemoze 😒 vraj to maju vsetky tehu caje,okrem toho sypaneho Hippu, naco to teda predavaju? 😠

tatiana77
19. aug 2008

mamamima........dakujem pekne za odpoved...........velmi mi aj chutili....ty si taka skuesena, mohla by si prosim povedat, co by som nemala jest, na vitaminy v tabletkovej forme moc nemam chut. V podstate mi chuti vsetko, jem na co si prave spomeniem. Myslim, ze telo si vypyta, co chce...nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre