Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

andreahrbacova
23. okt 2008

já si myslím,že to můžeme,určitě

evamik
23. okt 2008

Andreo, tu sestřičku by možná měli vyrazit! 😅
Leni, zkus přímo najít červená řepa v těhotenství... To odvádění škodlivin z organismu se mi moc nelíbí...

andreahrbacova
23. okt 2008

jenže mi to říká každý když přijdu s takovými odborníkami do řeči.Že by zakázali internet,protože prý potom zbytečně plašíme,a jsme vystresované

lenkaaa
23. okt 2008

evamik - no, tak jsem to hledala, ale nic jsem nenasla ☹ tak jeste skusim... taky se mi to aby jsem pravdu rekla trosku nelibi. ale zas se mi libi to zelezo a zvysovani tvorby cervenych krvinek... jdu jeste hledat 🙂

evamik
23. okt 2008

Andreo, já na to mám prostě jiný názor...
Leni, tak z toho, co jsem našla vyplývá, že se rozhodně může v přiměřeným množství! 🙂

lenkaaa
23. okt 2008

evamik, Ty jsi jako nasla primo neco o repe v tehotenstvi?
ja ten dzus momentalne delam michany z jablek, mrkve a repy - pro manzela tam dam vic repy a ja si ho naredim a dam si vic jablek - pro jistotu 🙂 takze asi v tom radsi budu pokracovat 🙂

zuzkaprofant
23. okt 2008

ked ti chuti tak ju papaj ja ked som si citala co mozem a co nie tak asi hladujem a mozem to uz teraz zabalit lebo jedine mozem cistu vodu a chleba ☹ treba jest na co mas chut ale zase smierou mne doky povedal ze mam jest vsetko ciste , nepokazene a jasne ze sradlave syry to som ani pred tym nejedla, netreba stresovat, lebo vsade inac pisu

evamik
23. okt 2008

Leni, jj, všude to doporučují jako zdroj minerálů a vit. v přiměřeném množství... Takže pokud si nebudeš dělat vyloženě pročišťovací kúru, tak by to mělo být OK! 🙂

lenkaaa
23. okt 2008

evamik - supr, dekuju 🙂
a urcite souhlasim se zuzkou, protoze takhle by jsme nemohli jist vubec nic, proste vse s mirou a melo byt to byt ok 🙂

lenkaaa
23. okt 2008

evamik - vim ze to sem nepatri, ale vidim ze cekas holcicku. Ja taky cekam holcicku, ale v posledni dobe mi vrta hlavou, jestli se doktor nespletl a neni tam kluk... nemas nahodou fotku z uzv jak vypada holcic pohlavi? ja mam jenom video, neni to 3D, takze to neni dobre videt, ale porad na to koukam a badam, jestli tam neni i pipik 🙂

andreahrbacova
23. okt 2008

souhlasím s vámi,protože bysme asi umřeli na podvýživu.Člověk má jíst vše přiměřené,teda až na pár věcí jako jsou třeba ty sýry.Měla bych jít jít do obchodu pro květák,který si chci dát dneska na oběd,ale jsem lenoch

lenkaaa
23. okt 2008

andreo, nic si z toho nedelej - ja jsem si chtela vcera uvarit zeleninovou polevku, ale byla jsem tak utahana z prace ze jsem si jenom namazala chleba a bylo! mrzi me to, protoze jsem chtela dat miminku vitaminky, ale nekdy to fakt nejde ☹

zuzkaprofant
23. okt 2008

ja ked citam ze toto nemozem toto , pomarance , grep taky dzus toto tak asi by som mala byt o hlade lebo co mozem tak stoho mi je zle tak jem vsetko na co mam chut a hotovo, lebo telo si vypita same co chce ja napr mam chute stale na kyslu kapustu 😀 a zemiaky jem skoo kazdy den

takze treba vsetko papat ale s mierou

lenkaaa
23. okt 2008

a proc se nesmi grep?

andreahrbacova
23. okt 2008

pomeranče se nesmí?Jakto? tak grep nejím,tak to mi hlavu nedělá.Tak když už jsme u toho tak co se ještě nesmí
udělám si seznam ☹

zuzkaprofant
23. okt 2008

no to mi dievcta vraveli ze sa nesmie ale moj doky ze v pohode 😀 😀
andea papak vsetko na co mas chut 😀 😀

evamik
23. okt 2008

Leni, mně to potvrdil jak můj dr., tak na 3D, tak doufám, že to tak bude... 😉 Spíš se znovu zeptej dr. - když to uvidí víckrát stejně, tak se zvyšuje pp., že se trefí! 😀

lenkaaa
23. okt 2008

evamik - ja jsem mela uzv kolem 20tt, na 3D jsem ale nesla... a dalsi uzv je az kolem 31tt, do te doby uzv nemam, takze se nemuzu ptat coz me mrzi ☹

petka_s
23. okt 2008

pomarance,mandarinky,orechy..maju v sebe alergeny,preto sa nesmu vo vacsom mnozstve..
teda vsetky citrusove plody,tak si mozte dat ale nie vela,bo potom malicke bude
alergicke...ja som bola zavisla na orechoch,tak som to trosku prehnala,
ale hadam nebudu dake problemy..

petka_s
23. okt 2008

a este by ste mi mohli poradit,ci mozem colu,
pocula som a riadila som sa ze sa nesmie..ale
ked ja mam na nu straasne velku chut,tak si davam po dva dc denne,ale dala by som si aj viac,mnam 😅

evamik
23. okt 2008

Petko, cola určitě není ideální, ale pokud si dáš decku za den, tak snad nemůže nijak výrazně uškodit.

uk.ok
27. okt 2008

Ahojte. Vadí bejbíku v právě zjištěném těhotenství, když zvedám balíky a petflaškama? Můžu deda zvedat a nosit 9kg?

jituskak
27. okt 2008

tak s tím grepem jste mě dostaly. pro mě není problém sníst celý grep, nebo klidně i pomelo. posledně, co jsem jedla vážilo 1kg. tak snad to neublíží...

andreahrbacova
28. okt 2008

uk.ok to jsem se taky zajímala,kolik je možné nejvíc zvedat,nic konkrétního jsme se nedověděla,takže nezvedám opravdu nic těžkého,raději vždycky poprosím svého miláčka,on mi to ochotně zvedne,odnese a tak.Poku jsi těhulka,tak by ses těžkého zvedání měla vzdát

lyongirl
2. nov 2008

baby a to pomelo sa môže? Grepy viem, že kvôli chininu nie, ale čo pomelo? Nedodržiavam všetko na 100%, pretože niekedy sú moje chute neovládateľné 😀 , ale to pomelo by ma zaujímalo.....práve som spapkala polovicu a vôbec nemám výčitky aj keby sa nemohlo 🙂

zuzkaprofant
3. nov 2008

No co mne doky vravel ze grep sa moze jasne ze uskodi ked zjes kg naraz ale v malom mozstve sa moze vsetko mne nic nezakazoval okrem suroveho mesa a vajicka a smradlava syr 😀

a ja jem vsetko

andreahrbacova
3. nov 2008

holky já si taky myslím,že grepy a podobné věci se můžou,s mírou.Přece neumřeme hlady,no ne?Sice taky mívám obavu,jestli tohleto zrovna můžu,ale přece nebudeme o suchém chlebu a vodě

aponchie
3. nov 2008

ja teda zvedam malou a celkem casto a musim ☹

andreahrbacova
3. nov 2008

apochnie,já s eptala,protože někdo říká vůbec nic nezvedat,ale třeba nákup domů nějak přinést musím,a taky jsme si říkala,kdo má už malé dítě taky ho nosí a zvedá

aponchie
3. nov 2008

no jasne,ze kdyz mas prvni dite tak nesmis nic 😀 a kdyz mas druhe tak musis vsecko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre