Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

fodorka33
24. jan 2009

no betty ja si myslim ze mozes vsetko,ja som si dala aj stiplave,aj kysele a vsetko je v poriadku tak si mylsim ze problem by nemal nastat...ziadny ved aj v tom rozlicnom ovoci su rozlicne vitaminy...a potom co by robili zeny v inych krajinach?tam jedia chrobaky a je im dobre a deti sa im narodia normalne....ine je ked budes kojit...

lyongirl
24. jan 2009

ja jem skoro všetko, ale s mierou, no nemali by sa steaky, nakoľko to nie je dobre tepelne upravené, nemali by sa ževraj tavené syry, lebo to tavidlo je veľmi škodlivé, ale ja ich jem, pretože dosť často robím synovi na rańajky chlebík so syrom a ja musím jesť to isté, ináč by chcel to moje, nemali by sa paštéky, lebo nie sú zdravé, ani slanina, lebo tiež je to len vyúdené a nijako tepelne upravené a takto by som mohla pokračovať...
No ja keďže lúbim všetko čo je nezdravé, tak si dám, ale neprežieram sa tým, a úplne som vynechala iba steaky a grepy/obsahujú chinín, ktorý môže poškodiť plod/ a ak niečo robím, tak sa to snažím dobre tepelne upraviť...
ani údený losos bysa nemal, ja som si dala 😉 , no je toho kopa....aj kofolu a colu si dám....

zucha
24. jan 2009

tie grepy zarazaju aj mna. U prvej som to jedla naozaj casto a tuk, tuk vsetko ok. Porod v 40tt a zdrave dietatko. Co viac si zelat. Teraz tiez lubim grepy, ale naozaj mam v poslednej dobe pocit, ze mi zrejme nerobia dobre. Dietatko je podla lekarov v poriadku, len ja sa necim uplne naj. Ale tazko povedat, ci je to tym grepom. Skusim prestat jest a uvidim

reni7
24. jan 2009

ahoj chci se jen zeptat,vidím,ža tady píšete že se nesmí grepy,nevíte jak je to s pomelem?já ho sním na posezení půlku,je tam taky chinin? 😕

amatula
24. jan 2009

no teda mam dve deti a prvy raz pocujem ze sa nemoze dake ovocie 😕 😕 😅
ja som jedla vsetko a velmi vela aj pomelo................
a mam zdravych valibukov 😵 😵

ditka1
24. jan 2009

grepy obsahuju chinin????a ja ich jem kazdy den skoro,velmi mi chutia ma osviezia vzdy,od zaciatku ich jem,ja viem,ze tonic to obsahuje ale ze aj grep?hm...ale zatial je maly v poriadku tak na toto sa ja opytam doktora ci sa nesmu grepy jest lebo nemienim sa ich vzdat 😠

poletucha
25. jan 2009

ditka- to je uplna blbost, nevzdavej se jich 😉

jituskak
25. jan 2009

někdy mám pocit, že kdybychom dodržovaly všechno, co kdo řekne, tak jíme suchý chleba apijeme vodu... 😉

fodorka33
25. jan 2009

jituskak presne ako hovoris...kludne si dajte co vam chuti....ci ovocie,alebo aj udene...

lyongirl
25. jan 2009

polku pomela zjem aj ja na posedenie.... zisťovala som, či sa môžu, ale nejako som nezistila, tak ich jem. Na grepy a tonic ma upozorňovala svokra ešte som nebola ani tehotná....tak neviem, radšej som to vynechala.....

fodorka33
25. jan 2009

to je na kazdom ako sa citi,ja jej cele tehu vsetko na co mam chut a musim si zaklopkat maly krasne rastie a doktor tvrdi ze je zdravy ako buk 😉

lyongirl
25. jan 2009

no akurát som sem dávala nejaké linky a zmizlo mi to, tak idem ešte raz. Nechcem tým nič naznačiť, len ako vidím názory sú rôzne a treba si len vybrať.....

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
- príspevok od zunky

lyongirl
25. jan 2009

z článku si prečítajte rady počas tehotenstva....

http://www.planetafood.sk/index.php?option=com_...

aj na tejto strane sa to preberalo...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ešte toto...

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

no som prekvapená, koľko ludí, toľkonázorov 😉

lyongirl
25. jan 2009

no na nete je všeličo, ale dodám len toľko, že grepy som mala rada, ale odkedy som ochutnala pomelo, tak som si na grep ani nespomenula, čiže to ani nekupujem, ani nejem.... 😉 , ale zato pomelo - mňááám 😀

vibeke
25. jan 2009

ahojte baby, myslite ze bicyklovanie ma negativny vplyv na babo v uplne prvych tyzdnoch. Ja bicyklujem 25 min, dva krat denne a to len cestu do roboty a naspat. Snazim sa vyhnut hrbolcom a vekmi sa nezadychat. Moze to malemu uskodit, pripadne zkomplikovat uhniezdenie plodu ??

lyongirl
25. jan 2009

ja myslím, že to nevadí, ved kolké baby cvičia aerobic/také precvičovateľky/ a nadskakujú niekoľko mesiacov.....

vibeke
25. jan 2009

dakujem, to si ma trosku upokojila. 🙂

lyongirl
25. jan 2009

😉

lyongirl
25. jan 2009

ešte ma napadlo, že niektoré športy a medzi nimi aj bicyklovanie sa neodporúča, ale hlavne kvôli pádu....ten je nebezpečný...

smisek21
25. jan 2009

ahoj holky tak jsem v 9. týdnu těhotenství. Mám dotaz můžete mi poradit jak je to s prací, když tu nynější nemohu vykonávat a může mi zaměstnavatel dát jinou ale za velmi nižší mzdu?? Má hrubá mzda je 21300 a ta nová by byla 8500Kč??

lyongirl
25. jan 2009

smisek, vôbec neviem, ako to je, ale v tom prípade by som sa hodila asi na PN. Keď tak rozmýšlam, tak vlastne zamestnávateľ ťa v práci môže prehodiť z tvojej funkcie na inú a tým pádom ti aj znížiť plat, takže asi je to možné....no netvrdím to na 100%

lucia19
25. jan 2009

ahojte povie mi niekto ako je to z kupelom mam rada dobry teply kupel ale ze vraj by sa to nemalo len sprchovat lebo je mozne ze sa babatko narodi predcasne co je z toho pravda prosim poradte

amatula
25. jan 2009

urcite nekupat ak nechces ist rodit predcasne.myslim ze v tvojom stadiu by to bolo zarucené 😀
ale radsej to neskusaj,mohlo by to byt s komplikaciami....

betty111
25. jan 2009

fodorka33
no a ked budem dojcit tak tam co budem vlastne jest a tak pre pana jana joj a nevadi ze pijem kavu dva krat denne ale z mliekom lebo ked si nedam kavu tak ma boli hlava

lucia19
25. jan 2009

takze je to pravda um ale ked ja mam vodicku rada 😀 no co uz treba postovat 😀

lucia19
25. jan 2009

a este by som sa chcela opytat ako je to s pohl.stykom? 😀 😀 😀 ked uz sa tu rozoera kadeco

lyongirl
25. jan 2009

baby, tak ja sa kúpem celé tehu a teraz mi malý zaspal a naobedovala som sa, tak si idem napustiť vaňu, juj jak sa teším, troška si oddýchnem, lebo som upratovala....
ináč je tu niekde téma o kupaní v tehu, aj keď ten 38tt - neviem, ak voda nie je príliš horúca.... fakt neviem, asi radšej neriskovať, ale ja padám do vane 😀

amatula
25. jan 2009

betty teraz sa neobmedzuj,pri kojeny je to ine tam si musis dat trochu pozor co papas...teraz kavu mozes pohodka normalnu nie silnu aj dve za den 😉
skody len alkohol,fajcenie a chinin.a lieky ale aj tie sa uzivaju a napriek tomu sa rodia zdrave deti.... 😵 aj jeden frtan babo neociti 😵

aj pri kojeni mozes jednu kavu za den.ved aj niektore ochorenia u nbabatiek sa liecia kofeinom..a co budes papat pri kojeni zistis az to bude aktualne....uvidis co babatku vadíí 😉

amatula
25. jan 2009

lucia pkial ti ho doki nezkaze...........len tak dalej 😀 😀 😝

lucia19
25. jan 2009

😀 ale ked niekedy ma to tam dole velmi tlaci a to zrejme neni dobre ale zas ked chcem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre