Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

susisus
21. jún 2009

No neviem, môj gynekológ mi povedal, že môžem všetko čo mi chutí, ale s mierou - samozrejme okrem toniku, alkoholu, cigariet, drog a podobne. Na farbenie vlasov povedal, že pokiaľ tú farbu nemám v pláne jesť, tak môžem - no pre istotu som sa farbila len 2x zatiaľ a aj to s extra šetrnou farbou v kaderníctve. A ešte mi povedal, aby som ani náhodu nesedela na internete a nečítala všetky strašiaky o jedle čo sú, no aj tak sem tam kuknem a nejem plesnivé syry a údené potraviny 😉

wewe4
25. jún 2009

ahojte baby, vidim, ze sa tu toho už popisalo veela...
mam konkretnu otazku, mozno ste tu uz o tom pisali,ale kym by som to nasla, tak porodim 😀 ...mozem jest natierkove maslo a pit acidko?
diky za kažku radu......

silvuskaa
25. jún 2009

moj nazor je ze tehotenstvo nie je choroba a netreba sa vo vsetkom jedle obmedzovat. Ja okrem plesniveho syra, stejkov a samozrejme alkoholu a cigariet jem vsetko (samozrejme urcite veci s mierou).
wewe acidko aj actimel som na zaciatku pila vo velkom, kedze je to na imunitu a tu som mala oslabenu takze podla mna v pohode a natierkove maslo jem casto lebo mi chuti🙂

comi
25. jún 2009

baby a môžu sa v tehu domáce vajíčka? Samozrejme, že si ich dám vždy tepelne upravené, ale či nevadí, že nie sú kúpenské?

riamim
25. jún 2009

Comi, domáce sú určite lepšie ako kupované. 😉

princessp
26. jún 2009

Ahojky holky co rikate treva na pastiku???? Ja si ji dnes s chuti dala a pak me lidi strasili ze to muze byt infikovane listeriozou. Nevite neco o pastikach????Diky moc

bibi78
26. jún 2009

princessp, pasteky celkovo nie su zrovna to najlepsie, ale uz ked si ju zjedla, nerob si starosti. je len male percento pravdepodobnosti, ze by prave tato bola infikovana. ale ja osobne som pasteky radsej vyradila 😉

kessiee
26. jún 2009

priklanam sa k nazoru bibi, teda minimalne tym pastekam z obchodu by som sa radsej vyhla 😉

comi
26. jún 2009

Baby môžu sa v tehu žuvačky bezmentolové? Lebo som čítala, že všetky žuvačky aj iné cukrovinky, cola light a pod. obsahujú aspartam a ten je veľmi škodlivý pre bábo, čo je na tom pravdy, hm? Lebo ja sa sladkých a detských Orbitiek neviem vzdať 😒

perla200
26. jún 2009

comi...netreba to prehánať..... to potom by sme vsetky tehulky umreli od hladu...aj v mlieku aj v chlebe je určite neičo nezdravé....neprehánajte to ok?

princessp
28. jún 2009

Mooc dekuji za odpovedi, snazim si nedelat hlavu s kazdou malickosti ☹ snazim se a snazim se ale sem tam ten cervicek v me hlave zahloda. zatiim papa a hodne stesti vsem tehulkam 😵 😵 😵

mayka
28. jún 2009

Kocky neviete ci mozeme jest korbaciky? Moj muz sa vratil teraz z Oravy a prineisol mi ale nie som si ista kvoli listerioze ci ich smieme. Teda jeden som zjedla a su tak uzasne ze len slintam. 😝

gregy
28. jún 2009

mayka ja by som korbáčiky neriskovala je to predsa len z ovčieho syra aj ked z pasterizovaného ale ak je zo salaša o hygiene sa tam veľmi hovoriť nedá ...

a ešte jedna info pre všetky čo sa boja listeriózy málo kto si uvedomuje, že sa vo veľkom množstve objavuje v mrazených potravinách - zelenine preto veľmi opatrne v reštauráciách kde dávajú prílohy zo zmrazenej zeleniny, ktorú zväčša tí lajdáci neprevaria len ju omyjú pod prúdom vody a nechajú ju voľne rozmraziť ... takže dávajte si pozor na prílohy (hrášok, kukurica a pod. ..) v reštikách.

mayka
29. jún 2009

gregy, no tak to asi umriem od hladu. ved my nemozeme nic jest... 😀
Asi prestanem citat tuto temu. 😀

susisus
29. jún 2009

Ja som si včera nevšimla že je v pizzi gorgonzola - plesnivý syr ☹ tak dúfam, že to drobčekovi neuškodilo...

mayka
29. jún 2009

susisus ked je tepelne spracovana tak by nemala. 😉 Podla mna vsetko treba s mierou papat. A co sa ma stat to sa stane. Samozrejme netreba velmi pokusat.

gregy
29. jún 2009

Kočky mne vyslovene Dr. povdal že mám jeť všetko okrem plesnivých syrov, pečienky, tepelne neopracovaného mäsa a paštét, a ostatné všetko s mierou ale že tehotenstvo nie je choroba ... podľa mňa sa treba vyhýbať rizikovým surovinám a ostatné v pohode papať ...

mayka
29. jún 2009

gregy, to o pastekach som nevedela donedavna a asi mesiac som na nich dost ficala. Predtym ma nai nenapadlo si nejaku kupit. len vlstnu som si robila a jedla. A ako som otehotnela sa mi vyslovene ziadali PALI a PIonier. 😀
Plesnive syry to som vedela a aj o pecienke.
Len ked si to vezmes tak vsetko moze byt rizikove aj jogurt ktory je este v zaruke ale pri prevoze do obchodu bol nespravne skladovany... preto vravim ze co sa ma stat to sa stane. Ale je fakt ze treba si dat pozor a vsetko papat s mierou. Dkonca som kdesi citala ze deci vinka vobec neuskodi.
Mne muz kupuje nealko pivo aby mi luto nebolo tak sem tam si ho supnem. Nasiel s 0% alkoholom. Tak aj ja mam pocit ze si dam "pivo".
😀

monika131
29. jún 2009

Mayka - to o tých plesnivých syroch, to som vedela ale prečo by sa nemala jesť pečienka?
Ja som ju minulý týždeň robila a jedla som ju 2-krát? ☹

mayka
29. jún 2009

monika kcvoli vitaminu A . Vraj obsahuje vysoke mnozstvo a moze to nieco vyvolat. Ale blizsie neviem .Iba zeby sa nemala. Ale tak snad sa nic nestane ked si ju das raz. Ja ju tiez lubim. Ale zatial som ododlala. Ale keby predo mna niekto postavil cerstvy chlieb natrety domacou pecenou pastekou tak neodolam ani ja. 😀

riamim
29. jún 2009

Jedávate salámy? Mám chuť na kuraciu šunku, ale bojím sa, či je to dostatočne tepelne spracované mäso...

susisus
29. jún 2009

no ja salamy, sunky a klobasy jem na tony cele tehu a vsetko ok 🙂 drobcovi chuti 😉

seb
29. jún 2009

mayka: tak korbáčiky jsem si dala zrovna včera, nenapadlo mě, že by na nich mohlo být něco špatného ☹

seb
29. jún 2009

gregy: a to se týká i té mražené zeleniny z obchodu, co je v sáčcích zalisovaná, určená do polévek nebo na čínu ? 😕

seb
29. jún 2009

co to jsou PEČIENKY ? 😕

gregy
29. jún 2009

pečienky sú játra 😀

paštéty nie kôli tomu lebo sa do nich dávajú zväčša odrezky a aj pečeň ....

mayka ja som bývalá hygienička mám vyštudovanú hygienu potravín takže ja som si tým čo jesť a čo nejesť prešla pred 8 rokmi ked som doštudovala 😀 teraz mi už lzostalo len pár chôrôb z povolania ale už to tak nepreháňam ... a áno máš pravdu každá jedna potravina by mohla byť nakazená ale to sa tak nedá vnímať ...
to by sme ani medzi ľudí nemohli chodiť lebo sa môžeme nakaziť ...

gregy
29. jún 2009

seb áno týka sa to hlavne mrazenej zeleniny balenej predávanej bežne v obchdoch ... vždy prevariť !!!

a k tej pečienke mayka má pravdu má vysoký obsh vitamínu A a ten je rizikový hlavne v prvom trimestri ...

mayka
29. jún 2009

no je to na hlavu. Aby sme studovali co mozeme a co nemozeme. kaslem na to . Pridem domov a dam si 5 korbacikov. 😀
Inak u nas su rozsirene v dedine kiahne. A ak by som ich mala dostat tak ich dostanem a mozem si davat pozor ako das.

gregy
29. jún 2009

mayka áno asi tak, podľa mňa to netreba preháňať ...

ale ak si ich mala v detstve tak si už imúnna ja som bola 2 t po ET u segri kde obe deti mali kiahne a nič mi nie je ale ja som ich mala asi v 6 rokoch ...

seb
29. jún 2009

gregy: a když tu zeleninu upeču na oleji , tak bude ok ?
aha játra, typovala jsem bud hovězí a nebo nějaká pečínka, jako pečené maso 😀
o játrech taky vím, že se nemůžou, za prvé je tam vit. A a za druhé se tam čistí krev, takže veškeré škodliviny se tam hromadí
holky a co žampiony, nevadí ?
těm korbáčikům člověk nemůže odolat, taky mám co dělat si nevzít hermelín, když se na mě z lednice tak směje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre