Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

strihalka
24. aug 2011

Popravde receno, ja nez neco dam do pusy, tak to musi projit manzelovou celni kotrolou:D, doufam, ze neskoncim na strave, ktera se vsude tehulkam doporucuje

snowgirl
24. aug 2011

@strihalka to je hrůza teda... nestresuje tě to? 🙂

strihalka
24. aug 2011

@snowgirl celkem hej😀, ze pry si nechce nic potom vycitat, kdyby tomu drobcovi bylo:-/

snowgirl
24. aug 2011

@strihalka tak to by tě měl přestat takhle stíhat, protože stres je kolikrát horší než menší prohřešek. není nad vyrovnanou maminku 🙂

strihalka
24. aug 2011

@snowgirl ale vyrovnana a statsni rodice jsme🙂) je to na druhou stranu nejleps chlap a vim, ze bude nejlepsi otec!!!
na toto mu nemuzu nic vytknout, jen ma strach 🙂

snowgirl
24. aug 2011

@strihalka já mám doma taky pečoválka 🙂 ještě jsme to ani neměli potvrzeno od doktora a už kupoval mega velkou bichli o mateřství, dvakrát denně mi volá do práce, jak mi je, nosí mi vodu, kapesníčky, jako kdybych měla angínu 🙂 Ale snažím se jej trochu usměrňovat, jsme oba happy, ale moc chci, aby mu to vydrželo následující měsíce a taky pokud není důvod, je mi trapné ho tak honit 🙂

luba41
24. aug 2011

@snowgirl jedz, pi, na čo máš chuť a nedaj na babské reči 😉

snowgirl
24. aug 2011

@luba41 to jsem potřebovala slyšet 🙂 nechi být hysterická skoromatka 🙂 chci to mít na háčku, aby byl i prcek nad věcí 🙂

tepka
24. aug 2011

@pikha Ja si dám tiež pivko male čierne.. 😝 pohodka kávu pijem tak 2x denne ale nescu z mliečkom..dakedy si dám aj 2 dcl červeného vínka na krvinky 😉 v pohode sa farbím dnes už nie su farby čo boli kedysi 😎 inak prestala som fajčiť a tak...podľa mňa všetko okrem drog a veľa alkoholu a cigariet.. 😉

tepka
24. aug 2011

@lolinkamaminka No to hlavne kôli tomu že tí čo nepoznaju huby ,aby sa nestalo že zjedia zlú hubu ,tak preto inak že je to ok.. 😉

tepka
24. aug 2011

@snowgirl Presne jak ja 😝 aj mne chutí káva a hlavne v tom 3 mesiaci by som pila na litre!!Ale ostala som pri 2 za deň no čo nebudem preháňať 😉

snowgirl
24. aug 2011

@tepka Já ji před tím skoro nepila... ale byla jsem zvyklá občas kouřit a pod.. takže mi přijde, že te´d si tělo vyžádalo nějakou jinou vábničku - piju presso s mlékem, fakt půl na půl, řekla bych, že to snad uškodit nemůže 🙂 jednu až dvě denně, takže jsem myslím v normálu.

tepka
24. aug 2011

@snowgirl Jasne ani ja som nepila tak sem tam pohar dva vínka a tak a ked som pila som fajčila inak pohodka 😉 ni enie nemôže aj doktorka povedala že v pohodke 😉 inak som čítala že životu ohrozujuca dávka kofeinu by musel človek vypiť 100šalok kávy 😉 mne chutí veľmi podaktorím sa zhnusí počas tehu..

snowgirl
24. aug 2011

@tepka mě přestaly chutnat olivy, což mě mrzí, miluju je 🙂, teda milovala jsem, snad se to spraví 😀

janci27
24. aug 2011

ahojte, nasla som celkom dobre clanky, co sa tyka potravin, korenin alebo byliniek v tehotenstve:
http://www.fertility.sk/tehotenstvo/potraviny-a...

babesy777
11. sep 2011

@catrine

cau cau 🙂 UHT znamena Ultra High Temperature, co znamena v preklade utra vysoko zahriate. Takze ano, kazde UHT mlieko je pasterizovane ohrevom. Mozes byt absolutne v klude 🙂

xMBx

strihalka
11. sep 2011

@janci27 dobre, hlavne ze mam v oblibe pit rajec materidousku.-( no asi ji dost omezim, dakujem za stranku

makmitka33
12. sep 2011

Tehuľky, a ako je to s kávou????

gazovicka
12. sep 2011

@makmitka33 ak si nevies den predstavit bez kavy, alebo ak mas nizky tlak, tak si kludne jednu za den daj, .... pytala som sa doktora, povedal, ze je to v poho, ak si dam jednu za den a hlavne, ked som bola na nu zvyknuta...

makmitka33
12. sep 2011

@gazovicka Pijem ju len ráno a slabučkú a to preto, že ak mám byť úprimná, pohne ma na WC, inak by som nešla aj tri dni. Bála som sa, lebo mi písali a aj sestrička hovorila, že sa to môže, len potom som tu čítala príspevky a zľakla som sa , či maličkému neubližujem tou kávou. Veľmi si ma ukľudnila, dík 🙂 !

gazovicka
13. sep 2011

@makmitka33 niektore prispevky co su tu, by som nebrala az tak vazne... netreba to prehanat s tym, co vsetko sa vraj v tehotenstve nesmie..... tehotenstvo nie je choroba.... 🙂 rado sa stalo...

makmitka33
13. sep 2011

@gazovicka Mala by si písať všetkým stresmenkám, ako som ja, lebo máš v sebe niečo, čo človeka ukludní a vyčarí mu spokojný úsmev na tvári 🙂

abriela
13. sep 2011

ked som bola tehu, neskutocne mi zacali chutit udeniny. Pytala som sa lekara, ci mozem jest udene. Odpovedal, ze babetko vie, co potrebuje a mozem jest vsetko na co mam chut.
Takze jedzte na co mate chut, len nic netreba prehanat.

ladyka8
13. sep 2011

Ja jem to na čo mám práve chuť, pretože podľa mňa telo si samo vypýta že čo potrebuje a čo nie. Nie som ten typ čo by si niečo odopieral lebo toto sa môže a hento sa nemôže. Ale určite neuznávam keď sa počas tehotenstva fajčí alebo pije.

gazovicka
14. sep 2011

@makmitka33 dakujem 🙂 inak, ja som bola kavickar, kavu mam hrozne rada a pila som tak dve kavy denne, cize tak akurat (niekedy tri), ale zboznujem zalievanu klasiku... a objavila som v kauflande klasicku zalievanu kavu - popradsku kavu bezkofeinovu, je vazne dobra, chuti uuuplne ako normalna (je tam napisane, ze kofein max. 0.1 %)... tu si davam rano a poobede si dam taku slabsiu nescu... lebo mam aj nizky tlak, takze je to v poho... skus si ju pozriet...

makmitka33
14. sep 2011

@gazovicka Ďakujem!!!! Pozriem 🙂

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianca2
21. sep 2011

baby a co lieky? ja mam zapchate dutiny nosne a usne a bez muconasalu je to pre mna velmi tazke. mate skusenosti s muconasal sprejom pocas tehitenstva? ine lieky nemam len bylinkove.takze ani antibiotika.len ten muconasal na ulavu.

zuzka_zilina
28. sep 2011

ahojte baby. myslite že sa v tehotenstve môže jesť pečeňovy syr? a šunky a salamy? a ryby v konzervach? v pečienke je myslim vitamin A,ten by sa asi nemal,ale neviem kolko ho tak bude v pečen.syre.. ? neviete nahodou? dik moc

bubulka722
28. sep 2011

@zuzka_zilina Myslím, že vôbec nejde o najeký vysoký obsah tohto vitamínu. V týchto výrobkoch je veľa chemických látok ako glutaman, ktorý môže poškodiť vyvíjajúci sa mozog dieťaťa. Okrem toho nemajú skoro žiadnu výživovú hodnotu. Ryby v konzervách by som nahradila čerstvými chladenými, nie mrazenými. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre