Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

daniella08
23. feb 2019

@pikha podľa mňa by sa každá tehuľka mala chovať tak ako sama uzná za vhodné. Ja som roky aktívne cvičili ale už od druhého mesiaca tehotenstva mi to moje bedrá nedovolia. Kávu pijem aspoň jednu denne. A pár krát som si dala deci vína. Pracujem so ženami a už ma ubíja počúvať čo by som mala a čo nie.
Rob tak aby si sa ty cítila dobre. Telo ti samo napovie.

tinka1234567
9. apr 2019

Je ok absolvovať v 2.mesiaci 11 hodinový let?

janamexico
14. apr 2019

@daniella08 ja som v 4 mesiaci vysla 260 schodov plus 4 hodiny turistiky pri malom aj pri malom aj malej som si dala pivecko a primalej jedla aj stiplave stasnu chut som mala aj trescu brynzu sjoro kazdu nastevy restiky brynzove halusku som maniak do nich a krasne mi to vonalo aj som si robila nechtyaj farbila hlavu kavu som neznasala a to pred tehu minimalne 2 denne

sofi_fabova
23. júl 2019

Ahojte, máte skúsenosť s prípravkom Acne Intensive Formula počas tehotenstva? Je tam nejaké množstvo alfa a beta hydroxy kyselín , či ste sa niečomu takému úplne vyhli ? Niekde je napísané že sa neodporúča a niekde že to nevadí a neodporúča sa čisto len chemicky peeling. Nejaké skúsenosti ? Ďakujem 🙂

lucina1100
18. aug 2019

Ahojte dievčatá, prišla som si sem po radu mam za sebou 9 neúspešných ivf a teraz sa nám z manželom podarilo prirodzene čo do dnešného dňa tomu neverím😊, ale moja otázka znie: mam stále skoro cely den take kŕče nie veľké ale mam take kŕče ako na menzes alebo na veľkú potrebu a neviem či to je normálne alebo nie, ešte som na začiatku tehu cca 6 tt a moj gynekológ ma mesiac dovolenku a neviem kam si mam ist po radu , dufam že mi poradíte a pomôžete ako to vlastne je, a inak stále som nafúknutá ako balón a to sa spravujeme zdravo. Dakujem za každé info 😊

daniella08
18. aug 2019

@lucina1100 Gratulujem 🙂
Milujem také zázraky 🙂
Ja som mala také kŕče že som sa na to v noci budila a fňukala som. Mala som to celý prvý mesiac a možno aj druhý.
Keď to konečne prestalo tak začali nevoľnosti.
A potom bolesti krížov, opuchy a pálenie záhy a tak stále niečo 🙂
Ale to všetko stalo za to a teraz len s úsmevom spomínam ako som plakala napr. nad zachodovou misou 😀
Určite to spomeň lekárovi ale v mojom pripade o nič nešlo.

lucina1100
18. aug 2019

@daniella08 aj ja ti gratulujem k malému😊, a čo ti povedal doktor na tie kŕče? Moja kamoska po umelom tiež mala neznesiteľne kŕče noc či noc a nič vsetko v pohode, len kazdy prípad sme iný a už si nepamätám čo jej doktor nato povedal, a keďže ja mam zlu skúsenosť s krcamy tak som opatrná a radšej sa opýtam. Ja po kyretazi som dostala tu injekciu na protilátky či čo aby sa mi to už viac krát nestalo aké človek nikdy nevie, a ja mam takú nie moc dobrú krv pre tehotné RH faktor negatív

katkabg
18. aug 2019

@lucina1100 skus vylozit nohy a xo najviac oddychuj a relaxuj mozno bydes nat rizikove a budes musel kdzat a tak rak skus co najvuac oddychovat dokym pojdes k doktorovy 😉

daniella08
18. aug 2019

@lucina1100 mne na to lekárka nepovedala nič, len niečo v zmysle, že je to normálne a zebežné kkaždá žena to má inak.
Tak snáď aj v tvojom prípade o nič nejde.
Ale keď sa veľmi bojiš tak si zbehni na pohotovosť.
Držím palce.

lucina1100
18. aug 2019

@daniella08 veď ak to bude brutal tak pôjdem na pohotovosť, lebo moj doktor ma mesiac dovolenku, ale zevraj dokym nekrvacam tak je dobre ale človek nikdy nevie však😊

daniella08
19. aug 2019

@lucina1100 ja ked som išla rodiť tak celú noc do nemocnice chodili ženy s tým že " tu ma bolí " alebo " tu ma pichá". Bolo to hneď vo vedľajšej miestností tak som v noci, v tichu všetko počula. Každú jednu pekne vyšetrili takže nebudeš prvá ani posledná a je dôležité aby si bola v kľude.
Alebo ak môžeš tak si daj magnezium, to pomáha velmi.

hajanka
22. aug 2019

@lucina1100 ahoj aj ja som to mala rovnako, prvy mesiac cely plus este taky tyzden cize do cca 6-7tt bolesti podbruska ako pocas MS a to celodenne, potom aj slabost, navaly tepla, tocenie hlavy, nechutenstvo, pridal sa zaludok na vode trva doteraz (10tt) a sice nevraciam ale celodenna nevolnost, uz neviem co zjest/nezjest nijak neni dobre, zapcha, potenie so zapachom, nadmerne mi rastu chlpky, brutalne bolia prsia, na wc chodim kazdych 30min a aj palenie obcas ale moc mam OK, v noci nemozem spat, budim sa unavena, teplo mi robi strasne zle, pachy vone tiez.... ale tie bolesti prestali uz len obcad ma pichne, taha, zaboli... asi najhorsie moje tehotenstvo toto

daniella08
22. aug 2019

@hajanka a aj napriek tomu na to budeš s úsmevom spomínať 🙂

lucina1100
22. aug 2019

@hajanka ahoj, no ja presne to iste slabosť, návaly tepla, točenie hlavy , žalúdok ako na vode nič nejdem do seba dostať len riedke polievky ako tak preglgnem , aj ja mam celodennú nevoľnost hrozné cosik, aj v noci mi je strasne teplo úplne návaly. Aj doobchodu mi už robí problém ist, si pn? Ako funguješ cely den? Navaris aspoň alebo take drobne veci? Môžeš mi odpísať aj do posty😊

hajanka
22. aug 2019

@lucina1100 cosi, vari manzel alebo si jedlo objedname, pomaha mi cez den starsi syn (15) a ja vacsinu dna lezim a prezivam 😕 ked sa dostanem von tak horko tazko, musim vsade sadnut, predychavat, na nakupy chodim s manzelom autom, alebo on sam. Najhorsie je udrzat mladsieho (5) na uzde povas dna doma, bud sa hra popri mne alebo pozera rozpravky, alebo pod bytovku na chvilu ihrisko. Pn nie som, ale som doma, mam taku pracu ze mozem.

lucina1100
22. aug 2019

@hajanka takze ešte pracuješ s domu? To klobúk dole keď cely den je človek ako mŕtvy však? Ja som akurat vravela mužovi ako dobre že mame domček, moju veľkú bio záhradku , stromčeky iba to ma pozbiera keď mi už je na umretie idem do záhradky poprechádzať sadnúť si, mam tam kreslo a daku no super v takýchto ťažkých dňoch, mame aj terasu presklenú a boky a predok mame zavretý ale zároveň posuvný že sj tam trávim veľa Času aj jed prší tam si sadnem a predychavam. A ja momentálne iba na riedkom funguje iba polievocky ma postavia na nohy, ale mne muž chodí domov až večer a už nevládze variť tak ja keď už neviem čo od dobroty jesť tak si uvarim hrncekovu polievku len aby som mala teple a riedke.
A trávenie mi nefunguje už neviem čo by som si dala😊

rainbow82
6. sep 2019

Ja som si aj farbila aj robila gélové nechty.Vsetko bolo ok

annapompova
15. feb 2020

Ahojte môžte mi poradiť ci mozem piť actimel ďakujem

barboritta
15. feb 2020

@annapompova samozrejme

danka1603
15. feb 2020

@annapompova áno jasné... môžete.

superhanka
16. aug 2020

Ja jem všetko okrem nedostatočne tepelne upraveneho živočíšnych potravín. Malé pivko alebo deci vínka z času načas keď mám chuť. Samozrejme aj s jedlami m aj s pitím s mierou

marrgita135
16. okt 2020

Ahojte mam doma morča a som tehotná, vravia mi ze by som sa sním nemala mojkat, lebo babo sa bude podobať naň. Ja tomu moc neverim

annkajanik
23. aug 2021

Pekný večer prajem nechcem otvárať novú tému a možno si ani nikto nevšimne že tu píšem :( ? Chcela by som sa opýtať strašne mi riednu vlasy a pred tehu som si robila odvar z orecha kráľovského na vlasy no neviem či to teraz môžem nemalo by to uškodiť keď to chcem len aplikovať na pokožku hlavy ?

lucina1100
24. aug 2021

@annkajanik ahoj, určite ti to neuškodí, keď sa farbia vlasy je to 100x horšie😊a iné ženy čo pijú, fajčia drogujú, bijú sa a tu sú. Ja som si to takto hovorila. Moja susedka je teraz tehu, v novembri ma termín a ona si každé 3 týždne vlasy farby raz take ombre, potom onaké ombre na hlave a tu je tehu ma super🙂

annkajanik
24. aug 2021

@lucina1100 no aj ja som toho názoru len to človek sa bojí hh ináč ďakujem

zuba1987
24. aug 2021

@annkajanik opytaj sa normalne na gyn... mne zatrhli aj konsku mast na klby 🤷
inak vlasy padaju kvoli hormonom, neviem ci nieco pomoze...po porode to bude este horsie 😂 na chvilku a daju sa potom dokopy aj same

annkajanik
26. aug 2021

@zuba1987 hah ja mám PCOS od 12 rokov už 13 rokov mi vlasy "nerastú " len sa lámu a lámu a riedke sú abnormálne .... Tak si mnou je to takto skúšala som už aj injekcie tu plazmu a trošku pomohlo ale vyšlo to draho a nie podľa predstáv mne už nič nepomáha len tá orechová vodička je taká super vlasy sú po nej lepšie nie také splasnute ...

mischell333
21. dec 2021

@pikha ja čakám 3 tie dieťa lakujem si nechty fajčím pijem kávu pijem colu pijem pivo farbim si vlasy ako keby som ani tehotná nebola normálne všetko... Sexujeme vsetko

nikol219
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre