Čo na vaginálnu mykózu počas dojčenia?

mirkatb
10. jún 2016

Ahojte, chcem sa spýtať, čo vám predpísal gynekológ na vaginálnu mykózu počas dojčenia? Ja som používala Canestem krém a výplachy Rosalginom. Ale opakuje sa mi to už tretí cyklus a objaví sa mi to vždy tak 1-2 týždne pred menštruáciou. Sladkosti som úplne vylúčila, biele pečivo obmedzila, jem probiotiká, nosím len bavlnenú belizeň. Ďakujem

monilik
10. jún 2016

ja som pouzivala od Gyntima - vaginalne probiotika... je to trochu neprijemne bo musis behat s vlozkou kedze sa to vnutri rozpusti a tecie ale sa mi to upravilo a uz som nemavala potom problemy.

darina1952
10. jún 2016

@mirkatb pri takto opakovaných mykózach je už na čase navštíviť gynekológa. Samoliečba ako vidno nie je účinná. Môže ti predpísať aj niečo silnejšie - vag. prípravky pôsobia len lokálne a môžu sa počas dojčenia. Gynekológ by ti mal urobiť aj výter na kultiváciu, aby sa zistilo prečo sa ti mykóza vracia 😉
A pri opakovaných mykózach sa odporúča, aby sa liečil aj partner ženy, ktorý môže byť nosičom mykózy a nemusí o tom ani vedieť - sprej candibene sa odporúča.

adda777
10. jún 2016

zaujímavé rady a tipy sú k tejto téme aj na http://www.brigit.sk/forum/

sardinka335
10. jún 2016

Tak sa asi potrebuješ normálne preliečiť u gynekologa ked sa to ti to stale opakuje. Mne v lekarni tiež povedala magistra, ze Canesten je len na niektore tie ,,potvory,, ale na niektore vytoky nepomoze. Rosalgin je síce nežný k ženám, ale asi tiež nevyrieši všetko a treba tu uz silnejšie kalibre ako napr. Polygynax a pod. čo je uz na predpis. Čo možeš a čo nie užívať sučasne s dojčením posudi lekar, takže šup ku gyndárovi.

lumma
10. jún 2016

Ja som mala Macmiror globule tie som mohla aj počas kojenia..

mataharinka
10. jún 2016

dámy, neuveriteľný je panenský kokosový olej na tampon, dokoknca aj ako lubrikant, skúste ho, má antimykotické schopnosti, preto je skvelý aj na umývanie zubov - žiadne afty, nič, tiež zapareniny

nutrimas
13. jún 2016

Potrebne je v prvom rade upravit jedalnicek, vylucit hlavne biely, rafinovany cukor, ktr. tvori "potravu" pre kvasinky a bakterie. Idealna nahrada je napr. brezovy cukor al. stevia, ktr. neprekysluju organizmus. Noste len bavlnene spodne pradlo, najlepsie biele, ziadne tangace. V racmi dennej hygieny nepouzivajte ziadne parfumovane sprch. gely apod.. Vyborne je napr. mydlo z farmy hodvabne, je bez umelych prisad, z kozieho mlieka, vhodne aj pre novorodeniatka.
A napomocne su aj anionove intimky, ktr. obsahuju anionovy liecivy pasik, ktr. pomaha pri zapaloch, mykozach a pod.
https://www.modrykonik.sk/market/porod-sestoned...