Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

nina88
3. máj 2010

Nedá mi nenapísať svoj názor... Uplne nanič téma... Nemá vobec význam. Tie čo fajčia a sú tehu neprestanú, tie čo fajčili a prestali si akurát dvihnú krvný tlak a tie čo nikdy nefajčili to nemajú šancu pochopiť....
Ja som prestala a bolo to velmi ťažké, ale je mi uplne jedno či nejaká tehotná žena fajčí alebo nie a malo by to byť jedno vám všetkým. Hlavne nesúdiť a neukazovať prstom.
(A lekári to preto tak radia, lebo sú ženy,čo sú tak veľmi závyslé,že keby prestali hneď, sú tak neskutočne nervózne,že tá nervozita,je pre bábo ovela horšia ako nikotín...)

miriam74
3. máj 2010

Nina88.Dekuji,ze jsi se vyjadrila.Konecne nekdo,kdo tuto temu chape.Ja nerikam,ze kourit v tehu je ok,to vubec ne,ale kdyz nekomu nejde prestat,tak co ma delat?Tento pripad jsem i ja.Kdyz jsem otehotnela,tak jsem se snazila kourit co nejmene i se mi to darilo.Myslela jsem,ze prestanu.Doma jsem zakazala korit.Vsichni to dodrzovali,krome meho manzela.Pak jsme se jen hadali kvuli tomu,no a ja,jak jsem byla ve stresu,tak jsem se rozkourila vic.Uklidnilo mne to.Ale stejne mam kvuli miminu vycitky.Myslela jsem,ze tady mi holky poradi,jak prestat,ale kdyz jsem cetla ty urazky nekuracek,tak jsem dostala zase chut na cigo.Je to hnus. ☹ Ted chci podstoupit antinikot.terapii.Doufam,ze to klapne.Sice pozde,ale prece. 🙂

gumimaci
3. máj 2010

mirima74, myslim, ze nikto ta nechcel urazat. len pre niektore mamy to je nepochopitelne ( nevysvetli si to ako osobny utok). Je smutne, ze tvoj partner ta nevie pochopit a poporit ta. Ale hovorit, ze fajcis koli stresu je tiez prd platne. Ani v tom nie si jedina- kto nema stres. Mozno si povaha, ktora si robi zo vsetkeho tazku hlavu. Skus brat zivot menej vazne, niekedy to pomaha. Drzim palce v nefajceni.

murkaa
3. máj 2010

miriam74, doporucujem ti ako najvhodnejsiu metodu BIOREZONANCNU terapiu. Je to takym pristrojom. Odstrani ti abstinencne priznaky a ostatne je uz iba v hlave. Ja som to podstupila - no az na druhy krat som ozaj to presvedcenie udrzalal. teraz som na seba hrda. Fajcila som zhruba 15 rokov.
tu je taky info link-uz je to inac hodne rozsirene a dostupne. Ked som bola ja tak boli 3 pristroje v celej krajine. Vela stastia!!!!!

gumimaci
3. máj 2010

murkaa, pocula som o tom aj ja. Ale si prva o kom viem ze to fungovalo. Inak neviem, ci je to pre tehu vhodna liecba. Keby som ja mala problem s tym prestat fajcit asi bysom isla prve za gyndoskou.

murkaa
4. máj 2010

nie, v tehu sa to nemoze, ale je to typ do dalsej buducnosti 😉

murkaa
4. máj 2010

sorry, typ s mäkým "i"

bubina1
4. máj 2010

miriam...neviem, ale naozaj mi to pride akože hladas vyhovorky na to ako nevies prestat fajcit.... u mna bolo motivaciou mimi... moj manžel tiež fajčí.... tiež mi to prekáža...tiež by som prijala keby prestal kym sa malá narodí.... ale tiež hlada len výhovorky...stres ma každy...včera som mala taký, že som mala chut si uapalit...aj cigaretu som mala pred sebou...ale neurobila som to... a ak chces prestat fajčit už v tak pokrocilom tehotenstve ako si, tak by som to tiež určite konzultovala s gynekologom.....
prajem velmi silnu pevnu volu.... na to prečo si zapalit sa najde tisic dovodov...skus sa sustredit ale na ten jeden dovod prečo si nezapalit.....

miriam74
4. máj 2010

Mila bublina.U mne se nejedna jen o to,ze manzel kouri,ale jdi na nejakou terapii,kdyz ti manzel propije vsechny penize....Ja tu nebudu vykladat o mych problemech.Stejne si budes vest svou.Delam,co muzu.Kdyz neni doma,kourim strasne malo,ale kdyz prijde,zacne do mne vrtat,tak kourim vic.Nemam pevne nervy a kdyz nekdo do tebe ustavicne sije a rika,ze vypadas jako nadivana slepice,tak bych te chtela videt klidnou a vyrovnanou s usmevem na tvari.
Murkaa-konecne jsem si potajmu nasetrila na tu terapii.Jdu na ni 13.5.Tak verim,ze prestanu kourit a budu se snazit nikdy vic nekourit,protoze to nici nejen zdravi,ale i penezenku.Ptala jsem se ty lekarky,jestli muzu na tu terapii jit,kdyz koncim 7 mesic a ona rekla,ze jo.Tak se ji jeste pro jistotu zeptam v den,kdy tam pojedu.Kdyz zmeni nazor,nebo neco,tak po porodu urcite pujdu.Aspon mlecko bude mit mala ciste,bez nikotinu.A s manzelem se rozvadim,aby mala necichala ten jeho smrad nejen z cigaret,ale i z alkoholu.

murkaa
4. máj 2010

miriam, drzim palce. A myslim si, ze to fajčenie je viac skodlive pre babo,ako jedna ta terapia, lebo to stimuluje nervove zakončenia. Tak vydrž !!!!!!!!!!

nice202
4. máj 2010

miriam. uz je aj tak neskoro prestat fajcit. si v tretom trimestry.

bubulka722
4. máj 2010

Miriam, presne viem o čom hovoríš. Takého idiota som mala za muža aj ja. Tehotenstvo bola jedna veľká nočná mora. Ako mohlo, tak mi ubližoval. Vysmieval sa mi a kašlal na mňa. Tiež som si zapálila, ale snažila som sa čo najmenej. Fakt len vtedy keď som to nevyhnutne potrebovala. Kto toto nezažil, nepochopí. Nikto nemá právo súdiť ťa. Tie výčitky, že fajčíš sú hrozné. Posledné čo potrebuješ sú vymúdrené názory od báb, ktoré majú kludný život. Ja som teraz na začiatku tehu s druhým manželom a je mi nádherne. S fajčením nebol problém seknúť, mám ohromnú podporu a konečne manžela, ktorý ma miluje. Prajem ti všetko naj a druhé tehu tak krásne ako ho mám ja!!! 😉

vefi89
4. máj 2010

pripájam sa k vám znova....fajčenie počas dojčenia- názor odborníka a nie z mojej hlavy!!!

k fajčeniu - je lepšie pre bábo fajčiarky byť dojčené ako byť nedojčené . Bábetku zle prospieva najmä to, že sa nachádza vo fajčiarskom prostredí, je to pasívne fajčenie so všetkými negatívami. Ale to zrejme nerobíš, zrejme fajčíš vonku No aj tak si s ním v úzkom kontakte, dýchaš naň ... Ak fajčíš, o to viac by bolo fajn v dlhodobom dojčení pokračovať

vefi89
4. máj 2010

ale samozrejme, tým som nechcela vyjadriť aby ste fajčili....je to hnusné, aj keď ja patrím tiež medzi tie nezodpovedné...

alexa21
4. máj 2010

musim sa pripojit k vasej "diskusii"..ako tu uz bolo napisane, ten kto nezazil nevie..ked som otehotnela bola som tuha fajciarka, svojho dr som sa pytala co s tym, ze mam problem prestat, ten mi povedal , ze v ziadnom pripade nie naraz(podla mnozstva cigariet co som bola schopna vyfajcit)ze to mam obmezdit a prestat postupne.ten moj stres z toho ze si zapalit nemozem je viac skodlivy ako jedna 2 cigy.obmedzvala som mesiac az som si nezapalila vobec..ale bolo to tazke..moje fajcenie v tehu boli tie 2-3 cigy sem tam som zapalila priatelovi a hned odovzdala..ale za kazdou cigou som dopriala malemu velku davku ovocia, vitaminov..prestala som v 3tom mesiaci, a zacala som hned ked som dokojila..koncom tehu som si dala este 2, tie si pamatam..
nemozte odsudzovat matky ktrore fajcia, akym pravom to robite?a preco?ved nenosia pod srdcom vase dieta..nefajcia u vas v obyvacke..
toto asi maminy ktore chcu a nemozu prestat citat nechcu a vy im len ublizujete.myslim ze je to naozaj to posledne co tie maminy potrebuju.ja nikomu neberiem nazor, ale samam viem kolko vycitiek vo mne vyvolala kazda jedna cigareta a keby mi niekto napisal nieco ako vy asi sa zrutim..vobec by to nebolo postrknutie aby som prestala, ale asi by som si od nervou a zufalstva zapalila aspon 2..klobuk dole pred maminami ktore dokazali krabicku odhodit hnet ako zistili ze su tehu, ja som to nedokazala..co pomohlo mne bolo drzat v ruke a tahat z nezapalenej cigarety..tym som sa vedela oklamat..
a co je zakon schvalnosti, tie ukazkove maminy, ktore deti vychovavaju s priruckou v ruke maju s detmi najvvacsie problemi..
skuste si kazda zit svoj zivot a neodsudzovat ludi ktory ten svoj ziju inac ako vy..
miriam, prejem ti len to naj a pevne nervy..hlavne nech uz mas babulku v naruci aby si bola stastna..vela zdravicka vam obom

miriam74
4. máj 2010

Devcata,dekuji moc za vase nazory.Ja vim taky,ze koureni neni dobre pocas tehu.Doktor mi taky rekl,ze nemam uplne prestat najednou,ale postupne.No nedocilila jsem odhozeni krabicky,ale omezila jsem a doma nekourim.Vzdy jdu ven na zahradu a dycham cerstvy vzduch.
Nice202-ja vim,ze je uz docela pozde prestat,ale za prve,ja se jenom ted dozvedela o ty terapii a jak jsem psala,ted se mi povedlo schovat si na to penize.Kdyz to pujde,skusim tu terapiu stejne.Az se mala narodi,nebude na mne citit ten smrad. 🙂 Popravde zavidim holkam,co prestali kourit a sama rikam i neterim,at nezacinaji.Je to spatny zlozvyk a tezko se odvyka.Nekdo s tim problem nema,ale nekdo jo.
Bubulka-to jsem rada,ze jsi ted spokojena.No ale ja uz asi druhe dite mit nebudu.Je mi pomalu 36 let a nez si nekoho najdu,tak mi bude 50. 🙂 Ale jsem stastna,ze budu mit aspon to jedno miminko. 🙂

nice202
4. máj 2010

podla mna chod na terapiu az po narodeni. ak by si ho teraz na konci odtrhla, viac by to poskodilo. ak nevyfajcis 10- 15 - 20 cigariet denne, tak to teraz nema zmysel. to ako skodlivost cigariet ovplyvnuje babatko v brusku, zavisi aj od toho ake velke mnozstvo vyfajcis.

miriam74
4. máj 2010

tak ja se jeste poradim s doktorem a kdyz tak to opravdu necham az po porodu,no takovych 15 denne vykourim.nekdy 10.

nice202
4. máj 2010

obmedz to na co najmenej cigariet ak sa da. tak max 2-3

miriam74
4. máj 2010

nice202-pokusim se.snad to dokazu-musim.preju krasnou dobrou noc. 🙂

lulu2407
5. máj 2010

alexa21: krasne si to napisala. ja pred prvym tehu bola tiez fajciarka, 10/denne. pocas tehu, to bolo 2-3/denne. nevedela som uplne prestat, a ked som mala v 2-3mes.zmeny nalad, tak som si zapalila. dietatko je zdrave ako buk, aj ked do dnes ak niekomu poviem, ze som fajcila, niekto povie, ok...a iní, ze moze sa nejaka choroba prejavit neskor. teraz som 12tt+4dni a zacala som spinit. uz mam strach, obavy a vsetko dokopy, z nervov si zapalim jednu rano a druhu vecer, aj ked asi s tym hodim uplne, neviem ci aj to fajcenie k tomu špineniu nepomaha. aj ked vcera a dnes a som si odoprela cigaretu a špinenie sa opat objavilo. tie, co nefajcia resp.mali pevnmu volu a prestali hnd pocas tehu /klobuk dole/tak nas nikdy nepochopia, ani to necakajme a tie, ktore si obcas zapalia, vieme o com hovorime, ze to nieje lahke, aj ked nosime pod srdieckom to najkrajsie. poznam mamicku, ktora bola so mnou narovanko tehu +-par dni. ona sa stravovala zdravo, vela mlieka, vitaminov, ovocia, zeleniny atd....ja som si ako som pisala 2-3zapalila, cititla som sa hrozne, ze co som to za matka, ale.....jej dietatko sa narodilo chore a moje zdrave. nevravim ze to musi vzdy takto dopadnut, ale nech mi nikto nevravi, ze ak matka si pocas tehu zapali, ze musi alebo s istotou bude mat chore dietatko. nieje to pravda. Baby drzte sa 😉

dadika1977
5. máj 2010

Baby dakujem...
Tieto posledne prispevky mi fakt dobre padli. Som na tom podobne ako lulu, tiez patrim k tym nezodpovednym, ktore to fajcenie nedokazali uplne zvladnut. Ano, obmedzila som, ale neprestala... bohuzial. Som z toho na nervy, mam hrozne vycitky svedomia a fakt ma to sere, ze som to nezvladla. No napriek tomu si zapalim...
Babulky drzim vam palce, aby sa vam narodili zdrave a donosene babatka. Aj pre mna je to momentalne najvacsia tuba. A ako tu uz niekto napisal - baby, ktore sem pisu len preto, aby nas odsudili a pohorsovali sa, tak nech radsej nepisu nic. Tieto "reci" nam od prestania naozaj nepomozu.

simusska
5. máj 2010

Baby ja som pred tehu bola silna fajciarka...take 20 museli padnut kazdy den...ked som sa dozvedela ze som v tom tak som si myslela ze nikdy neprestanem fajcit...ale vycitky a zle svedomie boli silnejsie ako ja a od 12 tt som nefajcila ale stale som mala v hlave to ze musim vydrzat len do porodu alebo az kym budem kojit...nedavno som porodila ...kojila som tyzden,....prestalo mi ist mlieko a potom to prislo...zacala som znova a teraz vyfajcim takych 10 denne ale strasne lutujem ze som opät zacala...

lulu2407
5. máj 2010

dadika1977: som rada, ze som ta "ukludnila". no je to tak, necitala som vsetky prispevky, ale ak niekto odsudzuje fajciarky, tak nech sa pozrie najprv k sebe domov, je tam vsetko ok? pije kavu? lebo aj toto podla najnovsieho vyskumu bábatku skodi, hnev? krik? stres?......nikto nema uplne dokonale a ciste tehu. uz len vyjst vonku na prechadzku je tiez skodlive, co vsetko je vo vzduchu, farbenie vlasov atd...je vela faktorov. som zato ak niekto vie, je super ak prestane, ak nie, tak fakt obmedzovat, ale nie na 10-15/denne, toto nieje obmedzovanie.
simusska: to je fakt skoda ze si znova zacala, ale ak si bola cele tehu nastavena, este ie, este nie a potom prisiel "den D" a povedala si si mozem, tak sup a zapalila si si. ale aspon si to sekla o polovicu 😉

gumimaci
5. máj 2010

lulu, nezachadzaj prosim ta do extremov. pitie kafe je diskutabilne, a maju nan aj lekary ine nazor. farbenie vlasov, bolo skodlive kvôli amoniaku- vacsina farieb ho uz neobsahuje), atd. Tu ide o zavislost a o to ,ako sa jej zbaviť.

lulu2407
5. máj 2010

pitie 2-3/denne kávy nieje závislost? ide tu o závislost alebo o škodlivé látky a faktory ktoré mozu ovplyvnovat bábatko.
😒

mircalla
5. máj 2010

pitie kavy v malom mnozstve v tehu urcite skodlive nie je ak sa to neprehana. ...mozem ti sem uviest niekolko clankov na tuto temu...tu mas napriklad 3
neprovnavajme neporovnatelne.....a uz vobec nie...ze ist na prechadzku.... to je scestne. ako to mozes ovplyvnit kolko je vo vzduchu skodlivin? nijako...mozes ovlyvnit ci davas do tela nikotin....ano. milujem tieto prirovnania.

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=546

http://www.pluska.sk/zena/doprajte-si-kavu-aj-t...

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2549-Co-je-dob...

lulu2407
5. máj 2010

mircalla: jasne, ze som to prehnala, ale co v dnesnej dobe nieje skodlive? aj lekari ti povedia, ze pre tuhe fajciarky 1-3cigarety niesu skodlive, stretla som sa s takym nazorom lekara....cigaretu vie ovplyvnit len ta zena, ktora ma pevnu volu,kto ju nevyskusal, nevie o com tu piseme 😖 ale ako som pisala, ak sa da, najlepsie je prestat 🙂

katy1979
5. máj 2010

Miriam ucinna terapia. Zbalit sa vypadnut od muza. Tie cigarety mu tam nechaj na rozlucku.

Prestat fajcit postupne ano da sa to. Najlepsie je ale zahodit krabicku,zapalovat a je svaty pokoj a klud. Ide o psychiku a postoj. Ak niekto chce prestat prestane ak nechce a bude hladat dovody preco sa to neda. Nervozita,stres,nervy,rozvod,zly manzel tak to nepojde. Su triky ako prestat. Ak s tym mate naozaj problem a mate pocit ze to nezvladate a chceli by ste tak sa treba opytat odbornikov na zavislost. Psychologov,psychiatrou,terapeutou. Gynekolog sice lekar je ale nie na hlavu a psychiku. Takze do boja a spravne a celozivotne rozhodnutia.

mircalla
5. máj 2010

ano pocula som o tom, ze niektori gynekologovia odporucaju to obmedzit postupne...ja sa nehadam, ze nemaju pravdu, mozno ano
len budme ferovi a neporovnavajme to s kavou ci ovzdusim prosim.....lebo je to trochu o inom....na pitie kavy ci nie najcerstvejsi vzduch este nikto nezomrel, co sa o cigaretach povedat neda....ide mi len o objektivitu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre