Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

fairynika
30. nov 2010

@ela2710 ja som bola tuha fajciarka 10 rokov a da sa prestat. ja som zivy priklad hned ako som mala pozit. test som s tym prastila , bála som sa ze nevydrziim no opak je pravdou. Prestala som automaticky pit kavu a islo to samo. Musis len velmi chciet a nemysliet na cigaretu. Pokial naozaj na 100%nechces alebo sa snazis prestt len pre reci z okolia tak ee.

ela2710
30. nov 2010

@fairynika ked fajci priatel ver neni to lahke

ela2710
30. nov 2010

@fairynika ty cakas babo ci uz mas?

solinkarka
30. nov 2010

Ahojte..ja som fajcila asi 2 roky ale hned ako som nedavno zistila ze som tehu uz ani jedna cigareta nepadla 🙂 bol to totiz moj prvy priznak ze som tehu lebo mi z nej prislo neskutocne zle blee 😝

fairynika
30. nov 2010

@ela2710 moj priatel fajci zial. cakam babatko 🙂. bud silna a prestan s tym rovno. vsetko to je len v hlave. ja som ziadne abstaky ani nemala proste som si povedala konciim. vela ludi mi este dlho potom neverilo. kazdy den som na seba hrda ako sa drziim

ela2710
30. nov 2010

@fairynika ja uz babo mam, ma 53 dni 🙂

fairynika
30. nov 2010

tak to gratulujem. je skoda ze si neskoncila v tehu teraz uz neskoncis tak lahko. Ja dufam ze mi to vydzii aj ked babo bude s nami. Citim sa ovela lepsie ako ked som fajcila. je to fakt hnusny zlozvyk.

sny
30. nov 2010

@solinkarka Ahoj,no kukám že aj ty si fajčila pred tehu??No to mi je novinka,ja tiež s tým idem seknúť,mm ma už buzeruje,že musím,tak to obmeczujem na polku,ale kavu som aj pri malej pilaslabú-3cukre +mlieko,tak tej sa nevzdám ak mi bude chutiť.Teraz už nemáš nutkanie si zapáliť?A priatel ti fajčí?Držím palce,ty si šikulka,keď si to tak rýchlo zvládla 😉

solinkarka
30. nov 2010

@sny ahoj..no nebola som tuha fajciarka..krabicka na dva dni asi..No ked som pri niekom kto fajci tak trosku mam take nutkanie ale poviem si ze NIE prednejsie je mi babo. a priatel tiez moc nefajci iba v praci ked je bo on ma taku robotu ze policajt 😀

sny
30. nov 2010

@solinkarka Aha,no tak to máte super,môj nefajčí už od prvého tehu,sem-tam raz za pol roka keď sme šli s kamošmi von,no ja tiež nie som tuhá,ale ku káve musím,tak to prežijem aj so sušienkami,len nech mi už vídu //,to bude tá správna inšpirácia už nikdy potom nezačať

solinkarka
30. nov 2010

@sny a ty ako si na tom teraz? nemam vobec prehlad..si po ms alebo este len cakas?

sny
30. nov 2010

@solinkarka som už po vou 5DPO,tak nečakám mrchu budúcu stredu,skúsim test v pondelok,potom uvidím,BT pekne stúpa,hádam tam budú //

solinkarka
30. nov 2010

@sny tak drzim palceky 🙂 ja tiez este skusim testnut ku koncu tyzdna pre istotu ci su uz silnee.. bo som naposledy testovala v piatok

sny
30. nov 2010

@solinkarka neboj,budú ako hrom silné,ty sž si tehulka-šikulka,tak nech sa darí a mimi rastie s brušku 😅

solinkarka
30. nov 2010

@sny ale este tomu stale nemozem uverit ze sa nam to tak celkom rychlo podarilo a bez ziadnych leikov ani nic podobne...a to som sa doteraz vyhybala gynekologom ako sa len dalo 😀

tanja61
5. dec 2010

@miriam74 neriesime len si kazda pise okolo toho svoj nazor....samozrejme sudit inych nechcem a ano nema pravo na to nikto ,co mozem, je povedat si svoj nazor...fajcenie moze a nemusi ovplyvnit dieta ale to neznamena ze ked moja mama fajcila pri mne a som zdrava tak to nemusi ovplyvnit moje dieta ked ja budem fajcit...je vela faktorov ale myslim ze je uplne na poriadku sa vzdat cigarety alebo alkoholu kvoli dietatku 😉 je sebecke pozerat len na seba lebo ja chcem a ja to potrebujem 😉ale kazdy ma pravo vyberu 😉

miriam74
6. dec 2010

@tanja61 Ano,to mas pravdu.Koli dietatu by sa kazda mala posnazit prestat.Ale su take,napriklad ja,co nezvladnu prestat uplne.Ja som vela omedzila.A potom tu pride nejaka nefajciarka a prehlasi"zeny ktore fajcia pocas tehu ja odsudzujem"Tak taka nech sa pozrie na svoje chyby a potom nech sudi inych.Urcite nezije zdravo,ale s tym sa nepochvali.Ja som povedala,ze to je priroda.Ked sa ma niekomu narodit nezdrave dieta,tak sa narodi a moze zdravo zit jak chce.Samozrejme,ze by kazda fajciarka mala prirode pomoct a prestat fajcit,ale aspon pol roka pred otehotnenim.Inak to je uz fakt jedno.Ten nikotin v tele je a nez sa z tela jak tak vytrati,tak to dietatko uz je vyvinute a chce na svet.A toto mi povedal i doktor.Niekto povie,ze este nevidel takeho dr.ktory by dovolil tehotnej fajcit.Ja poznam osobne dvoch.Ale tiez sa hovori:100 doktorov,100 nazorov.Kazdy povie nieco ine. 🙂

mmmarta
6. dec 2010

@miriam74 Ja som prestala asi 3 mesiace pre tehu, abstaky boli strasne a to som nebola tuhy fajciar (krabicka na 2-3 dni) ja som to skor videla na psychicku zavislost ako na fyzicku, potom som si sem tam zapalila nechutilo mi to akoby som oblizovala popolnik, fuj. Odvety co viem ze som tehotna nedala som cigaretu do ust, viem ze zasoby nikotinu sa nestratia za chvilu, ale co sa tyka fajcenia radsej nikdy nezacat......Skus radsej skoncit ak si uz vel a bmedzila tak to pojde, je to v hlave. Drzim ti palce ako aj sebe aby som neskor znova nezacala, uz to poleze sakra do penazi 😝

tanja61
6. dec 2010

@miriam74 no co sa tyka nefajciarov tak nechapem preco sa vobec vyjadruju ked vobec nevedia o com hovoria 🙂no prestat vo chvili ked zistis ze si tehotna ma tiez nieco do seba nesuhlasim s nazorom ze to je uz jedno potom 😉prestat fajcit je hlavne vecou psychiky 🙂

miriam74
6. dec 2010

mmmarta a tanja61-mate pravdu,obe.Je to na psychike a pevnej voli.Su ludia,ktori nemaju pevnu volu 10 min.pockat na autobus,nie to este na zahodenie cigariet do kosa a niekto to urobi,ani nemrkne.Moja kamaratka tiez fajcila a ked otehotnela,tak jej cigarety prestali chutnat,takze cele tehu nefajcila.Takze i telo si povie-dost.Nechcem to.Takze je to na kazdej tehotnej,ci prestane,alebo bude mat vycitky pri kazdej cigarete,co si zapali pocas tehu. 🙂 Tu by si mali tehotne navzajom poradit,jak najlepsie je prestat co najskor,bez vselijakych odsudzovani,nadavok a ponizovania,jak to robia NIEKTORE nefajciarky.Nevravim vsetky. 🙂

katrinka8
6. dec 2010

Baby, ja som sice nefajciarka, ale mam kamosku a ta aj s manzelom fajcili aj pred jej tehu. Ked sa dozvedela, ze je tehu, prestala a jej manzel tiez. Sice po narodeni dcerky znovu zacala (kojila ju len kratko), ale pacila sa mi motivacia jej manzela na to, aby prestal a opat nezacal. Povedal si, ze si odlozi peniaze za kazdu krabicku, ktoru by si kupil, a za usetrene peniaze si kupi pocitac. Za asi rok (alebo polrok, uz presne neviem), si ten pocitac aj kupil. A uz nefajci (predtym bol veru tuhy fajciar). Ich dcerka ma uz 4 roky, ale byva, bohuzial, velmi casto chora ☹ Nemusi to suvisiet s tym fajcenim, ale moze. To uz nikto nezisti...

laerke
7. dec 2010

Niektore co tu vravite ze tuhe fajciarky, krabicka na dva dni.. Ja som vyfajcila 3 krabice za jeden den 😖
Ako som uz kdesi spominala, na zaciatku tehu som nemohla a nechcela, bolo mi brutalne zle no potom som zas zacala, cigaretka denne.. Teraz uz nefajcim, tak raz za 3 tyzdne ukradnem partnerovi jeden "sluk" z cigaretky a aj to iba ak som pod velkym tlakom (mam panicku poruchu a radsej si raz potiahnem z cigy ako do seba sypat lieky). Takze asi tak.
Drobcekovi nechcem ublizovat, no viem ake to je. Poloviciak mi slubil ze ked dokojim ma bude cakat kubanska cigara a pohar vina tak sa tesim 😀 😀

lubenka131
7. dec 2010

mna tu niekto asi odsudi ale co mam robit ked mi to skrátka nejde prestat a sama neviem preco...pri prvom tehotenstve pred 5 rokmi som prestala hned pretože mne to nechutilo smrdelo a tak...potom som po 2 rokoch zacala znova a fajcim doeraz..dcera je v celku zdrava..teraz cakam druhe a snazila som sa prestat no nejde to boli ma hlava...ale myslim ze je zbytocne to rozoberat lebo si hned kazdy pomysli ze su to vyhovorky...fajcila som krabicku a pol denne teraz mam jednu krabicku na 2 dni (ked nemam nervy) 🙂 možno aj mne by pomohlo keby mi tie cigarety prestali chutit tak ako pri prvej dcerke..a poznam jednu babu co nefajcila vobec ostala tehotna a zacala...jednoducho jej to"vonalo"...ale presne ako sa tu uz spomenulo 100 ludi 100 chuti...

laerke
7. dec 2010

@lubenka131 Ja ta urcite neodsudim, ja mam aj teraz neuveritelnu chut zapalit si, len sa s tym pokusam nejako bojovat. Ja mam ten problem co mi skoro nikto neveri, ze nie som "zavisla", ja som fajnsmeker, ja som vzdy fajcila preto, lebo to milujem a zboznujem tu chut, cele roky fajcim len jednu znacku.. Takze ta uprimne chapem... No tehotenstvo utecie ako voda a potom sa mozeme vratit do starych kolaji, nie je to najlepsie co mozeme spravit ale tak...... Moze za to ten debil co legalizoval nikotin 😀

lubenka131
7. dec 2010

@laerke presne tak máš pravdu...mi sme si z mužom povedali,že prestaneme na nový rok tak ja dufam že sa nám to podarí..aj prvý krát sa nám to tak podarilo spolu a zas sme spolu začali (blbý)!tak mám na to už len pár dní ako si to nejako tú pevnú vôlu vriť do hlavy že koneeec 🙂

laerke
7. dec 2010

@lubenka131 my sme tiez prestali spolu, lenze poloviciak to nezvlada, on to miluje viac ako ja 😀 Teraz chcel zas prestat ale zvozila som ho, ze ked on prestane tak sa mu uplne meni osobnost a je stale vynervovany, ja ho potrebujem pekne kludneho. A aspon nemam nutkanie si kupit krabicku, ked viem, ze mozem obcas cmajznut jemu z cigy 🙂
Ja som opatrna, pocas celeho tehotenstva som mala jedno pivko (a aj to len preto lebo som sa nemohla vyondit 😀 ) a s cigaretami to iste! Ked som prestala tak som cele dlhe dni a tyzdne riadne nemohla ist na zachod ☹ Skus to spravit tak, ak to vies ovladnut, ked mas silne nutkanie tak si daj, inac babu mozu ublizit abstaky, no skus obmedzovat. Prestat z nicoho nic je kravina. Drzim palce silnooooo 🙂

lubenka131
7. dec 2010

@laerke dakujem ver ze aj ja si ich silnoooo drzim 🙂 obmedzovat uz obmedzujem teraz mam tu krabicku na den a pol takze postupne to verim pojde k dobremu 🙂))) a ty ako uz mas vymyslene mena pozeram my uz mame chlapca vymysleneho dievca nevieme...chceli sme Lauru ale to este asi zmenime...a na 3D ci 4D nechces ist?ja sa strasne neviem dockat kedy to budem vedet...ja som aj prve a teraz aj toto druhe tehotenstvo tak strasne prezivala vsetko chcem vedet...no co uz baba tak som zvedava 🙂))

laerke
7. dec 2010

@lubenka131 To das, neboj 🙂 Ja si myslim, ze fajciarov ktori chcu prestat a najma tehotne mamicky treba podporit a nie zhadzovat! Co z toho mas? Viac stresu a vacsiu chut na cigu!!!
Zvedavost je krasna vlasnost 😉 Akurat to s poloviciakom riesime, my teda chceme pre dievcatko tu Miu Martinu a o chlapcovi sa dohodujeme. Zatial mame Andreas a Daniel, druhe meno Tobias po buducom krstnom tatkovi 🙂 Ake mate pre chlapca?
Ja mam 3 ci 4 ci 10D buducu stredu 😀 Tak sa tesim co to je zac, dufam ze sa uz konecne dozvieme, vsetci maju uzavrete stavky 😀

lubenka131
7. dec 2010

@laerke no mne kazdy tvrdi ze chlapec do páru a aj muž je mudry že sak on sam najlepsie vie co spravill.....jasne to vedel aj pri malej a nejako sa sekol 🙂 a kam ides na to D-čko? 🙂 ja pojdem asi do HC..tam je to "najlacnejšie"..my chceme Patrika a dievca je fakt zlozite...prvu mame sabinku...a ty co by si si podvedome zelala mat susku ci pipika???drzim palce aby bolo pekne vsetko jasne vidiet a aby bolo vsetko v poriadku daj potom vediet ako si na sone dopadla..🙂

laerke
7. dec 2010

@lubenka131 U mna ma kazdy vratane mna tusaka ze to bude dievcatko, moj chlap dievcatko hrozne chce a preto zaryto tvrdi ze to bude chalan 😀 Ale je mi jedno, bude to prvorodenec a chceme aspon 2 deticky.. Mozno 3 ak budem mat nervy 🙂 A hlavne ja som rada ked je vacsi vekovy rozdiel medzi deckami, moj brat je o 9 rokov starsi a je to super, jedno decko sa postara o druhe a rodicia maju volno 😀 Ja som z Bratislavy a chodim k sukromnikovi, on ma vsetko u seba a ma to v cene tak sa nemusim kaslat hore dole 🙂
Sabinka je mile meno, ja stale vymyslam nieco co je aj pre babo no aj pre dospelaka. Ja som za dievcatko, len preto, lebo sa bojim, ze dalsie sa nam uz nepodari, tak nech mam "partacku" 🙂 Ale je mi to fakt sum a fuk, hlavne nech sa uz vymackne von 😀 Urcite dam, dakujem, ty detto, sice to chvilu potrva no som zvedava 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre