Čo všetko sa vybavuje pred pôrodom?

miuska88
1. dec 2017

Ahojte dievčatá chcem sa spýtať či treba pediatra pre dieťa vybaviť ešte pred pôrodom a ako je to s určením otcovstva? Či sa to vybavuje na matrike pred pôrodom alebo v nemocnici keď sa dieťa narodí? Ďakujem. 🙂

dai
1. dec 2017

@miuska88 ahoj, co sa tyka pediatra - treba ho mat uz pred porodom - vlastne hned prvy pracovny den po prepusteni by si teoreticky s babom mala ist tam a zaniest prepustaciu spravu ( u mna pediatricka chodi k nam obhliadnut novorodenca... )
s tym druhym zial neporadim...

miuska88
autor
1. dec 2017

@dai Ďakujem 🙂

bonovka
1. dec 2017

@miuska88 pokial nie ste s partnerom zosobaseni, otcovstvo vybavit pred porodom,tiez kvoli dohode o mene a priezvisku dietatka.ak ste manzelia,otcovstvo automaticky pada na neho,treba to dokladovat sobasnym listom v porodnici.
Pediater-budete mat toho,do ktoreho obvodu patrite alebo ineho?ak ineho,lepsie sa s nim vopred dohodnut,ci Vas vobec vezme,nie kazdy prijima novych pacientov..ak aj obvodneho,ja osobne by som sa s nim spojila este vopred,ked aj telefonicky a informovala ho o predpokladanom termine porodu a tiez sa spytala,ci je potrebne nieco dokladovat,ziadat,alebo aky bude priebeh po porode-kedy s dietatkom prist a kedy podpisat papier o poskytovani zdr.starostlivosti.
Ja som s pediatrickou dohodnuta,ze budeme veci riesit az po porode,nespadame sice do jej obvodu,ale ja mam u nej uz dve deti,tak sama povedala,ze hadam tretie nedam inde.. 🙂

miuska88
autor
1. dec 2017

@bonovka Ahoj ďakujem. Nie sme manželia zatiaľ tak a práve preto som to potrebovala vedieť. 🙂 Ja čakám len prvé bábätko tak preto som nevedela že čo a ako. 🙂

bonovka
1. dec 2017

@miuska88 uplne v pohode,nato su tu diskusie. 🙂 ale inak je vzdy najlepsie sa vopred informovat na danom mieste,v tomto pripade zavolat pediatrovi a matriku..lebo aj zozivot viem,ze prax byva casto ina ako nejake pisomne usmernenia..s niekym sa da dohodnut inak,na niekoho striktne platia pravidla.. 🙂

bonovka
1. dec 2017

*zo zivota

miuska88
autor
1. dec 2017

@bonovka My potom plánujeme ísť vybavovať osobne všetko. Ja nerada vybavujem veci telefonicky. Radšej zájdem osobne a popýtam sa všetko. 🙂

mam1na
1. dec 2017

Všetko pred pôrodom. Ja som otcovstvo vybavovala po pôrode, čo bola chyba, pretože dieťa bolo zapísané mojím menom. Treba ísť na matriku, lebo potom nebudeš mať kedy behať po úradoch s novorodeniatkom, taktiež si vybav aj pediatra, už na novorodeneckom sa ma pýtali meno a adresu pediatra. Papiere sme u pediatričky vybavovali po pôrode, kedy sme prišli prvýkrát do poradne, ale už sme boli dojednaní, osobne aj telefonicky, potom sme sa len dohodli na termíne, kedy máme prísť aj s bábom. Držím palčeky. Všetko, čo sa dá vybavuj pred pôrodom, potom to bude komplikovanejšie a budeš mať stresy. Nech všetko hladko vybavíš, držím palce. 🙂

unctadorg
1. dec 2017

Pred porodom som sa dohodla s dr. V nemocke sa diktuje adresa a meno prdiatra. A otcovstvo naj je pred porodom. Ja som to neriesila. Ak ste zobraty staci kopia sobasneho listu

miuska88
autor
1. dec 2017

@mam1na
@unctadorg Ďakujem Vám 🙂

jany149
1. dec 2017

@miuska88 áno otcovstvo pred pôrodom, ja som to tiež riešila, na matrike sa dohodnete o priezvisku, aké bude mať, či po matke alebo otcovi, ten doklad potom predložiť v pôrodnici, ak tak neurobíte, priezvisko má bábo automaticky po matke..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre