Čo znamená CRL na ultrazvuku?

ajka16
31. aug 2006

caute baby, chcela by som sa vas spytat co znamena CRL na ultrazvuku vedla toho je 42mm ... je to velkost toho dietatka?

trpezliva
13. feb 2008

zizala...ved w=weeks=tyzdne a d=days-dni 🙂 . Mohlo by mat babo 2cm...to je tak akurat na 9-10tyzden.

emjee
13. feb 2008

zizala 8+1 znamena 8 tyzden a jeden den 😉

sevzuz
5. feb 2009

ahojte,
co znamena ked mam v tehotenskej knizke (z 1. poradne) z 11+4tt zaznam CRL 10/4????

sevzuz
6. feb 2009

nikto mi nevie poradit co tam mam pod tym CRL, vacsinou vsetky mate normalny udaj - jedno cislo, preco ja mam dve? co je dlzka babatka?

zuzla80
6. feb 2009

Sevzuz pokiaľ sa nemýlim, tak CRL je označenie pre veľkosť bábätka a to,že tam máš napísané 10/4 podľa mňa to lomítko značí desatinnú čiarku, čiže 10,4. Aspoň ja by som to takto chápala

zili1
6. apr 2009

awojte, baby, je to normalne, aby crl bolo v 20.tyzdni 16 mm???prosim odpiste

tiguik
13. máj 2009

Ahoj Zili1, na 20. tyzden je 16 mm velmi velmi malo, ale skor tu ide o centimetre 🙂 Docitala som sa, ze v 20 tt ma babo okolo 15 - 17 cm.

zuzitka
13. máj 2009

toto je super stranka, kde ti presne napisu, čo sa miminku vyvýja, aké je dlhé, kolko váži 🙂 🙂

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=7

hore je kalkulacka, kde si zadas datum poslednej mrchy a hned ti to vyráta, v ktorom týždni si.
alebo si čítaj týždeň po týždni, vždy pod článkom je prechod na další týždeň 😉

zuzitka
13. máj 2009

zili ... Otehotnela si pred 18 týždnami a za tú dobu bábätko vyrástlo na 15 až 17 cm a váži okolo 250 gramov (1/4 kg). Maternica sa dá nahmatať v úrovni pupka alebo v jeho blízkosti. Ako sme spomenuli v predchádzajúcom článku, tvoj lekár začne merať vzdialenosť hornej hrany maternice od lonovej kosti, čomu sa hovorí gravidometria. Slúži na pravidelné sledovanie rastu plodu.

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=28

🙂

rubinka
12. jan 2010

Baby ja som 7tt+1 a namerali mi CRL len 5mm každý vraví že je to nejako málo ale mne doky nič také nespomínal.

silvia.vesela
12. jan 2010

Ahojte tehulky!

Chcem sa Vás opýtať koľko malo Vaše dieťatko v 12. týždni centimetrov?
Moje 6cm, neviem či to nie je málo...doktor sa smial, že je dosť veľké, ale mne sa to nezdá.
Pekný deň všetkým

denisocka
27. jan 2010

My sme mali takto-CRL 26mm 9+3tt, CRL 45mm 11+2tt, CRL 54mm 12+0tt. Mam aj super tabulku,hodim ju tu zajtra,mozno niekomu pomoze

janinna11
28. jan 2010

Rubinka ja som bola na 1. kontrole v 6tt a mala som CRL 5,6mm, takze myslim, ze je to v poriadku, to chce cas a vieru, ze vsetko bude ok 🙂 Myslim, ze sa nemas kvoli comu znepokojovat
Tu je link na tab. s velkostami, je to ok, vidis?? 🙂
http://www.maminkam.cz/tabulka-velikosti-plodu-...

denisocka
28. jan 2010

jani pekna stranka !

tomaskotinka
25. júl 2010

ahojte tu Tina som tu nova a potrebovala by som poradit so skratkami v TK ... mohla by mi niektora z vas poradit co znamena FL? nikde to nemozem najst a nestihla som sa to doktora spytat ... a inak som v 16tt 🙂 a este od ktoreho mesiaca sa da 100%urcit pohlavie ... dakujem

denisocka
25. júl 2010

@tomaskotinka dlžka stehennej kosti,femuru- FL

tomaskotinka
25. júl 2010

@denisocka dakujem velmi pekne ... fakt ja som z toho vedla z tych znaciek tak som rada ked mi niekto poradi dakujem 🙂

blni
12. jan 2012

Ahojte som tu nová a včera som bola na NT vyšetrení a ma dosť doktor vyplašil že babo ma vysokú pravdepodobnosť že bude choré......ake ste mali CRL v 12 + 6tt a nameral mi 57,4 mm a NT 2,5 mm je to v poriadku???poradte mi bojime sa :/ 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre