Čo znamená, keď mozog zaostáva vývojom?

miinnyy
5. aug 2011

dobry den. prosim vas. som v 22 t. a doktor mi povedal ze mozog zaostava s vyvojom a rastom oproti telicku. kto sa s takym stretol a co to moze znamenat. na druhy tyzden ma objednal do presova na vysetrenie a ze potom budu vediet viac. velmi sa bojim kto mi moze nieco o tom povedat
dakujem pekne. ☹

kosta123
5. aug 2011

@miinnyy - neboj,niečo podobné som mala aj ja,,,hlavička bola menšia než telo,,,a chceli ma poslať na odber plodovej vody, či je všetko O.K. nakoniec som nemusela ísť,,vysledky boli v pohode a dnes má krásnu 1 ročnú kočku.Bude dobre.... 😉

miinnyy
autor
5. aug 2011

a tiez ti povedali ze mozog zaostava s ratom? a hlavicka je mencsia?

miinnyy
autor
5. aug 2011

@kosta123 a tiez ti povedali ze mozog zaostava s ratom? a hlavicka je mencsia?

renatkas
5. aug 2011

@miinnyy neboj sa mozno je len tvoj lekar prehnane precizny, ale lepsie ako by mal nieco zanedbat. Ja som 31tt a v utorok som bola na sone a mame take rozlietane hodnoty ze az, hlavicka velkostou zodoveda 28+6, brusko 34tt, nikto ti to presne na milimetre nezmeria. Aj pri syncekovi sme mali mensiu hlavicku a nebol ziadny problem, dokonca aj predpokladanu vahu mu v 30tt zmerali na 3kg a nakoniec mal v 39+6 3,5kg takze ber to s rezervou. Neboj bude to dobre, jedno vysetrenie navyse a budes si aspon ista ze mas zdrave dietatko. Drzim palce aby to dobre dopadlo.

miinnyy
autor
5. aug 2011

@renatkas dakujem pekne. je to strasny pocit ked si pomyslim, ze moze byt nieco zle. pred tyzdnom mi povedal ze hlava je mencsia asi o tyzden, tak som mala prist ten tyzden a teraz mi pobvedal ze zaostavanie rastu mozgu casti lebky oproti ostatnemu telu. a ma poslal k inemu tak som hotova. dufam ze bude vsetko ok a moje krasne babo bude zdravucke 😢

renatkas
5. aug 2011

@miinnyy neboj len sa zbytocne nestresuj lebo to ani babatku neprospieva. Co najskor sa objednaj na vysetrenie, ked je to len kvoli tej mensej hlavicke tak sa nemas coho bat, je to bezne, keby tam bol skutocne problem s mozgom tak to treba riesit co najskor.

miinnyy
autor
5. aug 2011

@renatkas a da sa to riesit ejakym sposobom. mam zmenit zivoto spravu, alebo neviem co mam robit pre lepsi vyvoj mozgu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre