CTG záznam. Ako sa na ňom javia kontrakcie?

ritaklea
13. feb 2007

ahojte! zaujímalo by ma, ako sa javia kontrakcie na ctg zázname.. od akej hodnoty je tvrdnutie bruska povazovane za kontrakcie. niekde som pocula, ze od 50-tky...mohol by mi to niekto potvrdit, kto sa v tom uz vyzna? dakujem... 😀

evina2008
5. mar 2008

no ahojte holky
ja to uz mam za sebou....isla som na natacanie ale nic tam nebolo ale som hovorila lekarovi ze mi stale tvrdne brucho/preto si myslim ze tvrdnutie brucha nenechavajte len tak./aj si ma tam nehali pre istotu prisla som tam okolo17hod a malinka sa narodila o 20,25hod,27,02 2008.mala mala 3300g a 51cm.mala bola do 3hodin na svete....uf ale som rada ze to mam za sebou....este som ubolena ale to sa zahoji..aspon ze nemam uz to velke brušisko pred sebou 🙂

sulamith
5. mar 2008

lienockaa,mala som tu 40tku na jednom zazname hned po sebe dvakrat,a brusko mi tvrdne stale.Ani by mi nevadilo keby to prislo skor,ale zatial nic take sa este nedeje.Tiez si vravim,ze by to mohlo prist v 38tt 🙂
Aj dcerka sa mi narodila v 38tt, a mala uz normalnu vahu(3250g).To bola sekcia,a teraz by to mal byt spontanny porod 😉
evina tak to ti bahozelam,druhe babo sa uz narodilo rychlejsie ze?Rodila si v 40tt?Drzte sa ,a Simonka nech je zdravucka 🙂 🙂 🙂

lienockaa
5. mar 2008

sulamith, to je taký nález, že niečo sa chystá, nie je to ešte úplne že pôrod, ale kľudná maternica to už tiež nie je..tak prajem veľa šťastia, ľahký pôrod a zdravé bábätko..vydrž do víkendu a v 38tt môžeš ísť na vec.. 😉

sulamith
5. mar 2008

lienockaa,ty si zdarvotacka? A ty si na tom ako? Ziadne predzvesti?

evina2008
5. mar 2008

ahoj sulamith
podla toho co som mala v prepustacej sprave tak som bola koniec v 39tt.a veru rachlejsie sa narodila trvalo to vsetko dopkopy asi 3hodky... 🙂

lillian
13. mar 2009

ahojte baby,
vedela by mi prosim niektora povedat, co moze znamenat vyhodnotenie ctg: nereakt nst ? mam ist na opakovanie ctg, ale rada by som vediet aj preco.

Dakujeeeem 🙂

sirinka
13. mar 2009

lilian ctg by sa malo robit posledny mesiac kazdu poradnu, teda raz tyzdenne a nereaktivny znamena, ze este nenastali ziadne ztahy...kotrakcie maternice...je to ok 😉

tanity
3. júl 2009

ahojte,
uz davno tu nik nenapisal, ale snad mi niekto poradi 😉

dnes som prisla z nemocnice z CTG a mam pred sebou aj zaznam a podla toho, co som tu nastudovala (str.1), tak asi uz u mna boli zaznamenane kontrakcie...kazdopadne ma pochvalili, ze mam krasny reaktivny zaznam (co to prosim vas znamena?)podla toho, co tu sirinka pises, nereaktivny znamena, ze nenastali kjontrakcie, reaktivny teda bude, ze uz nastavaju? ale kedze netrvaju 15sekund, este nie su povazovane za pravidelne kontrakcie? alebo ako? 😨 podla zaznamu som mala 2x nad 40torrov, raz tam bola 60tka a raz dokonca uplne divoke "krivane" bliziace sa k stovke...som z toho zmatena...vie niekto poradit?
z nemocnice nas normalne poslali domov, ze vidime sa za tyzden...napisali CTG reaktivne aST, TOCO (tokografia?)-0 a cosi ako neprav. neviemco..(neviem to celkom preluskat)...
budem vdacna za kazdu radu 🙂

nikollette
3. júl 2009

NO tak to viem presne, nakolko som si to sledovalal a ked sa uz nechcelo mne tak to sledoval priatel..ked som mala okolo 20, tak to boli ako keby slabucke krámy.. a cim sa to zvysovalo, zvysovala sa aji ntezita.. a vam poviem pri 40 som uz mala poriadne krče, no nieco hroznéééééé 😝 tak som si vypýtalôa epi, a stale to silo hore, ale nastastie neviem co su kontrakcie od 50 po 100.. lebo sme to sledovali a ked som mala uz 90, uz voalai mojho lekara, a nad 90 som uz mala rodit.. potom uz neviem, ci sa to zvysovalo este aj nad 100, ale ako vravim som rada že som tie kontrakcie necítila 😀

mmm30
4. júl 2009

reaktivny CTG znamena, ze sa mimino hybalo, jeho pulz reagoval na jeho pohyby, cize sa mu zvysil. nereaktivny treba opakovat, lebo mimco spalo 😀 bola som v nemocke 5 tyzdnov a CTG mi tam robili 2x denne a ked som chcela reaktivny zaznam, male sa muselo aspon 2x pohnut tak, aby sa na vrchnej ciare spravil veelky kopcek 😉

tanity
4. júl 2009

mmm30 😵 😵 😵

kamarataka mi to vysvetlila ako ty, ale tiez vravela, ze tie kopce su ti moji poslickovia 😉

dakujem vam 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka22r
14. dec 2009

baby je tu niektora kto sa rozumie do ctg zaznamu?poslite ip diky

dadika1114
18. okt 2010

ahojte zajtra idem na prve natacanie a neviem co tam mam cakat co tam robia... ved akurat to ze mi daju nejake popruhy okolo bruska a to je vsetko :( co tam presne robia? to sa musim vyzliect alebo staci len vyhrnut -vytrcit 🙂 brusko? a kolko to asi trva? a budem aj ja nieco vidiet ze co meraju alebo co? a este som pocula ze si mozem vybrat ci na chrbate lezkat,alebo na boku ....

adula9
6. nov 2013

ahojte ja som bola na ctg dnes a aj v nedelu a mala som az 75 a vraj to zatial nie su kontrakcie len poslickovia ze je to ok

havana_frost
7. nov 2013

Je to štandardné vyšetrenie pre všetky? Ja mám termín o 10 dní a ešte som na ctg nebola, ani sa nikto nikdy nezmienil, že by som mala ísť, nič. Je to normálne, ak je tehotenstvo bezproblémové?

povuma
7. nov 2013

@havana_frost ku koncu tehtenstva je to bežné vyšetrenie 😉 ...

beruska141
10. dec 2013

vie mi niekto povedat, preco by nemali byt kontrakcie vyssie ako 100 torrov? viac ludi to tu napisalo. ja som mala poslednych 10 hodin kontrakcie 120-135. takmer som zosalela. to naozaj sa vie dietatko porodit do kontrakcii 100 torrov?

gruncku123
9. jan 2015

rada bisom sa vam zavolala ale nemožem sa vam zavolat preto lebo nezdvihnete mi a preto sa chcem objednat na ctg tak že dakujem za pochopenie potpis bila a a napiste kedi mam ist na ctg

lucretia7
17. mar 2016

Baby, ja som dnes na CTG mala "kontrakcie" len 40torr, lekar povedal, ze to este nie su kontrakcie, ze tam nic nemam. Ale ja som ich pritom musela predychavat, vzdy sa naplo brucho a malemu siel hore pulz. Pri niektorych ma dokonca podbrusko dost bolelo. Tak ako to je s tymi kontrakciami? Ja som totiz mala prvy vyvolavany a to som mala kontrakcie nad 130 skoro cely den, takze teraz neviem, ako funguju tieto nizke hondoty, lebo ja ich dost citim a oni nevidia nic. :-/

katuliena82
17. mar 2016

@lucretia7 mne por.asistentky hovorili, ze bolestivost nemusi odzrkadlovat silu kontrakcii. Svagrina, co bola po porode sa ma opytala, ako bolia kontrakcie...ju nebolelo nic. Rodila fyziologicky. Takze tazko toto hodnotit

zuzulienk123
17. jún 2016

@wladka dnes som bola druhý krat na ctg a dvakrat vyskocila kontrakcia okolo 80 potom to kleslo a neskor sa to držalo v rozmedzi 50-70 no bolest som necitila

wladka
20. jún 2016

@zuzulienk123 ja som rodila pred 10rokmi...:D kontrakcie necitila, iba stahy.. nebolelo to.. teraz to stoji za to, ked mam uz pubertalnu dceru s velkou papulou... 😃 drzim palce

wladka
20. jún 2016

@zuzulienk123 moze to prist kazdu chvilu.. ja som rodila v 39tt..

zuzulienk123
20. jún 2016

@wladka tak ber to tak že sa vo svete potom nestrati :D ...dr mi dnes povedala že sa mi hrdlo už zacalo skracovat no este som zavreta

patka159
20. jún 2016

Mne pri 100 praskla plodova voda a to bola ozaj bolest..potom to uz nebolo az tak vela ale sledovala som tie stupajuce cisla a vedela som kedy pridu bolesti a ake budu.. Vsak cim dalej tym horsie 🙂 ja som taktiez pred porodom nebola na ziadnom ctg v nemocnici, vraj ked je tehotenstvo bezproblemove tak netreba ist do nemocnice

zuzulienk123
20. jún 2016

@patka159 moj drobec je len o cosi mensi na vahe ale dr povedala že to može byt aj genetika a aj to že som silno chudokrvna ine problemi nie su vsetko je v poriadku aj prietoky tak neviem preco musim na ctg chodit 2x do týždna

tatiana258
28. okt 2016

ahojte dnes som bola na ctg a neviete mi niektora povedat co znamena FisherFIGO : 10/10 bol výsledok dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre