Dali by ste si vziať dieťa pre zlý výsledok amniocentezy?

adakafe
16. nov 2006

Zacinam tuto temu,lebo ma zaujima Vas nazor. Dali by ste si mimi vziat,keby bol vysledok Amnio zly?

miska01nr
24. jan 2014

@lucka011 tak zazila som presne čo ty,len na rozdiel toho,ze mne vysli aj zle testy a amnio som podstupila aj napriek toxo.tiez som bola na liekoch skoro do konca tehu. chcela som pre svoj vnutorny pocit absolvovat amnio,nakolko by som nevydrzala do porodu byt kludna a musela som to vediet hned,ze je vsetko v poriadku.S nicim inym som sa ani nechcela stotoznovat,len ze je vsetko ok a ja nebudem musiet rozmyslat nad otazkou o rozhodovani.Tak aj bolo,mam krasnu 2 mesacnu zdravu dcerku.Uz vysledy z amnio mi to potvrdili,ze budeme zdrave 🙂 Robili jej uz v porodnici vysetrenia očiek a brali krv koli toxo a ma v tele moje protilatky,ktore k nej presli pocas tehu.Takze uplne chapem co taka zena preziva a nikomu to na svete neprajem

e5
24. jan 2014

@lucka011 Dakujem, poviem jej.

dari226
24. jan 2014

@e5 pekne napisane ja som sa 2 x bala toho ze co ak sa nieco stane pri tych testoch a co ak naozaj nieco bude po testoch , strasne nieco rozhodovat sa o takomto to by som nezvladla..

lubikan
25. jan 2014

@h2 vcera som videla Downika v obchode,a normalne sa tesilo,ze je v obchode,nasa ucitelka mala tiez Downikovu dceru a bravala ju na vyucko,a to dievca jej velmi pomahalo,napriklad umyt tabulu,alebo tak..a bolo stastne,ze je uzitocne..ale stale nevie viest plnohodnotny zivot,bala by som sa co s nim bude,kde mna by nebolo

h2
25. jan 2014

@lubikan Ahoj, jasné, že by som nechcela mať postihnuté dieťa, ale keď amniocentézu robievajú v polovici tehotenstva, to už má každá k tomu bábatku vzťah, je ťažké ísť len tak na potrat a potom na to myslieť celý život. A ak by sa ďalšie tehotenstvo nezadarilo, tak to je potom na samovraždu... ☹

tchaliak
25. jan 2014

@h2 prave, preto by zeny nemali podstupovat nezmyselne triple testy, ale kombinovany test v prvom trimestri, kedy ti po zlom vysledku vedia odobrat choriove klky (podobne ako amniocenteza ale v 11-14 tyzdni) a je jednoduchsie sa rozhodnut. Zaroven ak sa rozhodne matka ukoncit tehotenstvo je to ako interupcia. Problem je len jeden a to ten ze odber choriovych klkov robia iba dve zariadenia v SR a Centrum fetalnej a gynekologickej diagnostiky v Kosiciach a Sanatorium Koch v Bratislave (ale aspon je zastupeny zapad aj vychod).

margaretka001
25. jan 2014

Citala som si tieto prispevky...moj osobny nazor je kazde vysledky mozu byt skreslene. Presne ako aj spominane afp : alfafetopretejny kt.zistuju VVCh : vrodene vyvojove chyby babatka. Moja skusenost bola o nieco ina. Cakala som druhe babatko o ktorom som netusila. Zo zdrav.dovodov som musela podstupit rtg a Ct. Bohuzial ochranny odev som nemala. Bola som cca v 5-6 tt. Ked som sa dozvedela ze som tehotna a k tomu davky ziarenia z Ct a rtg bola som zufala, preplakane noci dni...davka ziarenia moze samozrejme poskodit plod. Mala som sa rozhodnut do 6 tyzdnov co este ostavali k zakroku UPT. A aj napriek tomu ze som zdravotnik viem ze veda nieje 100% a nechala som to na prirodu tak ako to chcela a dnes mam krasne zdravucke oziarene babo. A touto mojou tiez skusenostou chcem povzbudit a dodat ze sa nikdy netreba vzdavat a nechat vsetko ist sponntannou cestou a hlavne zariadit sa svojim vlastnym instinktom. Prajem len to spravne vlastne rozhodnutie...ako uz spominane dieta je dar.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre