Dojčenie a kravské mlieko

olihorniakova
28. okt 2016

Ahojte holky Prosím vás O názor mám 2 ročnú dcérku stále ju ešte kojim plus papa takmer všetko.. problém je že nepribera dostatočne na váhe.. myslite že keď ju kojim a papa aj mliečne výrobky, syry, kaše a jogurty (nie ale úplne každý deň zje jogurt ) že to stále nestačí a mala by som doplniť materske mlieko o kravske alebo iné mlieko aby mala mliečnych výrobkov denne dostatok?vraj dieťa do 3 rokov má vypiť 500 ml mlieka ale ráta sa do toho ale aj materské? Keďže nemá také zloženie ako kravske mlieko? Stačí materské mlieko ešte stále aj 2 ročnému dieťatu? Ďakujem pekne za všetky odpovede

11031981
28. okt 2016

Ahoj.ja som dceru do dvoch rokov kojila.pritom jedla uz vsetko.tiez mliecne vyrobky.mlieko ale nie,lebo mala moje.az ked som prestala s kojenim,tak zacala pit plnotucne z flasky.bola mala.ale lekarka na prehliadkach nehovorila nic.len za kojit tak dlho uz nemusim,ze je to zbytocne.ze mam prejst na umele.ze nemozem davat plnotucne.jej nazor som nezdielala....ale to som uz odbocila od temy

11031981
28. okt 2016

Lekarka ti povedala,ze nepribera,alebo ty mas ten pocit?

alchemilkazltozelena
28. okt 2016

@olihorniakova kolko vazi?

olihorniakova
autor
28. okt 2016

Váži 10500 g

bosoriak
28. okt 2016

@olihorniakova Podla mna dvojrocne dieta uz by kojene byt nemuselo. Pokojne mu staci plnotucne mlieko z pohara, ani flasu nemusi poznat. Odpoved na tvoju otazku nemam, ale slabe priberanie rozhodne nebude kvoli tomu, ze pije materske a nie kravske mlieko.

Skor bude problem v chuti do jedla, pripadne v tom, ze uprednostni materske mlieko pred normalnym jedlom.

olihorniakova
autor
28. okt 2016

Na základe doktorky ked povedala ze vazi velmi malo som sa začala znepokojovat či robím všetko V stravovaní malej správne doteraz som si myslela že materské mlieko stačí plus jogurt a syry tvaroh a ostane mliečne výrobky ale teraz som na pochybách.. S manželom sme drobci a ja som chudá s podvahou celý život tak to bude asi aj dedičné ☺

katka708
28. okt 2016

pozri ja by som sa toho toľko nebála. pokiaľ priberá, je to asi ok, horšie by bolo keby napr. pol roka stagnovala alebo chudla. Môj syn sa mi z mne neznámeho dôvodu odstavil v pol roku, po 3 mesiacoch snaženia som to vzdala a prešla na UM. Svokrovci majú kravu ale aj napriek tomu som synovi začala dávať domáce kravské až od 2r. Nič sa nezmenilo. Slabo priberal aj na UM a potom aj na kravskom. do roka priberal 50-100g mesačne, niekedy ani toľko. a o 500ml mlieka denne som mohla len snívať.... proste asi nebol na mlieko alebo čo 🙂 Nahrádzala som to ako sa dalo v jedlách, polievkach a pod. Ale ani toho moc nepojedol. Zmenilo sa to až keď mal 2,5r a dostal sám od seba väčší apetít. a teraz v škôlke zje (má rovné 3r.) všetko bez výnimky a polievky si aj duplu vypýta. Viac krát mu robili rozbor krvi na chudokrvnosť, minerály ..... a všetko mal v absolútnom poriadku.
Ale našťastie ma aj naša pediatrička vždy upokojovala. Sú deti čo priberajú rýchlo a sú deti ktoré len po troške a neskôr to dobehnú.
Môj syn vážil v 2r. 11kg v lete tohto roku keď mal 2r7m vážil necelých 13kg a teraz v októbri 14,3 za 2 mesiace v škôlke pribral takmer 1,5kg !!! Už nie je ani drobučký a ani chudučký, je taký akurát štíhly 🙂
Podľa mňa ti kravské mlieko nijako nepomôže a kým ti to vyhovuje, ďalej dojči.Hlavne nech má ostatnú stravu pestrú a výživnú (ovocie, zelenina, strukoviny a rôzne druhy mäsa) Náš sused mal v lete 3r a stále je kojený, kravské mlieko v živote neochutnal, jogurty, syry takmer neje, jedlu tiež moc nedá (max.polievky) a chudý ani malý nie je. kojí sa 2x denne a ráno po kojení mu ani jesť nechutí takže asi mu to materské mlieko stačí....

egiginka
28. okt 2016

@olihorniakova , jasne ze staci🙂))))) a pokial je mliecne vyrobky, pozri pokial nie je tvoje dieta teliatko, tak nepotrebuje pit mlieko z pohara,,,,, radsej ked uz kvalitne jogurty, syry, maso a hlavne strukoviny🙂, rasrlinne mlieka by som robila, orechy su celko tucne a zdrave, kludne avokado davat do niakych jedal a tak🙂 je to reklamny tah , ze dieta by malo pit UM a tolko do 3 r a neviem co, najlepsie je mm sama som kojiila do smoodstavenia, akurat moja dcerka mala 10 kg v 7m🙂, ale to je jedno, poial dojcis ma nadhodnotu vsetkeho, lebo to je proste naj pre babatka ludske🙂 a ak jete mliecne vyrobky a maso tak potom ma dobru stravu nie? a vela robi aj genetika, pokial si ty utla, alebo manel, necakajte obra v tabulkach vypracovanych na detoch na UM mlieku

11031981
28. okt 2016

Moja mala bude mat teraz 3roky a vazi 12kilov.ta vaha sa jej zastavila ,ked zacala chodit.nemyslim,ze by si sa mala znepokojovat

spuntikmathiasko
28. okt 2016

@olihorniakova podla mna to vobec nie je nejaka brutal nizka vaha. Moja ma len o 500g viac. Tiez je este stale kojena. Papa vsetko ale pomenej, od malicka nebola dobry jedak. Vylucne kojena bola 10,5 mesiaca nechcela nic jest. Ale je zdrava,krasna,zivanisko a nic jej nechyba. Podla mne je uplne v poriadku co jej davas papat a kym kojis nepotrebuje pit ine mlieko. Plus ma to geneticky dane ked ste drobny nemoze byt valibuk to je logicke.

olihorniakova
autor
28. okt 2016

Holky upokojili ste ma ☺ myslím že stravu má vyváženú a pestrú.. budem len dúfať že sa časom viac rozpapa a začne viac priberať ☺ kojit by som ju chcela aj naďalej pretože nám to obom tak vyhovuje. na začiatku sme si presli všetkými problémami okolo kojenia preto mi je to teraz vzácne a nechcem to len tak ukončiť aj keď má už 2 rocky ☺

uhnakova
28. okt 2016

Nestresuj sa, ked si ty tintitko, tak tvoja dcerka tiez nebude pampuch. Moje deti nepiju ziadne kravske mlieko, len rastlinne plus pestra strava, a vazia primerane, dvojrocna dcerka necelych 12 kg a stvorrocny syn 16 kg.

kp7333
29. okt 2016

Problem je v mlieku ako takom - o co viac mlieka vypije, o tolko menej zje inej stravy a preto malo pribera. Dvojrocnemu dietatu staci pol litra mlieka denne, comu zodpovedaju napr. dva jogurty. Cize ja by som ju odstavila, mlieko/mliecne vyrobky by som jej dala len 2x za den (napr. Ranajky a olovrant alebo rano a vecer) a okrem toho by jedla normalnu stravu a pila vodu.

2sisi2
30. okt 2016

Dojčenie po roku života nemá význam, stavebné látky z mliečka sa tak neviažú a nevstrebávajú ako dovtedy... Mala by viac papať, piť menej z prsníka a uvidíš, že začne priberať 😉

moni244
30. okt 2016

Nielen z mlieka sa pribera, kedze ju stale dojcis, pchas do nej ine mliecne vyrobky, tak sa necuduj, ze inej strave moc neda

olihorniakova
autor
31. okt 2016

Prosím? Asi si nečítala pozorne! pisala som že stravu má pestrú a vyváženú papať papa možno nie tak veľa ako iné deti co si ľúbia zajesť poriadne ale chuti jej čo pripravím.. dávam si záležať aby mala všetko čo potrebuje...kojim ju max 3 x za den..poobede keď sa naobeduje a ide spinkat a ešte raz večer keď ide znova spat napapana kašou..vzdy po jedle nie pred aby jej viac chutilo.. v noci sa zobudí ešte 2x cucne si a pokračuje V spani...

petruldo
31. okt 2016

@olihorniakova ahoj, kľudne koj ďalej ak vám to obom tak vyhovuje, kravské mlieko piť nepotrebuje. ako píšeš, ste drobci a ty si štíhla, tak nemá byť po kom bacuľka.
dôležité je aby nechudla.

stastnablcha
6. nov 2016

ahoj. kravske mlieko nepomoze. a 2rocne dieta ny este chvilku nohlo byt na inom mliecku. aj ja som 2 roky kojila a nemyslim ze v tom bude problem. neviem preco si myslis ze sa pribera z mliecnych vyrobkov. ved uz moze vo svojom veku skoro vsetko tak treba asi viac inych potravin. mne sice dieta v roku vazi skoro 13 kil, ale sme na umelom mliecku a hovori sa ze z toho sa najviac pribera. v kazdom pripade, keby si mala mala vybrat, tak tiez nerobim nic ine len zarabam amilk 🙂 ale skor davam doraz na polievky, kasicky a ovocie aby si zvykala aj na ine ako mliecne veci.. ale je fakt aj to, ze ja som velka a moj muz vysoky 🙂

olihorniakova
autor
22. nov 2016

Ahojte holky ☺ dcérku som začala kojit už len 2x pred spaním( zaspava na ciciku 🙂) vždy keď sa pekne napapa.. začalo jej oveľa viac chutiť a tiez krásne pribrala na váhe 🙂 papa všetko polievocky mäso jogurty kaše pomazánky z avokada mrkvi vajíčka. .. ryby dokonca cviklu.. vela zeleniny a ovocia pridavam do stravy oleje tekvicovy lanovy avokadovy... stravu má pestrú a vyváženú dávam si naozaj záležať aby jej nic nechybalo...radosť kŕmiť ☺☺☺ a variť ☺☺☺