Dojčenie a priberanie na váhe maminky

ivamarr
5. feb 2013

Môj problém spočíva v tom, že už 20 mesiacov kojím svojho syna a za 20 mesiacov som pribrala 5 kg.Menštruáciu som nemala 1,5 r od porodu a nejem viacej ako som jedla predtým. Počas tehotenstva som priberala normálne, do 6 mesiaca som nemusela nosiť ani tehu oblečko. Po pôrode som vážila toľko ako pred tehotenstvom. Viete mi poradiť čo môže spôsobovať moje priberanie? Napadlo ma zadržiavanie vody v tele.

anetkaadamko
5. feb 2013

ja mám presne to isté, ale malý iba 14 mesiacov.........a mezes som dostala po 600 nedeli....a tiež 5 kg naviac...štve ma to...tiež nejem viac.......asi je to tým, že v práci iný pohyb, cestovanie, iná strava, stresy.....

zaneta08
5. feb 2013

ja som stále po odstavení kojenia schudla 3-4 kg, takže zrejme to bude tá voda v tele 🙂 Tiež mám 20 mesačného synčeka, pred týždňom som začala cvičiť, chcem schudnúť pár kíl, ale tiež rátam s tým, že keď ho odstavím, tak pôjde niečo dole. A vidíš na niektorých partiách, že si pribrala? Lebo u mňa sa to všetko nahromadilo na prsiach a bruchu a tiež mám váhu ako pred tehotenstvom, len to rozloženie je nerovnomerné 🙂

vonicka
5. feb 2013

Aj ja kojim uz rok, 3mesiace po porode som bola na povodnej vahe a teraz mam 5 kg navyse. ale ja som aj jedla veeela sladkosti, takze to pripisujem aj tomu. teraz sa snazim si dat cokoladu len raz za cas. tiez by som bola rada, kebyze to po skonceni kojenia odide viacmenej samo 🙂 pocula som od viacerych zien, ze schudli az po odstaveni, takze ziadna rarita to nebude

ivamarr
autor
5. feb 2013

@zaneta08 ja som šla do brucha a bokov, čo som nikdy nemala s tym problem, hlavne s bokmi ...no pijem vela vody, napr tyzden som vylucila pečivo a sladke čo viem, že z toho priberám ja naviac, a neschudla som ani dkg ! stale tá istá váha, ked som občas potrebovala upravit vahu dala som si oddelenu stravu na mesiac a teraz ked som to skusila, nic neslo dole, cize si to neviem vysvetlit...a žravky ma chytaju ako kojim často, to v tehu som vobec nepoznala paradoxne..teraz dokážem kombinovať syr, gumove medevediky dokopy..vačšinou až ked malý zaspí 🙂

kmkke
5. feb 2013

@ivamarr Detto 😀

zaneta08
6. feb 2013

@ivamarr ja som za týždeň schudla 1,5 kg a to som prestala jesť po 18-tej. Ale stálo ma to veľa úsilia, lebo predtým som až večer jedla poriadne, keď som uložila malého a teraz idem s ním spať a dám si vodičku, brrr ☹
A dokedy sa chystáš kojiť?

ivamarr
autor
6. feb 2013

@zaneta08 no ved prave, nechem žrat ale je to silnejšie ako ja, ked už zaspi tak ma to chytí...ale musím sa zaťať 🙂 no chystam to pomaly ale isto ukončit, plán je do začiatku Jari najneskor 🙂

zaneta08
6. feb 2013

@ivamarr držím palce, ale z vlastnej skúsenosti viem, že ťa musia podporiť všetci doma. U nás som zakázala po šiestej predo mnou jesť, dcéra mi stále čosi núkala, nosila, už teraz pochopila, že ma nemá dráždiť🙂 Syn mi včera ponúkal hranolky a náramne sa na tom zabával, ako mi tiekli slinky. Pre tento raz som odolala 🙂

ivamarr
autor
6. feb 2013

@zaneta08 ja nemam problem s pevnou volou, v minulosti ked som potrebovala vacsinou po All Inclusive dovolenke zhodit tak som si dala oddelenu stravu a pekne sa vratila do normalu, vydrzala som to aj 4 tyzdne, no skusala som to aj teraz, ale neschudla som nic na moje prekvapenie, cize fakt neviem ci hormony, voda v tele alebo co? ako priznávam maškrtím viac ako kedysi to tiez bude asi psychika vždy ked maly zaspí tak nabehnem do chladničky čo je vždy po 21,00 hod tak od dnes NEŽEREM a dám vediet...ty kojis?

zaneta08
6. feb 2013

@ivamarr áno kojím, malý bude mať o chvíľu 21 mesiacov. Dostala som aj vynadané od svokry a mamy, že si nemám nič odopierať, keď kojím, lebo tým škodím malému. Ale keď sa už na tie faldíky nedokážem pozerať v zrkadle.
Inak po all inclusive dovolenkách som zvykla aj ja vyradiť biele pečivo a chlieb a kilá išli dole za cca 2 týždne. Teraz som to neskúšala, ale zrejme je to márny boj, kým neprestaneme kojiť. Mala som kolegu, ktorý trénoval vo fitku. Pred tromi rokmi sme si s 21-ročnou kolegyňou dohodli tréning pod dohľadom trénera, ona chcela schudnúť 15 kg, ja 3 kg a vtedy mi ten kolega povedal, že pri rovnakom tréningu dá kolegyňa skôr dole tých 15 kg ako ja 3 kg. S údivom som na neho pozerala a vysvetlil mi, že vekom (mala som vtedy 33) sa spomaľuje metabolizmus. Jeho teóriu sme si nestihli overiť, pretože sme po čase obidve otehotneli 🙂

ivamarr
autor
6. feb 2013

@zaneta08 no ja sa vekom oháňat moc nechcem, aj ked mi to vravia že už po 30tke to ide horšie, ja som prave prekročila prah 30tky a nepoddám sa tomu ani svet ! 😎

maduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz