Doktor nevidí akciu srdiečka v 6 týždni

zabka55
2. feb 2013

Ahojte som maminka synčeka..musím povedať, že naozaj vymodleného....Prvý krát som otehotnela veľmi mladá a 28 týždni prišiel potrat...bolo to strašné a trpela tým celá moja rodina...o druhom potrate nevedel celkom nikto, nakolko som potratila úplne v rannom štádiu a to som len cítila, že som tehotná, ale dr. nič nevidel, potom mi len po telefone oznámil, áno boli ste tehotná, ale potratili ste. Potom prišlo tretie tehotenstvo, pichala som si injekcie a dávala som si tabletky pre udržanie tehotenstva, našťastie sa skončil výborne a mám nádherného synčeka. Keď som porodila, tak ako prvé som sa musela manželovi zdôveriť, že som bola tehotná a nechcela som ho znovu raniť, tak preto mu to hovorím až ked máme synčeka na svete. Tak strašne ma to celé tehotenstvo trápilo, tak veľmi som sa chcela niekomu zdôveriť...teraz som zostala znovu tehotná, zistila som to naozaj v začiatkoch a myslela som si, že ked máme už jedno dieťako, tak že tentokrát tiež dopadne tehotenstvo dobre...no žial..neviem či to tak bude..začala som trošku krvácať, tak som hned bežala k dr., ten mi povedal, že tehotenstvo vyzerá na 6 týždeň ale že nevidí akciu srdiečka....teraz mi stekajú slzy po tvári a bojím sa toho čo bude...čo mi povie dr. ale modlím sa, aby všetko dobre dopadlo. Stále si kladiem otázku prečo?prečo práve ja? kde som spravila chybu?bojím sa, tak strašne sa bojím ☹ ☹ ☹ ☹ , čo teraz budem robiť...mám síce synčeka ale túžba mať dalšie dieťatko je tak veľmi silná ale zároveň sa bojím čo ma bude čakať ak mi povie, že je to iba anjelik.....

ajina17
2. feb 2013

Ahoj zabko, je mi velmi líto toho co vše tě potkalo ☹. Ale rozhodně nevěš hlavu jsi teprve 6.týden. Srdíčko se určitě ještě ukáže 🙂 Mě se objevilo v 6+1tt,ale jsou i holky kterém se objevili až kolem 8tt. Tak nevěš hlavu určitě vše dopadne dobře 🙂 Držím všechny palečky co mám 🙂 Mimochodem kdy jdeš na další UTZ?

vendullka
2. feb 2013

Ahoj, věřím v to samé co @ajina17 Sama mám pár kamarádek, kterým se srdíčko ukázalo až později, tak držím vše co se dá, ať to dobře dopadne!

sarkar
2. feb 2013

@zabka55 Ahoj, mě Dr. potvrdil srdíčko až v 8tt (těhotenství jsem zjistila v 6tt), neřekl ti Dr. že třeba srdíčko ZATÍM nevidí?? Držím palce, ať tam nakonec je, a doporučím, aby ses míň stresovala (i když to se líp řekne, než udělá), abych pravdu řekla tak z tvého úvodního příspěvku úplně čiší negativismus a já věřím, že i takovéto negativní myšlení může ovlivnit okolnosti kolem tebe ☹

mimka11111
2. feb 2013

@zabka55 Ahoj, velmi dobre ti rozumiem, aj ked je pravda, že si nedokážem ani len predstaviť pocity ženy,ktorá v 28 tt príde o dieťatko. S partnerom sa snažíme o miminko cez dva roky, stále sa nám nedarí a to sme obaja v poriadku. Tiež mám nezodpovedané otázky,asi ako každá iná žena túžiaca po bábätku,ktorej sa aj napriek všetkému otehotnieť nedarí. Momentálne mám za sebou cyklus, pri ktorom som si myslela,že som otehotnela....tehotenské príznaky a všetko okolo toho bolo. Na 42 deň cyklu som si robila tehot.test. Vyšiel pozitívne,aj ked to bola slabulinká čiaročka, hned ešte v ten deň som dostala mms ☹ Normálne mi trvá 7 dní,vrát, tých "čistiacich. No ono mi tie čistiace dni akosi po tých 7 dňoch nie a nie skončiť ☹ Tak som si v dalšie dni po mms znovu urobila testík a zdalo sa mi,že čiaročka je silnejšia, nechápala som,ale nakolko som mala bolesti v podbrušku a špinila som, taktiež mi bolo nevolno, myslela som,že sa zadarilo. Išla som na prehliadku s tým,že mi doktroka oznámi potešujúcu správu. No ona na uzv nevidela absolútne nič a vraj nemám ani žiadnu cystu a ani nič podobné. Vraj to mám nejaké hormonálne zmeny. Predpísala mi duphaston a na další cyklus mám ísť na krv. Aj tak som predsa dúfala,že to vyšlo. ČIAROčka však z testu postupne mizla a ja špiním ďalej. Tiež sa pýtam na rôzne otázky typu "prečo ja?"m ked iné,ktoré sú napr. celý deň naliate v alkohole nemajú problém s otehotnením ☹

mabe
2. feb 2013

holky, ja potratila v roce 2007/2008, pak uspesne tehu 2009 mam 3 letou dceru a loni zase potrat. vim, ze je to vzdy v ranym stadiu 8tt, ale i tak to boli. taky jsem si prvne rikala, proc ja? je to proste tak. 😖 tedka se zase snazime, tak uvidime. sila po dlasim prckovi je vetsi nez strach z dalsiho neuspechu. drzim palce, at brzo mame svy prcky.

sudabe
2. feb 2013

drzim vam palce vsetkym..........nech to vijde otazka preco ja??? to nikto nevie snad len boh............. ale je to fakt vsetko nespravodlive lebo tie co nechcu a ani si to nevazia tak tym sa hned podari otehotniet.........

sabina1975
2. feb 2013

a preco ja ?!? mam 20 a 17 rocnych synov obaja v podstate necakane , prve uz v 17 rokoch bezproblemove tehu teraz som otehotnela po 4 mesiacoch takmer kazdodenneho snazenia a potratila som v 11tt odvtedy je to uz 5 mesiacov a stale sa nam nedari som v poriadku minuly mesiac som bola na folikulymetrii na 12DC mala 19.8 mm na 14a15 den som mala pozitivny ovu test a zase nic preco ?

sabina1975
2. feb 2013

a preco ja ?!? mam 20 a 17 rocnych synov obaja v podstate necakane , prve uz v 17 rokoch bezproblemove tehu teraz som otehotnela po 4 mesiacoch takmer kazdodenneho snazenia a potratila som v 11tt odvtedy je to uz 5 mesiacov a stale sa nam nedari som v poriadku minuly mesiac som bola na folikulymetrii na 12DC mala 19.8 mm na 14a15 den som mala pozitivny ovu test a zase nic preco ? 😨

gabriella7
2. feb 2013

a prečo ja, prvý krát v 14tt , druhý krát v 24tt, velmi chcem aj další krát, ale ked sa to stane znova asi to nezvládnem.....

zabka55
autor
3. feb 2013

@ajina17 idem zajtra na sono....držte mi palčeky....
@sarkar máš pravdu možno negativizmus, ale ked nemáš vedla seba nikoho kto by ťa povzbudil tak to takto dopadne i keď musím povedať, že mi je moja sestrička veľkou oporou....ty si mala skúsenosť s potratmi? Ak áno, tak ti závidím, že si dokázala myslieť pozitívne a ak nie, tak to bud rada, pretože naozaj je ťažké v tomto období myslieť pozitívne aj ked sa všemožne snažím...modlím, prihováram bohu....
@mimka11111
@mabe
@sudabe
@sabina1975
@gabriella7 babenky ďakujem za podporu...ja viem, že nie som jediná kto si kladie túto otázku....asi každého napadne kto také niečo prežije

bebe2013
3. feb 2013

Mne tiež nevideli na utz srdiecko a strašne ma prestrasili. A v 8.tt uz bilo ako zvon. Mne pomohlo verit, že všetko bude ok.

band
3. feb 2013

@zabka55 to není vůbec nic divného. já teď měla na UTZ v 6+3 vidět jen dutinku bez plodu a v 7+5 byl mimin i se srdíčkem - neboj se...to bude určitě dobré 😵

sharmana
3. feb 2013

@zabka55 Veľmi ti držím palce, aby už bolo srdiečko vidieť, ale skutočne sa netráp, pretože mne videl dr srdiečko tiež až v 7tt+ pár dní, plašil ma najskôr, že neni dieťatko vidieť, že sa mám pripraviť aj na mimomaternicové a podobne, nakoniec som šla do nemocnice, tam sa dr pozrela a povedala, že srdiečko krásne bije a že nech si môj dr kúpi lepšie sono 😀 Teraz viem, že čo má prísť tak príde a všetko má svoj zmysel, aj ked mu zo začiatku vôbec nerozumieme.

Aj ostatným mamičkám prajem, aby už nezažili také sklamanie a veľa trpezlivosť, kludu a síl do ďalšieho snaženia 😉

zabka55
autor
3. feb 2013

@band
@sharmana no to sa tošičku uklnudnujem....ale aj tak stále aj dnes mám stále trolinku krvavý výtok, síce mi predpísal dupaston, ale sám mi povedal, že mi nedáva nádej ☹ ☹ ☹ , tak teraz len odpočívam a modlím sa

ajina17
3. feb 2013

@zabka55 to je brzy na sono..to ještě nebude nic vidět chtělo by to jít tak za 2 týdny 😉

azarijka
3. feb 2013

@zabka55 mne v 6tt tiez nevidel nic, az v 8tt a to mi este povedal ze sa mu "to" zda nejake male ze uvidime ako dalej... ale vsetko bolo ok. len sa som strasne bala 😒

veruska007
3. feb 2013

@zabka55 Ja mela srdicko vzdycky az tak v 8.tt 😉

sharmana
3. feb 2013

@zabka55 ale je to sýto červená krv alebo hnedo sfarbená? lebo ja som silno špinila ešte 4 týždne, tiež som brala duphaston a hrozne som sa bála, ale neskôr mi dr vysvetlil, že niektorým ženám pri tom ako sa tam dole všetko zrazu hormonálne mení a prekrvuje, praskajú cievky, tak že z toho to špinenie... hlavne klud, pozri, ak to má prísť, bohužial, tak to príde, takže klud, máš synčeka, zameraj sa teraz len naňho, tehotenstvo je naozaj celé boj na dlhú trať a nikdy človek nemá vyhraté, niekedy ani v 8. mesiaci... 🙂

asaka
3. feb 2013

@zabka55 drz se holka, porad není nic ztraceno, do poslední chvili musíš verit! mam za sebou 2 nevydarena tehotenstvi, navíc na druhé ditko jsme cekali dlouho, ten strach z ultrazvuku a spineni v zacatku si duverne pamatuju. Ted jsem 35tt a na zacatku to vypadalo opet ze se mimi nevyviji, vypadalo to dokonce 2 tydny mladsi, přitom ja naprosto presne vedela kdy jsem otěhotněla.. :/// takze uz jsem taky propadala depresi ale vidíš, mimi to zvladlo. od 28tt jsem lezela v nemocnici 6tydnu, to zas nikdo z dr neveril ze prekonam 34tt, mam opravdu velmi pokrocily vaginalni nalez od toho 28tt, ale drzim!! tak moc drzim palce at se na dalším UZ dozvíš stastnou zpravu!

asaka
3. feb 2013

j oa co se spineni tyka, tak jsem prospinila/prokrvacela cely první trimestr a poslední vyjezd na pohotovost s krvacenim jak kdybych dostala ms byl ve 14tt.. jinak to spineni bylo tak urcite 75ˇ% dnu z prvního trimestru, progesteron neprogesteron, uz jsem fakt myslela ze se z toho zblaznim..
@zabka55

zabka55
autor
3. feb 2013

@asaka ďakujem za povzbudivé slová, fakt sa snažím myslieť pozitívne, radšej už nehladám nič na nete, lebo mi tam vyhadzovalo samé depresívne odkazy....teraz sa sústredím na synčeka a to je pre mňa najdôležitejšie...ak sa už mi teraz znovu nepodarí, tak som si povedala, že už nikdy :(((, ale aspon že mám jeho a to je dôležité...v nom mám zmysel života

fenrirr
3. feb 2013

Ahoj, mám za sebou jeden zamlklý potrat v květnu 2012 a následných dvou kyretážích. Toto těhotenství jsem si pro jistotu okořenila ještě před třemi týdny laparoskopií pro podezření na mimoděložní těhotenství, které se neprokázalo. Minulý týden v úterý mi doktor řekl, že jsem podle velikosti embrya 6+0, ale že v embryu vidí jen náznak žloutkového vaku asi 1max2mm a že tou dobou už by měl být vidět plod se srdíčkem. Také čekám, co se zítra ukáže, nejsem si jista, zda by mohlo za 6 dní takhle povyrůst a být vidět i srdíčko. Také mi přijde, že se mi zmenšily prsa a přestaly bolet, zle mi sice po ránu stále je, ale nezvracím.....Takže chápu, jak se asi cítíš a držím pěsti, ať další ultrazvuk ukáže srdíčko jak zvon.

beja74
4. feb 2013

Moja mamina ma 66r, a tvrdi, ze tolkoto problemov s tehotenstvami nikdy nebolo! Lekari nas zbytocne plasia, ked v 6 tt nevidia akciu. Nase mamy chodili pocas tehu k lekarovi 3x a narodili sme sa zdraví (chvalabohu). Myslim si, ze viac stresu mame z internetu a z lekarov a dáko sa zabúdame tesit, ze sme tehotne, len pocitame a stresujeme sa! Klud a rozvahu - hovorieval moj tata a mal svatu pravdu!

vendullka
4. feb 2013

@zabka55 jak jsi dopadla? Pořád na Tebe myslím...

zabka55
autor
4. feb 2013

@vendullka Ďakujem...pred chvilkou som prišla od dr....a povedal, že tam stále nič nevidí ☹ ☹ ...spýtal sa ma či ešte chcem umelo predlžovať tehotenstvo a teda brať duphaston...povedala som že hej a som rozhodnutá ked to nepríde samo vydžať čo najdlhšie...za týždeň idem znovu...a ja stále dúfam že tam bude biť srdiečko ...ešte som sa pýtala, že či som na to neprišla len moc skoro a povedal, že plod má 8,5mm a vyzerá to na 7 týždeň...ale chápal ma, že chcem ešte počkať....a ešte že to vajíčko nieje pekne ohraničené ale také grabaté...
@beja74 a máš pravdu vtedy tolko toho nebolo, pretože sa žilo omnoho lepšie i ked ludia sa viac narobili ale všetko si dopestovali doma...my síce si tiež všetko pestujeme doma a nechápem prečo stále mávam missed...povedal, že aj teraz to tak vyzerá

pimpulienka
4. feb 2013

mne tiež este nebolo vidiet akciu srdiečka v 6 tt..velmi držim palce!

fenrirr
4. feb 2013

@zabka55 Ahoj, to je mi líto, ale dopadla jsem dneska podobně, také nic neviděl. Mohu se zeptat, zda ti bral HCG? Já jsem měla 46000 a to prý už by srdíčko mělo být vidět, takže se zítra mám zaastavit pro papíry do nemocnice. Takže další kyretáž a to už jsem se tak těšila, že budu mít doma uzlíček...po těch všech neúspěších.

zabka55
autor
4. feb 2013

@fenrirr nie moja nič mi nebral a tiež mi je to lúto, že si takto dopadla....ja stále niekde v kútiku duše dúfam, že budem mať ešte Adelku...verím v to, že za týždeň sa ukáže srdiečko...aj ked.....nezdalo sa mi, že by dr. dával tomu šancu...len sa mi zdal ako keby súcitil...a ty si bola v kolkom týždni?

elzu
4. feb 2013

@zabka55 Určitě neztrácej naději, do 8tt se může objevit!!! 🙂 To je ještě dost času! držím mc pěsti!

fuska
4. feb 2013

Kocky, ja sa v tom nejak extra nevyznam, ale nemoze sa stat, ze si date odstranit zive babo? Neda sa pockat tie dva tyzdne???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre