Dve fazuľky na prvom ultrazvuku

maribell
15. jan 2014

ahojte baby mam otaku bola som na prvom ultrazvuku v 7tt ale ultravuk bol iny ako pri prvom tehu .. pri prvom tehu mi lekar ukazal iba jednu fazulku ktorej bilo srdiecko ale teraz mi lekar ukazal dve fazulky ktore boli oproti sebe kazde na jednej strane..na prvu fazulku povedal ze to je babo a aj uvidel srdiecko a na druhu fazulku mi povedal ze je to zltkovy vacok ..teraz neviem vsade som citala ze zo zltkoveho vaku sa vyvynie babatko ..napadlo ma to az teraz ked som si citala co je to zltkovy vak..myslite ze by to mohlo byt druhe babo? ..ale to by mi asi lekar povedal nie? .. dakujem za akykolvek nazor

daliana
15. jan 2014

Možno ešte bude 😉 Mne tiež najprv bilo len jedno srdiečko, o druhom mi ani nehovoril, asi nechcel aby som sa stresovala, ak by sa neuchytilo, až na ďalšom sone povedal, že už sú dve 🙂 😉 Celú dobu, každé sono mi hovorili, že je medzi nimi rozdiel 7 dní 🙂 Držím palce!!

klincek
15. jan 2014

@maribell ja som to mala v 8 tt (pri dvojickach) tak, ze zltkovy vacok bol v strede a vela neho po lavej a pravej strane v rovnakej vzdialenosti boli deti. srdiecka im uz bolo vidiet, rozdiel medzi nimi bol 3-4 dni. este som sa pytala lekara, ze "a to v strede je co"? (som sa trochu bala, ze dalsie babo 😅 ), ale povedal mi, ze to je "len zltkovy vak". ale to este neznamena, ze nemozu byt dve..staci par dni a veci su inak, nez sa zdali 😉

maribell
autor
15. jan 2014

@klincek @daliana len ja v podstate ani neviem co to ten zltkovy vak je.. a ci zneho moze "vzniknut" dalsie babo 😀 .. zajtra som objednana na ultrazvuk tak uvidim co mi doktor povie ... ale bol by to teda sok aj ked nabeh na to v rodine mame 😀

23petka
15. jan 2014

ahojte baby, cítili ste sa alebo teda citíš sa inak ako pri tehotenstve s jedným bábätkom???zaujíma ma to lebo máme v rodine dvojičky, tak neviem čo mám čakať

barborav
15. jan 2014

Aj ja som mala jedno babo a druhe bol vacok,ale teda to som bepocula ze by sa z vacku malo stat druhe babo 🙂 ale skoda,prijala by som dvojicky 😀

jeemima
15. jan 2014

@maribell ja si myslim ze lekar si myslel ze si pochopila o co ide preto to nevysvetlil...aj medzi mojimi dvojickami bol trosku rozdie na zaciatku...prvy usg vyzeral tak ze jedno uz bolo jasne ze sa zacalo vyvijat babatko a v druhom len zltovy vak ...povedali mi ze sa moze stat ze druhe s aneuchyti kedze je medzi nimi rozdiel a ze sa mam pripravit....ale o dva tyzdne uz obom bili srdiecka 🙂

maribell
autor
15. jan 2014

@barborav wikipedia : "Žĺtkový vačok je zárodočný vačok vyskytujúci sa u niektorých skupín živočíchov v rannom štádiu ich vývoja. Ide o vak na brušnej strane tela, ktorý obsahuje látky určené k výžive organizmu" ...takze z toho usudzujem ze zltkovy vacok je v podstate take predbabatko 😀 alebo neviem ako to mam napisat... alebo sa pletiem? ..

@jeemima takze predsalen zltkovy vacok znamena "zaciatok" babatka? 🙂

barborav
15. jan 2014

@maribell jedno babo super,dve este lepsie,aspon by bolo veselo 😀

jeemima
15. jan 2014
mariahodzova
15. jan 2014

na prvom sone bolo v zltkovom vaku len babo bez srdiecka, na druhom sone uz bilo srdiečko no a o dva tyzdne na to, som tam uz mala dve bijuce srdiecka 🙂 🙂 dostala som taky sok z toho ze ma chytil 10 minutovy zachvat smiechu aj s tou doktorkou co mi to oznamila :D

maribell
autor
16. jan 2014

mno baby tak dnes som bola na ultrazvuku ..som v 8+3 tt a doktor tvrdil ze vidi iba jedno ...uz som sa psychicky naladila na jedno tak dufam ze na dalsom ultrazvuku tam budu dve 😀 a rovno ma asi klepne

magimary
16. jan 2014

@maribell ja som mala taký istý ultrazvuk, švagrinka mesiac po mne tiež a obe máme po jendom chlapčekovi 😉

emily76
16. jan 2014

@23petka nie, ci jedno, ci dve, citila som sa rovnako... do cca 5 mesiaca, kedy som pri dvojickach uz mala riadny kotlik, kym pri jednom mi neverili, ze som tehotna. 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre