Dystopická oblička s hydronefrózou u bábätka

tinapj
27. okt 2015

Dobry den. Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenost s dystopicky ulozenou oblickou u babatka. Som v 31.tyzdni tehotenstva a mojmu synovi bola diagnostikovana tato "anomalia". Jedna sa o oblicku, ktora sa nenachadza na svojom mieste, ale je ulozena v panvovej oblasti. Prava oblicka je v poriadku a na svojom mieste. Ak mi vie niekto povedat viac budem rada, kedze od lekara som sa toho vela nedozvedela. Dakujem.

monikahz
28. okt 2015

Dobrý deň..neviem či Vám pomôžem my sme mali síce hydronefrózu už v brušku keď bol malý ale oblička bola na tom istom mieste akurát zakrpatená a druhá úplne normálna

alexwarring
4. apr 2016

Dobry den, ak vam to este pomoze... ja osobne mam takuto oblicku a rovnako aj moj synovec, kludne sa pytajte co vas zaujima.

ontaria
3. aug 2016

Aj nam diagnostikovali dystopicky ulozenu pravu oblicku na morfo sone v 22tt. Co mam teraz ocakavat? Nejako viac vas sleduju alebo ako sa k tomu postavil vas gynekolog? Ja som to mojej dr.pisala a ani mi neodpisala, naviac nam zistili 2 cievny pupocnik. Dakujem za info
@alexwarring mna by zaujimalo, ci je oblicka plne fukncna ci vam nesposobuje nejake tazkosti, prip.ci vas sleduju doktori. Ide o dedicnu anomaliu? Celkovo ma zaujima, ci vas dystopia nejako obmedzuje v zivote

alexwarring
3. aug 2016

@ontaria Dobry den prajem, v prvom rade sa netreba znepokojivat. Mam 25 r. a doteraz som nemala ziadne vaznejsie problemy. Lavu oblicku mam normalne funkcnu ulozenu tam kde ma byt, pravu oblicku mam zmensenu a funguje len na nejakych 7-12 %, uz si cislo presne nepamatam, je ulozena v oblasti malej panvy. Pri narodeni si povodne mysleli, ze ju nemam vobec, potom ju vsak nasli. Obmedzenia: vyhybat sa presolenym prekorenenym jedlam a tiez stiplavemu.Sledovana na nefrologii, pravidelne kontroly kazdeho pol roka. Nesediet na studenom, viac si chranit krize vyhybat sa nebezpecnym sportom :/ to su jedine nevyhody. Plus nosim v penazenke papierik, kde mam o tejto oblicke info, v pripade, ak by som bola ucastnickou nejakej nehody, aby si ju lekari nepomyllili s nejakou krvnou zrazeninou.

ontaria
3. aug 2016

@alexwarring dakujem za odpoved. Existuje aj moznost, ze by nakoniec bola oblicka plne funkcna len posunuta nizsie? Obavam sa ze ked mam 2cievny pupocnik, tak ta oblicka nebude ok... viem ze sa da fungovat len s jednou oblickou avsak obavam sa toho co ak jej vypovie aj ta zdrava.

alexwarring
3. aug 2016

@ontaria No toho sa ja obavam doteraz a hlavne, ked sa snazime o babatko, ale vies vypovedat ti mozu naraz aj dve zdrave oblicky, to je riziko zivota... Ci je sanca, aby bola uplne funkcna to ti povedat neviem... moj synovec sa narodil pred tromi rokmi s tou istou diagnozou ako ja ibaze on namiesto pravej ma lavu chybnu, ale zatial ju ma funkcnu takmer na 100 % len ju ma mensiu a ulozenu v malej panve ako ja. A vlastne az ked sa on narodil som sa dozvedela, ze to moze byt dedicne, dovtedy som si myslela, ze sa pri mne stala chyba v programe :D